تعمیرکار پکیج در تهران

اگر به دنبال تعمیرکار پکیج در تهران وارد این سایت شده اید بهتره بدونید ما در زمینه تعمیر پکیج در تهران بهترین گزینه هستیم، زیرا تعمیرکاران ما همگی جزو حرفه ای ترین افراد می‌باشند و بسیار متعهد به انجام کار به بهترین نحو هستند.

 تعمیر پکیج تهران 

برای اینکه در مورد پکیج دیواری اطلاعات مناسبی را کسب کنید پیشنهاد می کنم ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

پکیج چیست ؟

تمامی افرادی که به دنبال پاسخ سوال پکیج چیست ؟ هستند باید بدانند در واقع پکیج دستگاهی است که در حال حاضر به جای موتور خانه های قدیمی مورد استفاده قرار می گیرد و هدف اصلی آن تامین کردن سیستم گرمایشی خانه و آب گرم مورد نیاز افراد خانه می باشد .
در حال حاضر شما ممکن است افرادی را ببینید که همواره از سیستم های گرمایشی قدیمی همچون بخاری های نفتی و سایر سیستم های گرمایشی قدیمی به منظور ایجاد گرما در منزل و آب گرم مصرفی استفاده می ‌کنند ؛ اما با توسعه شبکه های گاز رسانی در نقاط زیادی از کشور سیستم های گرمایشی جدید تحت عنوان پکیج مورد استفاده قرار می گیرد ، بنابراین یکی از ابزارآلات بسیار پرکاربرد در سراسر جهان سیستم گرمایشی پکیج می باشد .

 مزایای مهم پکیج

بهتر است بدانید از مهم ترین مزایایی که این دستگاه به خود اختصاص داده است ، می توان ایجاد فضای کم اما با ایمنی زیادی برای دستگاه در نظر گرفت ، همچنین به صورت جداگانه هر یک از واحد های مسکونی می ‌تواند یک پکیج را در اختیار داشته باشد و آن را به جای آبگرمکن های ایستاده و دیواری مورد استفاده قرار دهد .
توجه داشته باشید که یکی از مسائل مهم در این باره مصرف سوخت بهینه در پکیج می باشد که موجب ترغیب سازمان ‌ها و موسسات و همچنین سایر عموم جهت به کارگیری این دستگاه شده است .
در حقیقت در میان پکیج هایی که همواره به بازار عرضه می گردد مدل فن دار بر اساس استاندارد های جهانی تولید شده ، در نتیجه مورد تایید واقع می گردد .
این دستگاه افزون بر ایجاد گرما در منازل حتی آب گرم مصرفی مورد نیاز را خیلی سریع آماده می کند و در اختیار افراد قرار می ‌دهد .
بهتر است بدانید دستگاه پکیج می تواند به منظور ایجاد صرفه‌جویی بیشتر در مصرف انرژی و ایجاد گرمای مناسب با کولر گازی ترکیب شود .
از دیگر مزایای مربوط به پکیج ها می توان موارد زیر را بر شمرد :
– عملکرد بسیار آرام و بدون صدا ، بدین صورت که در این نوع از پکیج ها آلودگی صوتی بسیار کم بوده و یا اصلا وجود ندارد .
– این پکیج ها همواره از ایمنی بسیار خوبی برخوردار هستند ؛ زیرا سنسور های آب گرم و سنسور های دودی دارند .
– تنظیم نمودن دمای پکیج بر اساس آنچه که تمایل دارید .
– این گونه از پکیج ها معمولاً محیط کمتری از منزل را دربر می‌ گیرند .
– هر یک از واحد های مسکونی همانگونه که گفته شد به صورت مجزا قادر هستند تا این گونه از پکیج ها را مورد استفاده قرار دهند .
– پکیج ها معمولاً به منظور کنترل سیستم و تعمیرات درون منزل در دسترس قرار دارند .
– خیلی راحت و به سرعت می توان این گونه از پکیج‌ ها را نصب و در نهایت راه اندازی نمود .
– مصرف انرژی برق و گاز در این گونه از پکیج ها در مقایسه با سیستم های گرمایشی دیگر تا حد زیادی کاهش می یابد .

 انواع پکیج های گرمایشی

پکیج های گرمایشی بر اساس موقعیت قرار گیری و نصب به انواع مختلفی تقسیم می شود که عبارت است از :

۱. پکیج دیواری و زمینی :
پکیج های گرمایشی که با توجه به نوع سوخت استفاده می شوند معمولاً به چهار دسته تقسیم می گردند :
– پکیج برقی
– پکیج گازوئیلی
– پکیج گازی
– پکیج دوگانه سوز
دقت داشته باشید که پکیج های زمینی و دیواری با توجه به نوع سوخت به چندین دسته تقسیم می ‌شوند :
پکیج گازی که هم به صورت زمینی و هم به صورت دیواری وجود دارد و اینگونه از پکیج ها معمولاً دارای مزیت بی صدا بودن هستند .
پکیج های دوگانه سوز معمولاً فقط در نوع زمینی می توانید آن ها را مشاهده کنید ؛ در نتیجه این گونه از پکیج را نمی توان در خانه نصب نمود ، بنابراین بایستی خارج از منزل و در یک فضای باز هم چون انباری یا موتور خانه آن را نصب کرد .
پکیج های برقی نیز معمولاً هم در نوع زمینی و هم در نوع دیواری وجود دارد ؛ در نتیجه بایستی درباره این نوع از پکیج ها گفت که از قابلیت بی صدا بودن نیز برخوردار هستند .

۲. پکیج های شوفاژ :
پکیج های شوفاژ خود به چند دسته تقسیم می شود که عبارت است از :
– دود کش دار
– زمینی
– فن دار
– دیواری .

۳. پکیج های شوفاژ دیواری با توجه به خروجی آلاینده ها :
این نوع از پکیج ها همواره به گونه های مختلفی تقسیم می شود که شامل موارد زیر است :
– پکیج های شوفاژ دیواری بدون فن = در واقع این نوع از پکیج ها به منظور عدم یا کاهش فضای آزاد موجود در ساختمان ها از تولیدات و طراحی آن کاسته شده است .
– پکیج های شوفاژ دیواری فن دار = این نوع از دستگاه ها همواره به فن مجهز می باشند تا از طریق دودکش های دوجداره هوای مورد نظر به منظور سوخت از محیط خارجی به دستگاه وارد شود و گاز های حاصل از سوخت نیز به خارج رانده شود .
۴. پکیج های شوفاژ دیواری با توجه به نوع سیستم گرمایشی :
– داشتن دو مبدل = این گونه از پکیج ها به منظور ایجاد آب گرم شوفاژ و همچنین آب گرم مصرفی مورد نیاز خانوار دارای دو مبدل جداگانه هستند که هر یک به صورت کاملاً مجزا از دیگری عمل می کند .
– داشتن یک مبدل = در این گونه از پکیج ها معمولاً یک مبدل به منظور ایجاد آب گرم شوفاژ و همچنین آب گرم مورد نیاز مصرف خانوار مورد استفاده قرار می گیرد .

سوخت پکیج چیست ؟

همواره به خاطر داشته باشید که پکیج همچون دیگر سیستم های گرمایشی به منظور ایجاد گرما آب بایستی یک منبع سوخت داشته باشد سوخت مصرفی پکیج های جدید عمدتاً به صورت گاز و برق است .
بر اساس اینکه پکیج از دو نوع سوخت جهت به کارگیری استفاده می کند ، اما نسبت به سیستم های گرمایشی دیگر همچون کولر های گازی بخاری و غیره کم مصرف تر به حساب می آید ؛ بدین منظور که در مقایسه با کارایی که همواره دارد به صورت کم مصرف عمل می کند ، زیرا از این طریق هم آب گرم مصرفی خانوار را تامین نموده و هم اینکه به تامین آب گرم به منظور ایجاد گرمای فضا از طریق رادیاتور و شوفاژ مورد نیاز می پردازد .
از جمله موارد مهم به هنگام نصب پکیج دیواری رعایت ایمنی دستگاه به ویژه استفاده از دودکش است ، تا دود حاصل از فرآیند عملکرد دستگاه و ایجاد هوای مصرفی مورد نظر از دستگاه خارج گردد .

 معایب پکیج

دقت داشته باشید همان گونه که بسیاری از ابزار ها دارای مزایای زیادی هستند ، در کنار آن ها ممکن است از یکسری معایب نیز برخوردار باشند ؛ در نتیجه پکیج نیز در شمار آن دسته از ابزار هایی قرار دارد که ممکن است معایبی را به همراه داشته باشد .
مهم ترین معایب مربوط به پکیج به شرح زیر است :
– ممکن است پکیجی که انتخاب می ‌کنید قسمتی از محیط منزل و آشپزخانه شما را اشغال کند .
– معمولاً کاربرد آن ها در متراژ های بیش از ۳۰۰ متر همچون بیمارستان ها و تالار ها نیست ؛ بدین منظور در این گونه از اماکن نمی توان از پکیج استفاده نمود .
– در مقایسه با سایر موتور خانه ها عمر آن ها کوتاه تر است و امکان خراب شدن آن ها نیز بیشتر است .

 مهم ترین کاربرد های پکیج

توجه داشته باشید که پکیج ها معمولاً کاربرد های زیادی دارند که اساسی ‌ترین و مهم‌ ترین آن ها گرم نمودن فضای منزل و تامین نمودن آب گرم مصرفی خانوار ها می باشد .
لازم به ذکر است که بدانید ایجاد گرما در فضای منزل به این شکل است که آب از طریق پکیج گرم شده و سپس به شوفاژ و رادیاتور انتقال می یابد ؛ در نهایت گرمای حاصل از شوفاژ و رادیاتور موجب ایجاد گرمای فضا خواهد شد .
از مهم ترین کاربرد های دیگر مربوط به پکیج می توان اینگونه بیان کرد که آب گرم مصرفی محیط را برای شما تامین می کند ، بدین شکل که همانند آبگرمکن عمل خواهد کرد .
دقت داشته باشید که شما با خریداری یک پکیج قادر خواهید بود تا هم به آب گرم مصرفی خانه دسترسی پیدا کنید و هم فضای منزل را گرم نمایید ؛ در نتیجه در منزل فضای کمتری را می گیرد .

 چگونگی نصب نمودن پکیج

به منظور نصب یک پکیج دقت داشته باشید که بایستی از افراد خبره در این کار کمک بگیرید .
در حقیقت نصب پکیج بدین شکل است که پیش از نصب بایستی محیط مناسب جهت نصب را پیدا نموده و دقت داشته باشید که نباید در قسمت بالای سماور یا اجاق گاز آن را نصب نکنید .
بعد از اینکه شما توانستید یک فضای مناسب را جهت نصب انتخاب نمایید ، بایستی مراحل لوله کشی را انجام دهید . در واقع برای این کار بایستی از بهترین کارشناسان و متخصصین حرفه ای در کار نصب پکیج استفاده نمایید . پس از آن سینی نصب را بر روی دیوار قرار دهید و آن را علامت گذاری کنید ، سپس از طریق دریل به سوراخ کردن دیوار پرداخته و سینی یا صفحه نصب را بر روی دیوار از طریق رول ، پلاک و پیچ و مهره ببندید .
در گام بعدی بایستی پکیج در یک جای خوب بر روی صفحه نصب واقع شود و شیر آب گرم و سرد و همچنین ورودی و خروجی را بر اساس دفترچه راهنما به قسمت لوله کشی متصل سازید .
پس از اینکه اطمینان حاصل کردید به طور صحیح پکیج نصب شده است ، قادر خواهید بود پکیج را به طور امتحانی روشن نمایید .
لازم به ذکر است که بدانید این شیوه نصب برای پکیج های دیواری مورد استفاده قرار می ‌گیرد . اگر پکیج را تهیه نمودید اما قادر نیستید تا آن را به تنهایی نصب کنید بایستی از سرویس مرکز تخصصی نصب پکیج در تهران کمک های لازم را بگیرید .

 چگونگی تعمیر پکیج

آن دسته از افرادی که پکیج های آن ها دچار مشکلاتی شده و قصد تعمیر آن را دارند به ویژه افراد ساکن تهران باید دقت داشته باشند که به منظور تعمیر پکیج بایستی یکسری مراحلی را پشت سر بگذرانند ؛ به عنوان مثال ممکن است با این مشکل روبرو شوید که پکیج ، آب را به صورت خیلی خوب گرم نکند در نتیجه بایستی در این صورت علت را جویا شده و خیلی زود به تعمیر مشکل پیش آمده در پکیج اقدام کنید .
بهتر است بدانید یکی از مهم ترین دلایلی که آب پکیج در سرد و گرم کردن دچار مشکل می شود در حقیقت جرم گرفتن لوله ها می باشد ؛ زیرا اجازه نمی دهد تا آب به درستی ورود پیدا کند در نتیجه موجب ایجاد اختلالاتی در عملکرد پکیج خواهد شد . جهت برطرف کردن این مشکل بایستی از بهترین مواد شوینده جرم گیر لوله ها استفاده نمایید و سپس آن را با آبی کاملاً تمیز شستشو دهید . بنابراین بار دیگر لوله کشی را انجام دهید .
توجه داشته باشید گاهی اوقات دلایل این مشکل فشار کم آب است در این صورت دیگر شما احتیاج به تعمیر پکیج نخواهید داشت ؛ از این رو به منظور تعمیر بایستی بیش از همه علت مشکل را جویا شوید و پس از آن اقدامات لازم مربوط به تعمیر را انجام دهید .
همانگونه که بیان شد گاهی اصلا احتیاجی به تعمیر نیست . بهتر است این نکته را همواره به خاطر داشته باشید اگر خودتان به تنهایی نمی توانید پکیج را تعمیر نمایید می توانید از افراد تعمیرکار و متخصص در حوزه نصب و تعمیر انواع سیستم های گرمایشی پکیج در سراسر کشور به ویژه شهر تهران استفاده نمایید .

چگونگی سرویس کردن پکیج

همراهان محترم توجه داشته باشید پکیج نیز همانند دستگاه‌ های زیادی که همواره وجود دارد به سرویس کردن نیازمند است ، در این صورت این دستگاه عملکرد بهتری خواهد داشت .
سرویس پکیج بایستی به طور سالیانه صورت پذیرد اما در مناطقی که آب در آنجا از املاح معدنی زیادی برخوردار است بایستی تقریباً هر ۶ ماه یک بار عملیات سرویس صورت پذیرد .
طریقه سرویس کردن پکیج بدین گونه است که بایستی ابتدا لوله های آب را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید و در صورتی که دچار رسوب شده باشند می توانید جهت از بین بردن آن ها از مواد شوینده قدرتمند و یا حتی از سید کمک بگیرید و سپس با آب آن ها را بشویید .
بعد از این که عملیات سرویس لوله های آب را به پایان رساندید ، اکنون باید دودکش ها را بررسی نمایید ؛ زیرا نباید دچار تکان خوردگی شده باشند در این صورت ممکن است گاز به درون منزل ورود پیدا کند و یا وسیله ‌ای خارجی راه آن را بسته باشد .
هنگامی که این دو بخش اصلی پکیج را سرویس نمودید حتماً قسمت اتصال گاز به پکیج را ارزیابی نموده و آن مسیر را محکم ببندید ، اکنون پس از اتمام این امور قادر هستید تا پکیج خود را پس از اطمینان اتصالات روشن کرده و مورد استفاده قرار دهید ؛ اما اگر به تنهایی قادر به انجام امور سرویس پکیج نیستید ، می توانید از افراد خبره در انجام امور سرویس ‌دهی پکیج به ویژه افراد ساکن تهران از اینگونه افراد حرفه ای کمک بگیرند .


نمایندگی ایران رادیاتور در پونک  –  تعمیر پکیج گلدیران مدل پرستیژ  – تعمیر پکیج بوتان مدل بنسره   –  تعمیر پکیج ایران رادیاتور مدل l24ff   –  تعمیر پکیج بوتان مدل ورونا   –  تعمیر پکیج  –  نمایندگی تعمیر پکیج آریستون در غرب تهران   –  عیب یابی پکيج ایران رادیاتور   –  تعمیر پکیج در غرب تهران  –  تعمیر پکیج بوتان   –  تعمیرکار پکیج در تهران   –  سرویس پکیج ایساتیس در تهران   –  نمایندگی تعمیر پکیج بوتان در تهران   –  تعمیر پکیج بوتان مدل پرلا  –  هزینه تعمیر برد پکیج  –  تعمیر پکیج پونک  –  تعمیر پکیج ایران رادیاتور در تهرانسر   –  تعمیر پمپ پکيج   –  سرویس پکیج دیواری  –  تعمیر پکیج شهرک غرب  –  تعمیر پکیج زمینی  –  نمایندگی پکیج ایساتیس غرب تهران   – نمایندگی تعمیرات پکیج ایساتیس در تهرانتعمیر پکیج تاچی در تهران   –  تعمیر پکیج بوتان در غرب تهران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.