تعمیر مبدل اولیه یا اصلی و دومنظوره پکیج | طریقه نصب مبدل ثانویه

طریقه نصب مبدل ثانویه پکیج

امروز میخوام در مورد مبدل پکیج دیواری اطلاعات خوبی را بهتون بدم که مطمئنا براتون جالب خواهد بود . فرقی نمیکنه مصرف کننده پکیج دیواری باشید و یا تعمیرکار فقط اگر شما هم جزو افرادی هستید که به نحوی با خرابی مبدل حرارتی سروکار داشتید مطمئنا اطلاعاتی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد میتونه روزی به دردتان بخورد .

پس اگر میخواهید در مورد مبدل اولیه پکیج دیواری اطلاعات کسب کنید و از همه جالب تر نحوه تعمیر مبدل اولیه و اصلی پکیج را یاد بگیرید و یا اینکه آموزش صحیح رسوب زدایی مبدل اولیه پکیج را یاد بگیرید ما رو تا انتهای این مطلب همراهی کنید و در انتها یکی از مشکلاتی که معمولا افراد مبتدی پس از رسوب زدایی مبدل ثانویه باهاش برخورد میکنند یعنی طریقه نصب مبدل ثانویه پکیج دیواری را بهتون آموزش بدم .

البته قبلا مقاله ای تحت عنوان آموزش جرم زدایی پکیج منتشر کردیم که اگر شما از پکیج های تک مبدل استفاده می‌کنید پیشنهاد میکنم این مطلب را مطالعه نمایید.

(یه تشابه عجیبی بین اکثر مطالبی که تو اینترنت وجود داره به چشم میخوره ، انگار همه از یک منبع مشترک برداشت کردند و با ویرایش های مختلف منتشر کرده اند . جالب اینجاست که در مورد مطلبی که در ادامه میخوانید تا به حال یک کلمه هم یافت نمیشد ولی بعد از انتشار این مطلب مطمئنا افراد کپی کار زحمت می کشند و با سبک های مختلف این مطلب را ویرایش و در سایت خود منتشر میکنند) واقعا دیگه نمیدونم چی بگم . 

برای مشاهده بزرگترین مرجع آموزش تعمیرگاه انواع پکیج به صورت گام به گام در زمینه عیب یابی و رفع عیب انواع پکیج دیواری به مقاله فوق مراجعه کنید .

💢💥👈 دوستان عزیزم پیشنهاد میکنم بعد از مطالعه این مقاله حتما و حتما به مقاله اگر در عیب یابی پکيج مشکل دارید حتما به لینک نحوه تشخیص عیب در انواع پکیج شوفاژ دیواری مراجعه کنید و تا به صورت گام به گام روش عیب یابی و رفع عیب انواع شوفاژ دیواری را که در این مقاله توضیح دادیم را یاد بگیرید 👉💥💢

برای مشاهده سایر مقالات آموزشی در رابطه با سایر قطعات یدکی پکیج دیواری بیشتر اطلاعات کسب‌ کنید پیشنهاد میکنم به شناسایی قطعات پکیج مراجعه کنید.

مبدل ثانویه پکیج ایران رادیاتور

به طور کلی مبدل ثانویه پکیج ایران رادیاتور مختص پکیج های دو مبدل ایران رادیاتور میباشد و در پکیج های تک مبدل به هیچ عنوان از مبدل ثانویه استفاده نمیشود . مبدل ثانویه پکیج معمولا از جنس استیلنس استیل میباشد و به همین خاطر از نظر استقامت در مقابل رسوب آب و اسیدی که برای شستشو استفاده میشود از مبدل اولیه که از جنس مس میباشد بیشتر است . به این معنا که یک مبدل ثانویه پس از صد بار رسوب زدایی صحیح با دیسکلر هم هنوز کارآیی خود را داشته باشد ولی یک مبدل اولیه حرارتی پکیج تک مبدل پس از ده بار رسوب زدایی با اسید دیگر قابل استفاده نباشد و سوراخ شود . البته این سوراخ شدن از داخل میباشد و شاید ظاهرا چیزی مشخص نباشه ولی به محض بستن مبدل و آب انداختن پکیج خود به خود شروع به افزایش بار میکند و فشار مرتب بالا می‌رود که در اکثر مواقع میبایست مبدل تعویض گردد .

تعمیر مبدل پکیج دیواری

البته هستند جاهایی که مبدل اولیه پکیج تک مبدل را تعمیر میکنند که در ادامه روش اونها رو هم بیان میکنم ولی معمولا این تعمیر چون اولا نیازمند دستگاه هوا و برش و همچنین نیازمند دارا بودن مهارت و تجربه در جوشکاری هوا برش میباشد و حداقل باید چند مبدل را خراب کنید تا به خوبی در این کار حرفه ای شوید معمولا صرفه اقتصادی ندارد و ما پیشنهاد انجام این کارو به شما نمی کنیم . ولی به خاطر اینکه فکر نکنید این کار خیلی پیچیده هست ما آموزش تعمیر مبدل اولیه و یا به عبارتی مبدل دومنظوره پکیج دیواری به روش جوشکاری هم کامل بهتون یاد میدیم .

خوب حالا روشی که این افراد باهاش اقدام به تعمیر مبدل اولیه و اصلی پکیج دیواری تک مبدل و یا به عبارتی مبدل دومنظوره میکنند به اینصورت است : قبل از آموزش نحوه تعمیر مبدل حرارتی پکیج تک مبدل بهتره بدونید شایعترین مشکل مبدل حرارتی پکیج تک مبدل چیست و در مرحله بعدی یاد بگیرید که در واقع علت اصلی خراب شدن مبدل حرارتی پکیج تک مبدل چیست که اگر شما هم جزو مصرف کنندگان پکیج های تک مبدل هستید مراقب باشید تا گرفتار خرابی مبدل حرارتی نشوید .

شایعترین مشکل مبدل حرارتی دو منظوره (تک مبدل) :

در واقع بیشترین خرابی که در مورد مبدل های حرارتی پکیج های تک مبدل که با نام مبدل حرارتی دو منظوره شناخته میشوند مشکل سوراخ شدن جدار داخلی مبدل میباشد که با افزایش خودبخود فشار بار پکیج می انجامد . در واقع شما مشاهده خواهید کرد فشار پکیج مرتب افزایش پیدا میکند . و همچنین آب کثیفی مخلوط با آبگرم مشاهده خواهید کرد که همون آب سیاه مدار گرمایشی هست که به قسمت آب مصرفی راه پیدا کرده است .

علت سوراخ شدن مبدل دو منظوره پکیج :

علت اصلی سوراخ شدن مبدل حرارتی دو منمنظوره از قسمت داخل معمولا اسید شویی مبدل حرارتی با روش اشتباه میباشد . چیزی که ما عینا مشاهده کردیم اینه که معمولا یا در حین اسید شویی مبدل سوراخ میشود و یا به دلیل نازک شدن سطح داخلی بعد گذشت مدتی از اسید شویی این اتفاق خواهد افتاد . پس الان دقیقا متوجه شدید علت اصلی معیوب شدن مبدل حرارتی اولیه و از همه مهمتر مبدل حرارتی دو منظوره در واقع رسوب گرفتن مبدل و در نهایت اسید شویی غلط میباشد که باعث خوردگی مس و در نهایت سوراخ شدن مبدل خواهد شد ، متاسفانه اغلب تعمیرکاران پکیج تصور می‌کنند شستشوی این نوع مبدل به سادگی شستشوی مبدل آبگرمکن میباشد و همین اشتباه سبب سوراخ شدن مبدل میشود . غافل از اینکه شستشوی مبدل دو منظوره پکیج دیواری کاریست بسیار دشوار و نیازمند داشتن تجربه و دقت زیادی میباشد .

پس پیشنهاد ما اینه که اگر از پکیج دیواری تک مبدل استفاده میکنید تا جایی که ممکنه از تعمیرکار بخواهید اقدام به اسید شویی مبدل نکند ولی در نهایت اگر مجبور به این کار شدید برای اینکه یک وقت مجبور نشید نزدیک دو میلیون تومان برای خرید مبدل دومنظوره هزینه کنید حتما و حتما در انتخاب تعمیرکاری که میخواد شستشو مبدل را انجام بده حساسیت زیادی خرج کنید .

راهکار پیشگیری از خرابی مبدل حرارتی :

راهکار ما برای پیشگیری از سوراخ شدن مبدل حرارتی دومنظوره شامل دو قسمت میشود ، اول جلوگیری از تشکیل رسوب در مبدل حرارتی میباشد که برای جلوگیری از رسوب گرفتن میبایست اقدامات زیر را انجام دهید :

 •  نصب یک رسوب زدای مغناطیسی به همراه یک فیلتر پلی فسفات مارک خوب (ایمر گاز)
 • نصب صافی برگشت
 • استفاده از پکیج دیواری در دمای کمتر از 60 درجه میباشد (هیچ وقت دما را روی ماکزیمم قرار ندهید)
 • تزریق محلول ضد رسوب به مدار گرمایشی
 • عدم کارکرد پکیج در مواقع کمبود فشار بار
 • در مواقعی که قصد استفاده کم از آب مصرفی را دارید از آب سرد استفاده کنید

و قسمت بعدی برای پیشگیری از سوراخ شدن مبدل در واقع به زمانی برمیگردد که مبدل حرارتی رسوب گرفته و قصد جرمگیری بوسیله اسید را داشته که پیشهاد میکنم انجام این کارو به فردی بسپارید که کارش را صد در صد تضمین میکنه نه تعمیرکارانی که از همون ابتدا به شما میگن که ممکنه بعد از شستشو مبدل سوراخ بشه .

اما اگر علاقمند هستید شستشوی این نوع مبدل هم خودتان یاد بگیرید با ما همراه باشید .

آموزش اسید شویی صحیح مبدل دومنظوره :

برای اسید شویی مبدل دومنظوره حتما باید از دیسکلر رقیق شده با آب استفاده کنید و به عبارتی باید 30 درصد دیسکلر و 70 درصد آب مخلوط کنید و البته میتونید این 30 درصد دیسکلر را هم کم کم به 40 درصد هم اضافه کنید و در نهایت حتما از پمپ برای شستشو استفاده کنید ، تاکید میکنم حتما از پمپ استفاده کنید و به روش شستشوی مبدل ثانویه که روی زمین قرار داده و اسید داخلش می‌ریزیم نباشه . بنده به شخصه اصلا مبدل را از روی پکیج باز نمیکنم و محلول گفته شده را با پمپ کولر یکبار به قسمت شوفاژ در زیر پکیج متصل میکنم و یکبار به قسمت آب مصرفی و اینطوری هم مبدل تمیز میشه و هم مسیر لوله کشی داخل پکیج
خوب همانطور که قول داده بودم میخوام روش تعمیر مبدل دومنظوره را ابتدا به روش بازار و جوشکاری یاد بدم و سپس به ارائه روش تخصصی و راحت اختصاصی سایت پکیجکار بپردازیم .

تعمیر مبدل دو منظوره پکیج دیواری به روش جوشکاری :

همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید تنها جایی که بیشترین امکان را برای سوراخ شدن و مخلوط شدن آب مصرفی با آب مدار گرمایشی را دارد قسمت هایی از لوله داخلی مبدل هست که به کلکتور جوش خورده است و در واقع اون قسمت جوش داخلی هست که توسط اسید خورده شده و سوراخ میشود و برای تعمیر مبدل ابتدا میبایست قسمت مورد نظر را بوسیله سنگ فرز چاک داده و جوش لوله داخلی را ترمیم کرده و سپس لایه برش خورده را نیز جوشکاری نمایید .

تعمیر مبدل پکیج دیواری

تعمیر مبدل پکیج دیواری با توجه به روش فوق به سختی صورت میگیرد و به همین دلیل معمولا افرادی که این کارو انجام میدهند قیمت بالایی برای تعمیر مبدل دریافت میکنند که اگر به جای تعمیر مبدل به دنبال تعویض مبدل باشید فکر کنم با کمی قیمت بیشتر بتونید یه مبدل حرارتی نو خریداری کنید و با خیال راحت مبدل را تعویض کنید . دلیل دیگری که توصیه میکنم مبدل پکیج خود را به این روش تعمیر نکنید اینه که معمولا افرادی که اقدام به تعمیر مبدل حرارتی میکنند به هیچ عنوان حتی یک ساعت هم مبدل تعمیر شده را ضمانت نمیکنند . و هیچ تضمینی نیست که پس از تحویل مبدل و نصب آن متوجه شوید مشکل هنوز برطرف نشده است و فشار بار پکیج مرتب بالا می‌رود و دیگه دستتان هیچ جا بند نیست .

تعمیر مبدل پکیج به روش پکیجکار

اگر مبدل حرارتی پکیج شما از داخل سوراخ شده است و فشار بار پکیج مرتب بالا می‌رود و در حال حاضر دست و بال شما از لحاظ مالی خالی است پیشنهاد میکنم این روش را امتحان کنید ؛

یک محلول درزگیر رادیاتور ماشین از لوازم یدکی تهیه کنید . بگید برای گرفتگی سوراخ رادیاتور ماشین محلول میخوام .

شیر ورودی آب پکیج را ببندید و آب پکیج را تخلیه کنید .

ابتدا شیلنگ های رفت و برگشت را یکسره کنید  به طوری که آب داخل رادیاتورها نرود و رفت و برگشت به هم متصل باشد . اینکار را میتونید با باز کردن شیلنگ های رفت و برگشت و یک بوشن 3/4 انجام دهید و شیلنگ ها را با بوشن متصل کنید و یک سر آن را به رفت بزنید و سر دیگه را به برگشت پکیج وصل کنید . ما میخوایم لوله رفت پکیج به برگشت متصل بشه و آب به جایی که بره تو رادیاتورها و برگرده همونجا داخل پکیج آب در گردش باشد .

به اندازه دو تا درب قوطی محلول درزگیر رادیاتور بریزید داخل استکان و باقیش را آب جوش بریزید و محلول را کاملا در آب حل کنید .

سپس ایرونت هواگیری روی پمپ را باز کرده و استکان را خالی کنید داخل پمپ و ایرونت هواگیری را ببندید سر جاش و آب ورودی را باز کنید و فشار بار پکیج را تا یک بار تنظیم کرده و سپس مجدد شیر آب ورودی را ببندید .

پکیج را بگذارید روی حالت زمستانه ولی. دقت کنید که شعله روشن نشود چون دستگاه جوش میاره . برای اطمینان بهتره پیچ کابل بوبین 220 ولت شیر برقی کنترل گاز را باز کنید و. کابل را کنار بگذارید تا مطمئن شوید شعله پکیج روشن نمیشه که جوش بیاره .

بگذارید 40 دقیقه پمپ آب را داخل سیستم بچرخاند و در آخر آب دستگاه را از شیر سه بار تخلیه کنید .

برای اینکه اطمینان پیدا کنید تمام محلول خارج شده است میتونید شیلنگ ورودی آب سرد را توسط یک مغزی تبدیل 2/5 به 2 به یکی از شیلنگ های رفت و برگشت متصل کنید و آب را باز کنید و از شیلنگ دیگر بزارید کمی آب خارج بشه تا مسیر کامل شستشو داده شود .

توجه

توجه

اگر تازه کار هستید به هیچ عنوان خودتون این کارو انجام ندید و از فردا دیگری بخواهید کمکتون کنه .

لطفا هر سوالی در رابطه با این مسئله دارید فقط از طریق دیدگاه و نظرات بپرسید و برای دریافت مشاوره در این رابطه تماس نگیرید .

{از کپی کارهای محترم مجددا خواهش میکنم برای احترام به شخصیت خودشون هر جا از مطالب ما استفاده میکنند منبع را ذکر کنند}

مشاهده ویدئو زیر نیز میتونه برای تعمیر مبدل حرارتی پکیج بهتون کمک کند :

 

طریقه نصب مبدل ثانویه پکیج

جهت نصب مبدل ثانویه پکیج ایران رادیاتور و یا جهت بستن مبدل ثانویه در انواع پکیج دیواری باید طوری قرار گیرد که فلش آن وقتی مبدل روی پکیج قرار گرفته به سمت چپ قرار بگیرد .

طریقه نصب مبدل ثانویه پکیج دیواری

لازم به ذکر است که این روش برای مبدل ثانویه پکیج ایران رادیاتور و یا سایر پکیج هایی که مبدل آنها شیار دار میباشد صدق می‌کند .

برای بستن مبدل هایی که بدون شیار هستند تنها روشی که معمولا تعمیرکاران انجام میدهند روش امتحان کردن است ، به این معنا که ابتدا مبدل ثانویه را با دست گرفته و اقدام به بستن پیچ های مبدل میکنند در پکیج ایران رادیاتور اگر مبدل ثانویه برعکس باشد و شما قصد داشته باشید اشتباه مبدل را نصب کنید یا به این صورت نصب نمیشود و یا به سختی پیچ های مبدل بسته میشود . در صورتی که اگر به سمت صحیح مبدل را بخواهید نصب کنید به راحتی بسته میشود .

روش نصب و یا جهت بستن مبدل ثانویه

در نهایت برای اینکه ترس بیهوده از اشتباه نصب کردن مبدل ثانویه نداشته باشید لازمه بدونید اگر هم مبدل را اشتباه ببندید هیچ اتفاقی نمیافته و نهایتا بعد از آب انداختن دستگاه از کنار مبدل شروع به آب دادن میکند .

نکته خیلی مهم اینجاست که اگر مبدل ثانویه را نصب کردید و متوجه شدید از کنار مبدل به شدت آب میدهد با این تصور که شاید پیچ های مبدل سفت نشده اقدام به بستن پیچ های با قدرت زیاد نکنید چون اگر مبدل ثانویه درست نصب شده باشد حتی با چند دور بستن پیچ ها هیچ وقت به شدت آب نخواهد داد و نهایت چند قطره بریزد . پس اگر دیدید آب به شدت میریزد و مطمئن هستید که اورینگ های مبدل سر جایشان هست صد در صد مطمئن شوید مبدل را برعکس بسته اید و به همین خاطر آبریزش زیاد دارد .

آموزش رسوب زدایی مبدل اولیه یا اصلی پکیج

همانطور که می‌دانید یکی از مهمترین آموزش هایی که باید در تعمیرات پکیج یاد بگیرید آموزش صحیح رسوب زدایی مبدل اولیه یا اصلی پکیج دیواری میباشد . انجام صحیح شستشوی مبدل اولیه و یا دو منظوره برای پکیج های تک مبدل به شدت مهم میباشد ، زیرا همانطور که در ابتدای این مقاله عرض کردم دلیل اصلی سوراخ شدن مبدل دومنظوره پکیج دیواری که باعث افزایش فشار بار خودبخود میشود همین اسید شویی غیر اصولی مبدل میباشد . پس لطفا در انجام این کار خیلی دقت کنید وگرنه همانطور که می‌دانید کمترین قیمت یک مبدل دومنظوره بیشتر 1/5 میلیون تومان میباشد .

مهمترین نکته در اسید شویی مبدل اولیه استفاده از پمپ

مخاطب محترم حتما برای اسید شویی مبدل اولیه و یا اصلی پکیج دیواری از پمپ استفاده کنید تاکید میکنم به هیچ عنوان برای رسوب زدایی مبدل اولیه به صورت دستی این کارو نکنید و حتما بوسیله پمپ اقدام به رسوب زدایی مبدل اولیه نمایید . نکته مهم دیگر در رسوب زدایی مبدل اصلی پکیج و علی الخصوص مبدل دومنظوره اینه که به هیچ عنوان و به هیچ عنوان از دیسکلر خالص استفاده نکنید و حداقل 60 درصد آب مخلوط کنید . مطمئن باشید دیسکلر خالص باعث از بین رفتن مبدل اولیه خواهد شد زیرا جنس مبدل اولیه علرغم مبدل ثانویه که از جنس استینلس استیل سخت میباشد از جنس مس میباشد که به شدت در مقابل دیسکلر خورده میشود .

روش رسوب زدایی مبدل اولیه توسط بنده به این صورت است :

یک پمپ آب کولر آبی تهیه کنید و چند متر شیلنگ و دو عدد سر شیلنگی 3/4 . مهره شیلنگ های رفت و برگشت زیر پکیج را بعد از اینکه آب مدار گرمایشی را تخلیه کردید باز کرده و سپس دو عدد سر شیلنگی 3/4 را به جای مهره شیلنگ هایی که باز کردید بسته و در نهایت یک شیلنگ را به یکی از این سرشیلنگی ها متصل کرده و سر دیگر شیلنگ را به خروجی پمپ کولر متصل کنید و پمپ را داخل یک لگن گذاشته و تا نصف داخل سطل آب ریخته و پمپ را روشن کنید . اجازه بدید ابتدا برای مدتی آب داخل مدار بچرخد . البته دقت کنید که اگر پکیج دو مبدل میباشد حتما دستگاه زمان خاموش شدن حتما روی حالت زمستانی بوده باشد و یا اینکه خار شیر موتوری را باز کرده و آن را کنار بگذارید و سپس با پیچ گوشتی و یا وسیله دیگری میله بایپاس را به سمت داخل فشار داده تا آب به سمت مبدل اصلی رفته . برای اینکه جرم های مبدل اولیه و همچنین بایپاس کاملا از بین برود بعد از اینکه مدتی آب چرخید کم کم و در واقع قطره قطره شروع کنید و داخل سطل دیسکلر بریزید ولی حتما دقت کنید مقدار دیسکلر از 30 درصد بیشتر نشود . به این صورت هم مبدل اولیه تمیز شده و هم مبدل ثانویه و هم سوپاپ بایپاس

نکته مهم در این شستشو استفاده کم از دیسکلر میباشد .

 

آموزش تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور

با توجه به افزایش قیمت قطعات پکیج دیواری که بخش عمده آن به دلیل تحریم های ایران میباشد در حال حاضر در صورت خرابی قطه ای از پکیج میبایست تا جای ممکن سعی کرد که قطعه مورد نظر را تعمیر کرد تا در هزینه نهایی صرفه جویی شود . برد الکترونیک نیز یکی از قطعات اصلی پکیج میباشد که با توجه به وارداتی بودن آن در حال حاضر تعویض آن در صورت معوب شدن هزینه بالایی دارد . اگر برد کنترل پکیج ایران رادیاتور شما به مشکل خورده و شما فقط کمی استعداد و علاقه دارید با مطالعه مقاله آموزش تعمیر برد انواع پکیج  براحتی قادر خواهید بود مشکل را برطرف نمایید .

تعمیر شیر اطمینان پکیج دیواری

یکی از دلایل اصلی نشتی از پکیج دیواری چکه کردن و نشتی از شیر اطمینان میباشد جهت برطرف نمودن مشکل نشتی از این قطعه قبلا مقاله ای تحت عنوان تعمیر شیر اطمینان پکیج شوفاژ دیواری منتشر کردیم .

آموزش تعمیر پمپ پکیج

لازم به ذکر است که مقاله تعمیر پمپ پکیج یک مقاله کاملا تخصصی میباشد که تا به حال کسی تا این اندازه بهش نپرداخته است برای مشاهده این مقاله به تعمیر پمپ پکیج مراجعه کنید .

تعمیر پکیج بوتان در غرب تهران

قطعات پکیجمقالات آموزشی

آموزش پکیجتعمیر قطعات پکیج

52 دیدگاه ها

 • با سلام و تشکر از مطالب مفید تون..سوال مبدل پکیج فرولی سوراخ شده ایا میشه مبدل مارک های دیگه مثل ایران رادیاتور یا بوتان رو به این مدل خوروند…اگه جوابمنفی قیمت مبدل اون حدودا چنده ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سلام
  سپاس گزارم از اموزش های صادقانه و کاریردی شما.ان شاء الله خداوند به کارتان خیر و برکت بدهد.

 • سلام
  لطفا بفرماید جهت “روش رسوب زدایی مبدل اولیه توسط بنده”تکلیف دو وردی اصلی اب(زیر پکیج)و خروجی گرم چی میشه ؟تونها را به حالت متصل به شبکه بگذاریم ؟لازم نیست فلکه اب ورودی را ببندیم؟

  • دوست عزیز این نصیحت دوستانه را از من داشته باشید، با این سطح اطلاعات شما از دستگاه پکیج دیواری مطمئن باشید انجام این کار توسط خودتان در پایان هزینه فوق العاده بیشتری نسبت به هزینه یک سرویس که تعمیرکار ازتون میگیره خواهد شد.
   اگر باز هم اسرار دارید خودتون انجام دهید لطفا سوال خود را واضح تر بیان کنید

  • دوست عزیز پیشنهاد میکنم اگر به این اندازه از قطعات پکیج اطلاعات ندارید اقدام به رسوب زدایی یا تعمیر دیگری نکنید، چون مطمئنا انجام صحیح رسوب زدایی مبدل ثانویه و یا سایر تعمیرات فقط به دانستن جایگاه مبدل ختم نخواهد شد. ولی در هر حال وقتی درب پکیج باز باشد و شما روبرو پکیج باشید درست مقابل صورت شما و در پشت پکیج قرار دارد

 • سلام پکیج ایران رادیاتور ۲۴ ff دو مبدل با باز کردن شیر آب گرم از بلوک چپ یا بای پس ریزش قطره ای آب دا ریم علت و حدود هزینه لطفا

 • با سلام و خسته نباشيد
  ببخشيد، ميشه بعد از آب گيري رادياتورها آب سرد ورودي را قطع كرد يا كلا آب مصرفي را تخليه كنيم
  چون ما آبگرم كن خورشيدي داريم از پكيج فقط براي گرمايش مي خواهيم استفاده كنيم
  ممنون

   • منظورم این هست که بعد از آبگیری رادیات ها توسط شیر پرکن،،آب سرد ورودی را قطع کنیم و آبی وارد پکیج توسط لوله ورودی آب سرد نشه.
    یعنی از پکیج فقط برای گرمایش محیط استفاده بشه
    چون اگر آب داخل مبدل حرارتی در سمت گرمایش نباشه باعث خرابی مبدل میشه،حالا اگر در سمت آب مصرفی،آب نداشته باشیم مشکلی پیش میاد

    • بله. به طور قطع دیگه از اون پکیج نمی‌تونید برای آب مصرفی استفاده کنید. بهره از پکیج هایی که به همین منظور ساخته شده است استفاده کنید

     • ممنون از شما
      نمایندگی بوتان این پکیج را نصب کرد و گفتند مدلی که فقط برای گرمایش باشه وجود ندارد.این مدل هم بیتا ۲۲ هزار هست
      من چون آبگرم کن خورشیدی دارم احتیاجی به آب گرم مصرفی این پکیج ندارم،فکر کردم کلا آب سرد ورودی را قطع کنم.اینطوری استهلاک پکیج هم کم میشه.ولی نمی دونستم که اگه آب سرد ورودی را قطع کنم مشکلی پیش میاد یا نه

     • شما نمی‌تونید از پکيج بوتان فقط برای آب مصرفی استفاده کنید. اگر شیر ورودی را ببندید مشکل پیش میاد. واسه پکيج. شما باید از برندهای دیگری که پکيج بدون آب مصرفی دارند تهیه می‌کردید

 • سلام خسته نباشید.من پکیج ایان رادیاتور اکو22دارم تازه دادم روسوب زدایی الان بعدیک هفته ازمبدل ثانویه زیرش اب چکه میکنه.ایرادش چیه.درضمن مبدل ثانویه بعدازنصب شیارهابه طرف چپ بایدباشه روبروی اصلی پکیج بایستیم به طرف چپ باید باشه؟ممنون میشم پاسخ بدین.راستی اگه سوراخ باشه جوش میشه زد؟؟

  • خیر سوراخ نیست یا مبدل را برعکس بستی و یا اورینگ ها باید عوض بشه. برای شستشوی مبدل ثانویه حتما اورینگ ها باید عوض بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *