ارور 40 60 80 ایران رادیاتور


تشریح ارور 40 60 80 ایران رادیاتور (تصویر بزرگتر = کلیک کنید)
دلایل بروز ارور 40 60 80 ایران رادیاتور

ارور 40 60 80 ایران رادیاتور یکی از خطاهای پکیج ایران رادیاتور میباشد که مصرف کنندگان محصولات ایران رادیاتور معمولا زیاد باهاش برخورد میکنند . همونطور که میدانید این ارور مشابه خطای E51 در پکیج دیجیتال ایران رادیاتور میباشد . برای بررسی و رفع این ارور در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

اگر موفق به رفع ارور 40 60 80 نشدید با ما تماس بگیرید

افتخار ما رضایت 100 درصدی مشتریان ماست 

البته اگه کمی دست به آچار باشید ما به شما کمک خواهیم کرد تا خودتون این عیب را برطرف کنید. معمولا در 50 درصد مواقع با کمک اطلاعات این مقاله مشتری قادر به رفع عیب پکيج می‌شود. 

دلایل بروز ارور 40 60 80 ایران رادیاتور

عوامل اصلی بروز ارور 40 60 80 ایران رادیاتور :

 • معیوب بودن پرشر سوئیچ هوا
 • خرابی برد کنترل (سوختن رله فن) یا نیمسوز شدن
 • کثیف بودن شیپوری فن و یا شیلنگ پرشر
 • از جا در آمدن فلنچ دودکش
 • گرفتگي مسیر دودکش 

برای شروع پس از اینکه درب پکیج را باز کردید اقدام به باز کردن درب محفظه احتراق نیز کنید، اگر اولین بار است که قصد باز کردن کاور پکیج را دارید از مقاله چرا و چگونه باید درب پکیج را باز کرد استفاده کنید. 

قبل از هر اقدامی ابتدا با قرار دادن یک چهارپایه کنار دستگاه دودکش را از پکیج جدا کنید و سپس از باز بودن مسیر دودکش مطمئن شوید، سپس دقت کنید اگر روی دستگاه و قسمتی که دودکش قرار می‌گیرد یعنی خروجی فن فلنچ دودکش قرار داشت آن را بوسیله یک پیچ گوشتی بیرون بکشید. 

نکته : پیشنهاد میکنم بعد از هر مرحله یکبار ریست کنید تا از نتیجه کار خود با خبر شوید. اگر نمی‌دانید پکیج چطور ریست می‌شود به مقاله نحوه ریست پکیج مراجعه کنید

فلنچ دودکش و روش بیرون کشیدن آن

سپس اقدام به کشیدن یکی از فیش های برق پرشر سوئیچ هوا نمایید اگر بعد از بیرون آوردن فیش پرشر فن شروع به کار کرد احتمالا پرشر هوا خراب شده و باید تعویض بشه.

 

برای اینکه بهتر با این ارور آشنا شوید پیشنهاد میکنم ویدئو زیر را مشاهده کنید :

تشریح ارور 40 60 80 ایران رادیاتور :

ارور 40 60 80 ایران رادیاتور معمولا جزء خطاهای شایع بوده و به دلیل عدم خروج مناسب محصولات احتراق می باشد . در صورت مشاهده این پیغام ابتدا مسیر تخلیه محصولات احتراق و دودکش را کاملاً بررسی کرده و از باز بودن مسیر آن اطمینان حاصل نمایید.

این خطا معمولاً در هنگام تغییر فصل از سرما به گرما ایجاد شده که به علت انقباض و انبساط پرده دیافراگمی سنسور کنترل فشار فن (سنسور پرشر سوئیچ هوا) می باشد به همین منظور تکنیسین اقدام به دوشلنگ کردن پرشر سوئیچ هوا جهت افزایش تحریک سنسور می نماید در غیر این صورت عوامل ذیل محتمل می باشد:

 • خرابی برد الکترونیک دستگاه
 • قطعی جریان الکتریسیته فن
 • سوختگی سیم پیچ فن
 • خرابی پرشر سوئیچ هوا
 • بسته شدن یا ذوب شدن ونتوری فن

دو شیلنگه کردن پرشر سوئیچ هوا

دلایل بروز ارور 40 60 80 ایران رادیاتور :

اولین دلیل : کد خطای ۴۰ ۶۰ ۸۰ ایران رادیاتور به قسمت فن مربوط میشه

 

خرابی یا نیمسوز بودن برد پکیج در فرمان دادن به فن یا به عبارت دیگر برق رسانی به فن :

خرابی برد پکیج دلیل اصلی ارور 40 60 80 ایران رادیاتور

وقتی برد در فرمان دادن به فن ناتوان باشد ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ بروز میکند که باید برد را تعمیر یا تعویض کرد . البته گاهن مشاهده میشه ک برد نیمسوزه و هر چند وقت یکبار این ارور رو میده به عبارت دیگر برد نیمسوز شده

خرابی پرشر هوا دلیل دیگر بروز ارور 40 60 80 ایران رادیاتور :

دومین دلیل : خرابی پرشر هوا میباشد .

پرشر سوئیچ هوا پکیج دیواری

پرشر هوا در واقع سنسور فن محسوب میشود و ماموریت دارد تا سالم

بودن فن را به برد اعلام کند . بنابرین خرابی پرشر فن برای برد خرابی فن

تلقی میشود. و دستگاه ارور می دهد

دو مورد ک در بالا ذکر کردیم ۹۰ درصد و یا بیشتر علت ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ ایران رادیاتور هستند

بقیه موارد رو هم ذکر میکنیم :

دلیل سوم : گیر کردن پروانه فن میباشد :

گیر کردن پروانه فن دلیل ارور 40 60 80 ایران رادیاتور

گاهی ممکنه به پره های فن چوب یا شاخه یا چیزی که معمولا توسط پرنده ها حمل میشه گیر کنه و جلوی حرکت فن رو بگیره

دلیل چهارم : قطعی سیمهای رابط بین برد و فن : که البته به ندرت پیش میاد.

دلیل پنجم سوختن فن میباشد :

گاهی هم ممکنه خود فن به طور کامل خراب بشه که باید تعویض بشه

دلیل ششم : گرفتگی شلنگهای رابط بین ونتوری و پرشر :

که البته نیاز به توضیح نداره و معمولا با فوت کردن داخل شلنگها مشکل حل میشه

دلیل هفتم : گیر کردن سنگ ریزه یا تار عنکبوت داخل ونتوری یا شیپوری فن میباشد که معمولا با باز کردن دودکش ، یک پیچ گوشتی داخل ونتوری کرده و از باز بودن مسیر آن اطمینان حاصل کنید .

 

البته ناگفته گفته نماند که در مواردی نیز دفرمه شدن ونتوری بر اثر حرارت نیز باعث بروز این خطا خواهد شد .

خرابی برد کنترل علت ارور 40 60 80 ایران رادیاتور

شرح دقیق کد خطای 40 60 80 پکیج ایران رادیاتور

شرح عیب : فن کار می کند اما پرشر سوئیچ هوا در وضعیت قطع می باشد

دقت کنید اگر این عیب گاهی صورت می گیرد ودر هر شبانه روز ممکن است به تعداد دفعات اندکی این عیب پیش آید و در یک بازه ی زمانی اصلا اتفاق نیفتد و هنگام ایجاد کد خطا با ریستارت کردن مشکل حل شود؛مسلما برد الکترونیک دستگاه خراب است و نسبت به تعمیر یا تعویض آن توسط سرویسکار مجاز باید اقدام شود .

خوب دوستان با توجه به نکاتی که گفته شد :

در صورت بروز کد خطا 40 60 80 پکیج ایران رادیاتور :

الف — فن روشن نمی شود :

1- اگر فن دستگاه روشن نمی شود و نمی چرخد ابتدا باید فن دستگاه از نظر گیرپاژ بودن،به سختی چرخیدن و یا گرفتگی در پره های آن و عدم وجود مانع بین پروانه های آن جهت چرخش بصورت کاملا روان اطمینان حاصل کرد.

2- اگر باوجود روان بودن فن و اینکه برق از طرف برد الکترونیک جهت روشن شدن فن به آن می رسد بنابراین فن دستگاه سوخته است و در این مورد و نیز در صورتی که فن روان نباشد و نتوان آنرا با روانکاری اصلاح کرد باید فن تعویض شود

3- در برخی موارد ممکن است سوکت یا فیش متصل کننده ی کابل تامین برق از طرف برد الکترونیک و کابل تغذیه ی فن قطع باشد که باید محل اتصال این دو را بررسی و در صورت نیاز اصلاح کنیم .

4-  اگر از طرف برد الکترونیک هیچ جریانی جهت روشن شدن فن صادر نشود بنابراین برد الکترونیک معیوب است و باید توسط سرویسکار تعمیر یا تعویض گردد .

ب — فن روشن می شود :

1- ابتدا ونتوری فن و شیلنگ متصل به آن از لحاظ تمیز بودن ،عدم گرفتگی و وصل بودن شیلنگ مورد بررسی قرار می گیرد در برخی موارد شیلنگ از جای خود خارج شده و یا مسیر شیلنگ و یا ونتوری مسدود شده اند که ضمن بررسی باید رفع شود .

2- اگر ونتوری و شیلنگ سالم باشند ایراد از پرشر سوییچ هوا می باشد این قطعه توسط شیلنگ سیلیکونی به فن و توسط دو عدد فیش معمولا سیاه رنگ با برد الکترونیک دستگاه در ارتباط می باشد . ابتدا شیلنگ سیلیکونی را از وسط نصف کرده و بصورت ضربدری از خروجی بالای فن به خروجی پایین پرشر هوا و از خروجی پایین فن به خروجی بالای پرشر وصل کنید البته نا گفته نماند در بعضی مدل ها این اتصال شیلنگ ها بین ونتوری فن و پرشر هوا باید بصورت موازی انجام گیرد .

بعد از انجام عمل دوشیلنگه کردن پرشر سوئیچ هوا دستگاه را ریستارت می کنیم در نهایت اگر باز هم مشکل حل نشد پرشر سوییچ هوا خراب بوده و باید توسط سرویسکار مجاز تعویض گردد .

نکته : در مدل های L36FF&L28FF بعلت تفاوت در نوع فن امکان دوشیلنگه کردن وجود ندارد

در نود درصد مواقع دلیل بروز خطای 40 60 80 در پکیج ایران رادیاتور به خاطر خرابی برد کنترل و یا به عبارتی سوختن رله فن برد الکترونیک می‌باشد، برای آموزش تعمیر برد پکیج به این مطلب مراجعه کنید

دوستان عزیز برای عضویت در شبکه های اجتماعی سایت پکیج کار روی آیکون هایی که در ستون سمت چپ 👈 قرار دارد و به رنگ قرمز هست کلیک کنید

 

💢💥👈 دوستان عزیزم پیشنهاد میکنم بعد از مطالعه این مقاله به لینک زیر مراجعه کنید و مطلبی که تحت عنوان عیب یابی پکيج دیواری منتشر کردیم را نیز مطالعه کنید 👉💥💢


دانلود فایل PDF

 در ادامه نیز چند تا فایل پی دی اف براتون گذاشتم که توسط سایت خودمون تهیه شده است که شما میتونید به رایگان دانلود کنید .

اصول عملکرد انواع پکیج دیواری

آموزش اجزای تشکیل دهنده پکیج

 کدهای خطای انواع پکیج دیواری

 • pdf

 عیب یابی و رفع عیب پکیج

در مورد پکیج دیواری


پرسش و پاسخ :

سوال :

سلام مدت یکسال و نیمه که یک دستگاه شوفاژ ایران رادیاتور در سرعین اردبیل نصب کردم هرگز نتونستم بخوبی ازش استفاده کنم متاسفانه شخصی که دستگاه رو نصب کرد با توجه به ادعای خود نمایندگی ایران رادیاتور را هم داره و بنظرم که اصلا زره ای هم اطلاعات فنی نداره و بار ها با تماس های مکرر یکبار هم جهت رفع عیب حضور پیدا نکرد مدام ارور ۴۰٫۶۰ .۸۰ یا۶۰٫ ۷۰ میده شب عاشورا به نمایندگی سرعین رجوع کردم ایشان خیلی سعی کردن عیبش رو بر طرف کنن اما با تنظیم فشار و جابجایی دو عدد شلینگ های سفید رنک نتونستن درستش کنن . در نهایت گفتن باید دودکشکی که بیرون از پکیچ اومده حتما بایستی بصورت ال (زانوی نود درجه)بخره تا عمل دم و باز دم بخوبی صورت بگیره اما طی مطالعاتی که از توضیحاتتان کسب کردم علت ارور رو بخاطر ال نشدن دود کش نگفته. لطفادستور بفرمایید چه کنم

پاسخ :

با سلام و احترام علت این ارور در ۹۰ درصد مواقع خرابی رله فن برده الکترونیک میباشد

 

سوال :

سلام آپارتمان من مجهز به پکیج M24FFایران رادیاتور ورادیاتور قرنیزی میباشد به نظر بنده گردش آب ظعیف وپمپ سیرکوله درست کارنمیکند اتاق ها که به پکیج نزدیک گرم ولی پذیرائی سرد میباشد سرویس کار آوردم فیلتر را تمیز ومدار را شستشو داد فرقی نکرد لطفا راهنمائی فرمائید.

 

پاسخ :

با سلام باید سیستم توسط تعمیرکار متخصص و حرفه‌ای بررسی شود ولی به هر حال بنده با توجه به تجربیاتم فکر نمی کنم مشکل از پمپ سیرکولاسیون باشد. اگر تهران بودید و تمایل داشتید میتونید با یکی از شماره های ما تماس بگیرید تا جهت رفع عیب برسیم خدمتتون

سوال :

با سلام ، در پکیج ایران رادیاتور مدل e24ff رله فن کدومه ؟ ۴تا رله ۲۴ولت پشت سرهم قرار داره نتونستم پیداش کنم، ممنون

 

پاسخ :

با سلام همونطور که در سوال قبلی گفتم رله دوم از چپ رله فن هست

 

سوال :

سلام پکیج ما آب گرم نمیکنه و چراغ ۳۰ ۴۰ ۵۰ روشن هست علت چیه؟چشمک زن نیست

پاسخ :

با سلام چراغ هایی که میفرمائید ارور نیست بلکه دمای آب شوفاژ هست مشکل را در فلوسوئیچ و یا فلورگلاتور بررسی کنید

سوال :

سلام در دستگاه ۲۸ff رله فن و پرشر هوا کدومه ؟ این دستگاه ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰  میده این دو رو باید چک کنم ؟

پاسخ :

با سلام رله فن که روی برد بسته شده و پرشر هوا بالای دستگاه کنار فن هست پیشنهاد میکنم از یک متخصص درخواست کنید تا مشکل را بررسی کند

اگر از مصرف کنندگان محصولات ایران رادیاتور هستید و جهت تعمیرات پکیج ایران رادیاتور به دنبال مرکز معتبری میباشید لازمه بدونید شرکت پکیجکار بر خلاف سایر تعمیرکاران که ارائه دهنده خدمات انواع پکیج دیواری هستند به صورت تخصصی فقط ارائه دهنده خدمات ایران رادیاتور میباشد و به همین خاطر کیفیت خدمات تعمیرکاران خود را 180 روز گارانتی میکند و در ضمن تعرفه ای که ارائه میدهند تقریبا نصف قیمت رقبا میباشد .

فلنچ دودکش

ارور 40 60 80 در پکیج ایران رادیاتور به چه معناست؟

این ارور و یا به عبارتی چشمک زدن چراغ های 40 60 80 در پکیج آنالوگ ایران رادیاتور به این معناست که پرشر سوئیچ هوا در وضعیت قطع می‌باشد و با توجه به اینکه قطع بودن پرشر به معنای کار نکردن فن می‌باشد باید به سراغ دلایل کار نکردن فن برویم.

آیا خودم میتونم نسبت به برطرف نمودن ارور 40 60 80 اقدام کنم؟

بله، تقریبا در 50 درصد مواقع مشتری با آموزش صحیح قادر به رفع این خطا می‌باشد.

دلایل اصلی بروز ارور 40 60 80 چه می‌باشد؟

خرابی پرشر سوئیچ هوا و سوختن برد الکترونیک و کثیف بودن شیپوری فن و از جا در آمدن فلنچ دودکش از مهمترین عوامل بروز این ارور می‌باشد.

 

24 دیدگاه ها

 • با سلام و خسته نباشید
  پکیج ما ایران رادیاتور ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ میده فن کار میکنه مشعل کار میکنه زود به زود اتومات میکنه بردوتعمیر کردیم و پرشر هواشو عوض کردیم میشه بگین مشکل از چیه؟

  • دوست گرامی مشکلی که فرمودید با توجه به کارهایی که فرمودید انجام دادید حتما باید توسط فرد متخصص بازدید شود و نمیشه همینجوری چیزی گفت

 • آقای پکیجکار میخوام بدونم آیا تعمیر بردی که تعمیرکار شما تو منزل ما انجام میده دقیقا مشابه همون کاری هست که تعمیرکارای دیگه به خاطرش برد را می‌برند تعمیرگاه؟؟ اگه همون هست چرا این کار را میکنن و اونا هم همین جا تعمیر نمی‌کنند؟

  • بله دقیقا همان تعمیر هست. متاسفانه تنها دلیل بردن برد اینه که مشتری نبینه چه قطعه ای عوض میشه و بتونند پول بیشتری واسه تعمیر برد بگیرند

 • سلام و خسته نباشید خدمت شما
  ممنون از راهنمایی عالی تون مشکل من روشن شدن چ چشمک زدن 406080 بود که با باز کردن دودکش و تمیز کردن مجرای دودکش که یه خورده خاک گرفته بود که درست شد با این که پکیج من گارانتی داشت اما تا بخوای دنبال خدمات پس از فروش بگردی کلی درد سر داره
  ممنون از این راهنمایی عالی
  خدا خیرتون بده
  آزاد از شیراز

 • برد پکيج را یکسال پیش تعمیرکار شما اومد و تعمیر کرد ولی الان دوباره همون ارور میده، اول اینکه میخواستم بدونم چون اونموقع گفت محافظ برق بزارید و ما یادمون رفت ممکنه به خاطر نداشتن محافظ برق باشه و ثانیا میخواستم بپرسم چون تو فاکتور نوشته شش ماه گارانتی آیا نمیشه از ما یکسال گارانتی قبول کنید و ما هزینه ای ندیم؟ به خدا دست و بالم خیلی خالیه

  • تماس بگیرید تا مشکل شما را بدون دریافت هزینه برطرف کنیم. ولی همانطور که فرمودید بدون شک به خاطر همون محافظ برق هست

 • سلام
  من تمامی قطعات رو چک کردم فن سالمه و کار می‌کنه و برد هم هیچ ایرادی ندارد ولی پرشر رو نمیدانم و یکسره ارور میده وقتی قاب دستگاه رو باز میکنم یا دودکش رو در میارم دیگه ارور نامیده و خوب کار می‌کنه
  میشه لطفاً راهنمایی بفرمایید

  • یکی از دریچه های اطراف دودکش را باز کنید و اگر آپارتمان کمتر از 60 متر هست حتما از همون دریچه به فضای باز لوله دودکش بکشید تا از هوای منزل استفاده نکند.
   ضمنا باید فلنچ دور خروجی دودکش باز شود

 • سلام ایران رادیاتور24خریدم بعد مدتی فن کار میکنه اما شعله کار نمیکنه و زمانی اینطور میشد دودکش رو برمیداشتم خوب میشد والانم اصلا شعله روشن نمیشه و اب رو باز میکنم فن روشن میشه و خروجی دودکش هوا هم میاد و ارور چشمک زن40.60 80میزنه…بدلیل اینکه تقریبا همکار هستم مقداری چیزهایی فرمودید انجام دادم اما نتیجه نگرفتم اگه ممکنه کمی راهنمایی کنید..در ضمن طریقه تست پرشر رو هم بفرمایید چطور بهمیم سالمه یا خراب؟؟ممنون از لطفتون…منتظرم

 • خدا هر چی میخوای بهت بده. یعنی کار تو عین مردونگی هست، آی کاش چند تا مثل تو تو جامعه داشتیم که بی منت به مردم خدمت کنند.

 • به خدا خیلی مردی که تو این وضعیت ایران که یه ماچ مفتی نمیدن تو اومدی رایگان تا این حد توضیح دادی، شیر مادرت حلالت
  ای کاش تو رئیس جمهور میشدی

 • دو نفر اومده بودن و گفتن برد باید تعویض بشه و چون گفتن برد نو گارانتی نداره من قبول نکردم یه تعمیرکار دیگه هم اومد گفت برد را باید ببریم تعمیر و حداقل یک روز پکیج ندارید، ولی تعمیرکار شما اومد در عرض ده دقیقه همین جا برد را باز کرد و تعمیر کرد و دستگاه را روشن تحویل داد و یه مبلغ ناچیزی ازم گرفت و جالب اینکه حتی توی فاکتور نوشته تعمیر برد دارای شش ماه گارانتی می‌باشد. من موندم این همه تعمیرکار که سر از هیچی در نمیارن مجبورن مردم را اذیت کنند تو این وضعیت بدبختی و گرونی
  خدا پدر صاحب پکیجکار را بیامرزد

 • واقعا اومدی سیر تا پیاز همه چی رو تو سایتت توضیح دادی که چی بشه؟ معلومه نیت خیر نداری و فقط قصدت اینه که نون بقیه رو آجر کنی. این همه دستگاه‌های مختلف لوازم خانگی هست کدوم سایت مثل اینجا آنقدر توضیحات داده و همه چیز را صفر تا صد در اختیار بقیه قرار داده. تو داری در حق مردم خیانت میکنی (میدونم که این کامنت رو تایید نمیکنی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط جهت اعزام تعمیرکار