آموزش تعمیر پمپ پکیج

تعمیر پمپ پکیج

امروز قصد دارم یکی از دغدغه های اصلی مصرف کنندگان پکیج دیواری یعنی خرابی پمپ پکیج را بررسی کنیم و راهکارهایی را ارائه بدیم برای زمانی که یک تعمیرکار آب پاکی رو دستتان ریخته و گفته پمپ پکیج خراب شده و حالا باید بیش از نیم میلیون تومان هزینه پرداخت کنید . پس اگر به دنبال آموزش تعمیر پمپ پکیج هستید با ما همراه باشید .

برای مشاهده سایر مقالات آموزشی در رابطه با سایر قطعات یدکی پکیج دیواری بیشتر اطلاعات کسب‌ کنید پیشنهاد میکنم به (لطفا اول مطلب را تا انتها بخوانید و بعد از مطالعه این مقاله میتونید روی لینک روبرو کلیک کنید) شناسایی قطعات پکیج مراجعه کنید.

همانطور که همیشه گفتم تعمیرکار پکیج باید تمام سعی خود را به کار گیرد تا قطعات معیوب را تا جای امکان تعمیر کند در غیر این صورت واژه تعویض کار بیشتر برازنده فردی هست که به محض مشاهده کوچکترین عیب سریعا اقدام به تعویض قطعه می‌کند.

این هدف اصلی شرکت پکیجکار بوده است وگرنه مطمئناً عیب یابی و در نهایت تعویض قطعه معیوب را هر فردی که کمی استعداد فنی داشته باشد با توجه به اطلاعاتی که در حال حاضر در اینترنت یافت می شود قادر به انجام آن هست.

در این راستا ما برای ادای وظیفه حرفه ای خود تمام تجربیاتی که حاصل چندین سال تلاش در این زمینه می‌باشد را با کمال میل و به رایگان در اختیار علاقه مندان و همکاران تازه کار قرار خواهیم گذاشت و در این رابطه از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

در دستگاه پکیج دیواری پمپ سیرکولاسیون نقش بسیار مهمی دارا می باشد و حتی در پکیج های دو مبدل در صورت معیوب شدن پمپ پکیج عملکرد دستگاه به طور کامل فلج می‌شود. با توجه به اینکه یکی از پرکاربرد ترین پمپ های پکیجی پمپ گراندفوس می‌باشد و همچنین خرابی یا لقی روتور پمپ گراندفوس جزو عیب های اصلی این قطعه می‌باشد. در این ویدئو قصد دارم نحوه تعمیر روتور پمپ گراندفوس را به شما عزیزان آموزش بدم.

همانطور که میدانید خرابی روتور پمپ گراندفوس در واقع ساییدگی چینی شافت روتور می‌باشد، این ساییدگی به مرور زمان بر اثر گردشی که حول محور نعلبکی دارد شافت کمی نازک شده و لقی پیدا کرده و این لقی باعث صدای بسیار زیاد هنگام کارکرد پمپ می‌شود و در صورت عدم رسیدگی ممکنه به صورت کامل پمپ بسوزد.

ما برای حل این مشکل راهکار ساده و جالبی را انجام داده ایم و دوست داشتم این راهکار را با شما به اشتراک بگذارم.

همون طور که می‌بینید دو سر چینی شافت تقریبا مشابه یکدیگر هستند و با توجه به اینکه در سمت مخالف چینی هیچ درگیری ملاحظه نمی‌شود معمولا این قسمت برخلاف طرف دیگر کاملا سالم می‌باشد و اگر ما بتونیم جای این دو سر را عوض کنیم مشکل لقی روتور برای همیشه حل خواهد شد و پمپ عمری دوباره پیدا می‌کند.

اما تنها راهی که میشه جای این دو سر را عوض کرد بوسیله دستگاه پرس و انجام این کار دقت بسیار زیادی میخواهد. زیرا حتی اگر یک میلی‌متر اندازه ها را اشتباه قرار بدید امکان نداره پمپ کار کند، به خاطر همین موضوع پیشنهاد می کنم زمانی که تعداد روتور معیوب شما بیشتر از ده عدد رسید آنها را پیش یک تراشکار با تجربه برده و از وی بخواهید این کار را براتون انجام دهد.

مطمئناً با توجه به افزایش قیمت پمپ پکیج انجام این کار بسیار براتون بصرفه خواهد بود، زیرا هر روتوری که بدین طریق تعمیر شود حکم یک پمپ سالم را برای شما خواهد داشت.

 

آموزش تعمیر پمپ پکیج

البته سوتفاهم نشه چون چیزی حدود 50 درصد پمپ هایی که گفته میشود سوخته است حقیقتا سوخته است . ولی میتونید شانس خود را امتحان کنید و با انجام راهکارهای ارائه شده شانس خود را برای اون 50 درصدی که پمپ تعمیر خواهد شد امتحان کنید .

علائم خرابی پمپ پکیج

به طور معمول در صورتیکه پمپ پکیج بوی شدید سوختگی بدهد و یا اینکه در زمان نصب از کیت برق پمپ آب خارج شود و همچنین هنگامی که بدنه پمپ برق دارد و یا زمانی که دوشاخ برق پکیج را که وصل میکنیم برق کنتور میپرد . در چنین مواقعی دیگه باید از تعمیر پمپ پکیج نا امید شوید و به فکر تعویض پمپ باشید .

نکات مهم هنگام خرید پمپ سیرکولاسیون پکیج

 • جهت خرید پمپ پکیج ابتدا مشخصات پلاک پمپ سوخته را یادداشت کنید و طبق آن مشخصات از چندین فروشگاه استعلام قیمت بگیرید
 • سوالاتی که لازم است از فروشنده ها بپرسید را یادداشت کنید مثل قیمت . مدت گارانتی . آیا ضمانت بی قید و شرط میباشد . کشور سازنده پمپ پکیج . هزینه تعویض پمپ پکیج . حوضینگ پمپ به چه صورت است . و نوع بسته بندی پمپ چگونه است .
 • لازم به ذکر است از هر مرکزی که اقدام به خرید پمپ پکیج میکنید حتما تاکید کنید پمپ حداقل دارای یکسال گارانتی بوده باشد که حتما در فاکتور خرید ذکر شود
 • در صورت امکان حتما از مرکزی که پمپ را خرید میکنید بخواهید تعمیرکار اعزام کند جهت تعویض پمپ پکیج
 • دقت کنید که یک وقت گول قیمت پایین یا بالای کالا را نخورید و واقع بینانه تصمیم گیری کنید

لازم به ذکر است که راهکارهای ارائه شده جهت تعمیر پمپ پکیج شامل تست خازن پمپ و تست و تعویض کیت برق پمپ میباشد

تنظیم پمپ پکیج

تنظیم پمپ پکیج و یا تنظیم دور پمپ پکیج و همچنین تنظیم سرعت پمپ پکیج و تنظیم دور پمپ پکیج ایران رادیاتور همگی به یک معنا میباشد و در اصل به منظور تعیین جایگاه کلید سه سرعته پمپ های پکیج پرسیده میشود . لازم به ذکر است در شرایط عادی کلید سرعت پمپ پکیج میبایست روی 3 باشد و با سرعت بالا کار کند ، البته استثنا موارد خاص که نیاز هست سرعت پمپ را کمتر از سه بگذارید و این موارد خاص توسط تعمیرکار مشخص میشود و یکی از این موارد در صورتی هست که تعداد رادیاتورها به نسبت قدرت پمپ کم باشد و به همین دلیل صدای گردش آب در رادیاتورها آزار دهنده باشد که در این مواقع تعمیرکار کلید دور پمپ پکیج را روی دو قرار میدهد .

قطعات پمپ پکیج

به طور معمول قطعات پمپ پکیج از سه قسمت تشکیل شده است سیم پیچ پمپ و روتور و محور اصلی پروانه پمپ و کیت برق پمپ

خرابی سیم پیچ پمپ در صورتی خواهد بود که اورینگ شفت پمپ خراب شده و آب به داخل سیم پیچ راه پیدا کند . که در این صورت از ظاهر و بوی سوختگی متوجه خواهید شد .

خرابی روتور پمپ پکیج با ساییده شدن چینی محور اصلی و لقی پروانه پمپ مشخص میشود که گاها با صدای خیلی زیاد هنگام کارکرد پمپ همراه است

خرابی کیت برق پمپ پکیج معمولا با سوختن کیت صورت میگیرد و این نکته مهمی هست که از دید اکثر قریب به اتفاق تعمیرکاران به اشتباه سوختن پمپ پکیج تلقی میشود . این مشکل را بنده در پمپ های گراندفوس پکیج بیشتر مشاهده کردم . تقریبا 80 درصد پمپ های گراندفوسی که اکثر تعمیرکاران به طور قطع اطمینان دارند که سوخته است را بنده با تعویض کیت برق درست کرده و مثل ساعت کار میکنند .

پس پیشنهاد میکنم اگر پمپ پکیج شما گراندفوس است و تعمیرکار اعلام کرده که سوخته است و با مشاهده وضعیت ظاهری پمپ آثار سوختگی را که ذکر کردم مشاهده نکردید حتما قبل از اقدام به خرید پمپ پکیج یک کیت برق پمپ را با قیمت ناچیزی خریداری کنید و تست کنید

اگر پمپ پکیج شما در هنگام استارت اولیه خیلی ضعیف کار میکند ولی بعد از اینکه یک دور با دست بچرخانید با سرعت عالی میچرخد به احتمال قوی خازن کیت برق سوخته است . برای تست خازن کیت برق پمپ پکیج میبایست خازن را از کیت برق جدا کرده و دو سر خازن را به پریز برق فرو کرده و بعد از اینکه دو سر سیم خازن را بهم اتصال دهید باید جرقه بزند . لازم به ذکر است که در پمپ گراندفوس خازن کیت برق در پایه 4 و 8 کیت برق میخورد و اگر در پایه دیگری بزنید به هیچ عنوان کار نمیکند .

پمپ پکیج چرا خراب میشود ؟

دلایل زیادی وجود دارد که پمپ پکیج میسوزد و این در صورتی که پمپ مرغوب و با کیفیت باشد و بسوزد به دو علت زیر میتوان مشکوک شد .

 1. بدون آب کارکردن پمپ
 2. نصب پکیج بدون صافی های سیستم برگشت شوفاژ

پمپ هایی که بیشتر در بازار موجود میباشد پمپ گراندفوس و پمپ ویلو میباشد و همچنین در بعضی از پکیج ها پمپ داب میباشد

بهترین مدل پمپ را نمیشه به طور قطع تعیین کرد ولی پمپ گراندفوس در صورتیکه اصلی باشد از بهترین پمپ های بازار به حساب می آید

.

آیا پمپ پکیج در تابستان باید کار کند؟

در دستگاههای دومبدل پمپ پکیج باید در همه حالت کار کند بله درست متوجه شدید در تابستان اگر شما آبگرم را باز کنید پکیج دومبدله بیچاره تان باید برای تامین آبگرم مصرفی نیز پمپ را روشن نماید. بهمین علت است که در فصل تابستان مصرف برق پکیج های تک مبدل کمی(فقط کمی!) کمتر از نوع دومبدل است.

به همین خاطر است که بنده همیشه و همیشه تاکید میکنم در فصل تابستان فقط زمانهایی که قصد استفاده طولانی مدت از آب را دارید آبگرم را باز کنید . چون مثلا شما قصد دارید یک لحظه دستتان را با آب بشویید و آبگرم را باز میکنید و یا اینکه اهرم شیر را وسط قرار داده اید در اینصورت برای چند لحظه پمپ شروع به کار میکند و پس از بستن شیر دوباره از کار می ایستد . اگر این روند در طول روز بارها اتفاق بیافتد شما حساب کنید یک پمپ در فصل تابستان روزانه چند بار باید بدون دلیل قطع و وصل شود .

مدلهای پمپ پکیج:

گرانفوس ۱۵/۵۰, ۱۵/۶۰, ۱۵/۶۵, ۱۵/۷۰ و ….

داب ۵۵/۱۳۰, ۶۵/۱۳۰, ۶۵/۱۸۰ و …

ویلو ۱۵/۵-۳, ۱۵-۴/۳, ….

در خصوص قیمت پمپ ها نیز باید به اطلاعاتی نظیر اصل بودن, ساخت کدام کشور, نو یا دست دوم و … توجه کرد.

تعمیر پمپ گراندفوس پکیج

یکی دیگر از مشکلات بسیار شایع پمپ گراندفوس پکیج لق شدن روتور آن می‌باشد که ابتدا با صدا دادن هنگام گردش بروز می‌کند و در صورت عدم رسیدگی به سوختن پمپ نیز ختم خواهد شد.

لازمه بدونید روتور پمپ گراندفوس پکیج از قسمت های زیر تشکیل شده است

چآموزش تعمیر پمپ پکیج

تعمیر روتور پمپ گراندفوس پکیج

قبل از اینکه در مورد تعمیر روتور پمپ گراندفوس توضیح بدم بهتره بگم خرابی روتور پمپ گراندفوس معمولا از چه ناحیه می‌باشد و سپس به آموزش تعمیر آن بپردازیم.

خرابی روتور پمپ گراندفوس معمولا از قسمت های چینی که روی هم ساییده می‌شوند صورت می‌گیرد، یعنی چینی شفت که داخل چینی نلبکی حرکت می‌کند و میچرخه به مرور زمان باعث ساییدگی شده و این لقی باعث ایجاد صدا حین گردش پمپ می‌شود.

حالا میرسیم به آموزش تعمیر این روتور که به جرات میتونم بگم شاید تا به حال کسی این کارو انجام نداده. البته لازمه بدونید آموزش های ارائه شده در این سایت به طور تخصصی می‌باشد و افراد تازه کار نباید انجام دهند. در هر صورت این کاری نیست که از پس خودتون بر بیاد و باید از یک تراشکار ماهر بخواهید با دستگاه فولی کش هسته چینی شفت را قسمت فلزی بیرون کشیده و پس از اینکه آن را برعکس گذاشته مجدد اقدام به جازدن آن داخل قسمت فلزی نماید. البته این کار بسیار دقت بالایی میخواد و به صورت میلیمتری باید انجام شود.

خوب با برعکس کردن هسته چینی شفت روتور چه اتفاقی می‌افتد؟ در اصل شما قسمت ساییده شده روتور را با یه قسمت سالم عوض کردید و با این کار پمپ دیگه بدون صدا کار میکنه.

آموزش نصب پمپ گراندفوس به جای ویلو

لازم به ذکر است برای نصب پمپ گراندفوس به جای پمپ ویلو حتما لازم است که جهت پمپ گراندفوس نیز به سمت پمپ ویلو تغییر کند زیرا حوضینگ پمپ و در کل سیستم دستگاه طوری طراحی شده است که آب را به سمت چپ پرتاب می کند ولی در پمپ گراندفوس به صورت برعکس صورت می گیرد، برای انجام این کار ویدئو زیر را مشاهده کنید

 

از دوستان کپی کار خواهش میکنم به تجربیات چند ساله متخصصین احترام بگذارند و سریع مطالب را در سایت خودشان کپی نکنند چون با این کار دیگه اعتماد متخصصان از بین میره و دیگه به هيچ عنوان دانش خود را به اشتراک نمی‌گذارند.

به جرات میتونم بگم بالای 80 درصد مطالب تخصصی تعمیرات پکیج در اينترنت برداشت شده از مطالب سایت بنده است.

شماها کاری کردید که هر کسی اگر چیزی بلد هست به هيچ عنوان نمیاد تو سایتش مطرح کنه چون میدونه سریعا یکی میاد اون مطلب را ویرایش میکنه و جملات را تغییر میده و به نام خودش میزاره تو سایتش. واقعا نمیدونم چی بگم جالب اینجاست که کسانی این کار را می‌کنند که تا به حال اصلا یه دونه پمپ پکیج تو دستشان نگرفتند و فقط طراح سایت هستند

من که دیگه اگر ببینم این روند ادامه دارد دیگه هیچ مطلبی منتشر نمیکنم همانطور که وقتی دیدم از کلیپ های تصویری که با هزار زحمت درست کردم تو اینستاگرام دارند به نام خودشان پخش می‌کنند و تصمیم گرفتم و دیگه کلیپ آموزشی درست نکردم.

در صورتیکه در مورد پمپ پکیج سوالی داشتید از قسمت دیدگاه بپرسید .

دوستان عزیز برای عضویت در شبکه های اجتماعی سایت پکیج کار روی آیکون هایی که در ستون سمت چپ 👈 قرار دارد و به رنگ قرمز هست کلیک کنید

و همچنین برای دانلود کلیه فایل های آموزشی و ویدئوهای منتشر شده به کانال تلگرام ما بپیوندید 👇

تلگرام

تعمیر پکیج در غرب تهران

برای مشاهده مطالب آموزشی مفید در زمینه تعمیرات پکیج اینجا کلیک کنید .

علت سرد بودن رادیاتور بعد از هواگیری

گاهی مشترکین پکیج دیواری وقتی متوجه سرمای رادیاتورها میشوند به اشتباه تصور میکنند که احتمالا رادیاتورها هوا دارد و شروع میکنند به هواگیری رادیاتور و اصلا توجه نمیکنند که اگر رادیاتور هوا داشته باشد لااقل دو پره از آن باید گرم باشد و هوا باعث گرم نشدن قسمتی از رادیاتور میشود و نه به طور کامل کل رادیاتور و پس از هواگیری رادیاتور به دنبال پاسخ علت سرد بودن رادیاتور بعد از هواگیری در اینترنت میباشند که ما به طور مفصل در این مقاله تشریح کردیم .

آموزش تعمیر پمپ پکیج

لازم به ذکر است که مقاله تعمیر پمپ پکیج یک مقاله کاملا تخصصی میباشد که تا به حال کسی تا این اندازه بهش نپرداخته است برای مشاهده این مقاله به آموزش تعمیر پمپ پکیج مراجعه کنید .

 

 

آموزششناسایی قطعات پکیج

آشنایی با قطعات پکیج دیواریآموزش تعمیر پکیج ایران رادیاتورآموزش تعمیر پکیج بوتانشناخت قطعات پکیجشناسایی قطعات پکیج

103 دیدگاه ها

  • سلام با تشکر از مطالب آموزنده و مفیدتون میخاستم سوال کنم که روتور پمپ پکیج اریستون خراب هست آیا روتور پمپ دیگری غیر ویلو بهش میخوره

   • سلام
    مطالبتون فوق العاده‌ست
    وقتی شوفاژ خونه روشن می‌باشد ، هنگام باز و بسته کردن شیر آب گرم ، از پکیج به مدت چندین دقیقه صدای سوت گوش‌خراش میاد.
    ممنون میشم اگر پاسخ بدید
    با تشکر

    • سلام خسته نباشی عزیز کاملا اموزنده بود طک سوال چرا درجه انالوگ روی پکیچ حرکت نمی کنه البته اینو بگم رادیاتها گرم میشن

     • سلام
      اگر منظورتان چشمک زدن چراغ های روی پنل هست. این چراغ ها فقط زمانی که شیر آبگرم باز هست جفت جفت چشمک می‌زنند و در حالت گرمایش رادیاتورها به صورت ثابت فقط دمای رادیاتور را نشان می دهد

    • سلام سرویسکار اومده پکیج رو سرویس کرده بعد آب داغ نمیشه میگه پمپت خرابه از کجا بفهمم درست میگه.آب چند ثانیه گرم میشه چند ثانیه سرد

     • سلام
      مشکلی که فرمودید اصلا به پمپ مربوط نمیشه. چون در صورت خرابی پمپ حتی یک ثانیه هم آب مصرفی گرم نخواهد شد

    • سلام خدا قوت
     از اینکه دیدگاه شما اول تعمیر هست و در صورت لزوم تعویض خیلی خوشحال شدم.
     موضوعی که برای تعمیر گرندفوس گفتید رو میخوام تست کنم و امیدوارم درست بشه

     اما دررابطه با کپی کردنِ مطالب باید عرض کنم که حق باشماست و متاسفانه اینکار زیاد انجام میشه؛پیشنهاد میکنم روی فیلم هاتون که میدونم با زحمت زیاد درست می‌کنید،شماره تماس،آدرس سایت و اینطور اطلاعات رو قرار بدید که لااقل فیلمهاتون رو به اسم خودشون پخش نکنن .

     برای متن هم امکانش هست که قابلیتِ کپی کردن متن رو در سایت غیر فعال کنید.

     • دوست عزیز مشکل ما در واقع این است که افرادی که هیچ اطلاعی از تعمیر پکیج ندارند و حتی تا به حال یک پکیج را از نزدیک ندیدن با کپی کردن مطالب ما در سایتشان خود را تعمیرکار جلوه میدن و به همین صورت اقدام به جذب مشتری می‌کنند و با استخدام چند
      تعمیرکار کم تجربه پول های هنگفت به جیب می‌زنند. چند وقت پیش تماس گرفتم با یکی از همین سایت ها که مطالب ما را گذاشته بود تو سایتش چند تا سوال در مورد مطلبی که کپی کرده بود پرسیدم نتونست جواب بده گوشی رو قطع کرد

   • سلام عزیز
    زحمت کشیدید
    من یه کارمندم و خیلی از کارای فنی سر در نمیارم . از طرفی من میترسم یه دستی به پمپ بزنم و تازه بدترش کنم تو این اوضاع گرونی.
    من یه پکیج پرستیژ دارم که پمپش گرندفوسه.
    دائما داره ارور فشار آب میده(E4).
    یه تعمیرکار دیروز اومد و گفت پمپ نیم سوز شده ولی فعلا کار میده ولی تعمیر این پمپا فایده نداره و باید نو بگیری که ۱۲۰۰ قیمتشه.
    از دیروز که تعمیرکار اورنگی جلوی پمپ رو بخاطر نشتی عوض کرد هردقیقه داره ارور میده.
    اگه میشه راهنمائی کنین که پمپ رو واسه تعمیر کجا بفرستم.

    ممنون

  • سلام بالا موتور ایران رادیاتور همون پمپ ی دگمه قرمز رنگ هست که سه حالت خطی دارد من رو حالت دوخطی گذاشتم میخواستم ببین آیا مشکلی دارد ی نه چون روحالت 3خط کمی صدای زنبوری می‌دهد. ولی رو حالت 2خط میزارم صدا قطع میشه. برای آب گرم شدن یا کار کردن پکیچ موردی ایجاد میکنه آیا ممنون کمک کنید.

  • سلام و عرض ادب از سایت خوب شما
   پکیج ما گلدیران مدل پایونیر است چند وقتی هست ارور E2میده که بعد از اسید شویی کامل دوباره این اتفاق افتاد و من هم با مراجعه اکثر سایتها متوجه شدم که پمپ کار نمیکنه و بعد از باز کردن پیچ هواگیری پمپ متوجه عدم چرخش پمپ شدم.
   به نظر شما مشکل از کجاست.
   به دلیل ویروس کرونا تلاش بر این است تا حدالامکان کار را خودم انجام بدم.
   لازم به ذکر است چندین بار با ضربه زدن به بدنه پمپ و شیر ۳طرفه کار کرد
   لطفاً راهنمایی بفرمایید.

   • سلام
    متاسفانه دوست عزیز افراد زیادی هستند مثل شما که به خاطر اینکه یه هزینه رسوب زدایی به تعمیرکار ندهند خودشون دست به کار می‌شوند و به دلیل نداشتن تجربه و ناشی گری باعث می‌شوند که به جای 100 هزار تومان بیشتر یک میلیون تومان هزینه پمپ پرداخت کنند.
    لطفا توجه داشته باشید آموزش های ارائه شده در این سایت صرفا مختص تعمیرکاران تازه کار می‌باشد که دارای مدرک فنی حرفه ای می‌باشند نه افرادی که هنوز به نحوه کارکرد قطعات آشنایی ندارند.

 • سلام
  ممنون از مطالب بسیار ارزشمند
  بقول قدیمیها
  تو نیکی کن و در دجله انداز
  که ایزد در بیابانت دهد باز
  ارادتمند

  • واقعا دمت گرم من خودم فنی کارم حقیقتش زیاد از پکیج سردر نمیارم یکی دومورد بوده جزئی تعمیر کردم واقعا ممنونتم از آموزش دادنت تشکر

   • با سلام و احترام
    خواهش میکنم وظیفه است
    همین که میبینیم مخاطبینی مثل شما داریم انگیزه بیشتری برای خدمت رسانی پیدا میکنیم .

   • سلام مهندس
    پمپ پکیج من ویلو است و وقتی روشن میکنم صدای عجیب میاد بوی سوختگی میاد فشار شدید بالا میره و از کیت برق هم بافشار آب میزنه بیرون
    پیج برنجی ته پمپ رو باز کردم با فشار آب سیاه زد بیرون
    و قابل ذکر پمپ خیلی داغ میشه و آب روهم داغ میکنه و شیلنگ ورودی آب سرد هم تا ده سانت اول حسابی داغ میشه
    بنظرتون چجوری میتونم تعمیرش کنم
    و ما در روستاهای اطراف سمنان هستیم و دسترسی ب تعمیرکار ندارم
    ممنووون میشم راهنمایم کنید
    09303016642

    • مدل پکیج را ذکر کنید. احتمالا تک مبدل هست که آب را گرم می‌کند وگرنه اگه دستگاه دو مبدل باشه بدون پمپ یک ثانیه هم کار نمیکنه. ضمنا در پیام قبلی شما اطلاعات کامل را دادم
     خواهشا از ايجاد چند پیام خودداری کنید

 • سلام.پکیج ایران رادیاتور دارم متاسفانه ولوم دستگاه روی 80درجه هست ولی بعد از 1دقیقه روشن شدن دستگاه خاموش میشه و حرارت به 30درجه میرسه و مجدد روشن میشه
  گرمای رادیاتور ها کم میباشد
  مبدل و رادیاتور ها رسوب زدایی شده
  پرشور اوک هست
  Ntcاوک هست
  شیر گازی اوک هست
  من خودم احساس میکنم پمپ ضعیف شده

   • مدل دستگاه ایران 24دو مبدل میباشد هیج گونه رسوبی دیگه ندارد
    پمپ ام باز کردم اطراف روتورو تمیز کردم البته داخل کاسگی اطراف روتور آب هست ولی اصلا داخل سیم پیچ آب نفوذ نکرده

   • سلام و خسته نباشید خدمت شما بابت سایت فوق‌العادتون
    میخواستم بدونم میشه روتر رو عوض کنم؟ و اینکه از کجا میتونم تهیه کنم؟متشکر

  • سلام
   اولا چه فطعه ای میخواستید و در ثانی جای خاصی نیست که قطعات و لوازم یدکی پمپ را بفروشند . باید از تعمیرکاران بپرسید

   • سلام، پکیج ما هم این مشکل را داشت و من از رسوب زدایی مبدل ها تا حتی تعویض پمپ انجام دادم ولی در نهایت ایراد از واشری بود لوله رابط بین مبدل اصلی و ورودی شیر سه طرفه قرار داشت، واشر در اثر گرما گلوله شده و باعث انسداد مسیر جریان شده بود 😊

     • از سلام. پگیج ما صدا زیاد. میداد. ویه. دفعه شروع به آب دادن کرد خاموش کردیم. برا تعمیر چکار کنم اینجا به هر کی میگم میگن قابل تعمیر نیست باید عوض کنی منم پول ندارم عوض کنم ولی نسوخته. 09196406590خواهش میکنم. تماس بگیر بچه دارم ازیت میشن

     • سلام
      دوست عزیز این که شما انتظار داری بنده برای اینکه شما را راهنمایی کنم تماس بگیرم باهاتون واقعا انتظار زیادی هست. اگر سوالی دارید به طور واضح با بیان کردن مدل دستگاه همینجا مطرح کنید تا جوابتان را بدم. این را محض اطلاع همه دوستان میگم اطلاعاتی که در این سایت و در اینترنت هست به درد کسانی میخوره که کمی اطلاعات پیش زمینه در مورد پکیج داشته باشند وگرنه کسی که تا به حال آچار دستش نگرفته به نظر من خودش را خسته نکنه، نه من هیچ کس نمیتونه از راه دور کمکش کنه

 • با عرض سلام وتشکر از ارائه مطالب مفیدتون
  محمد خباز هستم در مورد تعمیر پمپ پکیج اگه پروانه پمپ خراب شده باشه نحوه در اوردن ان واینکه این پروانه رو از کجا تهیه کنیم من رو راهنمائی کنید ممنون میشم
  پولک روی پروانه از جاش کنده شده

  • سلام
   دوست عزیز تعمیر پمپ به هیچ عنوان کار راحتی نیست که شما بتونید انجام بدید . پس نصیحت میکنم اگر تجربه این کارو ندارید خودتون را اذیت نکنید

 • با سلام و وقت بخیر.
  پکیج نصب شده ایران رادیاتور هستش.
  پمپ پکیج سرو صدای زیادی میکردو متاسفانه stopکرد خودم بازش کردم و دیدم اون شفت یا همون محور از قسمت زیر نعلبکی شکسته شده ایا قطعه یدکی برای این مورد هستش یا اینکه باس کلا یه پمپ پکیج خریداری بشه؟

  و سوال دیگه اینکه بار روی پکیج همیشه افت پیدا میکنه و من شک روی نشتی از قسمت خود رادیاتور ها داشتم که نبود و از قسمت خود زیر پکیج که مربوط به vent پکیج میشه اتفاق میوفته که حتی وقتی حمام هستم یهو اب سرد میشه که میبینم بار دستگاه روی صفر اومده.
  ممنون میشم راهنماییم کنید.
  با تشکر

 • ممنون از اطلاعات جامع و کامل تون.بسیار مفید مخصوصا معرفی نام پمپ ها کیفیت و مدل های اون کمک بسیار زیادی به من کرد.👍👍🌹🌹

 • سلام، ممنون بخاطر مطالب خوبی که گذاشتید
  پکیج منزل من Unical هست و حدود دو هفته است که پمپ اون صدا میده، پمپ مدل wilo هست و بالاش آرم OTMA زده،
  تعمیرکار unical را گفتم و اومد، میگه مشکل از روتور هست که شافت وسط چپ و راست میشه و به بدنه پوسته روتور ساییدگی داره،
  گفتم خب بی زحمت تعمیر کنید، میگه اینا تعمیری نیست و باید تعویض بشه، بعد از چندتا تماس گفت روتور سالم هم تو بازار نیست و کل پمپ باید عوض بشه.
  برام عجیبه که نشه روتور را تعمیر کرد. بیشتر حس کردم طرف تعمیرکار نیست، تعویض کاره
  با همه این توضیحات میخواستم بدونم واقعا میشه روتور را تعمیر کنم؟؟؟
  توی این اوضاع سخت مالی، اگه بتونید راهنمایی کنید ممنون میشم

  • سلام
   دوست عزیز بهتره روتور پمپ را عوض کنید.
   نیاز به تعویض کامل پمپ نیست. چون سیم پیچ پمپ شما سالم هست.
   در رابطه با تعمیر روتور پمپ ویلو باید بگم ما این کار انجام نمیدیم ولی اگر شما جایی را پیدا کردید که با ضمانت روتور ویلو را تعمیر کنند و از لحاظ قیمت نیز با صرفه بود این کارو انجام دهید.

 • سلام پکیج بویلر 2000 24 دارم تنظیم میکنم روی 60 درجه رادیاتورارو کار میکنه تا 64 درجه میرسه بعد خاموش میشه تا46 میرسه دباره روشن میشه میخاستم بدونم عادیه؟

 • سلام
  خواهش میکنم بنده رو راهنمایی کنین
  پکیج ما مارک تاچی اسمارت هست. پمپ صدا میداد باز کردم تمیزکاری کردم و انداختم روش ۶ روز بدون صدا و لگی کار کرد. ولی باز پکیج خطا داد و بدنه پمپ گرم شد و کار نکرد. از برق کشیدم
  هیچ بوی سوختگی نداره
  با توجه به مطالب بالا احتمال میدم از روتور باشه
  توی شهر ما تعمیرکار خوبی نمیشناسم، چیکار کنم. مشکل چی میتونه باشه

 • سلام عزیز
  من یه پکیج پرستیژ دارم که پمپش گرندفوسه.
  چندوقتی بود که ارور فشار آب (E4) میداد و بعد از چند ثانیه ارور میرفت و پکیج راه می افتاد.
  دیروز یه تعمیرکار اومد و گفت پمپ نیم سوز شده و تعمیرش هم فایده نداره وباید تعویض بشه که ۱۲۰۰ هم قیمتشه ولی فعلا همین بهت جواب میده.
  البته از دیروز که اون آقای تعمیرکار نشتی جلوی پمپ رو گرفت بیشتر ارور میده و اصلا همین الان دیگه اروره نرفت و پکیج کار نمیکنه.
  اگه میشه راهنمایی کنین که پمپو واسه تعمیر کجا بفرستم.

  ممنون

  • سلام
   مشکل شما هیچ ربطی به خرابی پمپ نداره و بهتره همونطور که تو پیام دیگرتان گفتم با شماره 88195425 تماس بگیرید تا تعمیرکار اعزام کنند و پکیج را بازدید و اگر هم مشکل از پمپ بود تعمیر خواهند کرد

 • باسلام پمپ پکیج ما وقتی فشار بالای یک میره از اطراف کاسگی نشتی زیاد آب داره علت چی میتونه باشه؟

  • سلام
   یا اورینگ دور حوضینگ خراب شده و یا اورینگ دور شفت روتور
   احتمال شکستگی بدنه حوضینگ و یا پوسته پمپ هم وجود دارد

 • سلام پکیجm24ff دارم. دو روزی هست که جرقه زن آب مصرفی کار نمیکنه و مشعل روشن نمیشه ولی جرقه زن رادیاتور مشکلی نداره. راهنماییم کنید عیب دستگاه کجاست.?

 • سلام و عرض ادب ، بنده ساکن یزد هستم اینجا کسی رو پیدا نکردم که پمپ پکیج دیواری تعمیر کنه اگه امکانش هست آدرس و شماره تلفن تعمیرکار رو به من بدین، از شما و مطالب مفیدتان سپاس گزارم.

 • سلام
  جناب مهندس پکیج ما ایران رادیاتور هست و اخیراً در حین کار صدای زیادی تولید میکرد تا اینکه خطای E81 را نمایش داد و یک نفر تعمیرکار پکیج آمد و نظر دادند که پمپش که مارک ویلو هست باید عوض بشه و نزدیک 1 میلیون تومان هزینه داره. پس از رفتن ایشان من پکیج را خاموش کردم و چند ساعت ماند و مجدداً که روشن کردم کار کرد و آبگرم داد.ولی همچنان صدا داره و از وسط پمپ هم قطره قطره آب میاد.آیا پمپ تعمیر میشه ؟ هزینش خیلی زیاده

  • سلام
   هزینه تعویض پمپ کامل الان که در تاریخ اردیبهشت 1399 هستیم میشه 700 هزار تومان. در ضمن پمپ شما که حتی الان سیم پیچش سالم هست و با تعویض روتور مشکل حل خواهد شد. قیمت روتور هم حدود 370 هزار تومان هست

 • سلام
  من پکیج ایران رادیاتور دارم. وقتی آب گرم رو باز میکنم . صدای جوش آمدن آب در پکیج میاد و بخار از قسمت هوایری میاد بیرون و خطای 70 میده و برخی مواقع خطای 40-70-80 هم میده مشکل از کجاست؟

  • سلام
   اگر بعضی مواقع رخ می‌دهد مشکل از رسوب داشتن پکیج میباشد. حالا هم مبدل و هم بایپاس
   ضمنا نفرمودید در دو حالت تابستانه زمستانه این مشکل هست یا خیر

 • سلام ازمطالب خیلی استفاده کردم ممنون من تازه تعمیرکارهستم چطوری بتونم بعضی وقتها انلاین ازتون کمک بگیرم؟

 • سلام
  پکیج باکسی دارم وقتی دمای آب بالا میرود به صدا می افتد و باید با بستن مقداری از شیر گاز حرارت شعله را کم کرد تا صدا نرمال شود تعمیرکار پکیج اعلام کرده است که پمپ خراب است �ی پمپ بسیار نرمال کار می کند و هیچ صدای غیر عادی و موردی شنیده نمی‌شود نظر شما رو میخواستم در رابطه با تعمیر شیشه ببینم چی هستش؟

 • با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما بزرگوار که صادقانه مردم رو راهنمایی میکنید.
  پکیج ایران رادیاتور آنالوگ داریم که حدود 10 سال قبل نصبش کردیم حدود 20 روز پیش تعمیرکار اومد و دستگاه رو سرویس کرد و مبدل ثانویه رو با اسید شست و بعد از گذشت چند روز آب گرم رو باز کرده بودم حدود 15 دقیقه و بعدش که آب سرد رو باز کردم پکیج شروع به دادن صداهای بلندی مثل تق تق کردن داد و یه صدایی هم مثل فیس داد و اول چراغ 70 روشن شد بعدش که ریست کردم چراغ های 40 70 80 همزمان شروع به روشن کردن کردند که بنده با سرویسکار تماس گرفتن و به من گفتن ایراد از پمپ دستگاه هست و باید تعویض بشه میخواستم الان بدونم مشکل از کجاست از پمپ خست یا درست رسوب گیری انجام نشده؟
  باتشکر از زحمات شما

  • سلام
   خیلی ساده با دست گذاشتن روی پمپ و یا باز کردن پیچ دوسو پمپ متوجه کار کردن آن خواهید شد. ممکنه پمپ گیرپاژ کرده باشد

  • با سلام فقط خواستم بگم واقعا دمتون گرم.یعنی تا به امروز ندیدم کسی مثل شما از جون و دل اطلاعات عالی و کاربردی با صرف وقت زیاد و بدون هزینه در اختیار ما کاربران بذاره.با آرزوی سلامتی برای شما و خانواده محترم

 • با سلام و درود
  عزیز من یک کیت برق پمپ می خواهم امکان ارسالش وجود دارد.؟
  در حقیقت یک پکیج فرولی از کسی گرفتم که بردش مرتب می سوزد و ازش خسته شده بود
  من می خواستم این پکیج بدون برد فقط برای گرمایش رادیاتور ( یک منظوره بدون استفاده از آب گرم ) استفاده کنم. به این صورت که با روشن شدن پمپ و شیر برقی گاز آب گرم شود و توسط یک ترموکوبل فن کوئل یا سنسور دیگری با گرم شدن محیط به اندازه کافی برق پمپ وشیر گاز قطع و پکیج خاموش شود. این کار می خواستم را اجرایی کنم لذا برای اتصال مستقیم پمپ به برق بدون برد نیاز به کیت مورد اشاره دارم . ممنون می شوم راهنمایی فرمایید.

  • سلام
   برای این منظور شما به یک ترموستات 30 به 90 احتیاج دارید و در ضمن پمپ باید یکسره کار کند. همانطور که در همه پکیج های دیواری در حالت زمستان پمپ یکسره کار میکنه و فقط شعله قطع و وصل میشه. شما برق پمپ را یکسره کنید و برق شیر کنترل گاز را به ترموستات متصل نمایید. احتیاج به هیچ کیت برق پمپ هم نیست. چون پمپ خودش کیت داره

 • سلام و درود
  ببخشید برق پمپ آب 220 ولت است و آیا می توان برق پمپ بدون استفاده ازبرد مستقیم به برق زد ؟
  ممنون می شوم راهنمایی فرمایید.

  • سلام
   بله میشه به صورت مستقیم پمپ را به برق شهر وصل کرد. ولی پیشنهاد می کنم اول مدل پکیج را بفرمائید و سپس بفرمایید چرا می‌خواهید این کارو کنید تا شما را راهنمایی کنم

 • باسلام خدمت شما ایا بجای پمپ پکیج که نوشته ایران رائیاتور میشه مدل دیگه جایگزین کرد؟ممنون میشم پاسخ دهید پکیج 24ایران هست

  • سلام
   اگر منظورتان پمپ IRG ایران رادیاتور هست بله میشه گراندفوس جایگزین کرد و اگرم پمپ WILO ایران رادیاتور هست اونم میشه گراندفوس جایگزین کرد (که البته تا جایی که میشه این کارو نکنید بهتره چون جهت گردش پروانه پمپ ویلو و گراندفوس فرق می‌کند و ممکنه عملکرد پکیج را در آینده تحت تاثیر قرار دهد)

  • سلام
   احتمالا روتور پمپ خراب شده است و پیشنهاد می کنم تا مشکل حادتر نشده و نزده سیم پیچ را بسوزونه روتور را تعویض کنید

 • سلام ممنون از راهنمایی های شمرده و عالی تون
  پکیج ما ایران رادیاتور مدل چراغ چشمک زنی است
  پمپ آن ویلو است
  ما مستاجر هستیم و چند ماه است اومدیم داخل این خونه و صاحب خونه سرویسا رو انجام نداده و الان هم میگن من باید پکیج رو درست کنم
  و اما مشکل پکیجم
  چند روز پیش صدای عجیبی داد و دود زد بیرون و بوی سوختگی اومد پکیج رو باز کردم
  با فرمایشات شما رسوبگیری کردم که واقعأ افتضاح بود و سپس فشار اوکی میشه شیرو که میبندم( پمپ ویلو است) و پمپ داغ میشه و از کیت جلوی پمپ و اون قطعه که شیلنگ هواگیری بهش متصل است آب با فشار بیرون میزنه و اینکه پیچ برنجی پمپ رو باز کردم آب سیاه با فشار بیرون زد
  با فرمایشات شما پمپ احتمالا گیرپاچ کرده
  بنظرتون ممکنه با تعویض کیت اوکی بشه
  چون پمپ آب گرم هم میفرسته
  و اینکه شیلنگ ورودی آب سرد هم تا ده سانت ابتدایی از طرف پکیج شدید گرم میشه
  بنظرتون چکار کنم که هزینه کمی برام دربیاد ممنون

  • سلام
   با توجه به توضیحات شما احتمالا سیم پیچ پمپ سوخته است. شما باید دقت کنید اگر روتور سالم هست یه سیم پیچ تهیه کنید و با روتور خودتون ببندید.
   در ضمن اینو محض اطلاع شما و سایر دوستان عرض میکنم چه از لحاظ قانونی و چه از لحاظ شرعی هزینه قطعات معیوب شده پکیج به مستاجر مربوط نمیشه و مالک باید پرداخت کند و فقط هزینه های مرتبط با سرویس و نگهداری مربوط به مستاجر می‌باشد (البته اینم مشروط به اینکه صاحب خانه شما آدم فوق العاده بی انصافی نباشه که این موارد رو در قرارداد به نفع خودش ذکر کرده باشه) پس اگه صاحب ملک زیر بار نرفت اول قرارداد اجاره را نگاه کنید اگر این موارد ذکر نشده بود از طریق قانون به راحتی قادر به تحمیل هزینه به مالک خواهید شد

 • سلام قربان خسته نباشید از این سایت خوبتون من تازه کارم و خیلی تجربه های خوبی ازتون کسب کردم.انشالا هرچی ا خدا میخواید بهتون بده…دوست عزیز از کجا باید بفهمیم پمپ پکیج ضعیف شده ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • سلام
   پمپ را از روی دستگاه باز کنید و به صورت مستقیم به برق بزنید معمولا پمپ ضعیف را با دست براحتي میشه پروانه آن را نگهداشت

 • با سلام و خسته نباشید.
  بنده پکیج تاچی مدل اکو دارم سنسور اب ورودی خراب بود از شرکت اومدن تعویضش کردن .
  فرداش به پکیج دست میزدیم برق دزدی داشت دوباره تعمیرکار اومد اول که سر در نیاورد بعد گفت پمپ سوخته و سیم پمپ و از توی برد قطع کرد و رفت .
  در صورتی که پمپ تا قبلش خیلی خوب و بی صدا کار میکرد حتی خود تعمیر کارم سالم بودن پمپ و تایید کرد.
  حالا میخواستم بدونم قبل از خرید پمپ واقعا مشکل از پمپه یا چیز دیگه.

 • سلام
  پکیج من ایران رادیاتوره و پمپ آن IRG و صدا می دهد. آیا روتور این نوع پمپ در بازار هست ؟ و آیا اصولا تعویض روتور مقرون به صرفه هست
  تعمیرکار اعلام کرده در این زمان (24 شهریور 99) قیمت پمپ با تعویض 1400 هست
  متشکرم

  • شما با توجه به آموزشی که قرار دادیم (اضافه کردن یک واشر به زیر روتور داخل سیم پیچ) یه روتور پمپ گراندفوس تهیه کنید و جایگزین کنید. نهایتا با مبلغ 500 هزار تومان. چرا میخواید آنقدر هزینه کنید با توجه به اینکه سیم پیچ هیچ ایرادی ندارد

   • سلام و درود برشما من یه پکیج ایران رادیاتور مدل Eهستش. خدمت شما سروران عرض کنم چند سرویس کار مجاز تشریف اوردند مشکل ما را حل نکردند تا اینکه مطالب آموزنده شما را دیدم و خیلی خیلی سپاسگزام از بابت آگاهی که به مردم عزیز میدید متوجه مشکل پکیج شدم هر سرویس کار می اومد یا به شیر برقی یا به شیر اطمینان ووووو خلاصه هر فرمودند ما اطاعت کردیم و دراخر رسیدند به پمپ که دیگه اجازه ندادم و خودم بازش کردم با اینکه هیچ گونه علمی نداشتم خیلی راحت از این دوستان به نتیجه رسیدم. خلاصه وقت شما عزیزان را نمیگیرم پمپ من گراندفوس هستش و خدمت تا جدا کردند همجاش انجام دادم و به روتور یش هم جدا کردم و طبق فرمایشات شما درست بوده و قسمتها چینی سرو تهش خیلی لاغر کرده و باعث صدا در کاسه میشه سوال بنده اینه که ایا میشه بیرون تراشکاری درستش کرد؟؟؟ واگر نمیشه خواهشا لطف بفرماید که من چیکار کنم؟ ویا اگر یدکیش هست اگر بفرماید چجوری تهیه اش کنم سیم پیچ سالمه حتی تست هم گرفتم. فقط روتوریش اشکال داره؟؟ لطف بفرمایید راهنمای کنید با سپاس فراوان ازشما

    • میتونید یه روتور تهیه کنید چون تعمیر روتور برای یک عدد اصلا به صرفه نیست و ممکنه چون تراشکار برای اولین بار هست میخواد این کار رو کنه همون روتور بشکنه

   • از کجا تهیه کنم جناب لطف بفرمایید شماره ایی و یا ادرسی موجود دارید تا من با انها تماس بگیرم من در حقیقا دیگه به این عزیزان در شهر من هستند اعتماد ی ندارم و لطف بفرما ارکجا تهیه کنم این سرویس کارها فقط و فقط دنبال تعویض پک کامل هستند و قمیت که دادند 1400 لطف بفرمایید ازکجامیشه تهمیه کنم امر فرمایید

 • سلام.
  خسته نباشید می خواستم بدونم روتور پمپ ویلو موجود هست وقیمتش چنده؟
  ممنون

 • سلام وقتتون بخیر
  پکیج من ایران رادیاتور 2مبدل هست
  پس از روشن شدن بعد چند لحظه خاموش میشد و ارور 70 یا بعضی از مواقع 40-70 میداد
  سرویسکار مراجعه کرد و سرویس کامل انجام داد و متوجه نشتی آب از داخل پمپ شد، در صورتیکه پمپ کار میکنه ایشون میگن که پمپ باید کامل عوض بشه
  به نظر شما این موضوع درسته باید کامل عوض بشه و یا میشه تعمیر هم کرد
  به نظر از محل واشر آب به داخل محیط سیم پیچ وارد میشه( به مقدار کم) و بیشتر خروجی داره از محل اتصال.
  با تشکر

  • باید بررسی شود که آیا نشتی به خاطر سوراخ شدن روتور هست یا از واشر کف پمپ. در هر صورت تا زمانی که نشتی باعث سوختن سیم پیچ نشده شما با تعویض یک روتور پمپ مشکلتان حل خواهد شد

 • سلام خسته نباشید.پکیج ما تاچی مدل اسمارت .سیستم ما گرمایش از کف هست پلاس.اب گرم بهداشتی داریم .اما گرمایش نداریم.بنظر شما پمپ سوخته.

  • تاچی اسمارت دو مبدل هست و اگه پمپ خراب باشه آبگرم هم نخواهید داشت. پس احتمالا شیر موتوری سوخته است. البته قبلش از باز بودن شیرهای زیر پکیج و شیرهای کلکتور اطمینان حاصل یابید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *