خطای 5p1 پکیج آریستون

ارور 5p1 آریستون

ارور 5p1 آریستون


به این مطلب امتیاز بده

امروز در یکی دیگر از مقالات سایت پکیجکار قصد دارم به بررسی ارور 5p1 در پکیج دیواری آریستون بپردازم و دلایل بوجود آمدن این خطا و همچنین روش برطرف نمودن خطای 5p1 آریستون را برای شما شرح بدم.

خطای 5p1 پکیج آریستون

خطای 5p1 در پکیج دیواری آریستون در دفترچه راهنمای این محصول اینگونه شرح داده است : عدم توانایی تشکیل شعله (بار اول)

در واقع تولیدکنندگان این دستگاه شوفاژ دیواری برخلاف تولید کنندگان داخلی ما برای کمک به تشخیص راحت تر تعمیرکار هر مرحله از تشکیل نشدن شعله را با یک خطا نشان داده‌اند، به این صورت تعمیرکار براحتی قادر به شناسایی علت بروز خطا می‌باشد.

این در حالی است که شرکت های داخلی که سرآمد آنها پکیج ایران رادیاتور هست مثلا برای همین عدم تشکیل شعله و به صورت کلی ارور 70-80 را در نظر گرفته است.

در پکیج دیواری آریستون با توجه به تکنولوژی اروپایی (حتی اگر محصول ده سال پیش ایتالیا باشه از محصولاتی که در حال حاضر در کشور ما تولید می‌شود یک سر و گردن بالاتر است) تعمیرکار در صورتی که به منزل مشتری مراجعه کرده و شاهده این ارور باشد لازم نیست پکیج را ریست کند بلکه به راحتی با مشاهده خطای 5p1 می‌تواند سراغ علت بروز این ارور برود.

معنای ارور 5p آریستون

در پکیج دیواری آریستون خطای 5p به مشکلات مرتبط به شعله می‌پردازد. هر عدد که جلوی عبارت 5p قرار بگیرد به معنای وجود اشکال در مرحله خاصی از تشکیل شعله می‌باشد.

عملکرد شعله در دستگاه پکیج دیواری

قبل از اینکه به ارور 5p1 بپردازیم بهتره بدونید عملکرد تشکیل و تشخیص شعله در پکیج دیواری به چه صورت است :

  1. طبق تنظیمات صورت گرفته توسط ما (تابستان یا زمستان) و یا باز شدن شیر آب مصرفی (فعال شدن فلوسویچ) برد الکترونیک دستور جرقه زن داده و از طریق چینی جرقه روی برنر شروع به جرقه زدن می‌کند و همزمان ‌به شیر کنترل گاز نیز فرمان باز کردن مسیر گاز را می‌دهد
  2. سپس برای اینکه برد الکترونیک از برقراری شعله اطمينان پیدا کند (چون ممکنه به دلیل خرابی چینی جرقه شعله تشکیل نشده و گاز نیز بوسیله شیر کنترل گاز یکسره باز باشد) در کمتر از چند ثانیه برد باید از برقرار بودن شعله اطمينان پیدا کند، برای این منظور قطعه‌ای در پکیج دیواری وجود دارد با نام یون لیتیوم تشخیص شعله، این قطعه با مکانیزم خاصی قادر به تشخیص شعله می‌باشد (قبلا در مقالات گذشته در مورد چگونگی عملکرد یون لیتیوم بسیار صحبت کردم) و در صورت وجود شعله به برد الکترونیک گزارش را می‌دهد
  3. برد الکترونیک پس از اطمینان، شعله را پایدار قرار می‌دهد.

حال اگر در هر مرحله دستگاه دچار مشکل باشد شعله تشکیل نمی‌شود و در مواردی هم که تشکیل شده ولی تشخیص داده نمی شود باز هم برد فرمان قطع گاز را خواهد داد.

خطای 5p1 پکیج آریستون به چه معناست؟

این خطا به دلایل زیر مربوط می‌شود :

  • گاز ورودی قطع می‌باشد
  • در مسیر گاز هوا وجود دارد (چند بار ریست کنید)
  • شیر کنترل گاز معیوب است
  • برد الکترونیک معیوب است
  • چینی جرقه زن معیوب است

برای رفع خطای 5p1 اگر به کمک نیاز داشتید و فقط در صورتی که در شهر تهران سکونت دارید برای اعزام تعمیرکار به منظور رفع خطای 5p1 پکیج آریستون با ما تماس بگیرید تا تعمیرکاران متخصص شوفاژ دیواری آریستون برای تعمیر حضور پیدا کنند.

(بازم تاکید می‌کنم پکیج دیواری آریستون به دلیل تکنولوژی اروپایی و ساختار پیچیده نیازمند تعمیر توسط افراد آموزش دیده و حرفه‌ای می‌باشد، پکیج شما موش آزمایشگاهی تعمیرکاران مبتدی نباید باشد)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *