رفع ارور e29 پکیج بوتان

رفع ارور e29 پکیج بوتان

2.3/5 - (3 امتیاز)

ارور e29 در پکیج دیواری بوتان مربوط به پکیج cv424 بوتان میباشد. پس با توجه به اینکه این ارور جزو خطاهای پکیج دیواری بوتان مدل cv424 می‌باشد قبل از هر توضیح در مورد این ارور به بررسی کلیه خطاهای پکیج cv424 می‌پردازیم.

پیشنهاد بعد از مطالعه این مقاله سری به مطلب آموزش تعمیر پکیج بوتان بزنید (البته همانطور که گفتم بعد از مطالعه این مقاله)

ارور پکیج بوتان مدل CV424

ارور پکیج بوتان مدل CV424 یا به عبارتی همان کد خطای پکیج به اعداد و حروف لاتینی گفته می شود که در صورت بروز مشکل در پکیج دیواری توسط برد کنترل برای اعلام وضعیت دستگاه روی صفحه نمایشگر پکیج ظاهر می شود. در پکیج دیواری cv424 این ارور با حرف E که مخفف کلمه error می‌باشد و اعداد مختلف مشخص می‌شود. که هر عدد به معنای وجود اشکال در قسمتی از پکیج میباشد.

برد کنترل بوسیله سنسورهایی که در کلیه قسمت های پکیج کار گذاشته شده است و در زمان کارکرد پکیج به صورت مرتب در حال ارسال سیگنال به برد می‌باشند و در صورت وجود اشکال در هر سنسور و تغییر در سیگنال ارسالی برد کنترل متوجه وجود اشکال در آن قسمت خواهد شد. بدینوسیله عیب یابی ایراد بوجود آمده برای اوپراتور بسیار ساده خواهد شد.

در ادامه به بررسی کلیه خطاهای پکیج دیواری بوتان مدل cv424 خواهیم پرداخت.

کد خطای E1 مدل Cv424i :

عدم تشکیل و یا تشخیص شعله
ابتدا از باز بودن شیر ورودی گاز اطمینان حاصل نمایید سپس دقت کنید آیا بعد از جرقه شیر گاز باز میشود یا خیر . برای اینکار میتونید شیلنگ گاز زیر پکیج را باز کنید و هنگام جرقه با دهان عمل دمش را انجام دهید و متوجه خواهید شد آیا شیر مسیر را باز میکند یا خیر . اگر نکرد بوبین شیر کنترل گاز را عوض کنید و اگر باز کرد با باز کردن درب محفظه احتراق و ریست مجدد اقدام به بررسی مشکل نمایید . دقت کنید آیا جرقه به درستی در جای خودش میخوره یا خیر و در کل ببینید اصلا شعله تشکیل میشود یا خیر اگر شعله روشن شد و بعد از چند ثانیه خاموش شد مشکل را در یون تشخیص شعله بررسی نمایید .

کد خطای E2 مدل Cv424i :

فعال شدن کلید حرارتی و یا ترموستات ۱۰۵ درجه
این مشکل میتونه به علت خرابی کلید حرارتی و یا گیرپاژ بودن و معیوب بودن پمپ سیرکولاسیون صورت گیرد و مشکل در عدم گردش صحیح آب در مدار سیستم میباشد که میبایست با دقت بررسی شود

کد خطای E3 مدل Cv424i :

اشکال در پرشر دود و مجموعه فن
در صورت بروز این مشکل ابتدا اقدام به دوشیلنگه کردن پرشر هوا کنید و در صورت عدم رفع مشکل ونتوری فن را بررسی کنید که آشغال نگرفته باشد و یا شکسته نشده باشد و داخل شیلنگ پرشر را تمیز کنید و در نهایت در صورت عدم رفع مشکل پرشر هوا را تعویض و تست کنید

کد خطای E5 مدل Cv424i :

قطعی یا خرابی سنسور مدار گرمایش
اقدام به تعویض و تست سنسور نمایید.

ابتدا نسبت به چک کردن اتصال فیش متصل به سنسور مدار گرمایش اقدام نموده و در صورت وصل بودن فیش سنسور بوسیله یک سنسور نو و اتصال فیش به سنسور جدید پکیج را یکبار ریست کنید و در صورت برطرف شدن ارور سریعا پکیج را خاموش کرده و نسبت به تعویض سنسور اقدام نمایید.

کد خطای E6 مدل Cv424i :

قطعی یا خرابی سنسور مدار مصرفی
اقدام به تعویض و تست سنسور نمایید.

ابتدا دقت کنید که فیش سنسور درست متصل شده باشد، گاهی اگر فیش کمی بیرون آمده باشد با این سنسور مواجه خواهید شد و در صورت اطمینان از این موضوع بوسیله یک سنسور یدکی و اتصال فیش سنسور مدار مصرفی به آن و همچنین ریست پکیج و سپس باز کردن آب مصرفی دقت کنید اگر ارور برطرف شد سریعا پکیج را خاموش کنید و نسبت به تعویض سنسور مدار مصرفی اقدام نمایید

کد خطای E7  مدل Cv424i :

وصل بودن پرشر دود قبل از روشن شدن فن

این مشکل معمولا در صورت خرابی پرشر سویچ هوا اتفاق می‌افتد و در صورت مواجه شدن با این ارور ابتدا یکبار شیلنگ پرشر را از روی فن باز کرده و داخل شیلنگ پرشر یکبار فوت کنید تا اگر پلاتین پرشر چسبیده ول کند و در نهایت با دوشیلنگه کردن پرشر سویچ هوا به فن دستگاه را ریست کنید اگر هنوز ارور میداد اقدام به تعویض پرشر سویچ هوا نمایید (دقت کنید حتما در پرشر سویچ هوای جدید دوشیلنگه کنید)

کد خطای E8 مدل Cv424i :

اشکال در حسگر دمای محیط خارجی

در صورتی که از ترموستات اتاقی برای تعیین دمای ساختمان استفاده می‌کنید نسبت به چک کردن ترموستات اقدام نمایید. برای این منظور میتونید سیم های متصل به ترموستات اتاقی را یکسره کنید و پکیج را ریست کرده اگر ارور برطرف شد ترموستات اتاقی را تعویض نمایید.

کد خطای E9 مدل Cv424i :

رسیدن دمای گرمایش به بالای ۹۵ درجه
امکان خرابی و یا جام بودن پمپ پکیج

رسوب گرفتن زیاد مبدل های حرارتی

بسته بودن شیرهای رفت و برگشت زیر پکیج

خرابی ترموستات حد

در صورت مواجه شدن با این ارور ابتدا از کارکرد پمپ سیرکولاسیون اطمينان حاصل نمایید، برای این منظور میتونید پیچ دو سوی بزرگ وسط پمپ را باز کرده و پکیج را ریست کنید اگر محور داخلی براحتی به گردش درآمد مشکل از پمپ نیست. در فصل زمستان از باز بودن شیرهای رفت و برگشت زیر پکیج و همچنین شیرهای رادیاتورها اطمينان حاصل کنید و در نهایت اگر صافی برگشت داشت توری آن را تمیز کنید.

در نهایت این ارور میتونه به دلیل رسوب گرفتن شدید یکی از مبدل های دستگاه باشد که برای رفع این مشکل بهتره زیر پکیج پمپ اسید بسته و کل مدار گرمایشی را کامل شستشو دهید

کد خطای E13 مدل Cv424i :

اشکال نرم افزاری برد
بررسی شود احتمالا نیاز به تعویض برد وجود دارد.

در صورت بروز این ارور برد کنترل را باز کرده و ابتدا برد الکترونیک را به یک تعمیرکار حرفه ای برد نشان دهید چون ممکن است در مواردی برد تعمیر شود و در نهایت اگر برد تعمیر نشد نسبت به تعویض برد الکترونیک اقدام نمایید.

کد خطای E15 مدل Cv424i :

اشکال در پرشر دود و مجموعه فن
اقدام به تعویض پرشر نموده در صورت عدم رفع مشکل شیلنگ و ونتوری فن چک شود، در صورت بروز این ارور ابتدا یک اسپری wd40 خریداری نمایید و سپس دودکش را از پکیج جدا کنید و داخل خروجی فن که دودکش روی آن قرار می‌گیرد چندین بار اسپری کرده تا در مواردی که لوله ونتوری فن آشغال گرفته تمیز شود. سپس شیلنگ پرشر را جدا کرده و داخل آن را فوت کرده و در نهایت پرشر سویچ هوا را دوشیلنگه نمایید. به احتمال قوی مشکل برطرف خواهد شد ولی در صورت عدم رفع مشکل اقدام به تعویض پرشر هوا نمایید.

کد خطای E17 مدل Cv424i :

قطعی یا عمل نکردن و یا خرابی ترموستات دود در پکیج های بدونه فن

در پکیج های بدون فن این ارور به معنای وجود اشکال در ترموستات دود می‌باشد برای اطمینان از این موضوع میتونید جهت امتحان برای لحظاتی سیم های ترموستات دود را یکسره کنید و دستگاه را ریست نموده اگر ارور برطرف شد اقدام به تعویض ترموستات دود نمایید. دقت کنید در پکیج هایی که داخل ساختمان نصب شده اند به هیچ عنوان ترموستات دود را یکسره نگذاشته و محل را ترک کنید چون خطرناک است

کد خطای E25 مدل Cv424i :

یخ زدگی مبدل حرارتی اصلی

در فصل زمستان و در یخبندان این ارور به دلیل یه زدن مبدل حرارتی اصلی مشاهده می‌شود. در صورت بروز این مشکل ابتدا بوسیله سشوار اقدام به گرم کردن پکیج و مبدل حرارتی نمایید و میتونید مثلا یک شعله مثلا پیک نیک زیر پکیج روشن کنید تا یخ داخل. سیستم آب شود.

بهترین عمل پیشگیری است برای پیشگیری این مشکل و همچنین برخورداری از کلی مزایا دو لیتر ضد یخ اتومبیل را به داخل مدار رادیاتورها تزریق نمایید، با این کار علاوه بر یخ نزدن پکیج در زمستان باعث افزایش راندمان پکیج به دلیل خاصیت ضد رسوب بودن ضد یخ می‌شود

کد خطای E27 مدل Cv424i :

اشکال در کلید حداقل فشار بار دستگاه
بوسیله شیر پرکن که در زیر پکیج قرار گرفته است { برای مشاهده آن حتما باید خم شوید و زیر پکیج را ببینید } را باز کرده عقربه فشار بیاد روی ۱/۵ سپس کامل ببندید

کد خقطای E29 مدل Cv424i :

اشکال در برق رسانی به شیر کنترل گاز

این ارور به معنای عدم ارسال برق به شیر کنترل گاز میباشد که اکثر تعمیرکاران به اشتباه مشکل را در شیر کنترل گاز بررسی می‌کنند در صورتی که اینجا اعلام شده است که برق به شیر کنترل گاز نمیرسه و مشکل را باید در قطعه ای که وظیفه برق رسانی به شیر کنترل گاز میباشد بررسی کرد.

در آخر همین مطلب توضیحات مفصلی در مورد ارور e29 پکیج بوتان خواهیم داد

 

کد خطای E99 شوفاژ دیواری Cv424i :

عدم تشخیص فن دار و یا بدون فن بودن پکیج توسط برد کنترل
ریست کنید و فیش های روی برد را چک کنید و سیم فن را روی برد چک کنید

پارامترهای پکیج بوتان مدل CV424

 

پارامترهای CV424S
پارامترتوضیحاتمحدودهپیش فرض
P0توان گرمایش۰-۹۹۹۹
P1زمان استراحت در مدار گرمایش۰-۳۰۳
P2زمان پس‌گردش پمپ۳۰
P3فعال سازی پروب خارجیخاموش =۰ و روشن=۱۰
P4توان روشن شدن با گاز شهری (P8=0)۰-۹۹۵۰
P5توان روشن شدن با گاز مایع (P8=1)۰-۹۹۵۰
P6تصحیح دمای بیرون برای رادیاتور با پروب خارجی-۲۰-۱۰۰
PP7تصحیح دمای بیرون برای گرمایش از کف با پروب خارجی-۲۰-۱۰۰
P8نوع سوختشهری =۰ مایع=۱۰
P9نوع مدار گرمایشرادیاتور=۱ گرمایش از کف=۲۱
P10زمان پس‌گردش پمپ در آب گرم مصرفی۰-۹۹۰
P11انتخاب ترموستات اتاقی/ریموت کنترلترموستات اتاقی =۰ وریموت =۱۰

بررسی ارور e29 پکیج بوتان مدل CV424

همانطور که گفته شد ارور e29 پکیج بوتان مربوط به عدم برق رسانی به شیر کنترل گاز میباشد و اینجا باید به خرابی برد الکترونیک که وظیفه برق رسانی به کلیه قطعات پکیج را دارا می‌باشد مشکوک شد.

در برد الکترونیک پکیج برای برق رسانی به قطعاتی که نیازمند برق 220 ولت جهت عملکرد هستند برای هر قطعه یک رله قرار داده شده است. مثلا برای فن یک رله و برای پمپ یک رله و همینطور برای شیر کنترل گاز یک رله و در نهایت برای شیر موتوری نیز یک رله قرار داده شده است. اینها قطعاتی هستند که با نام قطعات مجری فرمان در پکیج دیواری شناخته می‌شوند. در صورت بروز اشکال در رله شیر کنترل گاز که به عبارتی سوختن رله شیر کنترل گاز میباشد شما شاهد ارور e29 پکیج بوتان خواهید شد.

پس در صورت مشاهده این ارور برد کنترل باید توسط تعمیرکار برد تعمیر شود و رله شیر کنترل گاز که وظیفه برق رسانی به شیر کنترل گاز را دارا می‌باشد باید تعویض شود. پس به اشتباه در صورت مشاهده ارور e29 پکیج بوتان مدل cv424 مشکل را در شیر کنترل گاز بررسی نکنید بلکه برد الکترونیک باید تعمیر شود.

دوستان عزیز برای عضویت در شبکه های اجتماعی سایت پکیج کار روی آیکون هایی که در ستون سمت چپ 👈 قرار دارد و به رنگ قرمز هست کلیک کنید

و همچنین برای دانلود کلیه فایل های آموزشی و ویدئوهای منتشر شده به کانال تلگرام ما بپیوندید 👇

تلگرام

در نهایت مطلب تعمیر پکیج را به علاقمندان توصیه میکنم مطالعه کنید

تعمیر پکیج ایران رادیاتور

تعمیر پکیج

ارور E2 پکیج ایران رادیاتور 

عیب یابی پکيج ایران رادیاتور

تعمیر پکیج در غرب تهران

تعمیر پکیج بوتان

ارور E1 پکیج ایران رادیاتور

هزینه تعمیر برد پکیج

قطعات پکیج 

تعمیر پکیج پونک

تعمیر پکیج ایران رادیاتور در تهرانسر 

علت‌ گرم نشدن رادیاتور پکیج 

 

(با خواهش و تمنا از کپی کارهای محترم لطفا در صورت کپی برداری از مطالب ما نام منبع را ذکر نمایید وگرنه شرعا و قانونا حرام می‌باشد)

31 دیدگاه ها

 • با سلام
  واقعا درود بی پایان بر شما
  خیلی جای تاسف داره که با این همه زحمتی که بی منت در سایت و اینستاگرام میکشید کسانی پیدا بشن که به معنی واقعی دزدی کنن و اطلاعات را به نام خود ثبت کنند.
  بنده شخصا بیشتر از هر جایی دارم از شما یاد میگیرم.
  👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

  • خواهش میکنم شما لطف دارید
   هدف ما خدمت رسانی به هموطنان عزیز هست و همین که مخاطبین فهیمی همچون شما داریم برامون کافیه

  • سلام پکیج سی وی دارم ارور E29 می زنه ایا مربوط به برد و رله گاز میشه یا مشکل دیگه داره با تشکر

   • دوست عزیز این ارور متأسفانه راه حل ثابتی ندارد و برای رفع اون باید یک مجموعه از کارهایی را انجام دهید که کار شما نیست. از جمله تعویض رله فن و رله شیر کنترل گاز روی برد الکترونیک و احتمالا تعویض پرشر سوئیچ هوا و دوشیلنگه کردن پرشر سوئیچ و شستشوی کامل فن پکیج و تمیز کردن و تنظیم فاصله جرقه زن تا برنر و… در غیر این صورت هر کاری کنید این ارور تکرار می‌شود. برای رفع این ارور در تهران با ما تماس بگیرید

  • سلام.وقت بخیر.دستگاه ما ارور e29 داشت.سرویس کار رله را در برد دستگاه عوض کرد،ولی مشکل حل نشده.ایشون فرمودند پرشر باید عوض بشه.ایا این ارور ربطی به پرشر دارد.اگر نه کدوم قطعه میتونه خراب باشه.

   • بله. ما در رفع ارور e29 یک مجموعه کارهایی انجام میدیم که تعمیر برد و تعویض پرشر نیز جزو آنهاست و البته کارهای دیگر مثل شستشوی کامل سیستم فن و تنظیم جرقه زن و تنظیم فشار گاز و… وگرنه مجدد همین ارور ظاهر می شود. البته تعویض برد هزینه تراشی زیاد برای مشتری است

 • سلام
  ارور e29 دارم مدل پکیج sv424s
  حتما باید برد تعویض شه؟
  اگه نیاز به تعمیر داشته باشه، هزینه تعمیر برد با این ارور چقده؟

  • همانطور که در مطلب عرض کردیم این ارور به خاطر یه مجموعه مشکلاتی هست که اگر یکی از این کارها انجام نشود احتمالا در 50 درصد مواقع مجدد ارور خواهد داد. از جمله : تعویض هر 4 رله ای که روی برد کنترل هست _ تعویض پرشر سوئیچ هوا _ شستشوی فن و مدار تخلیه دود و شیپوری فن _ تمیز کردن و تنظیم یون تشخيص شعله و…
   برای استعلام قیمت تماس بگیرید

 • باسلام
  باتشکرفراوان
  ممنون که بی منت کار مردم رو راه میندازین
  سپاس فراوان

   • باسلام
    دستگاه ما ارور e29 داره تعمیرکار آومد دید میگه بردت سوخته برد دست دوم بهت میدم750مال خودتم میبرم اگه نو میخوای 2میلیون میگیرم گفتم برد خودمو تعمیرکن میگه 750 میگیرم خواستم کمکم کنید چکار کنم .ممنونم که بامن تماس بگیرید 09117113673

 • سلام خدا قوت
  درود بی پایان خیلی زحمت میکشید اینهمه مطالب ارزنده ومفید خیلی ممنون

 • سلام.وقت به خیر،
  دستگاه ما ارور e 29 میداد سرویسکار آمد و برد را تعمیر کرد،
  بعد مدتی ارور برگشت.من در پکیج رو باز کردم شلنگ پرشر رو در آوردم،توش آشغال و کثیفی بود. چند تا ضربه هم روی پرشر زدم ارور رفت و مشکل حل شد.
  ظاهرا مشکل از پرشر بوده و فعلآ مشکلی نداره.
  سوالم اینه الان لازمه پرشر عوض شه یا مشکل همون کثیفی بوده؟
  مشکل دیگه ای که دستگاه داره ارور e9 هست،موقع استفاده از آب گرم پکیج خاموش میشه ارور e9 میده و مجدد دوباره خودش روشن میشه برای این ارور چیکار باید کرد؟
  قیمت پرشر رو هم لطف میکنید به من بگید.
  ممنون از شما که بدون منت وقت میذارید و به مشکلات ما میپردازید.
  کاش کرج هم حضور داشتید تا ما با خیالی آسوده میتونستیم از هنر دست شما بهرمند بشیم.

 • واقعا ممنون
  درگیر ارور 27 بودیم که با راهنمایی شما از یخ زدگی احتمالی نجات پیدا کردیم

  ممنون

 • سلام خسته نباشید پکیج ما مدل cv424s هستش و چند روزه روی تابستونی گذاشتمش و ارور e29 میده با یه تعمیرکار تماس گرفتیم و چندتا نکته رو گفت و ما چک کردیم ودر اخر گفت یکی از شیرهای ورودی خروجی اب به پکیج رو باید ببندید چون اب میمونه توی رادیات ها و فشار زیادی میاره این ارور رو میده ما یکی از شیرهارو بستیم و دستگاه درست شده و ارور هم دیگه نمیده فقط اینکه خواستم ازتون سوال کنم اینکه ما یکی از شیرهای ورودی خروجی رو بستیم باعث بروز مشکل جدی برای بورد یا خود دستگاه نشه و خرج سنگینی روی دستمون نذاره یه وقت؟؟؟اگه راهنماییم کنید ممنونتون میشم🙏

  • دوست عزیز این ارور اصلا با موضوعی که شما فرمودید هیچ ربطی نداره. احتمالا شیر ورودی رادیاتور را بستید ولی اگر این طور هم که میگی باشه پس تو زمستان باید چیکار کنید. ما تمام موارد بروز این ارور را شرح دادیم. شما هم مطمئن باش دوباره این ارور را میده

  • سلام. وقتتون به خیر باشه. ما هم مشکل e 29 برای پکیج دیورای مون پیش آمده با توجه به این مورد تعمیرکاران هم جواب درستی نمی دهند و صرفا هزینه می خواهند بگیرند. اگر ممکنه شماره تون را بفرمایید وتوضیحی هم به ما بدهید شاید درست شد. ممنون از بزرگواری شما .این هم شماره من است 09177304291. پیام بگذارید حضورتان تماس بگیرم

   • این خطا نیازمند انجام یک سری تعمیرات روی پکیج هست که مهمترین آنها تعویض رله های برد الکترونیک می‌باشد. توضیحات کافی را ارائه دادیم

 • سلام جناب آقای مهندس
  ارور ۲۹ اگه مربوط به خرابی رله باشه، مربوط به کدوم یکی از چهار رله موجود روی برد هست؟ (روی برد ۲ رله چهار پین هست، یک رله ۵ پین و یک رله شش پین)

  • ما به شخصه جهت رفع کامل این ارور و به جهت اینکه قصد ضمانت کتبی پکیج را داریم سعی میکنیم کلیه رله های روی برد را تعویض کنیم . چون ممکنه با تعویض یک رله موقتا مشکل حل شود ولی ممکنه بعد از مدتی به خاطر رله دیگر همین ارور مشاهده شود . ضمن اینکه رفع ارور 29 فقط مختص تعویض رله نمیباشد و نیازمند انجام مجموعه ای از کارهاست که ما برخی از آنها را در این صفحه بیان کردیم

  • سلام وقتتون بخیر
   پکیج من هم ارور e29 رو میده ولی با خاموش کردن و روشن کردن مشکل برای چند ساعت حل میشه و شوفاژ ها گرم میشن و ارور میره ولی بعد از چند ساعت دوباره سرد میشن
   مشکل از کجاست به نظر شما؟
   تعمیرکار زنگ‌زدم گفتن برد باید تعمیر بشه حدود ۱ میلیون هزینش میشه

 • بسیار عالی ممنون از مطلبی که گذاشتید خیلی خوب توضیح دادید و من رو از یک خرج بزرگ نجات دادید با تعمیر رله شیرگاز روی برد پکیج درست شد. در صورتی که نمایندگی قصد تعویض چندین قطعه رو داشت و هزینه ای که اعلام کرده بود پنج برابر بود. خدا خیرتون بده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *