ارور E50 ایران رادیاتور

ارور E50 پکیج ایران رادیاتور مدل دیجیتال در واقع همان ارور 40 60 70 پکیج آنالوگ می‌باشد. جهت عیب یابی و رفع این ارور با ما همراه باشید.

علت ارور E50 ایران رادیاتور

این ارور در واقع به معنای این است که پرشر سوئیچ هوا بسته شده در حالی که فن خاموش است.

دلایل اصلی ارور E50 پکیج ایران رادیاتور

  • معیوب بودن پرشر سوئیچ هوا
  • خرابی برد الکترونیک و یکسره شدن رله فن

خرابی پرشر هوا و ارور E50

برای عیب یابی این ارور اگر متوجه شدید فن خاموش است و این ارور رفع نمی‌شود می‌بایست اقدام به تعویض پرشر سوئیچ هوا نمایید چون پرشر خراب شده است.

دیافراگمی که داخل پرشر سوئیچ هوا قرار دارد و با فشار بادی که از فن توسط شیلنگ منتقل می‌شود به سمت جلو حرکت کرده و باعث بسته شدن میکروسوئیچ پرشر می‌شود و اصطلاحا پرشر بسته می‌شود. در فصل زمستان و با انقباضی که به خاطر سرما بوجود می‌آید ممکن است این دیافراگم جمع شده و بدون فشار باد به حالت بسته درآید. در این حالت بهتر است پرشر سوئیچ هوا تعویض شود ولی اگر در آن لحظه همراه نداشتید بهتره یکبار از شیلنگ دیگر پرشر عمل دهش یا مکش را بوسیله دهان خود انجام دهید تا دیافراگم به جای خود برگردد. و نهایتا شیلنگ را سر جاش ببندید.

خرابی برد و ارور E50

اگر متوجه شدید با این ارور فن پکیج یکسره کار میکنه در واقع پرشر هیچ مشکلی ندارد و داره بوظیفه خود بدرستی انجام می‌دهد و در واقع این فن است که قبل از اینکه برد بخواهد فرمان روشن شدنش را بدهد یکسره کار می‌کند، چون برد هنوز فرمان روشن شدن فن را نداده و پرشر سوئیچ بسته شده است این ارور مشاهده می‌شود.

اين مشکل زمانی رخ می‌دهد که رله فن روی برد الکترونیک که وظیفه استارت و برق رسانی به فن را دارد یکسره شده است و باید توسط تعمیرکار برد این قطعه تعویض شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط جهت اعزام تعمیرکار