تعمیر پکیج گلدیران

تعمیر پکیج گلدیران در تهران

تعمیر پکیج گلدیران در تهران


5/5 - (1 امتیاز)

پکیج شوفاژ دیواری گلدیران یکی از بهترین بویلرهای موجود در کشور ما است که صحت این موضوع را باید از تعمیرکاران پکیج گلدیران پرسید . در واقع مهمترین مشخصه محصولات گلدیران عدم نیاز به تعمیرات پکیج گلدیران به صورت مکرر است .

ولی به هر حال پکیج های گلدیران نیز همچون سایر بویلرهای موجود دارای قطعات مکانیکی و الکترونیکی است که ممکن است دچار مشکل و خرابی شود که این موضوع نیز برای پکیج های گلدیران مستثنی نیست . البته برای افراد تعمیرکار و افراد فنی عدم خرابی پکیج ملاک نیست بلکه فاصله خراب شدن هر دستگاه ملاک میباشد .

تعمیر پکیج گلدیران در تهران

شرکت پکیجکار با تیم حرفه ای و با تجربه که دارای نمایندگی مجاز گلدیران نیز هستند آماده ارائه خدمات و تعمیر پکیج گلدیران در تهران میباشد . همانطور که در ابتدای مطلب از کیفیت خوب پکیج های گلدیران صحبت کردیم لازمه بدونید این کیفیت زمانی نتیجه بخش خواهد بود که دستگاه شما توسط افراد با تجربه و متخصص تعمیر شود .

اگر تصور میکنید تعمیر پکیج گلدیران نیز همانند تعمیر سایر پکیج های بازار است سخت در اشتباه هستید .

انواع پکیج گلدیران

پکیج های شوفاژ دیواری گلدیران در دو مدل به بازار عرضه شده اند :

 1. پکیج گلدیران مدل پایونیر
 2. پکیج گلدیران مدل پرستیژ
تعمیر پکیج گلدیران در تهران
تعمیر پکیج گلدیران در تهران

 

دفترچه راهنمای پکیج های گلدیران

دفترچه راهنمای پکیج گلدیران مدل پایونیر

دفترچه راهنمای پکیج گلدیران مدل پرستیژ

 

مشکلات رایج در تعمیر پکیج گلدیران

 • روشن نشدن پکیج گلدیران

در صورتیکه در تعمیرات پکیج گلدیران با مشکل روشن نشدن دستگاه مواجهه شدید ابتدا باید دستگاه را روی حالت زمستانی قرار دهید و بررسی کنید آیا پکیج در هر دو حالت تابستان و زمستان روشن نمیشود و یا فقط در حالت تابستان و به عبارتی فقط آب مصرفی گرم نمیشود و رادیاتورها گرم میشود . در این صورت علت روشن نشدن پکیج گلدیران به ترتیب زیر باید بررسی شود :

 1. آب مصرفی گرم و سرد میشود
  اگر آب مصرفی پکیج گلدیران گرم شده و سپس سرد میشود مشکل اصلی به خاطر رسوب داشتن مبدل ثانویه پکیج میباشد و یا تنظیم نبودن شعله پکیج میباشد
 2. آب مصرفی سرد میباشد و پس از باز کردن شیر آبگرم هیچ عکس العملی مشاهده نمیشود
  دقت کنید در تمام پکیج های دیواری در حالت عادی وقتی شیر آبگرم را در ساختمان باز میکنید روی پانل پکیج {نمایشگر و یا چراغ های دستگاه} باید تغییری حاصل شود . این تغییر در پکیج های دیجیتالی که دارای نمایشگر میباشند با چشمک زدن آیکون شیر آبگرم روی صفحه نشان داده میشود و در پکیج های آنالوگ با چشمک زدن برخی چراغ ها مشخص میشود . در هر صورت شما باید پای دستگاه ایستاده و از فرد دیگری بخواهید شیر آبگرم را باز و بسته کند اگر هنگام باز و بسته کردن آب هیچ تغییری در دستگاه مشاهده نشد به طور قطع فلوسوئیچ و یا فلومتر دچار مشکل شده است و باید تعویض شود

  علت گرم نشدن آبگرم در تعمیر پکیبج گلدیران
  علت گرم نشدن آبگرم در تعمیر پکیبج گلدیران

 3. آبگرم ولرم است و داغ نمیشود
  اگر آبگرم مصرفی پکیج گلدیران خوب داغ نمیشود و به عبارتی آب ولرم میباشد به احتمال قوی مبدل ثانویه رسوب دارد

خرابی فلومتر دلیل گرم نشدن آب مصرفی در تعمیر پکیج گلدیران

دلیل دیگر گرم نشدن آب مصرفی در پکیج های دیواری گلدیران وجود اشکال در فلومتر میباشد . اگر آموزش های منتشر شده در سایت پکیجکار را دنبال می کنید مطمئنا این موضوع را در مطالب دیگر ما زیاد خواندید که در مواقعی که پکیج در حالت آب مصرفی فرمان نمیگیرد {یعنی با باز کردن شیر آبگرم در حالت تابستان هیچ عکس العملی روی نمایشگر ظاهر نشود} به طور قطع باید به وجود اشکال در سنسوری که وظیفه اطلاع رسانی باز بودن آب مصرفی به برد الکترونیک هست مشکوک شوید . این موضوع نیز در تعمیر پکیج گلدیران نیز صدق میکند و شما زمانی که پکیج در حالت تابستان قرار گرفته است و شیر آبگرم را باز میکنید و با باز شدن آبگرم شاهد هیچ گونه تغییری در عملکرد دستگاه و یا به عبارتی هیچ عکس العملی روی نمایشگر ظاهر نشود به طور قطع مشکل از حسگری هست که وظیفه اعلام گزارش باز شدن آب مصرفی به برد کنترل را دارد .

حسگر آب مصرفی در تعمیر پکیج گلدیران

دوستان در تعمیر پکیج گلدیران لازمه بدونید حسگری که وظیفه اعلام گزارش باز شدن آب مصرفی به برد کنترل را دارد فلومتر میباشد نه فلوسوئیچ . تفاوت فلومتر با فلوسوئیچ دو سیم و سه سیم بودن آن است که فلومتر که سه سیم میباشد قابلیت تست آنی را ندارد در صورتیکه فلوسوئیچ را میتوانید با متصل کردن دو سیبم آن تست کنید ولی فلومتر این امکان را ندارد . در تصویر زیر شما سری کامل فلومتر و توربین فلومتر و سنسور فلومتر و فلومتر های اصلاحی  که در پکیج های گلدیران استفاده میشود را میبینید .

فلومتر گلدیران و سنسور فلو و توربین فلو گلدیران در تعمیر پکیج گلدیران
فلومتر گلدیران و سنسور فلو و توربین فلو گلدیران در تعمیر پکیج گلدیران

علت اصلی گرم نشدن آب مصرفی در تعمیر پکیج گلدیران

در تعمیر پکیج گلدیران یکی از شایع ترین مشکلاتی که باهاش روبرو میشوید گرم نشدن آب مصرفی میباشد که تا اینجا به بررسی چند نکته در اینباره پرداختیم .

در ادامه ویدویی را در همین رابطه آماده کرده ایم :

 

 

علت گرم نشدن رادیاتور در تعمیر پکیج گلدیران

در تعمیر پکیج گلدیران انواع مدل ها در صورت گرم نشدن رادیاتور گرمایشی ابتدا باید مطمئن شوید دستگاه در حالت آبگرم مصرفی روشن میشود یا خیر . در صورتی که پکیج در حالت آبگرم روشن میشود ولی در حالت زمستان روشن نمیشود ابتا از بالز بودن شیرهای رادیاتور ها مطمئن شوید و در صورت باز بودن رادیاتورها و شیرهای زیر پکیج {دقت کنید کلیه شیرهای زیر پکیج همیشه باید در حالت باز باشند یعنی دسته آنها در امتداد شیر قرار گرفته باشند } از سالم بودن شیر موتوری اطمینان حاصل کنید . روش تست شیر موتوری را در ویدئو زیر آموزش دادم :

 

 

 

منبع 1

منبع 2

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *