ارور E2 پکیج ایران رادیاتور

کد خطای پکیج ایران رادیاتور

ارور E2 در پکیج ایران رادیاتور مدل دیجیتال تقریبا عیب یابی مشابهی با ارور 70-80 ایران رادیاتور مدل آنالوگ دارد و تفاوت آنها فقط به طریقه اعلام کد خطا مربوط می‌شود که در پکیج های آنالوگ به خاطر نداشتن نمایشگر دیجیتال برد کنترل ارور را از طریق چشمک زدن چراغ های روی پانل به اوپراتور اعلام می‌کند.

پیشنهاد میکنم بعد از مطالعه این مطلب برای اینکه بیشتر با روش عیب یابی و برطرف نمودن این کد خطا آشنا شوید اینجا کلیک کرده و مقاله ارور 70 80 پکیج ایران رادیاتور را نیز مطالعه کنید.

علت ارور E2 ایران رادیاتور

در دفترچه راهنمای پکیج ایران رادیاتور شرح این کد خطا را به این صورت مطرح می‌کند : عدم تشکیل و یا تشخیص شعله

ولی تفهیم این جمله برای افرادی که تعمیرکار نیستند کمی دشوار است و چون هدف ما از ارائه مطالب این سایت آموزش تعمیر پکیج به تمام اقشار جامعه هست سعی می‌کنیم با زبان ساده دلایل بروز این ارور و روش های برطرف نمودن آن را بیان کنیم که برای همه قابل درک باشد.

((امیدوارم تعمیرکاران همکار ما از روش آموزش های ما رنجیده خاطر نشوند و درک کنند که در شهرهای کوچک و نقاط دور افتاده هستند افرادی که به تعمیرکار پکیج دسترسی ندارند و این آموزش ها راه نجاتی هست برای آنها، مطمئنا اگر نظرات و دیدگاه‌های مطالب ما را مشاهده کنید متوجه منظور ما میشوید و کمتر به ما گلایه می‌کنید ))

عدم تشکیل و یا تشخیص شعله

برای درک بهتر موضوع این دو عبارت را جداگانه تشریح میکنم.  شرحی که در دفترچه راهنمای پکیج ایران رادیاتور برای ارور E2 درج شده است از دو قسمت تشکیل داده شده است :

 1. عدم تشکیل شعله
 2. عدم تشخیص شعله

هر کدام از این قسمت ها دلایل مختلفی دارد که برای تفهیم بهتر ما هر کدام را به صورت جداگانه تشریح میدهیم.

همچنین روش برطرف نمودن هر کدام را به طور ساده بیان میکنیم.

عدم تشکیل شعله

عدم تشکیل شعله به معنای این است که دلایلی باعث میشه شعله اصلا تشکیل نشود :

 1. قطع بودن گاز که میتونه به دلیل بسته بودن شیر گاز ورودی باشه و یا اینکه چون اولین راه اندازی پکیج هست داخل لوله هوا دارد
 2. خرابی شیر کنترل گاز که میتونه به خاطر سوختن بوبین 220 آن باشد
 3. جرقه زن اصلا عمل نمی‌کند که شعله روشن شود

قطع بودن گاز ساختمان دلیل ارور E2 ایران رادیاتور

قبل از هر اقدامی در صورت مواجه شدن با ارور E2 پکیج ایران رادیاتور دقت کنید شیر گاز ورودی به پکیج باز باشد (باید دسته شیر گاز موازی با شیر باشد نه عمود بر شیر) سپس همچنین از باز بودن شیر گاز اصلی ساختمان اطمينان حاصل کنید.

بسته بودن شیر گاز دلیل بروز ارور 70 80 ایران رادیاتور

اگر در حال راه اندازی اولیه پکیج هستید ممکنه در مسیر لوله گاز هوا باشد و چون هوا قابلیت مشتعل شدن را ندارد با ارور E2 مواجهه میشوید، برای رفع این مشکل دو کار میتونید انجام دهید :

 1. باز کردن شیلنگ گاز زیر پکیج و سپس خالی کردن هوای داخل لوله (به محض احساس بوی گاز شیر ورودی را ببندید)
 2. چند بار پکیج را ریست کنید تا هر بار با تخلیه مقداری هوا در نهایت به گاز شهری برسد و شعله روشن شود (ریست پکیج دیجیتال ایران رادیاتور باید ولوم اصلی را برای لحظاتی روی حرف R بچرخانید و سپس روی عبارت off و در نهایت روی حالت مورد نظر، تابستان یا زمستان)

معیوب بودن شیر کنترل گاز دلیل ارور E2 ایران رادیاتور

اگر شیر کنترل گاز معیوب باشد بعد از اینکه دستگاه را ریست کردید برای لحظاتی صدای جرقه را می‌شنوید و بعد جرقه قطع می‌شود.

معمولا سوختن بوبین 220 شیر کنترل گاز باعث بوجود آمدن این مشکل می‌شود.

برای اینکه اطمينان پیدا کنید شیر کنترل گاز معیوب شده است میتونید چند تا کار کنید :

 1. اول با گذاشتن یک چهارپایه بزرگ و نزدیک کردن سر خود به خروجی دودکش پکیج (البته اگر پکیج در منزل هست باید دودکش را کامل جدا کنید) و سپس ریست پکیج اگر بوی گاز از خروجی دودکش احساس کردید به این معنا است که شیر کنترل گاز یا به عبارتی بوبین 220 سالم است و مشکل را در قسمت جرقه زن بررسی کنید
 2. روش دیگه برای تست شیر کنترل گاز این است که کاور پکیج را باز کنید و همچنین درب محفظه احتراق را نیز باز کنید و سپس همزمان با ریست پکیج یک کبریت روی برنر بگیرید اگر شیر کنترل گاز سالم باشد باید شعله روشن شود در غیر این صورت هیچ شعله ای روشن نمیشه
 3. راه سوم که پیشنهاد میکنم امتحان نکنید برای اینه که لازم نباشه درب محفظه احتراق را باز کنید و به جاش مهره بالایی شیر کنترل گاز را باز کنید و ریست کنید ببینید گاز خارج می‌شود یا خیر

روش تست بوبین 220 شیر کنترل گاز

برای تست بوبین 220 شیر سیت 845 می‌بایست پیچ چهارسوی بوبین 220 را باز کنید سپس داخل سوراخ بوبین یک پیچ گوشتی فلزی قرار دهید و دستگاه را ریست کنید اگر بوبین سالم باشد مغناطیس بوجود آمده باعث تکان خوردن بوبین می‌شود.

تست بوبین 220 شیر سیت 845 در صورت بروز ارور 70 80 ایران رادیاتور

معیوب بودن برد الکترونیک دلیل کد خطای E2 ایران رادیاتور

یکی از مشکلاتی که در رابطه با ارور E2 پکیج ایران رادیاتور زیاد اتفاق می افتد معیوب شدن برد الکترونیک می‌باشد. این مشکل معمولا به دو صورت خود را نشان می‌دهد :

 1. وصل نکردن شیر کنترل گاز (بعد از تست بوبین 220)
 2. جرقه نزدن برد بعد از باز شدن شیر کنترل گاز

لازم به ذکر است که تعمیر برد برد پکيج فقط باید توسط افراد با تجربه و آموزش دیده صورت گیرد، برای این منظور شرکت پکیجکار در خدمت شماست. 

خرابی رله برد کنترل

اگر بوبین 220 را به روشی که در تصویر آموزش دادم تست کردید و بوبین سالم بوده اما همچنان شعله برقرار نمی‌شود و اصلا گاز از شیر کنترل خارج نمی‌شود به طور قطع رله شیر گاز روی برد الکترونیک سوخته که باید توسط تکنسین برد تعمیر شود

خرابی ترانس جرقه برد کنترل

اگر پس باز کردن درب محفظه احتراق متوجه شدید شیر کنترل، گاز را وصل می‌کند ولی هیچ جرقه ای زده نمی‌شود و بعد از چند لحظه دیگه گاز هم قطع میشه و ارور E2 ظاهر می شود به خاطر سوختن ترانس جرقه برد الکترونیک می‌باشد.

در رابطه با این مشکل هم باید برد را نزد متخصص ببرید.

اگر می‌خواهید همیشه یک قدم از تعمیرکاران پکیج جلوتر باشید و ترفندهای آنها را برای سرکیسه کردن مشتری را یاد بگیرید پیشنهاد میکنم بعد از مطالعه این مقاله سری به مطلب تعمیر پکیج بزنید تا علاوه بر اینها مطالب آموزشی مفیدی را در رابطه با پکیج یاد بگیرید

عدم تشخیص شعله

عدم تشخیص شعله به این معنا می‌باشد که قطعات مربوط به وصل شدن گاز و همچنین جرقه زن به درستی عمل کرده و شعله روشن می‌شود ولی قطعه ای که وظیفه گزارش روشن بودن شعله به برد کنترل را دارد یعنی یون تشخيص شعله به درستی عمل نمی‌کند و برد الکترونیک چون تصور میکنه شعله وصل نشده فرمان قطع گاز را می‌دهد.

قطعاتی که باید در این حالت چک کنید :

 1. یون تشخيص شعله
 2. فاصله بین میله یون تا برنر (3 تا 5 میلی متر)
 3. تمیز بودن میله یونیزاسیون (تمیز کردن با سمباده نرم روی میله)
 4. تنظیم نبودن شعله کوتاه و بلند پکيج
 5. عدم رسیدن اکسیژن کافی جهت احتراق

برای رفع مشکل به ترتیب به روش زیر عمل کنید :

ابتدا با باز کردن درب محفظه احتراق دقت کنید میله یون درست روی شعله باشد و فاصله آن تا برنر حدود 3 تا 5 میلیمتر باشد و سپس با یک سمباده خیلی نرم یا سیم ظرفشویی به آرامی روی میله یون بکشید تا اگر سولفاته کرده تمیز شود.

نهایتا پیچ چهارسوی پلاستیکی روی شیر کنترل گاز (بعد از باز کردن قاب شیشه ای آن با یک چاقو) به سمت راست فقط به اندازه یکی دو میلی‌متر بچرخانید تا شعله کوتاه کمی بیشتر شود (در فصل زمستان با افت فشار گاز این کار بیشتر لازم است)

در نهایت دریچه های پلاستیکی اطراف دودکش را باز کرده و کنار بگذارید تا اکسیژن کافی جهت احتراق داشته باشد.

در صورت انجام مراحل فوق و یا اینکه احساس می‌کنید از پسش بر نمیاید حتما با ما تماس بگیرید. و برای تعمیر برد پکیج اینجا کلیک کنید

تعمیر پکیج ایران رادیاتور

تعمیر پکیج

ارور E2 پکیج ایران رادیاتور 

عیب یابی پکيج ایران رادیاتور

تعمیر پکیج در غرب تهران

تعمیر پکیج بوتان

ارور E1 پکیج ایران رادیاتور

هزینه تعمیر برد پکیج

قطعات پکیج 

تعمیر پکیج پونک

تعمیر پکیج ایران رادیاتور در تهرانسر 

علت‌ گرم نشدن رادیاتور پکیج 

 

ارور 40 60 80 ایران رادیاتور 

25 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.