آب دادن شیر رادیاتور

علت آب دادن شیر رادیاتور

آب دادن شیر رادیاتور شوفاژ یکی از مشکلات رایج مصرف کنندگان پکیج در فصل زمستان است ، اگر میخواهید در رابطه با علت آب دادن شیر رادیاتور بیشتر بدانید و روش رفع نشتی رادیاتور را یاد بگیرید با ما همراه باشید .

اگر مایل هستید در مورد تعمیر پکیج بیشتر بدانید

مشاهده کلیه مقالات آموزش تعمیرات پکیج منتشر شده توسط سایت پکیجکار

علت آب دادن شیر رادیاتور

بعد مدتی از استفاده رادیاتور و معمولا به خاطر استفاده بیش از حد از شیر رادیاتور به منظور بازوبست کردن رادیاتور اورینگ نفتی مغزی شیر رادیاتور خراب شده و شروع به آب دادن میکند ، به همین خاطر است ما به مشتری های خود تاکید میکنیم تا جایی که ممکنه از شیرهای رادیاتور استفاده نکنید و در زمان گرم شدن هوا نیز فقط از روی پانل تنظیمات پکیج اقدام به کم کردن حرارت رادیاتورها نمایید و در نهایت در تابستان فقط شیرهای رفت و برگشت زیر پکیج را ببندید و اصلا بهتره فراموش کنید که رادیاتورها از شیر هم بسته میشود . چون بازوبست کردن از قسمت شیر رادیاتور علاوه بر مشکل آب دادن شیر رادیاتور باعث جرم گرفتن و بعد از مدتی گرم نشدن رادیاتور خواهد شد .

رفع نشتی رادیاتور

دقت کنید اگر نشتی از وسط تنه رادیاتور باشد که کاری از دست شما بر نمیاد باید از یک تعمیرکار بخواهید تا اگر از مغزی مابین پره ها نشتی دارد که آببندی کند و یا اگر پره خاصی پوسیده آن را عوض کند ولی با تجربه ای که ما داریم بیشتر نشتی از قسمت شیر ورودی(شیر بالایی رادیاتور) میباشد جهت رفع این نشتی شما خودتون به راحتی امکان برطرف کردنش را دارید به این طریق عمل کنید : با پیچ گوشتی چهار سو پیچ درپوش شیر(گپ ) را باز کنید و درپوش پلاستیکی شیر را بیرون بکشید. بعد از خارج کردن درپوش شیر رادیاتور یا به اصطلاح ما گپ رادیاتور شما یک مهره برنجی را مشاهده میکنید با یک آچار اون مهره را کمی سفت کنید تا مطمئن شوید دیگه نشتی ندارد . البته اگر رادیاتور قدیمی باشه گاهی با سفت کردن هم باز نشتی ادامه دارد که در این صورت باید مهره را باز کنید و بیرون بکشید و با نوار تفلون دو دور روی نافی شیر ببندید و سپس مهره را سر جاش ببندید

علت آب دادن رادیاتور شوفاژ

همانطور که گفتم رادیاتورهای آلومینیومی به دو دلیل نشتی آب پیدا میکند یکی اینکه از بدنه رادیاتور و مابین پره ها نشتی دارد که کاری از دست شما بر نمیاد و میبایست از یک تعمیرکار بخواهید جهت بازدید و تعمیر و یا تعویض رادیاتور اقدام نموده و یا به احتمال قوی از سر شیر بالایی { شیر ورودی رادیاتور یا رفت رادیاتور } نشتی دارد که در اینصورت براحتی خودتان میتوانید با باز کردن درپوش پلاستیکی سر شیر مهره نافی شیر را کمی سفت { به راست بچرخانید } کنید تا آب بندی شود

اگر از پکیج شوفاژ دیواری استفاده میکنید و در حال حاضر به دنبال عیب یابی علت سرد بودن رادیاتور پکیج هستید پیشنهاد میکنم مطلبی که تحت عنوان علت روشن نشدن رادیاتور قبل منتشر کردیم را مطالعه نمایید .

اگر متوجه شدید برخی از رادیاتورها به خوبی گرم نمیشوند قبل از هر اقدامی میبایست رادیاتور مورد نظر را هواگیری کنید و اجازه دهید مقداری آب به همراه هوا خارج شود . با این کار به احتمال قوی مشکل برطرف خواهد شد ولی اگر با هواگیری هم مشکل برطرف نشد پیشنهاد میکنم مطلبی را که قبلا تحت عنوان علت سرد بودن رادیاتور بعد از هواگیری منتشر کردیم مطالعه نمایید .

 

مخاطب محترم اگر شما نیز به دنبال مطالب آموزشی در زمینه تعمیر انواع پکیج دیواری هستید پیشنهاد میکنم سری به این لینک با عنوان تعمیر پکیج بزنید تا در این زمینه اطلاعات مفیدی که در این لینک قرار داده ایم را مطالعه نمایید .

آموزش

شیر رادیاتورمشکلات رادیاتور شوفاژ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *