ارور e5 پکیج بوتان

5/5 - (1 امتیاز)

ارور e5 در پکیج بوتان مدل cv424 یکی از خطاهای شایع این پکیج دیواری میباشد که در ادامه در مورد نحوه رفع این ارور توضیح مختصری میدهم .

ارور e5 پکیج بوتان

در صورت مشاهده این ارور در پکیج دیواری بوتان ابتدا باید درب پکیج را باز کنید .اگر نمیدانید چطور اینکارو کنید مطلبی که قبلا در این رابطه منتشر کردیم تحت عنوان نحوه باز کردن درب پکیج را مطالعه کنید .

البته پیشنهاد میکنم قبل از هر اقدامی به فروشگاههای لوازم یدکی پکیج دیواری رفته و یک عدد سنسور ان تی سی پکیج دیواری از نوع رزوه ای تهیه کنید

اگر نمیدانید از کجا باید این سنسور را تهیه کنید خدمتتان عرض کنم اگر ساکن غرب تهران هستید در خیابان تهران ویلا اگر مرکز شهر هستید میدان انقلاب پاساژ مهستان و خیابان طالقانی تقاطع بهار و … البته اینو بدونید این قطعه را هر تعمیرکاری معمولا در کیف خود دارد . پس اگر در محل خود مغازه تعمیرات پکیج وجود دارد میتونید از آنها تهیه کنید

خرابی سنسور شوفاژ و ارور e5 پکیج بوتان

بعد از تهیه یک عدد سنسور ان تی سی و باز کردن درب پکیج ابتدا فیش سنسور دستگاه را جدا کرده و به سنسوری که در دست دارید متصل کرده و سپس دستگاه را ریست کنید اگر ارور برطرف شد به این معناست که سنسور دستگاه معیوب شده است و باید تعویض شود .

روش تعویض سنسور پکیج بوتان

جهت تعویض سنسور شوفاژ پکیج بوتان ابتدا میثبایست آب مدار گرمایش را بدین صورت تخلیه کنید : شیر ورودی آب سرد پکیج را ببندید {اگر نمیدانید ورودی آب سرد کدام است و سه عدد شیر زیر پکیج به شیلنگ ها متصل است یا شیر کوچکتر از بقیه را ببندید و یا هر سه شیر را ببندید } سپس یک شیر آبگرم ترجیحا شیر شیلنگ دستشویی که سطخ آن از بقیه شیرها پایین تر است را باز کرده و جهت تخلیه صحیح و کامل شیلنگ را روی زمین بگذارید .

در این حالت هیچ آبی از شیلنگ نمیآید ولی به پای پکیج رفته دو شیر پرکن پکیج {شیر هواگیری} را کامل باز کنید . در این حالت اگر به عقربه فشار بار دقت کنید مشاهده خواهید کرد عقربه کم کم به سمت صفر حرکت میکند . پس از تخلیه کامل آب مدار گرمایش {عقربه روی صفر رفت} با آچار نمره 13 اقدام به باز کردن سنسور معیوب نمایید و سپس سنسور جدید را ابتدا کمی تفلون دور رزه آن پیچیده و سر جای آن نصب کنید و فیش آن را متصل نمایید .

در نهایت شیر دستشویی را بسته و شیر ورودی را نیز باز کنید و پس از اینکه فشار بار روی 1.5 رسید شیر پرکن را کامل ببندید .

دستگاه را ریست کنید به طور قطع ارور برطرف شده است .

در موارد نادری نیز ارور e5 در پکیج بوتان به خاطر خرابی برد کنترل میباشد که البته این مشکل به ندرت پیش می آید . البته گاها ممکن است فیش سنسور از سوکت خود کمی بیرون آمده باشد و ارور بدهد پس قبل از هر اقدامی سوکت سنسور را کمی سفت کنید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *