تعمیر آنلاین پکیج

تعمیر آنلاین پکیج

در این مطلب از سایت پکیجکار قصد داریم تعمیر آنلاین پکیج دیواری را ارائه بدیم، پس اگر شما هم جزو مصرف کنندگان انواع پکیج دیواری هستید و در حال حاضر این دستگاه دچار مشکل شده است با ما همراه باشید تا به صورت آنلاین و قدم به قدم شما را راهنمایی کنیم تا ایرادات را با کمک همدیگه شناسایی و در صورت امکان برطرف کنیم.

تعمیر آنلاین پکیج
تعمیر آنلاین پکیج

تعمیر آنلاین پکیج

شاید با مشاهده عنوان تعمیر آنلاین پکیج برخی ها به اشتباه تصور کنند ما قصد تبلیغ داشته و بیشتر تمایل داریم به صورت آنلاین درخواست تعمیر پکیج را ثبت کنیم (چیزی که در اینترنت به وفور یافت می شود)

ولی در واقع ما قصد داریم به صورت آنلاین و مرحله به مرحله با شما پیش بریم تا بتوانید مشکل پکیج را برطرف کنید و نهایتا ایراد را شناسایی نمایید و سپس با آگاهی از مشکل پکیج درخواست اعزام تعمیرکار بنمایید.

البته دروغه اگر بگم ما تمایل به انجام تعمیر پکیج نداریم چون مطمئنا ما هم زندگی می‌کنیم و باید از پس هزینه های سایت برآمده وگرنه به ناچار مجبور به جمع کردن این سایت می‌شویم، ولی لازمه بدونید اولویت اصلی ما کمک به مشتری برای رفع مشکل است و در وحله بعد در صورت عدم حل مشکل برای اعزام تعمیرکار پکیج به محل آمادگی لازم را داریم.

چطور تعمیر آنلاین پکیج انجام بدیم؟

برای شروع ابتدا مشکلات پکیج را به دو قسمت تقسیم میکنیم :

  1. مشکلاتی که باعث از کار افتادن کامل پکیج شده است
  2. مشکلاتی که باعث عملکرد ضعیف دستگاه شده است

اگر پکیج دیواری شما به طور کامل از کار افتاده است و روشن نمی‌شود، قبل از هر اقدامی پکیج را ریست کنید، اگر طریقه ریست پکیج را بلد نیستید مقاله آموزش ریست پکیج را مطالعه کنید.

ریست پکیج اولین مرحله تعمیر آنلاین پکیج
ریست پکیج اولین مرحله تعمیر آنلاین پکیج

در صورتی که بعد از ریست دستگاه هنوز مشکل پابرجاست، در اولین اقدام می‌بایست حالت دستگاه را تغییر دهید،

تغییر فصل پکیج در تعمیر آنلاین پکیج
تغییر فصل پکیج برای تعمیر آنلاین پکیج

مثلاً اگر پکیج در حالت تابستان قرار گرفته آن را روی حالت زمستان قرار دهید و اگر در فصل زمستان هستید پکیج را روی مود تابستانی بگذارید و بررسی کنید آیا دستگاه همچنان در این حالت کار نمی‌کند و یا پس از تغییر فصل پکیج روشن می‌شود.

اگر نمی‌دانید چطور حالت یا مود پکیج را تغییر دهید پیشنهاد میکنم این مطلب را تحت عنوان تغییر فصل پکیج دیواری را مطالعه کنید.

بعد از تغییر حالت چک کنید آیا دستگاه روی حالت جدید هم کار نمی‌کند و یا اینکه در این حالت پکیج روشن می‌شود.

در این صورت چند حالت ممکنه اتفاق بیافتد :

  • پکیج را روی حالت زمستان تغییر دادید و رادیاتورها به خوبی گرم می‌شود ولی همچنان آب مصرفی سرد است
  • پکیج روی حالت زمستان هم روشن نمی‌شود.
  • پکیج را روی حالت تابستان قرار داده اید و آبگرم مصرفی گرم می‌شود ولی همچنان رادیاتورها سرد می‌باشند.
  • پکیج روی حالت تابستان تغییر داده‌اید ولی همچنان روشن نمی‌شود.

تنظیم فشار بار در تعمیر آنلاین پکیج

در صورتی که پکيج روی هیچ حالتی روشن نمی‌شود ابتدا بررسی کنید فشار بار کجا قرار گرفته است. در صورتی که عقربه فشار بار کمتر از 1 بار می‌باشد، ممکنه همین دلیل روشن نشدن پکیج باشد و هر چه سریعتر نسبت به تزریق آب به مدار سیستم از طریق شیر پرکن اقدام نمایید.

در تعمیر آنلاین پکیج تنظیم فشار روی 1/5 بار
در تعمیر آنلاین پکیج تنظیم فشار روی 1/5 بار

 بررسی باز بودن گاز ورودی در تعمیر آنلاین پکیج

در مرحله بعد دقت کنید که آیا گاز ورودی ساختمان باز است یا خیر، اگر اولین بار است که از پکیج استفاده میکنید به دلیل وجود هوا در مسیر لوله کشی، بعد از باز کردن شیر گاز ورودی می‌بایست دستگاه را چند مرتبه ریست کنید تا هوای داخل مسیر تخلیه شود.

اگر نمی‌دانید شیر ورودی گاز باز است یا بسته به این نکته دقت کنید که دسته تمامی شیرها وقتی به صورتی باشد که موازی با شیر قرار گرفته باشد به معنای باز بودن مسیر است و برعکس اگر دسته شیر در حالت عمود بر شیر قرار گرفته باشد به معنای بسته بودن شیر می‌باشد.

بسته بودن شیر گاز ورودی دلیل روشن نشدن پکیج
همانطور که ملاحظه می‌کنید این شیر الان بسته می‌باشد و هر زمان دسته در امتداد و یا به عبارتی مماس با شیر باشد یعنی باز است

بررسی کد خطا در تعمیر آنلاین پکیج

در مرحله بعد در صورت تداوم مشکل باید بررسی کنید چه خطایی روی دستگاه ظاهر شده است، البته کد خطا در برخی از مدل‌های پکیج دیواری به معنای چشمک زدن برخی چراغ های پکیج می‌باشد.

شما با دقت به پنل پکیج دیواری خود اگر نمایشگری مشاهده کردید یعنی پکیج شما دیجیتال است و در واقع کد خطا و یا به عبارتی ارور روی همین نمایشگر قابل مشاهده است.

ولی اگر پکیج شما نمایشگر نداشت مطمئنا دارای چراغ هایی روی دستگاه می‌باشد که در زمان بروز اشکال این چراغ ها به معنای ارور در حالت های خاصی چشمک می‌زنند و یا روشن خواهد شد.

بررسی کد خطا در تعمیر آنلاین پکیج
بررسی کد خطا در تعمیر آنلاین پکیج

 

این مطلب ادامه دارد…

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.