آموزش سرویس پکیج دیواری

تعمیر پکیج ایران رادیاتور

با سلام و احترام خدمت همراهان گرامی سایت پکیجکار و علی الخصوص تعمیرکاران تازه کار و دوستانی که به تازگی مدرک فنی حرفه ای خود را دریافت کرده اند .

آموزش سرویس پکیج دیواری

قبل از شروع لازمه بدونید رفتار حرفه ای و اخلاق خداپسند یک تعمیرکار است که باعث بوجود آمدن اعتماد فی مابین مشتری و تعمیرکار می‌شود وگرنه اگر این اعتماد مشتری به تعمیرکار به طور کامل سلب شود مطمئنا شأن و منزلت این حرفه نیز به زودی از بین خواهد رفت و طولی نمی‌کشد در چشم اکثر مردم جایگاه یک تعمیرکار هم رده جایگاه یک دزد خواهد شد.
با توجه به این موضوع و ترویج فرهنگ صحیح دلایل گرم نشدن و یا سرد بودن آب مصرفی پکیج و روش های برطرف نمودن این مشکل قصد داریم در این ویدئو آموزشی تمام تجربیات خود را به صورت لحظه به لحظه بازگو کنیم، از تماس مشتری با تعمیرکار و در نهایت انجام صحیح کار به طوری که هم مشتری رضایت داشته باشد و هم خداوند از ما راضی باشد، مطمئناً پس از مشاهده این ویدئو تجربه بسیار ارزشمندی از صفر تا صد تعمیر یک دستگاه پکیج کسب خواهید کرد و شیوه صحیح رفتار یک تعمیرکار منصف و مردم دوست را یاد میگیرید.

روش برخورد با مشتری به صورت تلفنی

برای شروع این آموزش تصور می‌کنیم مشتری با شما تماس گرفته و عیب دستگاه را مطرح می‌کند، شما قبل از هر چیزی باید ضمن درخواست مارک و مدل پکیج از مشتری برای اینکه متوجه مشکل بوجود آمده شوید از مشتری کد خطای پکیج را نیز باید سوال ‌کنید، البته لازمه بدونید در پکیج های آنالوگ تفهیم کد خطا برای مشتری کمی سخت می‌باشد و شما میبایست با توجه به نوع چشمک زدن چراغ های روی پانل کد خطا را شناسایی کنید .

اصلی ترین دلیل از کار افتادن پکیج دیواری

با توجه به تجربه ما تقریبا 25 درصد از تماس های مشتری به خاطر عدم آگاهی مصرف کنندگان پکیج نسبت به کمبود فشار بار دستگاه میباشد که باعث از کار افتادن پکیج می‌شود. پس در صورتی که مشتری کد خطای E1 را در پکیج ایران رادیاتور ذکر کرد و یا اینکه اظهار داشت چراغ های سبز رنگ 40 و 70 چشمک می‌زنند به صورت تلفنی روش بالا بردن فشار بار پکیج را برای وی شرح بدید و دعای خیر او را پس برطرف شدن مشکل دستگاه بدرقه راه خود کنید.

علت روشن نشدن پکیج بعد از مسافرت

در مواردی نیز مشتری در شروع صحبت اعلام می‌کند مثلا مسافرت بوده و الان که به منزل برگشته دستگاه پکیج کار نمی‌کند، در این مورد هم یکی از مهمترین دلایل از کار افتادن پکیج بسته بودن گاز ورودی می‌باشد.
متاسفانه با توجه به بدبینی جامعه نسبت به قشر تعمیرکاران اکثر مشتریان پس از اولین تماس درخواست می‌کنند که هزینه تمام شده تعمیر پکیج را بصورت تلفنی اعلام کنید، این با توجه به این نکته هست که حتی بهترین پزشکان هم قبل از معاینه مریض توانایی ویزیت بیمار را ندارند. پس اهمیت این موضوع را که باید قبل از هر اقدامی شرح عیب مفصل به همراه کد خطای پکیج را سوال کنید حالا متوجه می‌شوید، زیرا در غیر این صورت و اگر مشتری اسرار به دریافت قیمت داشته باشد نمی‌توانید قیمت معقولانه ای اعلام کنید و ممکنه یک مشتری را از دست بدید.

روش صحیح ارائه قیمت تعمیرات به مشتری

البته بنده همیشه به همکارانم گفتم که به هیچ عنوان حتی در واضح ترین عیب ممکن به صورت تلفنی و قبل از بازدید پکیج اقدام به ارائه قیمت واحدی به مشتری نکنید چون ممکنه بعدا کار کمی پیچیده تر بشه و از کرده خود پشیمان شوید، راه حل این موضوع هم اینه که بعد از اطمینان از مشکل دستگاه به صورت تلفنی به مشتری یک محدوده قیمت را اعلام کنید و بگید مثلا هزینه تعمیر فلان عیب از این قیمت تا این قیمت می‌شود،

چه زمانی بهتره اصلا تلفنی قیمت ندیم

تجربه دیگه ای که در این رابطه میخوام با شما به اشتراک بگذارم اینه که اگر مشتری تماس گرفت و به طور واضح مثلا اعلام کرد هزینه رسوب زدایی مبدل پکیج و یا مثلا هزینه سرویس بایپاس و یا فن چقدر میشه سعی کنید تا جایی که میتونید به صورت تلفنی قیمتی به مشتری ندید چون به تجربه ثابت شده مشتریانی که به این صورت درخواست استعلام قیمت دارند در واقع کار تعمیرات پکیج را به تعمیرکار دیگه ای سپرده اند و پس از پایان کار و قبل از پرداخت هزینه به تعمیرکار قصد دارند بدونن مبلغ درخواستی تعمیرکار بابت کارهایی که انجام داده آیا بیشتر از حد معمول هست یا خیر ازشون زیاد گرفته یا خیر، و چون شما از کار واقعی که اون تعمیرکار بدبخت انجام داده خبر ندارید درست نیست باعث بدبینی مشتری به اون تعمیرکار شوید.

خراب کردن همکار به معنای بدنام کردن شغل خود است

البته نمیدونم این عادت زشت کجا دامن گیر برخی از تعمیرکاران ما شده است که تصور می‌کنند با خراب کردن تعمیرکار دیگه خودشون مقام بالاتری کسب می‌کنند، در صورتی که این تصور به طور کامل اشتباه است و عوارض آن همین بدبینی نسبی مشتریان به تعمیرکاران هست. بنده به عنوان برادر کوچکتر شما عاجزانه ازتون تقاضا میکنم به هیچ عنوان و حتی در مواقعی که صد در صد حق با شما بوده نیز اقدام به تخریب همکار خود نکنید و مطمئن باشید با این کار علاوه بر اینکه روی وجهه‌ی شما پیش مشتری هیچ تاثیری نخواهد داشت بدبینی شدیدی را نسبت به تعمیرکاران در جامعه بوجود میاره.

 

نحوه ارائه قیمت به مشتری

ولی اگر مشتری به شدت اسرار داره قیمت ارائه بدید سعی کنید قیمت واحد به مشتری ارائه ندید و یه محدوده قیمت بگید مثلا بفرمایید با توجه به توضیحات شما دستمزد فلان عیب از این قیمت هست تا این قیمت

در مواردی دیده شده افراد بسیار کمی هستند که با شنیدن قیمت ارائه شده با پررویی به ما میگن که : مگه چقدر کار داره چه خبره آنقدر گرون میگیرید؟ بنده به شخصه به هیچ عنوان کار اینگونه از افراد را انجام نمیدم و حتی اگر قبول کنند که مبلغ درخواستی را پرداخت کنند چون با طرز رفتارشان موافق نیستم مطمئنا پس از پایان کار نیز سر موضوعی با هم به اختلاف می‌رسیم پس از همون ابتدا میگم فعلا فرصت ندارم و عذرخواهی میکنم.

خوش قولی اولین نشانه یک تعمیرکار خوب

در نهایت سعی کنید زمانی که مقرر میکنید حداقل نیم ساعت دیرتر بگید، چون همانطور که می‌دانید کار فنی تا حدودی غیر قابل پیش‌بینی هست.
ولی همیشه سعی کنید خوش قول باشید چون اولین نشانه یک تعمیرکار خوب خوش قولی هست.
پس از حضور به محل مشتری و پیش دستگاه حتی با وجود توضیحات کامل از سوی مشتری حتما خودتون چند بار پکیج را روشن و خاموش کنید تا عیب یابی دقیق نمایید.

کد خطای 40 60 80 ایران رادیاتور

اگر پکیج کد خطای 40 60 80 میداد سعی کنید همیشه یه برد کنترل یدکی تعمیر شده داشته باشید و با تعویض آن، برد معیوب مشتری را برداشته و یه مابُدتفاوت از مشتری بگیرید.
لازم به ذکر است که در صورت برخورد با این کد خطا حتما پرشر سوئیچ هوا را نیز بازرسی کنید چون برخلاف نظر برخی از تعمیرکاران که علت بوجود آمدن این عیب را نبودن محافظ برق میدانند بنده تصور می‌کنم دلیل اصلی خرابی رله برد کنترل و بروز خطای 40 60 80 به خاطر ضعیف شدن پرشر سوئیچ هوا می‌باشد.

البته در مقاله دیگری به صورت مفصل در رابطه شرح کد خطای 40 60 80 در پکیج ایران رادیاتور و روش رفع این ارور توضیح داده ایم

طریقه رسوب زدایی پکیج

یکی از مشکلاتی که در اکثر پکیج های دیواری دیده می‌شود و مشتری همیشه از آن شکایت می‌کند مشکل سرد و گرم شدن آب مصرفی می‌باشد.
اگر مشکل رسوب داشتن مبدل ثانویه بود بنده به شخصه به جای باز کردن مبدل های حرارتی و بایپاس ترجیح میدم بوسیله یک پمپ آب کولر و اسید دیسکلر مخصوص ضد خوردگی و همچنین رقیق شده با آب، از قسمت زیر پکیج یعنی رفت و برگشت زیر دستگاه، اقدام به شستشوی کل مدار سیستم کنم. فقط در این مدل شستشو حتما باید دقت کنید اولا دیسکلر ضد خوردگی استفاده شود و ثانیا نصف به نصف با آب مخلوط کنید وگرنه ممکنه به پمپ و سایر قطعات آسیب وارد کند. نکته دیگه ای که در این مدل شستشو خیلی اهمیت داره اینه که قبل از شروع منبع انبساط را چک کنید که سالم باشه و سپس با تلمبه مقداری باد منبع انبساط را بیشتر کنید تا دیسکلر وارد منبع نشود. در هنگام شستشو با پمپ کولر نیز باید شیر موتوری در حالت وصل قرار بگیرد که آب داخل مبدل اصلی نیز بچرخه. در نهایت با اتصال شیر ورودی آب سرد به صورت مستقیم به مدار سیستم کلیه دیسکلر داخل مدار را چندین بار شستشو دهید.
این روش شستشوی دستگاه علاوه بر افزایش سرعت کار باعث شستشوی کامل مدار سیستم علی الخصوص بایپاس و مبدل حرارتی اصلی خواهد شد. فقط مجدداً تاکید می‌کنم دیسکلر از نوع ضد خوردگی یا گیاهی باشد و به هیچ عنوان با دیسکلر های متفرقه این کار را نکنید و ضمنا مقدار استفاده دیسکلر باید با آب مساوی باشد و به هیچ عنوان با دیسکلر خالص اینکارو نکنید. یکی دیگر از مزایای این روش شستشو اینست که چون از دیسکلر گیاهی یا ضد خوردگی استفاده می‌شود و همچنین با آب رقیق میکنیم به هیچ عنوان باعث خوردگی سطح داخلی مبدل نخواهد شد و فقط رسوب را شستشو می‌دهد در صورتی که در دیسکلر معمولی و آن هم خالص باعث میشه علاوه بر رسوب یک لایه از سطح داخلی مبدل نیز خورده شود که همین امر دلیل اصلی رسوب پذیری مکرر مبدل پکیج خواهد شد .
در نهایت بعد از شستشوی سیستم دستگاه را به برق بزنید و اگر احساس کردید سیستم مقداری آب دزدی دارد اورینگ های فنر سوپاپ و یا بایپاس دستگاه را نیز عوض کنید.

این موضوع را همینجا رها میکنیم ولی منتظر ادامه این ویدئو باشید تا ما تمام تجربیات خود را لحظه به لحظه از تماس مشتری تا نوشتن صورتحساب و فاکتور بهتون ارائه بدیم.

تعمیر پکیج در غرب تهران

همینطور که مستحضر هستید در حال حاضر یکی از دغدغه های مصرف کنندگان انواع پکیج دیواری پیدا کردن تعمیرکار با تجربه در نزدیکی محل زندگی خود میباشد . به عنوان مثال پیدا کردن تعمیر پکیج در غرب تهران برای مشترکین این شرکت که ساکن محدوده غرب تهران میباشند بسیار اهمیت پیدا کرده است . از این رو شرکت پکیجکار با تاسیس شعبه غرب استان تهران جهت تسریع در سرویس دهی به ساکنین غرب پایتخت این مهم را جامع عمل پوشانده است .

پادکست تهیه شده توسط وبسایت پکیج کار تحت عنوان آموزش سرویس پکیج دیواری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *