حالت تابستانه پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff


به این مطلب امتیاز بده

در این مطلب از سایت پکیجکار میخوایم در مورد حالت تابستانه پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff و به عبارت دیگر آموزش تبدیل حالت زمستانی به تابستانی پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff را شرح دهیم. بدیهی است از این آموزش برای تابستانی کردن انواع پکیج ایران رادیاتور مدل آنالوگ از جمله bm24ff, b24ff, eco24ff, eco22ff, e26ff و… میتونید استفاده کنید.

حالت تابستانی پکیج ایران رادیاتور مدل آنالوگ

عیب یابی پکيج ایران رادیاتور مدل آنالوگ

در تصویر فوق پانل پکیج های آنالوگ ایران رادیاتور را ملاحظه می‌کنید. همانطور که می‌بینید ولوم سمت چپ که آیکون رادیاتور بالای آن دارد برای گرم کردن رادیاتورها و یا سیستم گرمایشی می‌باشد، پس در فصل تابستان که به گرمای رادیاتورها احتیاجی نیست باید این ولوم را روی صفر قرار دهید.

نکته : دقت کنید حتما بعد از اینکه ولوم را روی صفر قرار دادید حتما چراغ سبز کوچکی که بالای همین ولوم قرار گرفته خاموش شود، در غیر اینصورت با کمی بازی با ولوم و یا یکبار خاموش و روشن کردن دستگاه بوسیله ولوم کوچک سمت راستی از خاموش شدن چراغ آن مطمئن شوید.

جرم گیری رادیاتور شوفاژدر حالت عادی در این وضعیت رادیاتورها دیگه گرم نخواهند شد و در صورتی که ولوم آبگرم روی وسط باشد و دستگاه سالم باشد باید با باز کردن آبگرم مصرفی پکیج روشن شده و آب گرم شود. ‌

ولی جهت اطمینان از اینکه آب مصرفی به هیچ عنوان سمت رادیاتورها نمی‌رود (در صورت خرابی فنر سوپاپ و نیمه باز بودن آن) بهتره شیرهای رفت و برگشت زیر پکیج را ببندید.

در حالت عادی در زیر انواع پکیج دیواری سه عدد شیر وجود دارد که دو تای آنها از سایز بزرگتری برخوردار هستند، این دو شیر برای رفت و برگشت رادیاتورها می‌باشد و بهتر است در فصل تابستان بسته باشند.

دلیل دیگری که پیشنهاد میکنم این شیرها را حتما ببندید این است که اگر احیانا از یکی از رادیاتورها آب نشت کند (حتی بصورت قطره ای) باعث افت مکرر فشار بار خواهد شد تشخیص شیرهای رفت و برگشت پکیج ایران رادیاتور

5 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *