تعمیر پکیج والترو

5/5 - (1 امتیاز)

مجموعه پکیج کار ارائه دهنده انواع خدمات در زمینه تعمیر، نصب و سرویس برای پکیج های دیواری می باشد. یکی از باکیفیت ترین پکیج های مورد استفاده در بازار داخلی، پکیج والترو ساخت ایتالیا است. این پکیج در مدل های تک مبدل و دو مبدل وجود دارد و هر کدام از این مدل ها دارای انواع مختلفی می باشند.
تعمیر پکیج والترو مدل های مختلف ممکن است کمی با یکدیگر تفاوت داشته باشد و آن هم به دلیل تغییرات کوچک در نوع پکیج است. اما به طورکلی سازوکار برای رفع مشکلات این پکیج به یک صورت است. درصورتی که برای سرویس و یا تعمیر پکیج والترو خود نیاز به تکنسین باتجربه دارید، می توانید از مجموعه پکیج کار کمک بگیرید.

تعمیر پکیج والترو

بهترین گزینه برای بررسی علت مشکل در پکیج و برطرف کردن آن، نیاز به تکنسین ها و افراد باتجربه در این زمینه است. درصورتی که دسترسی به این افراد ندارید و یا می خواهید در زمان بسیار کوتاه از پکیج خود رفع مشکل کنید، می توانید موارد زیر را مورد بررسی قرار داده و با توجه به آن ها پکیج خود را تعمیر کنید.
ازجمله رایج ترین مشکلاتی که برای پکیج والترو پیش می آید می توان به چکه کردن آب، گرم نکردن آب، افت فشار، خاموشی ناگهانی، عدم روشن شدن دستگاه، گرم نشدن رادیاتور ها و … اشاره داشت. به طور معمول همراه با پکیج یک دفترچه راهنما وجود دارد که توضیحات این دفترچه بسیار کمک کننده است. علاوه براین در صورت وجود مشکل بر روی صفحه نمایش پکیج، کدهایی نمایش داده می شود که نشان دهنده خطا اند. هر کدام از این کدها بیانگر مشکلی در یک بخش از پکیج می باشد که با برطرف کردن آن، پکیج به صورت درست و اصولی به کار خود ادامه می دهد.

رایج ترین کد خطاهای پکیج والترو

همان گونه که گفتیم پکیج والترو دارای مدل های مختلف می باشد که کد خطاها در آن ها کمی با یکدیگر متفاوت است. در این قسمت دو مدل از رایج ترین کد خطاها در متداول ترین مدل های پکیج والترو را با یکدیگر بررسی می کنیم.
مدل اول D8 می باشد. هر کدام از کد خطاها نام برده شده نشان دهنده نقص در قسمتی از پکیج می باشند. به عنوان نمونه:
ارور E1 نشان دهنده مشکل در سوختن.
E2 نشان دهنده مشکل در برد الکترونیکی
E3 نشان دهنده مشکل در سیستم پمپ و یا بالا رفتن بیش ازحد دمای مبدل
E4 نمایانگر مشکلاتی در سیستم هیدرولیک
E5 بیانگر مشکل در فن
E6 مشکل در حسگر دمای آب
C1 عدم پایداری شعله
C2نشت آب س
C3 گرم شدن غیرمتعارف
C4 عدم کارکرد آب گرم دستگاه
C5 مشکل در پرشر سوئیچ
C6 افزایش دمای بیش ازحد و….
مدل دیگر G2-R9 است. در این مدل ارور های زیر نشان دهنده نقص های گفته شده هستند:
E1 نشان دهنده مشکل در سیستم هیدرولیک
E2نقص و مشکل در احتراق
E3مشکل در حسگر دمای گرمایشی
E4مشکل در حس گر دمای آب گرم
E5مشکل در حس گر شعله
E6مشکل در فن یا تهویه
E7گرما بیش از حد آب مدار
H1هنگ کردن برد و…..
البته ارور های دیگری نیز وجود دارد اما رایج ترین آنها همین موارد نام برده می باشند.

مشکلات پکیج والتر را چگونه برطرف کنیم؟

در بخش قبلی مجموعه ای از رایج ترین مشکلات پیش آمده برای پکیج والتر و کد ها ارور نمایش داده در دستگاه را با یکدیگر بررسی کردیم. در این قسمت می خواهیم نحوه برطرف کردن این مشکلات یا دلیل به وجود آمدن آن ها را با یکدیگر ببینیم.
رایج ترین مشکل در انواع پکیج ها که برای برطرف کردن آن به سرویس کار مراجعه می کنند، نشتی پکیج است. نشتی پکیج می تواند ناشی از فشار بیش ازحد، خرد شدن لوله ها یا مخازن، وجود یک قطعه خراب در دستگاه یا ناشی از درزگیر ها باشد.
این نشتی از موارد بسیار مهم در پکیج ها بوده که در صورت مواجه شدن با آن توصیه می کنیم که حتما در اولین فرصت با مجموعه پکیج کار ارتباط گرفته تا برای بررسی و رفع مشکل اقدام کنند. کارشناسان مجموعه با برسی خود دستگاه و قطعات داخلی علت نشتی را شناسایی و آن را تعمیر می کنند.
توصیه می کنیم که هیچ گاه به طور شخصی برای برطرف کردن نشتی و تعمیر پکیج والترو خود درب پکیج را برندارید . این کار باید توسط افراد متخصص و سرویس کاران حرفه ای انجام شود.
از دیگر مشکلات رایج برای پکیج والترو می توان به کمبود فشار اشاره داشت. این فشار کم باعث سرد شدن رادیاتور و در نهایت کم شدن آب گرم می شود. معمولاً افت فشار پکیج از طریق صفحه نمایش آن قابل مشاهده است. این صفحه نمایش یا به طور عقربه ای بوده یا به صورت دیجیتال نمایش داده می شود. ازجمله دلایل این کاهش فشار می توان به نشتی در سیستم اشاره داشت که ممکن است به دلیل کمبود آب باشد. گاهی نیز این کمبود فشار به دلیل نشتی رادیاتور نیز می باشد. برای رفع مشکل می توان پیچ فشار را باز کرده و فشار دستگاه را به حد نرمال یعنی حدود 1.5 رساند . درصورتی که این افت فشار به دفعات زیاد تکرار شد حتما برای بررسی آن به تعمیرکار پکیج والترو مراجعه کنید.

جمع بندی

در محیط هایی که سیستم گرمایشی شان بر پایه پکیج است، این دستگاه همچون قلب تپنده و عامل حیاتی عمل می کند. یکی از رایج ترین مدل های پکیج که در سازه های امروزی بسیار از آن استفاده می شود، پکیج والترو است.
تمامی پکیج ها من جمله والترو در طول استفاده دچار خرابی می شوند و این ارتباطی با برند پکیج ندارد. بلکه به دلیل استفاده مکرر از دستگاه است. برای تعمیر پکیج والترو در قدم اول خوب است که به یک سرویس کار مراجعه کنید . اما خودتان نیز در منزل می توانید با بررسی ارورهای درج شده بر روی دستگاه یا نکات گفته شده در متن بالا مشکل را تا حدی برطرف سازید.
دقت کنید که هرگز برای برطرف کردن مشکلات داخلی پکیج مانند تعمیر اجزا، بازکردن پیچ و مهره ها و … خودتان اقدام نکنید. این کارها باید توسط تکنسین های تخصصی پکیج و افراد با دانش و تجربه انجام شود.

تشریح کدهای خطای پکیج والترو

کدهای خطای پکیج والترو مدل‌های (مدل G2-R9)

E1 نقص در سيستم هيدروليک (فشار بار پکیج را چک کنید که روی 1/5 بار باشد )

E2 نقص در احتراق (بررسی باز بودن شیر گاز ورودی و یون و جرقه زن و برد الکترونیک و کلیه موارد مربوط به احتراق که در این مقاله توضیح دادم)

E3 نقص در حسگر دمای گرمایشی NTC (تعویض ntc شوفاژ)

E4 نقص در حسگر دمای آبگرم بهداشتی NTC (تعویض ntc مصرفی)

E5 نقص در حسگر شعله (یون لیتیوم شعله را تشخیص نمی‌دهد، یون را تمیز کرده و در صورتی که چند بار شعله خاموش میشه یون لیتیوم را تعویض کنید)

E6 نقص در تهويه (پرشر سوئیچ هوا و فن بررسی شود و مسیر دودکش بررسی شود و شیپوری فن بررسی شود )

E7 بيش از حد گرم شدن آب مدار گرمایشی (رسوب داشتن مبدل حرارتی و کثیف بودن صافی برگشت و گرفتگي در مدار گرمایش و معیوب بودن پمپ سیرکولاسیون و کار نکردن ایرونت هواگیری)

h1 هنگ کردن برد (اتصالات و سوکت های روی برد را باز کرده و بعد از چند ثانیه متصل کنید، به این صورت برد الکترونیک راه اندازی مجدد خواهد شد)

 

 

کدهای خطای پکیج والترو مدل (G8)

E1 نقص در احتراق (باز بودن شیر گاز ورودی و چک کردن یون و جرقه زن و چک کردن عملکرد احتراق و برد کنترل)

E2 نقص در برد الکترونيک (اتصالات برد الکترونیک را یکبار باز کنید و بعد از چند ثانیه مجدد متصل کنید تا برد الکترونیک راه اندازی مجدد یا ریست شود، اگر مشکل پابرجا بود برد را تعویض کنید)

E3 نقص در سيستم پمپ و دمای بيش از حد مبدل (معیوب بودن و گیرپاژ بودن پمپ سیرکولاسیون و گرفتگی مدار گرمایش و عدم هواگیری ایرونت روی پمپ و کثیف بودن صافی برگشت و بسته بودن شیرهای زیر پکیج و شیر بالا و پایین رادیاتورها)

E4 نقص در سيستم هيدروليک (کمبود آب در مدار بسته)

E5 نقص در تخلیه محصولات احتراق (عملکرد فن را بررسی کنید و گرفتگي مسیر دودکش را چک کنید و پرشر سوئیچ هوا را بررسی نمایید)

E6 نقص در حسگر دمای آب گرمایش (سنسور شوفاژ را تعویض کنید)

E7 نقص در حسگر دمای آب برگشت گرمايش (معیوب بودن سنسور و گرفتگی مبدل حرارتی)

E8 نقص در حسگر دمای آبگرم مصرفی (سنسور آب مصرفی را تعویض کنید)

C1 پایدار نماندن شعله (بررسی باز بودن شیر گاز ورودی و تمیز بودن میله یون لیتیوم و عملکرد جرقه زن و…)

C2 نشت مدار آب مصرفی (بررسی فلوسویچ و یا فلومتر)

C3 گرم کردن غیر عادی (گرفتگي در مدار گرمایش و عملکرد پمپ پکيج)

C4 دستگاه در مدار آبگرم مصرفی کار نمی کند. (خرابی فلوسویچ و فلومتر)

C5 نقص پرشر سوئیچ دود (چک کردن و در صورت نیاز تعویض پرشر سوئیچ هوا و شیپوری فن)

C6 دمای بيش از حد زياد آب (گرفتگي مدار گرمایش و عدم عملکرد پمپ پکيج و بسته بودن شیرهای زیر پکیج و…)

C7 دمای آب برگشت شوفاژ به صورت غير‌عادی بالا است. ( رسوب داشتن مبدل حرارتی و گرفتگي در مدار گرمایش)

C8 دمای آب مصرفی بيش از اندازه بالا است.( رسوب داشتن مبدل ثانویه و معیوب بودن سنسور حرارتی و…)

 

 

کدهای خطای پکیج والترو مدل (مدل B5-X5-C2)

E1 نقص در احتراق (باز بودن شیر گاز ورودی و چک کردن یون لیتیوم و جرقه زن و بررسی احتراق و تنظیم بودن فشار گاز)

E2 نقص بعلت گرم شدن بیش از حد دما در مدار بسته (گرفتگي در مدار گرمایش و بسته بودن شیرهای زیر پکیج و شیر رادیاتورها و گیرپاژ بودن پروانه پمپ و یا سوختن آن و یکسره شدن فلوسویچ و رسوب داشتن مبدل حرارتی)

E3 نقص در تخلیه محصولات احتراق. (چک کردن باز بودن مسیر دودکش و بررسی عملکرد فن و پرشر سوئیچ هوا و شیپوری فن)

E4 نقص به علت کمبود آب در مدار بسته. (فشار بار پکیج را به حد ایده آل 1/5 بار برسانید، از طریق شیر پرکن)

E6 نقص در حسگر دمای آبگرم بهداشتی NTC (. تعویض سنسور آب مصرفی)

E7 نقص در حسگر دمای گرمایشی NTC (تعویض سنسور شوفاژ)

E9 نقص در یخ زدگی سيستم گرمایشی ( دستگاه را بوسیله روشن کردن یک وسیله گرمازا در زیر پکیج گرم کنید و پس از آب شدن یخ های پکیج و ترمیم نشتی های احتمالی دستگاه را ریست کنید و روشن نمایید)

دانلود دفترچه راهنمای پکیج والترو

جهت دانلود دفترچه راهنمای پکیج والترو روی لینک زیر کلیک کنید

Manual pdf

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *