علت ارور دادن پکیج چیست؟

علت ارور دادن پکیج

علت ارور دادن پکیج


3/5 - (2 امتیاز)

بسیاری از دوستان به دنبال پیدا کردن جواب این سؤال هستند که علت ارور دادن پکیج چیست؟ البته لازم به ذکر است که در انواع پکیج های دیواری در واقع علت مشابه می‌باشد و فقط تفاوت در نوع آلارم یا ارور می‌باشد، پس نتیجه میگیریم که علت ارور دادن پکیج ایران رادیاتور و علت ارور دادن پکیج بوتان و همچنین علت ارور دادن پکیج ایساتیس و یا پکیج لورچ فقط در نوع کد خطا متفاوت می‌باشد و از لحاظ دلایل بروز ارور تقریبا مشابه یکدیگرند.

علت ارور دادن پکیج

در ادامه برخی از دلایلی که باعث ارور دادن پکیج می‌شود را شرح میدهیم :

 • پایین بودن فشار بار پکیج
 • قطع بودن گاز ورودی
 • بسته بودن شیرهای زیر پکیج
 • بسته بودن شیرهای رفت و برگشت رادیاتورها
 • سوختن برد الکترونیک پکیج
 • معیوب بودن پمپ سیرکولاسیون
 • خرابی سنسور حرارتی
 • وجود اشکال در مجموعه فن و پرشر هوا
 • وجود اشکال در سیستم جرقه زنی و یون تشخيص شعله
 • رسوب داشتن زیاد پکیج دیواری
 • سوختن شیر موتوری
 • و…

ارور پکیج چیست؟

در پکیج هایی که طی ده سال گذشته تولید شده اند سیستمی وجود دارد به عنوان عیب یابی اتوماتيک، در این پکیج ها تمام قطعات پکیج به نحوی با برد کنترل در ارتباط هستند و برد الکترونیک که در واقع مغز اصلی دستگاه می‌باشد بوسیله برخی سنسورهای نصب شده در قسمت های مختلف دستگاه، در صورت بروز هر گونه مشکل اوپراتور را از عیب مورد نظر آگاه می‌سازد.

بدین ترتیب وقتی دستگاه مثلا خاموش شود برد الکترونیک به صورت دقیق مشکل بوجود آمده را به ما اعلام می‌کند و به همین خاطر عیب یابی بسیار آسان خواهد شد.

برد کنترل برای آگاه کردن ما از عیب بوجود آمده اگر پکیج آنالوگ باشد بوسیله چشمک زدن برخی از چراغ های روی پانل و اگر دیجیتال باشد بوسیله حروف و اعداد لاتین روی نمایشگر ظاهر می شود.

پس با این توضیحات فهمیدیم چشمک زدن چراغ های روی پانل و یا حروف و اعداد لاتین روی نمایشگر به عبارتی کد خطا یا ارور نامیده می‌شود و هر ارور معنا و مفهوم خاص خود را دارد که معمولا تولید کنندگان پکیج های دیواری کلیه ارور های مربوط به دستگاه را در دفترچه راهنمای محصولات خود اعلام می‌کنند. 

ارور های پکیج دیواری به چند دسته تقسیم می‌شوند؟

به طور معمول ما دو نوع ارور داریم :

 1. ارور هایی که در صورت بروز عملکرد پکیج را به طور کامل مختل می‌کند. این ارور ها به خاطر وجود مشکل در یکی از قطعات اصلی پکیج بروز می‌کند
 2. ارور هایی که در حین کارکرد دستگاه بروز می‌کند ولی عملکرد دستگاه را مختل نمی‌کند. این ارور ها معمولا به واسطه شرایط دستگاه گاها در حین عملکرد بروز کرده و مجدد ناپدید می‌شوند. مثل ارور رسوب داشتن پکیج

علت ارور دادن پکیج ایران رادیاتور

علت ارور دادن پکیج ایران رادیاتور نیز دلایل مختلفی دارد و به خاطر یک مشکل دستگاه ارور نمی‌دهد. در حقیقت برای پی بردن به دلیل ارور دادن پکیج می‌بایست این کد خطا را روی کاغذ یادداشت کنید مثلا در پکیج های دیجیتال روی نمایشگر E01 مشاهده می‌شود و اگر پکیج آنالوگ باشد و نمایشگر نداشته باشد دقت کنید دقیقا کدام چراغ ها چشمک می‌زنند (زیر هر چراغ یک عدد هست که از 30 تا 80) مثلا چراغ های 40 و 70 چشمک می‌زنند.

در نهایت با مطالعه دفترچه راهنمای پکیج و اگر دفترچه راهنما در دسترس نیست با مراجعه به سایت ما و صفحه بانک ارور پکیج ابتدا مدل پکيج دیواری خود را در بین برندهای موجود پیدا کنید و سپس شرح عیب مورد نظر را با ارور یادداشت کرده بررسی کنید.

علت ارور 40 60 80 ایران رادیاتور

دلیل اصلی ارور 40 60 80 پکیج ایران رادیاتور وجود اشکال در فن می‌باشد که البته در 90 درصد مواقع به خاطر سوختن برد پکيج می‌باشد که قابل تعمیر می‌باشد. برای شناسایی و رفع عیب ارور 40 60 80 ایران رادیاتور اینجا کلیک کنید

اگر تمایل داشتید میتونید کدهای خطای انواع پکیج را در این فایل دانلود کنید

علت ارور دادن پکیج ایساتیس

علت ارور دادن پکیج ایساتیس نیز همانطور که در مورد پکیج ایران رادیاتور عرض کردم دلایل متفاوتی میتونه داشته باشد. و هر ارور نشان دهنده وجود اشکال در یک قسمت از دستگاه می‌باشد که با مراجعه به دفترچه راهنما و یا سایت ما به بررسی ارور مورد نظر بپردازید.

علت ارور دادن پکیج بوتان

علت ارور دادن پکیج بوتان نیز دلایل مختلفی میتونه داشته باشد و با توجه به نوع ارور باید بررسی شود.

به عنوان مثال در پکیج های بوتان کالدا ونزیا و اپتیما ارور دستگاه از طریق چشمک زدن چراغ قرمز و سبز رنگ می‌باشد که با توجه به سرعت چشمک زدن متفاوت می‌باشد.

علت ارور دادن پکیج لورچ

علت ارور دادن پکیج لورچ در واقع به نوع ارور وابسته می‌باشد ولی به طور کلی مهمترین دلیل ارور دادن در انواع پکیج دیواری کم بودن فشار بار میباشد. اگر عقربه فشار بار کمتر از یک بار میباشد باید از طریق شیر پرکن اقدام به بالا بردن فشار پکیج کنید تا ارور مورد نظر رفع شود.

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *