تعمیر آنلاین پکیج

تعمیر آنلاین پکیج

به این مطلب امتیاز بده

در این مطلب از سایت پکیجکار قصد داریم تعمیر آنلاین پکیج دیواری را ارائه بدیم، پس اگر شما هم جزو مصرف کنندگان انواع پکیج دیواری هستید و در حال حاضر این دستگاه دچار مشکل شده است با ما همراه باشید تا به صورت آنلاین و قدم به قدم شما را راهنمایی کنیم تا ایرادات را با کمک همدیگه شناسایی و در صورت امکان برطرف کنیم.

تعمیر آنلاین پکیج
تعمیر آنلاین پکیج

تعمیر آنلاین پکیج

شاید با مشاهده عنوان تعمیر آنلاین پکیج برخی ها به اشتباه تصور کنند ما قصد تبلیغ داشته و بیشتر تمایل داریم به صورت آنلاین درخواست تعمیر پکیج را ثبت کنیم (چیزی که در اینترنت به وفور یافت می شود)

ولی در واقع ما قصد داریم به صورت آنلاین و مرحله به مرحله با شما پیش بریم تا بتوانید مشکل پکیج را برطرف کنید و نهایتا ایراد را شناسایی نمایید و سپس با آگاهی از مشکل پکیج درخواست اعزام تعمیرکار بنمایید.

البته دروغه اگر بگم ما تمایل به انجام تعمیر پکیج نداریم چون مطمئنا ما هم زندگی می‌کنیم و باید از پس هزینه های سایت برآمده وگرنه به ناچار مجبور به جمع کردن این سایت می‌شویم، ولی لازمه بدونید اولویت اصلی ما کمک به مشتری برای رفع مشکل است و در وحله بعد در صورت عدم حل مشکل برای اعزام تعمیرکار پکیج به محل آمادگی لازم را داریم.

چطور تعمیر آنلاین پکیج انجام بدیم؟

برای شروع ابتدا مشکلات پکیج را به دو قسمت تقسیم میکنیم :

 1. مشکلاتی که باعث از کار افتادن کامل پکیج شده است
 2. مشکلاتی که باعث عملکرد ضعیف دستگاه شده است

اگر پکیج دیواری شما به طور کامل از کار افتاده است و روشن نمی‌شود، قبل از هر اقدامی پکیج را ریست کنید، اگر طریقه ریست پکیج را بلد نیستید مقاله آموزش ریست پکیج را مطالعه کنید.

ریست پکیج اولین مرحله تعمیر آنلاین پکیج
ریست پکیج اولین مرحله تعمیر آنلاین پکیج

در صورتی که بعد از ریست دستگاه هنوز مشکل پابرجاست، در اولین اقدام می‌بایست حالت دستگاه را تغییر دهید،

تغییر فصل پکیج در تعمیر آنلاین پکیج
تغییر فصل پکیج برای تعمیر آنلاین پکیج

مثلاً اگر پکیج در حالت تابستان قرار گرفته آن را روی حالت زمستان قرار دهید و اگر در فصل زمستان هستید پکیج را روی مود تابستانی بگذارید و بررسی کنید آیا دستگاه همچنان در این حالت کار نمی‌کند و یا پس از تغییر فصل پکیج روشن می‌شود.

اگر نمی‌دانید چطور حالت یا مود پکیج را تغییر دهید پیشنهاد میکنم این مطلب را تحت عنوان تغییر فصل پکیج دیواری را مطالعه کنید.

بعد از تغییر حالت چک کنید آیا دستگاه روی حالت جدید هم کار نمی‌کند و یا اینکه در این حالت پکیج روشن می‌شود.

در این صورت چند حالت ممکنه اتفاق بیافتد :

 • پکیج را روی حالت زمستان تغییر دادید و رادیاتورها به خوبی گرم می‌شود ولی همچنان آب مصرفی سرد است
 • پکیج روی حالت زمستان هم روشن نمی‌شود.
 • پکیج را روی حالت تابستان قرار داده اید و آبگرم مصرفی گرم می‌شود ولی همچنان رادیاتورها سرد می‌باشند.
 • پکیج روی حالت تابستان تغییر داده‌اید ولی همچنان روشن نمی‌شود.

تنظیم فشار بار در تعمیر آنلاین پکیج

در صورتی که پکيج روی هیچ حالتی روشن نمی‌شود ابتدا بررسی کنید فشار بار کجا قرار گرفته است. در صورتی که عقربه فشار بار کمتر از 1 بار می‌باشد، ممکنه همین دلیل روشن نشدن پکیج باشد و هر چه سریعتر نسبت به تزریق آب به مدار سیستم از طریق شیر پرکن اقدام نمایید.

در تعمیر آنلاین پکیج تنظیم فشار روی 1/5 بار
در تعمیر آنلاین پکیج تنظیم فشار روی 1/5 بار

 بررسی باز بودن گاز ورودی در تعمیر آنلاین پکیج

در مرحله بعد دقت کنید که آیا گاز ورودی ساختمان باز است یا خیر، اگر اولین بار است که از پکیج استفاده میکنید به دلیل وجود هوا در مسیر لوله کشی، بعد از باز کردن شیر گاز ورودی می‌بایست دستگاه را چند مرتبه ریست کنید تا هوای داخل مسیر تخلیه شود.

اگر نمی‌دانید شیر ورودی گاز باز است یا بسته به این نکته دقت کنید که دسته تمامی شیرها وقتی به صورتی باشد که موازی با شیر قرار گرفته باشد به معنای باز بودن مسیر است و برعکس اگر دسته شیر در حالت عمود بر شیر قرار گرفته باشد به معنای بسته بودن شیر می‌باشد.

بسته بودن شیر گاز ورودی دلیل روشن نشدن پکیج
همانطور که ملاحظه می‌کنید این شیر الان بسته می‌باشد و هر زمان دسته در امتداد و یا به عبارتی مماس با شیر باشد یعنی باز است

بررسی کد خطا در تعمیر آنلاین پکیج

در مرحله بعد در صورت تداوم مشکل باید بررسی کنید چه خطایی روی دستگاه ظاهر شده است، البته کد خطا در برخی از مدل‌های پکیج دیواری به معنای چشمک زدن برخی چراغ های پکیج می‌باشد.

شما با دقت به پنل پکیج دیواری خود اگر نمایشگری مشاهده کردید یعنی پکیج شما دیجیتال است و در واقع کد خطا و یا به عبارتی ارور روی همین نمایشگر قابل مشاهده است.

ولی اگر پکیج شما نمایشگر نداشت مطمئنا دارای چراغ هایی روی دستگاه می‌باشد که در زمان بروز اشکال این چراغ ها به معنای ارور در حالت های خاصی چشمک می‌زنند و یا روشن خواهد شد.

بررسی کد خطا در تعمیر آنلاین پکیج
  بررسی کد خطا در تعمیر آنلاین پکیج

این مطلب ادامه دارد…

اگر قصد دارید خودتان تعمیر آنلاین پکیج را انجام دهید پس دست به کار شوید :

 1. قبل از هر کاری مطمئن شوید دوشاخه برق پکیج به پریز متصل است و در صورتیکه از محافظ برق استفاده شده موقتا محافظ را کنار بگذارید و دوشاخه را مستقیم به برق بزنید
 2. در مرحله بعد باید دقت کنید ولوم های روی پکیج در حالت وصل قرار گرفته باشند یا دستگاه به اصطلاح خاموش نباشد و کلید های روی پکیج در حالت روشن قرار گرفته باشند
 3. فشار بار پکیج در حد استاندارد 1/5 بار باشد و اگر عقربه فشار کمتر از یک بار بود از بوسیله شیر پرکن و چرخاندن آن در خلاف جهت عقربه های ساعت فشار را بالا ببرید

 

آموزش تعمیر آنلاین پکیج
آموزش تعمیر آنلاین پکیج

 

🎤 پادکست در صورت خرابی پکیج چه کنیم؟ و چطور پیشگیری کنیم؟

چک لیست تعمیر آنلاین پکیج در زمان خرابی

 1. شیر ورودی گاز و شیر گاز اصلی ساختمان باز باشد
 2. دستگاه به برق باشد
 3. کلیه شیرهای زیر پکیج باز باشند
 4. شیرهای بالا و پایین رادیاتورها باز باشند
 5. کلیدها و ولوم‌های روی دستگاه در حالت وصل و ماکسیمم باشد
 6. فشار بار پکیج روی 1/5 بار باشد
 7.  در صورت قرمز شدن چراغ پکیج چند بار ریست کنید
 8. ارور و یا کد خطای مشاهده شده را یادداشت کنید
 9. با مراجعه به لینک کد خطای پکیج شرح ارور مورد نظر را مطالعه کنید
 10. مقالات مرتبط با ایراد دستگاه را در سایت پکیجکار مطالعه کنید
 11. در صورت برطرف نشدن مشکل از طریق دیدگاه سوالات خود را مطرح کنید
 12. در نهایت اگر قادر به تعمیر پکیج نشدید درخواست اعزام تعمیرکار به شرکت پکیجکار بدید

چطور از تعمیرکار آنلاين پکیج مشاوره بگیریم؟

دوستان عزیز با توجه به درخواست های متعدد و تماس‌های تلفنی مخاطبین سایت پکیجکار در 24 ساعت شبانه روز به طوری که برخی از افراد بدون در نظر گرفتن ساعت با شماره تلفن های ما تماس می‌گیرند و درخواست مشاوره تلفنی دارند لازم دانستم این نکته را متذکر شوم که کلیه مطالب این سایت توسط کارشناسان فنی به تحریر در آمده و متاسفانه اوپراتور های پاسخگوی تلفن های سایت پکیجکار جزو کارشناسان فنی نبوده و فقط وظیفه ثبت درخواست اعزام تعمیرکار پکیج در تهران را دارند.

پیشنهاد ما به شما برای مشاوره فنی این است که سوالات خود را از طریق دیدگاه مطرح کنید و ما به شما قول خواهیم داد پاسخ آنها را ظرف کمتر از دو ساعت در همان صفحه که سوال خود را مطرح کردید میتوانید مشاهده کنید.

آیا به دنبال بهترین تعمیرکار پکیج در تهران هستید؟

گاهی اوقات ما حوصله اینکه خودمان دست به کار تعمیر پکیج شویم را نداشته و ترجیح می‌دهیم این کار را به افرادی بسپاریم که از تخصص و تجربه کافی برخوردار می‌باشند.

البته اگر در سرمای شدید زمستان نیز به سر ببرید و یا در حال نزدیک شدن به تعطیلات رسمی هستید هم معقولانه نیست که بخواهید خودتان از این آموزش ها استفاده کنید و تعمیر آنلاین پکیج را فرا بگیرید، از طرفی شاید شما اصلا دست به آچار نباشید و توانایی انجام کارهای فنی را نداشته باشید.

معمولا اینها دلایلی هستند که باعث می شود شما آموزش های تعمیر پکیج را نادیده گرفته و سریع به سراغ ارائه دهندگان خدمات پکیج بروید.

اما اگر در سایت پکیجکار به دنبال بهترین تعمیرکار پکیج در تهران هستید، به مطلب فوق مراجعه کنید تا در مورد خصوصیات بهترین تعمیرکار پکیج و نحوه پیدا کردن این تعمیرکاران با تجربه اطلاعات مفیدی کسب کنید.

13 دیدگاه ها

 • سلام و وقت بخیر
  پکیج بنده ایران رادیاتور هست
  پکیج روی حالت شوفاژ روشن میشود ولی وقتی شیر آب گرم مصرفی رو باز میکنیم ، چراغ هاش دوتا دوتا روشن میشود ولی پکیج جرقه نمیزند و روشن نمیشود

   • ممنون بابت راهنماییتون
    فقط منظورتون سنسور ntc می باشد ؟
    برای مطمین شدن از معیوب بودن این سنسور امکانش هست ک با سنسور شوفاژ ها جابه جا کنیم ببینیم واقعا معیوب هست یا خیر؟

 • سلام پکیج اریستون ۳۵ هزار کلاس دارم یکماهه نصب کردم از روز اول این مشکلو دارم که با استفاده کم از اب گرم مثلا باز کردن شیر روشویی در حد شستن دست پکیج خاموش میشه و بعد یک ثانیه استارت میشه ده ثانیه حدودا کار میکنه بعد دوباره خاموش و… در حد ۵ تا ده دقیقه این خاموش روشن تکرار میشه و بعد عادی میشه کارکردش
  اگرم استفاده زیاد بکنیم مثل حموم رفتن کلا فشار اب صفر میشه ‌‌‌و پکیج خاموش میشه باید شیر پرکن را باز کنم و فشار بیاد بالا و پکیج روشن میشه و عادی شروع به کار میکنه
  خدمات اریستونم ندارم تو شهرمون
  ممنون میشم راهنمایی کنین

 • باسلام واحترام
  پکیج آریستون آنالوگ میکروتک دارم چراغ زرد ثابت شده وهیچ عملی انجام نمیده فقط موتور پمپ صداش به گوش میرسه که کارمیکنه اما فن یا شعله یا … کار نمیکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *