شرح ارور 40 60 70 ایران رادیاتور

ارور 40 60 70 ایران رادیاتور

1.5/5 - (2 امتیاز)

ارور 40 60 70 ایران رادیاتور جزو ارور های شایع این پکیج دیواری می‌باشد که به معنای آن به این صورت است : قبل از روشن شدن فن پرشر سوئیچ هوا بسته می‌باشد. خوب اگر موافق باشید با هم به بررسی تخصصی این ارور میپردازیم.

مزایای پکیج های فن دار نسبت به پکیج بدون فن

قبل از اینکه پکیج های فن دار وارد عرصه بازار شوند پکیج هایی که تولید می‌شد بدون فن بوده، پکیج های بدون فن برای تخلیه محصولات احتراق به دودکش سایز 15 و علی الخصوص دارای ارتفاع حداکثر 4 متر نیاز داشتند. در پکیج های بدون فن اگر به هر دلیلی مسیر خروج دود بسته شود برد الکترونیک از طریق سنسوری که در کلاهک تعدیل تعبیه شده است متوجه بالا رفتن دمای دودکش شده و شعله دستگاه را سریعا قطع می‌کند.

مزایای پکیج های فن دار :

  • عدم نیاز به دودکش تا پشت بام
  • امکان نصب پکیج در بالکن
  • ایمنی فوق العاده بیشتر
  • افزایش طول عمر مبدل حرارتی اصلی

اگر فن پکیج کار نکند و دستگاه به کار خود ادامه دهد چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر به هر دلیلی فن پکیج کار نکند مثلا فن بسوزه و یا پرنده ای بالای دستگاه لانه سازی کرده و یکی از چوب های لانه پرنده به داخل فن رفته و گیر کرده و مانع از چرخش پروانه آن شود و برد الکترونیک متوجه عدم کار فن نشود و شعله همچنان به کار باشد، اینجا فکر نکنید پکیج مثل یک پکیج بدون فن کار خواهد کرد.

در واقع سیستم فن و اجزای آن به طور کامل جلوی خروج طبیعی دود را گرفته و در صورت عدم کار فن مشکلات بسیار جدی و خطرناکی برای دستگاه و ساکنین اون آپارتمان بوجود می‌آورد.

اگر خدایی نکرده این اتفاق در پکیجی که داخل آپارتمان نصب شده است بیافتد واقعا خسارات جبران ناپذیری بوجود خواهد آمد.

مونوکسیدکربن به صورت مستقیم و با شدت وارد فضای منزل می‌شود. اگر حتی پکیج خارج از منزل و مثلا در بلکن نیز نصب باشد نیز اکثر قطعات اصلی پکیج دیواری به صورت کامل از بین خواهد رفت. مثل مبدل حرارتی و پمپ سیرکولاسیون و…

پرشر سوئیچ هوا در پکیج دیواری چه نقشی دارد ؟

با توجه به خطراتی که کار نکردن فن پکیج و عدم قطع شعله به بار خواهد آورد تولید کنندگان برای اینکه برد الکترونیک را به صورت کامل در جریان عملکرد فن قرار دهند سنسوری را در کنار فن تعبیه کرده اند که این سنسور وظیفه دارد که قبل از هر بار استارت شعله از کار کردن فن اطمینان حاصل کرده و به برد کنترل اعلام کند و سپس برد فرمان برقراری شعله را می‌دهد.

پرشر سوئیچ هوا چگونه عمل می‌کند؟

پرشر سوئیچ هوا در واقع یک میکروسوئیچ هست که در جلوی آن یک دیافراگم لاستیکی قرار دارد که این دیافراگم با توجه به حساسیتی که نسبت به جریان هوا دارد با مقداری دهش و یا دمش باعث وصل کردن میکروسوئیچ خواهد شد.

در داخل محفظه فن یک شیپوری قرار گرفته که در صورت کار کردن فن مقداری از هوای تولید شده توسط فن. را بوسیله یک شیلنگ سیلیکونی به پرشر سوئیچ هوا منتقل می‌کند و میکروسوئیچ پرشر را وصل می‌کند و در حقیقت برد الکترونیک به این طریق متوجه کار کردن فن می‌شود

ارور 40 60 70 ایران رادیاتور چه معنایی دارد؟

با توجه به اینکه هر قطعه ای امکان خرابی دارد و به دلیل حساسیت بالای عملکرد پرشر سوئیچ هوا برد الکترونیک دو بار وضعیت میکروسوئیچ پرشر سویچ هوا را چک می‌کند، یکبار قبل از روشن شدن فن و یکبار بعد از روشن شدن فن. خوب اگر برد الکترونیک هنوز فرمان روشن شدن فن را نداده ولی متوجه وصل بودن میکروسوئیچ پرشر هوا شود (به خاطر خرابی پرشر سوئیچ هوا) چون وصل بودن میکروسوئیچ پرشر هوا فقط در صورتی امکان پذیر است که فن روشن باشد و در اینجا هنوز فن روشن نمی‌باشد.

پس برد الکترونیک متوجه می‌شود که پرشر سوئیچ هوا معیوب شده است و به عبارتی یکسره وصل می‌باشد و چون در این صورت امکان تشخیص صحیح عملکرد فن را ندارد برد الکترونیک با نشان دادن ارور 40 60 70 ما را از بوجود آمدن این مشکل مطلع می‌سازد.

دلایل بروز ارور 40 60 70 ایران رادیاتور

  • خرابی پرشر سوئیچ هوا
  • معیوب بودن برد کنترل
  • گیر کردن آشغال داخل شیلنگ پرشر

 روش رفع ارور 40 60 70 ایران رادیاتور

برای رفع این ارور ابتدا اقدام به تعویض پرشر سوئیچ هوا نمایید و سپس کلیه اجزای فن را بررسی نمایید و در نهایت از سلامت برد الکترونیک اطمینان یابید.

قبلا مقاله ای مفصل در رابطه با ارور 40 60 80 ایران رادیاتور ارائه دادیم که پیشنهاد میکنم حتما آن را مطالعه کنید 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *