با این آموزش فاتحه ارور E2 پکیج ایران رادیاتور را بخون | 0 تا 100⚡

کد خطای پکیج ایران رادیاتور

آنچه در این مقاله می‌خوانید پنهان
3.5/5 - (12 امتیاز)

ارور E2 در پکیج ایران رادیاتور مدل دیجیتال تقریبا عیب یابی مشابهی با ارور 70-80 ایران رادیاتور مدل آنالوگ دارد و تفاوت آنها فقط به طریقه اعلام کد خطا مربوط می‌شود که در پکیج های آنالوگ به خاطر نداشتن نمایشگر دیجیتال برد کنترل ارور را از طریق چشمک زدن چراغ های روی پانل به اوپراتور اعلام می‌کند.

پیشنهاد میکنم بعد از مطالعه این مطلب برای اینکه بیشتر با روش عیب یابی و برطرف نمودن این کد خطا آشنا شوید اینجا کلیک کرده و مقاله ارور 70 80 پکیج ایران رادیاتور را نیز مطالعه کنید.

علت ارور E2 ایران رادیاتور

در دفترچه راهنمای پکیج ایران رادیاتور شرح این کد خطا را به این صورت مطرح می‌کند : عدم تشکیل و یا تشخیص شعله

ولی تفهیم این جمله برای افرادی که تعمیرکار نیستند کمی دشوار است و چون هدف ما از ارائه مطالب این سایت آموزش تعمیر پکیج به تمام اقشار جامعه هست سعی می‌کنیم با زبان ساده دلایل بروز این ارور و روش های برطرف نمودن آن را بیان کنیم که برای همه قابل درک باشد.

((امیدوارم تعمیرکاران همکار ما از روش آموزش های ما رنجیده خاطر نشوند و درک کنند که در شهرهای کوچک و نقاط دور افتاده هستند افرادی که به تعمیرکار پکیج دسترسی ندارند و این آموزش ها راه نجاتی هست برای آنها، مطمئنا اگر نظرات و دیدگاه‌های مطالب ما را مشاهده کنید متوجه منظور ما میشوید و کمتر به ما گلایه می‌کنید ))

عدم تشکیل و یا تشخیص شعله

برای درک بهتر موضوع این دو عبارت را جداگانه تشریح میکنم.  شرحی که در دفترچه راهنمای پکیج ایران رادیاتور برای ارور E2 درج شده است از دو قسمت تشکیل داده شده است :

 1. عدم تشکیل شعله
 2. عدم تشخیص شعله

هر کدام از این قسمت ها دلایل مختلفی دارد که برای تفهیم بهتر ما هر کدام را به صورت جداگانه تشریح میدهیم.

همچنین روش برطرف نمودن هر کدام را به طور ساده بیان میکنیم.

عدم تشکیل شعله

عدم تشکیل شعله به معنای این است که دلایلی باعث میشه شعله اصلا تشکیل نشود :

 1. قطع بودن گاز که میتونه به دلیل بسته بودن شیر گاز ورودی باشه و یا اینکه چون اولین راه اندازی پکیج هست داخل لوله هوا دارد
 2. خرابی شیر کنترل گاز که میتونه به خاطر سوختن بوبین 220 آن باشد
 3. جرقه زن اصلا عمل نمی‌کند که شعله روشن شود

قطع بودن گاز ساختمان دلیل ارور E2 ایران رادیاتور

قبل از هر اقدامی در صورت مواجه شدن با ارور E2 پکیج ایران رادیاتور دقت کنید شیر گاز ورودی به پکیج باز باشد (باید دسته شیر گاز موازی با شیر باشد نه عمود بر شیر) سپس همچنین از باز بودن شیر گاز اصلی ساختمان اطمينان حاصل کنید.

بسته بودن شیر گاز دلیل بروز ارور 70 80 ایران رادیاتور

اگر در حال راه اندازی اولیه پکیج هستید ممکنه در مسیر لوله گاز هوا باشد و چون هوا قابلیت مشتعل شدن را ندارد با ارور E2 مواجهه میشوید، برای رفع این مشکل دو کار میتونید انجام دهید :

 1. باز کردن شیلنگ گاز زیر پکیج و سپس خالی کردن هوای داخل لوله (به محض احساس بوی گاز شیر ورودی را ببندید)
 2. چند بار پکیج را ریست کنید تا هر بار با تخلیه مقداری هوا در نهایت به گاز شهری برسد و شعله روشن شود (ریست پکیج دیجیتال ایران رادیاتور باید ولوم اصلی را برای لحظاتی روی حرف R بچرخانید و سپس روی عبارت off و در نهایت روی حالت مورد نظر، تابستان یا زمستان)

معیوب بودن شیر کنترل گاز دلیل ارور E2 ایران رادیاتور

اگر شیر کنترل گاز معیوب باشد بعد از اینکه دستگاه را ریست کردید برای لحظاتی صدای جرقه را می‌شنوید و بعد جرقه قطع می‌شود.

معمولا سوختن بوبین 220 شیر کنترل گاز باعث بوجود آمدن این مشکل می‌شود.

برای اینکه اطمينان پیدا کنید شیر کنترل گاز معیوب شده است میتونید چند تا کار کنید :

 1. اول با گذاشتن یک چهارپایه بزرگ و نزدیک کردن سر خود به خروجی دودکش پکیج (البته اگر پکیج در منزل هست باید دودکش را کامل جدا کنید) و سپس ریست پکیج اگر بوی گاز از خروجی دودکش احساس کردید به این معنا است که شیر کنترل گاز یا به عبارتی بوبین 220 سالم است و مشکل را در قسمت جرقه زن بررسی کنید
 2. روش دیگه برای تست شیر کنترل گاز این است که کاور پکیج را باز کنید و همچنین درب محفظه احتراق را نیز باز کنید و سپس همزمان با ریست پکیج یک کبریت روی برنر بگیرید اگر شیر کنترل گاز سالم باشد باید شعله روشن شود در غیر این صورت هیچ شعله ای روشن نمیشه
 3. راه سوم که پیشنهاد میکنم امتحان نکنید برای اینه که لازم نباشه درب محفظه احتراق را باز کنید و به جاش مهره بالایی شیر کنترل گاز را باز کنید و ریست کنید ببینید گاز خارج می‌شود یا خیر

روش تست بوبین 220 شیر کنترل گاز

برای تست بوبین 220 شیر سیت 845 می‌بایست پیچ چهارسوی بوبین 220 را باز کنید سپس داخل سوراخ بوبین یک پیچ گوشتی فلزی قرار دهید و دستگاه را ریست کنید اگر بوبین سالم باشد مغناطیس بوجود آمده باعث تکان خوردن بوبین می‌شود.

تست بوبین 220 شیر سیت 845 در صورت بروز ارور 70 80 ایران رادیاتور

معیوب بودن برد الکترونیک دلیل کد خطای E2 ایران رادیاتور

یکی از مشکلاتی که در رابطه با ارور E2 پکیج ایران رادیاتور زیاد اتفاق می افتد معیوب شدن برد الکترونیک می‌باشد. این مشکل معمولا به دو صورت خود را نشان می‌دهد :

 1. وصل نکردن شیر کنترل گاز (بعد از تست بوبین 220)
 2. جرقه نزدن برد بعد از باز شدن شیر کنترل گاز

لازم به ذکر است که تعمیر برد برد پکيج فقط باید توسط افراد با تجربه و آموزش دیده صورت گیرد، برای این منظور شرکت پکیجکار در خدمت شماست. 

خرابی رله برد کنترل

اگر بوبین 220 را به روشی که در تصویر آموزش دادم تست کردید و بوبین سالم بوده اما همچنان شعله برقرار نمی‌شود و اصلا گاز از شیر کنترل خارج نمی‌شود به طور قطع رله شیر گاز روی برد الکترونیک سوخته که باید توسط تکنسین برد تعمیر شود

خرابی ترانس جرقه برد کنترل

اگر پس باز کردن درب محفظه احتراق متوجه شدید شیر کنترل، گاز را وصل می‌کند ولی هیچ جرقه ای زده نمی‌شود و بعد از چند لحظه دیگه گاز هم قطع میشه و ارور E2 ظاهر می شود به خاطر سوختن ترانس جرقه برد الکترونیک می‌باشد.

در رابطه با این مشکل هم باید برد را نزد متخصص ببرید.

اگر می‌خواهید همیشه یک قدم از تعمیرکاران پکیج جلوتر باشید و ترفندهای آنها را برای سرکیسه کردن مشتری را یاد بگیرید پیشنهاد میکنم بعد از مطالعه این مقاله سری به مطلب تعمیر پکیج بزنید تا علاوه بر اینها مطالب آموزشی مفیدی را در رابطه با پکیج یاد بگیرید

عدم تشخیص شعله

عدم تشخیص شعله به این معنا می‌باشد که قطعات مربوط به وصل شدن گاز و همچنین جرقه زن به درستی عمل کرده و شعله روشن می‌شود ولی قطعه ای که وظیفه گزارش روشن بودن شعله به برد کنترل را دارد یعنی یون تشخيص شعله به درستی عمل نمی‌کند و برد الکترونیک چون تصور میکنه شعله وصل نشده فرمان قطع گاز را می‌دهد.

قطعاتی که باید در این حالت چک کنید :

 1. یون تشخيص شعله
 2. فاصله بین میله یون تا برنر (3 تا 5 میلی متر)
 3. تمیز بودن میله یونیزاسیون (تمیز کردن با سمباده نرم روی میله)
 4. تنظیم نبودن شعله کوتاه و بلند پکيج
 5. عدم رسیدن اکسیژن کافی جهت احتراق

برای رفع مشکل به ترتیب به روش زیر عمل کنید :

ابتدا با باز کردن درب محفظه احتراق دقت کنید میله یون درست روی شعله باشد و فاصله آن تا برنر حدود 3 تا 5 میلیمتر باشد و سپس با یک سمباده خیلی نرم یا سیم ظرفشویی به آرامی روی میله یون بکشید تا اگر سولفاته کرده تمیز شود.

نهایتا پیچ چهارسوی پلاستیکی روی شیر کنترل گاز (بعد از باز کردن قاب شیشه ای آن با یک چاقو) به سمت راست فقط به اندازه یکی دو میلی‌متر بچرخانید تا شعله کوتاه کمی بیشتر شود (در فصل زمستان با افت فشار گاز این کار بیشتر لازم است)

در نهایت دریچه های پلاستیکی اطراف دودکش را باز کرده و کنار بگذارید تا اکسیژن کافی جهت احتراق داشته باشد.

در صورت انجام مراحل فوق و یا اینکه احساس می‌کنید از پسش بر نمیاید حتما با ما تماس بگیرید. و برای تعمیر برد پکیج اینجا کلیک کنید

تعمیر پکیج ایران رادیاتور

تعمیر پکیج

ارور E2 پکیج ایران رادیاتور

عیب یابی پکيج ایران رادیاتور

تعمیر پکیج در غرب تهران

تعمیر پکیج بوتان

ارور E1 پکیج ایران رادیاتور

هزینه تعمیر برد پکیج

قطعات پکیج

تعمیر پکیج پونک

تعمیر پکیج ایران رادیاتور در تهرانسر

علت‌ گرم نشدن رادیاتور پکیج

 

ارور 40 60 80 ایران رادیاتور

روش برطرف نمودن ارور E2 ایران رادیاتور

همانطور که خدمتتان عرض کردم این ارور مربوط به سیستم تشخیص و تشکیل شعله می‌باشد و برای برطرف نمودن این ارور در وحله اول از باز بودن شیر ورودی گاز زیر پکیج و همچنین گاز اصلی ساختمان اطمينان حاصل نمایید.

در اقدام بعدی باید دو بار دستگاه را ریست کنید تا اگر هوا در مسیر لوله کشی وجود دارد با هر بار ریست و باز شدن شیر کنترل گاز کامل تخلیه شود

نکته : معمولا در دستگاه هایی که اولین بار روشن می‌شود و یا مدت زمان طولانی پکیج خاموش بوده ممکن است داخل لوله هوا گرفته باشد ولی در هر صورت انجام دو بار ریست برای هر پکیجی بی ضرر می‌باشد

طریقه ریست پکیج ایران رادیاتور مدل L(دیجیتال) :

اگر تمایل دارید در مورد موضوع نحوه ریست پکیج اطلاعات کاملتری کسب کنید به مقاله فوق مراجعه کنید ولی در مورد ریست این پکیج و مشکل فعلی هر چیزی نیاز خواهید داشت در ادامه عرض میکنم (پس اگر مشکل حاد هست ادامه را مطالعه کنید و به لینک دیگری نروید)

طریقه ریست پکیج ایران رادیاتور سری دیجیتال به این صورت است که باید ولوم اصلی (ولوم تغییر فصل تابستان و زمستان) را ابتدا یکبار بچرخانید و روی حرف R قرار دهید و سپس بدون مکث آنرا چرخانده ابتدا روی حرف OFF قرار دهید و نهایتا روی حالت مورد نظرتان (تابستان یا زمستان) بگذارید

به این صورت پکیج ایران رادیاتور مدل دیجیتال یا به عبارتی پکیج های سری L که شامل L24FF و L28FF و L36FF می‌باشند ریست می‌شوند.

خلاصه روش رفع ارور E2 پکیج ایران رادیاتور

برای رفع ارور E2 پکیج ایران رادیاتور ابتدا از باز بودن شیر گاز ورودی به پکیج اطمينان حاصل نمایید و سپس پکیج را چند بار ریست کنید تا اگر هوايي داخل لوله ها هست تخلیه شود (طریقه صحیح ریست را در بالا گفتم) سپس دقت کنید آیا جرقه زده می‌شود یا خیر

برای این منظور بهتره درب پکیج را باز کنید (روش باز کردن درب پکیج) و در نهایت برای بررسی بهتر درب محفظه احتراق را نیز باز کنید.

در نهایت پس از مشاهده واضح برنر (قسمتی که شعله روشن میشه) ابتدا میله یون لیتیوم را کمی با سمباده تمیز کرده و فاصله آن را تا برنر 3 تا 5 میلیمتر کنید و طوری قرار بگیرد که دقیق روی شعله باشد.

با مشاهده برنر و ریست پکیج بررسی کنید عملکرد احتراق تا کجا صورت می گیرد.

گاهی کد خطای E2 پکیج ایران رادیاتور به خاطر عدم وجود اکسیژن کافی جهت احتراق می‌باشد و شما می‌بینید که پس از باز کردن درب پکیج دستگاه دیگه ارور E2 نمیده و به کار خود ادامه می‌دهد، در این صورت جهت رفع ارور E2 می‌بایست دریچه های پلاستیکی اطراف دودکش را باز کنید و کنار بگذارید.

عملکرد احتراق جهت بررسی ارور E2 ایران رادیاتور

برای اینکه عملکرد صحیح احتراق را یاد بگیرید تا با اون براحتی اقدام به عيب یابی ارور E2 ایران رادیاتور نمایید به ادامه مطلب دقت کنید : ابتدا فن کار میکنه و سپس شیر کنترل گاز باز شده و همزمان جرقه زن عمل می‌کند و سپس یون تشخیص شعله وجود یا عدم وجود شعله را به برد گزارش می‌دهد و نهایتا شعله پایدار می‌ماند.

ببینید در هر قسمت اگر ایرادی بوجود بیاد ارور E2 ایران رادیاتور مشاهده می‌شود

مثلا اگر جرقه زن درست عمل نکند و فاصله آن تنظیم نباشه و شعله روشن نشه ارور E2 خواهد داد و یا حتی شعله روشن شود و یون به خاطر اینکه میله آن روی شعله نباشه و یا فاصله آن تنظیم نباشه شعله را تشخیص ندهد باز هم کد خطای E2 ظاهر می شود.

بعضی مواقع تنظیم نبودن شعله پکیج باعث بروز ارور E2 ایران رادیاتور می‌شود که برای تنظیم شعله پکیج به این مطلب مراجعه کنید

در نهایت پیشنهاد میکنم به مطلب ارور 70-80 ایران رادیاتور مراجعه کنید و اون مطلب را هم خوب مطالعه کنید چون روش عیب یابی کاملا مشابهی دارند.

چک لیست ارور E2 ایران رادیاتور

 • از باز بودن شیر گاز ورودی و شیر گاز اصلی ساختمان اطمینان حاصل کنید
 • دستگاه را چند بار ریست کنید
 • دریچه های پلاستیکی اطراف دودکش را باز کنید
 • شعله کوتاه و بلند پکيج را تنظیم کنید
 • میله یون را تمیز کرده و فاصله آن را تنظیم کنید
 • جرقه زن را بررسی کنید
 • نهایتا برد الکترونیک معیوب است و میتونید از همکاران ما جهت تعمیر برد کمک بگیرید

شیر ورودی گاز بسته است و ارور E2 مشاهده می‌شود

دسته شیر گاز ورودی باید موازی با لوله باشد و اگر عمود بر لوله باشد مطمئنا ارور E2 مشاهده می‌شود

بسته بودن شیر گاز ورودی دلیل روشن نشدن پکیج
دسته شیر گاز اگر به این صورت باشد یعنی بسته است و باید بچرخانید تا دسته موازی با شیر قرار بگیرد

تست وجود گاز برای رفع ارور E2 پکیج ایران رادیاتور

برای تست وجود و یا عدم وجود گاز تا زیر پکیج بعد از اینکه از جهت دسته شیر گاز اطمينان پیدا کردید و همچنین شیر گاز اصلی ساختمان را نیز باز کردید بهتره تست شعله اجاق گاز را نیز انجام دهید، چون در مواردی ممکن است گاز از سمت شرکت گاز قطع شده باشد و یا اینکه از شیر پشت کنتور گاز که معمولا در پارکینگ و یا حیاط هست بسته باشد.

تست وجود گاز برای رفع ارور E2 پکیج ایران رادیاتور
تست وجود گاز برای رفع ارور E2 پکیج ایران رادیاتور

تنظیم نبودن فاصله یون تا برنر دلیل ارور E2 پکیج ایران رادیاتور

همانطور که تا اینجا چندین بار این موضوع را گفتم یکی از دلایل بروز ارور E2 در پکیج ایران رادیاتور تنظیم نبودن فاصله یون لیتیوم تا سطح برنر (مشعل) و یا قرار نگرفتن میله یون روی شعله می‌باشد که باعث عدم تشخیص شعله می‌شود.

میله یون را با سمباده نرم تمیز کنید و آنرا با حد فاصل 3 تا 5 میلی‌متر از سطح برنر قرار بدید و همچنین سوراخ های برنر اطراف یون را با مسواک تمیز کنید و میله را طوری قرار بدید که دقیقا روی شعله باشد

تنظیم فاصله یون برای رفع ارور E2 پکیج ایران رادیاتور
تنظیم فاصله یون برای رفع ارور E2 پکیج ایران رادیاتور

تنظیم شعله پکیج جهت برطرف کردن ارور E2

همانطور که عرض کردم معمولا در فصل زمستان و با سرمای شدید هوا خطوط انتقال گاز یخ زده و افت قابل توجه گاز را شاهد هستیم و بالطبع با افت گاز و کاهش ارتفاع شعله روی برنر میله یون که باید در قسمتی باشد که بیشترین حرارت را دریافت کند الان دیگه در قسمت انتهایی شعله قرار گرفته و به همین خاطر توانایی تشخیص شعله را نخواهد داشت و ارور E2 مشاهده می‌شود ، به همین خاطر شما باید فشار گاز را از ‌شیر کنترل گاز کمی بیشتر کنید تا دوباره میله در قسمت صحیح شعله قرار بگیرد،

جهت تنظیم شعله پکیج باید پیچ چهارسوی پلاستیکی روی شیر کنترل گاز را به اندازه یک یا دو میلیمتر به جهت عقربه های ساعت بچرخانید (تاکید می‌کنم به هیچ عنوان این پیچ بیشتر از یک سانتیمتر نباید بچرخه) و دستگاه را ریست کنید تا ببینید آیا ارور E2 پکیج ایران رادیاتور برطرف شده یا نه

اگر هنوز نشده با نگهداشتن پیچ چهارسو مهره برنجی زیر آن را به همون اندازه بچرخانید. البته برای انجام این کار حتماً این مطلب را مطالعه کنید

حل مشکل افت فشار گاز برای رفع ارور E2 پکیج ایران رادیاتور
حل مشکل افت فشار گاز برای رفع ارور E2 پکیج ایران رادیاتور

تست بوبین 220 جهت رفع ارور E2 پکیج ایران رادیاتور

با بیرون کشیدن بوبین 220 از شیر کنترل گاز و قرار دادن یک پیچ گوشتی داخل آن از سالم بودن بوبین اطمينان حاصل نمایید.

البته پیشنهاد میکنم با کابل یدکی خودتون این تست را انجام دهید نه کابل خود پکیج، چون اگر برد نیز خراب باشه شما تصور می کنید بوبین سوخته است

تست بوبین 220 جهت رفع ارور E2 پکیج ایران رادیاتور
تست بوبین 220 جهت رفع ارور E2 پکیج ایران رادیاتور

❌ با گوش دادن به این ویس فاتحه ارور E2 را بخون

منبع1

منبع2

منبع انگلیسی(مشاهده اجزای تشکیل دهنده شیر کنترل گاز سیت 845)

ارور 40 60 80 ایران رادیاتور

ارور 40 60 70 ایران رادیاتور

ارور 80 ایران رادیاتور

ارور 70-80 ایران رادیاتور

ارور 60 70 و 60 80 ایران رادیاتور

روش رفع ارور E2 پکیج ایران رادیاتور

معنای ارور E2 پکیج ایران رادیاتور در دفترچه راهنما به این صورت ذکر شده است : عدم تشکیل و یا تشخیص شعله

در حقیقت این ارور به مجموع مشکلاتی که در تشکیل شعله نقش دارند مربوط می‌شود.

قطعات پکیج مرتبط با ارور E2 پکیج ایران رادیاتور

 • یون لیتیوم تشخیص شعله
 • شیر کنترل گاز
 • چینی جرقه زن
 • برد الکترونیک پکیج

اقدام اولیه در صورت بروز ارور E2 ایران رادیاتور

اگر از باز بودن شیر گاز ورودی به پکیج مطمئن هستید و همچنین شیر ورودی گاز ساختمان را نیز اطمينان دارید باز می‌باشد برای رفع ارور E2 پکیج ایران رادیاتور ابتدا باید دو بار ریست کنید تا در صورتی که هوا در مدار لوله کشی هست با این کار تخلیه شود.

 روش ریست پکیج ایران رادیاتور برای رفع ارور E2

ابتدا ولوم اصلی را روی حرف لاتین R بچرخانید و سپس روی صفر یا خاموش قرار دهید و نهایتا روی حالت مورد نظر یعنی تابستان یا زمستان بگذارید. البته این تغییر حالات را میتونید خیلی سریع انجام دهید و اصلا نیاز به مکث نیست.

روش ریست پکیج جهت رفع ارور E2 ایران رادیاتور
روش ریست پکیج جهت رفع ارور E2 ایران رادیاتور

 

 

چطور ارور E2 ایران رادیاتور را خودم برطرف کنم؟

اگر کمی دست به آچار هستید و تمایل دارید خودتان ارور E2 ایران رادیاتور را برطرف کنید قبل از هر اقدامی ابتدا باید درب و کاور پکیج را باز کنید و اگر اولین بار است که قصد باز کردن کاور پکیج ایران رادیاتور را دارید پیشنهاد میکنم مقاله ای که در گذشته تحت عنوان روش باز کردن کاور پکیج ایران رادیاتور منتشر کردیم را مطالعه بفرمایید. بعد از باز کردن درب سفید رنگ رویی پکیج باید در محفظه احتراق و همچنین درب داخلی کوچک محفظه شعله را نیز باز کنید، هر کدام از این دربهای محفظه احتراق چهار عدد پیچ خودکار چهارسو دارند.

به این صورت شما باید برنر (محل تشکیل شعله) را به صورت واضح ببینید

محفظه احتراق پکیج
محفظه احتراق پکیج

 

بعد از باز کردن درب های محفظه احتراق به طوری که محل تشکیل شعله را واضح ببینید باید به روشی که در بالا توضیح دادم پکیج را ریست کنید و اینبار با دقت عملکرد احتراق را بررسی کنید.

عملکرد صحیح احتراق پکیج

فن روشن شده و پس از چند لحظه جرقه زن شروع به زدن می‌کند و به همراه جرقه زن شیر کنترل  گاز را وصل کرده و بوسیله جرقه شعله روی برنر تشکیل می‌شود و از اینجا به بعد کار یون لیتیوم تشخیص شعله شروع می‌شود و باید به برد الکترونیک اعلام کند شعله وجود دارد، در غیر این صورت و اگر به هر دلیلی یون نتواند وجود شعله را به برد اعلام کند، این موضوع با توجه به اینکه تنها چشم برد یون می‌باشد، برای برد اینگونه تلقی می‌شود که شعله تشکیل نشده و نهایتا برای اینکه گاز در محیط پخش نشود، برد الکترونیک سریعا به شیر کنترل گاز فرمان قطع می‌دهد و این عمل سه بار تکرار می‌شود و اگر یون توانایی اعلام وجود شعله را نداشته باشد نهایتا عملکرد دستگاه متوقف شده و ارور E2 روی نمایشگر ظاهر می شود.

با توجه به توضیحات ساده و روان که ارائه دادم احتمالا عیب یابی ارور E2 برای شما راحت تر خواهد شد.

شما با بررسی عملکرد احتراق باید بررسی کنید عملکرد احتراق تا کجا صورت می گیرد و متوقف می‌شود،

در موارد بسیاری اصلا حتی جرقه هم زده نمی‌شود و ارور E2 ایران رادیاتور ظاهر می شود که در این صورت ایراد از برد الکترونیک است که باید توسط افراد متخصص تعمیر شود.

اگر اصلا شعله تشکیل نشده و فقط جرقه زده شود با یک فندک آشپزخانه روی برنر شعله روشن کنید تا مطمئن شوید آیا شیر کنترل گاز وصل می‌کند یا خیر

اگر شعله تشکیل شده ولی توسط یون لیتیوم تشخیص داده نمی شود ابتدا میله یون را با یک سمباده نرم تمیز کنید و سوراخ های برنر اطراف میله یون را با یک فرچه تمیز کنید و فاصله یون 3 تا 5 میلیمتر باشد و نهایتا فشار گاز را از طریق پیچ چهارسوی پلاستیکی روی شیر کنترل گاز به اندازه یک میلی‌متر بیشتر کنید، در نهایت و با حل نشدن مشکل یون را تعویض کنید

اینفوگرافیک روش رفع ارور E2 ایران رادیاتور

اینفوگرافیک روش رفع ارور E2 ایران رادیاتور
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

 

روش برطرف کردن ارور E2 پکیج ایران رادیاتور
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

 

27 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *