اگر پکیج خاموش شد چه کنیم ؟ارسال شده توسط در ژانویه 24, 2020

اگر پکیج خاموش شد چه باید کرد

اگر پکیج خاموش شد شما میتوانید کارهایی رو انجام بدید تا بیشتر از ۷۰ درصد مشکلات پکیج را خودتان برطرف کنید . ما به شما آموزش میدهیم که در صورت خاموش شدن پکیج چه کارهایی را شما میتوانید خودتان انجام دهید .

برای مشاهده مطلب آموزش تصویری تعمیر پکیج اینجا و یا مشاهده سایر مقالات آموزشی ما اینجا کلیک کنید و جهت درخواست تعمیر پکیج ایران رادیاتور اینجا کلیک کنید

اگر پکیج دیواری خاموش شده و روشن نمیشه اولین کاری که باید انجام بدید چک کردن فشار بار پکیج میباشد که حتما باید روی ۱/۵ بار باشد .

مرحله دوم چک کردن کد خطای اعلام شده میباشد . در صورتی که پکیج دیواری در هر دو حالت یعنی تابستانه و زمستانه روشن نمیشود قطعا باید کد خطایی جهت اعلام مشکل به شما مشخص شده باشد

اگر پکیج دیجیتال دارید این کد خطا روی نمایشگر مشخص شده است ولی اگر پکیج آنالوگ میباشد کد خطا بوسیله چشمک زدن چراغ های روی پانل مشخص میشود . در نهایت با مراجعه به بانک ارور پکیج و پیدا کردن علت خطای مشاهده شده عیب یابی را راحت تر انجام دهید .

اگر دستگاه روی یک حالت کار میکند و روی حالت دیگه اصلا عمل نمیکند به موارد زیر مربوط میشود :

پکیج روی حالت زمستان کار میکند ولی آبگرم مصرفی کاملا سرد میباشد . باید دقت کنید زمانی که شیر آبگرم را در حالت عادی باز میکنید روی پانل پکیج عکس العملی مشاهده میشود مثلا در پکیج آنالوگ ایران رادیاتور با باز شدن آبگرم چراغ ها دو تا دو تا چشمک میزند و در پکیج دیجیتال ایران رادیاتور روی نمایشگر عکس دوش ظاهر میشود  .

اگر با باز کردن آب مصرفی هیچ تغییری روی پانل پکیج مشاهده نکردید . همین طور که گفتم این تغییر در پکیج های آنالوگ با چشمک زدن چراغ ها مشخص میشود و در پکیج های دیجیتال با علامت دوش آب روی نمایشگر مشخص میشود . اگر این تغییر مشاهده نشد به طور قطع سنسوری که وظیفه دارد به برد کنترل اطلاع دهد که آب مصرفی باز است خراب شده است . این سنسور در برخی پکیج ها فلوسوئیچ است و در پکیج ها فلومتر میباشد .

توجه :

در صورتیکه متوجه شدید مشکل از فلوسوئیچ و یا فلومتر است قبل ز اینکه اقدام به تعویض قطعه کنید پیشنهاد میکنم با برعکس کردن شیلنگ های سرد و گرم زیر پکیج و باز کردن آب اگر پروانه فلوسوئیچ و آهنربای فلومتر بر اثر رسوب و یا سنگریزه گیر کرده باشد در اکثر مواقع مشکل برطرف خواهد شد .

پکیج در حالت تابستانی کار میکند و آب مصرفی گرم است ولی با بستن آب مصرفی روی حالت زمستانی نمیرود :

اگر مشاهده شد پکیج روی حالت تابستانی یعنی باز بودن آب مصرفی قفل شده است و حتی با بستن آب نیز روی زمستانی نمیرود . در پکیج ایران رادیاتور آنالوگ چراغ های روی پانل جفت جفت چشمک میزند {این حالت فقط زمانی که آب گرم را باز میکنید اتفاق می افتد و باالطبع با بستن آبگرم چراغ ها باید چشمک نزده و ثابت باشد} و در پکیج دیجیتال ایران رادیاتور علامت دوش روی نمایشگر ظاهر شده و حتی با بستن آبگرم علامت حذف نمیشود :

زمانی که به مشکل سرد بودن رادیاتور و گرم بودن آب مصرفی برخورد کردید دقت کنید اگر در زمان بسته بودن آب مصرفی باز هم عکس العمل باز بودن آب مصرفی روی پانل مشاهده کردید به طور قطع فلومتر و یا فلوسوئیچ یکسره شده است و باید بررسی شود .

در اولین برخورد شیلنگ های آب سرد و آبگرم زیر پکیج را برعکس کرده و آب را باز بگذارید تا چند دقیقه سپس مجدد سر جایشان ببندید .

در صورت عدم رفع مشکل فلومتر و یا فلوسوئیچ باید تعویض گردد .

اگر پکیج دیواری مرتب خاموش و روشن میشود احتمالا فشار گاز افت پیدا کرده و باید کمی زیاد کردن شعله از روی شیر کنترل گاز مشکل برطرف خواهد شد .

در صورت عدم رفع مشکل دریچه های پلاستیکی بالای پکیج را نیز باز کنید و در نهایت پرشر هوا را نیز دو شیلنگه کنید .

اگر پکیج دیواری آب مصرفی سرد باشد ولی رادیاتورها گرم باشه ممکنه شیر موتوری سوخته باشد و یا فلوسوئیچ و فلومتر معیوب شده باشد .

اگر دمای آب مصرفی کم میباشد احتمالا از قسمت بایپاس آب دزدی دارد و باید اورینگ های فنر سوپاپ عوض شود .

در صورتی که آب مصرفی در حمام مرتب سرد و گرم میشود ممکنه مبدل ثانویه رسوب گرفته باشد و یا اینکه شعله کوتاه پکیج زیاد باشد .

در هر مرحله از عیب یابی پکیج دیواری مهمترین نکته بررسی کد خطا میباشد . در حال حاضر اکثر پکیج های دیواری دارای سیستم عیب یابی اتوماتیک میباشند . این سیستم بدین صورت عمل میکند که در زمان بروز هر ایرادی روی قطعه ای از پکیج با مشخص شدن عددی روی نمایشگر {پکیج دیجیتال} و یا چشمک زدن برخی از چراغ ها {پکیج آنالوگ} به مصرف کننده اعلام میکند که کدام قسمت از پکیج دچار مشکل شده است . برای شناخت کدهای خطا بهتره به قسمت بانک ارور پکیج رفته و به بررسی کدهای خطای انواع پکیج دیواری بپردازید .

آموزشتعمیر پکیج

آموزش تعمیر پکیج ایران رادیاتورآموزش تعمیر پکیج بوتانتعمیر پکیج

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *