اسید شویی پکیج زمینی و یا رسوب زدایی پکيج زمینی

اسید شویی پکیج زمینی و یا به عبارتی رسوب زدایی پکيج زمینی موضوعی است که میخوام امروز در رابطه با اون مطلب بنویسم، در این مطلب ما در رابطه با نحوه رسوب زدایی پکيج زمینی و توضیح اینکه چرا اسید شویی پکیج زمینی با اسید شویی پکیج دیواری کاملا متفاوت می‌باشد و در صورت انجام ندادن صحیح رسوبگیری پکيج زمینی چه مشکلاتی برای دستگاه بوجود می‌آید می‌پردازیم.

نحوه اسید شویی یا رسوب زدایی پکيج زمینی

برای اسید شویی پکیج های دیواری تعمیرکار مبدل را از روی پکيج باز کرده و روی زمین با پمپ و یا بدون پمپ بوسیله دیسکلر 33 درصد شستشو می‌دهد. ولی در اسید شویی پکیج زمینی که دارای کوئل مسی می‌باشد امکان باز کردن کوئل وجود ندارد و بالاجبار باید کوئل مسی که آب مصرفی درون آن جریان دارد را روی پکيج اسید شویی کرد.

کوئل مسی که شکل آن را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید به لوله ای از جنس مس می‌باشد که به صورت مارپیچ درون مخزن جای گرفته است، این کوئل مسی که در سایزهای 10 و 12 می‌باشد، متراژی حدود 12 تا 18 متر دارد

در واقع آب مصرفی داخل این کوئل مسی در مخزن گرم می‌شود. همانطور که میدانید آب مصرفی بیشترین رسوب را دارا می باشد و این رسوبات در طول مدت زمان به جداره داخلی کوئل چسبیده و مانع از خروج آب از کوئل می‌شود

کوئل مسی پکيج زمینی

چرا وقتی کوئل مسی کاملا کیپ شود امکان اسید شویی وجود ندارد؟

در واقع وقتی شما رسوب زدایی پکيج زمینی خود را پشت گوش انداخته و زمانی که آب کاملا قطع شده و یا قطره قطره خارج می‌شود تازه اقدام به اسید شویی پکیج زمینی می‌کنید باید بدانید دیگه کاملا دیر شده است و امکان شستشوی کوئل با اسید وجود ندارد.

چرا؟

معمولا فشار بار آب شهر 6 بار است و فشار بار قویترین پمپ اسید شویی فقط 3 بار می‌باشد، پس زمانی که آب شهر با فشار 6 بار از کوئل خارج نمی‌شود چطور انتظار دارید پمپ بتونه اسید را داخل کوئل بچرخاند؟

پس همیشه به خاطر داشته باشید حتما قبل از اینکه کوئل مسی کاملا مسدود شود اقدام به رسوب زدایی پکيج زمینی خود کنید.

چرا هر تعمیرکاری توانایی رسوب زدایی پکيج زمینی را ندارد؟

همانطور که عرض کردم رسوب زدایی پکيج زمینی بر خلاف تصور شما بسیار پیچیده است و مهمترین مسئله ای که با آن روبرو هستید انتخاب دیسکلر مناسب با اسیدیته مناسب می‌باشد.

توجه داشته باشید اسید شویی پکیج زمینی با دیسکلر مخصوص پکيج دیواری به معنای از بین رفتن کامل دستگاه پکيج زمینی شما می‌شود

چرا اسید شویی پکیج زمینی با دیواری فرق میکنه؟

همانطور که در ابتدای مطلب عرض کردم اسید شویی پکیج دیواری با هر دیسکلری امکان پذیر است ولی اسید شویی پکیج زمینی حتما نیازمند دیسکلر با درصد مناسب می‌باشد در غیر این صورت در اولین مکش پمپ به دلیل کوچک بودن قطر لوله کوئل مسی کامل کیپ شده و باید اقدام به تعویض کوئل مسی نمایید و به دلیل گران بودن فلز مس تعویض کوئل شدیداً براتون گران تمام میشه.

اسید شویی پکیج زمینی فقط و فقط باید توسط تعمیرکار با تجربه صورت بگیرد

روزانه حداقل یک مشتری نگون بخت با ما تماس گرفته و برای شستشوی دستگاه پکيج زمینی که قبلا تعمیرکار دیگه ای رسوبگیری کرده و موفق نشده درخواست می‌دهند و ما متأسفانه مجبور به رد آن هستیم. 

زیرا پکيج زمینی که توسط یک تعمیرکار مبتدی رسوبگیری ناقص شود به این معناست که در حال حاضر رسوب ها همه جمع شده و یکجا کیپ شده است و دیگه هیچ کس نمی‌تواند این دستگاه را رسوب زدایی کند

جهت اسید شویی پکیج زمینی خود در تهران با ما تماس بگیرید

09120974053

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *