علت بالا رفتن فشار پکیج آریستون

3/5 - (2 امتیاز)

علت بالا رفتن فشار پکیج آریستون موضوعی است که قصد دارم امروز در رابطه با آن توضیحاتی را ارائه بدیم.

علت بالا رفتن فشار پکیج آریستون

پکیج آریستون جزو بهترین برندهای پکیج دیواری در بازار می‌باشد که اصالتاً ساخت ايتاليا می‌باشد و این شرکت نه تنها در ایران بلکه به صورت جهانی حرف های زیادی برای گفتن دارد.

البته هر چقدر هم پکیج دیواری خوب و با کیفیت باشد بالاخره مثل هر وسیله الکترومکانیکی دیگر باز هم روزی به مشکل می‌خورد که در مواردی ممکن است نیاز به تعمیرکار داشته باشد.

قبل از شروع موضوع اصلی لازمه این نکته را متذکر بشم اگر شما جزو مصرف کنندگان این پکیج دیواری هستید بهتره بدونید پکیج های آریستون دستگاهی نیست که هر تعمیرکاری از پس” تعمیر صحیح ” آن بر آید،

البته ما اینجا هستیم تا هر کاری از دستمان می‌آید برای راهنمایی شما ارائه بدیم که نهایتا خودتان بتونید مشکل بوجود آمده را برطرف کنید ولی اگر به هر دلیلی در آخر این مطلب احساس کردید خودتان از پس رفع مشکل بر نمیاید پیشنهاد میکنم روی انتخاب تعمیرکار پکیج آریستون بسیار حساس باشید، در غیر این صورت به دلیل بالا بودن قیمت قطعات این پکیج دیواری در صورت ناشی گری یک تعمیرکار مبتدی هزینه های سنگینی را باید متحمل شوید.

شرکت پکیجکار در خدمت شماست

با کادری آموزش دیده و مجرب و ضمانت انجام کار

دلایل بالا رفتن فشار بار پکیج آریستون

  • باز بودن و یا معیوب بودن شیر پرکن
  • شکستگی و ترک روی بلوکی که شیر پرکن نصب می‌شود
  • سوراخ شدن مبدل حرارتی
  • باد نداشتن و یا معیوب بودن منبع انبساط

خرابی شیر پرکن و بالا رفتن فشار پکیج آریستون

در پکیج دیواری آریستون در برخی از مدل ها شیر پرکن نیمه اتوماتیک نصب شده است که در صورت خرابی این نوع شیر پرکن یکی از مشکلات آن یکسره شدن مسیر پرکن می‌باشد.

در برخی مدلهای آریستون نیز چون شیر پرکن روی بلوک‌های بوکالیت (پلاستیکی) نصب شده است ترک برداشتن بدنه بلوک باعث راه پیدا کردن آب مصرفی به مدار شوفاژ می‌باشد که به همین دلیل فشار بار پکیج آریستون مکررا بالا می‌رود.

البته خرابی شیر پرکن نیز دلیل دیگر بالا رفتن فشار پکیج آریستون می‌باشد که در تمام موارد بالا نیاز است که حتما پکیج توسط تعمیرکار با تجربه بررسی شود.

ولی گاهی اوقات یک مشکل ساده باعث بالا رفتن فشار پکیج آریستون می‌شود و آن هم به دلیل درست بسته نشدن شیر پرکن پکیج می‌باشد.

در واقع زمانی که برای تنظیم فشار بار پکیج اقدام به باز کردن شیر پرکن می‌نمایید و پس انجام کار حتما باید به دقت بررسی کنید شیر پرکن در جهت عقربه های ساعت به خوبی محکم بسته شده است که در این صورت مطمئنا خودتان با کمی دقت از پس رفع مشکل بر خواهید آمد.

خرابی منبع انبساط و علت بالا رفتن فشار پکیج آریستون

منبع انبساط در تمام پکیج های دیواری وظیفه تنظیم فشار بار پکیج را دارا می باشد، در واقع بادی که در منبع انبساط وجود دارد از طریق تیوپ لاستیکی از قسمت آب جدا شده است و این باد با فشار آوردن به آب داخل مدار سیستم باعث میشه سیستم همیشه تحت فشار باشد و به همین خاطر زمانی که حرارت آب داخل دستگاه بالا می‌رود حجم اضافه ای که حاصل منبسط شدن آب است از طریق این فشار باد منبع انبساط دفع می‌شود و فشار بار ثابت می‌ماند.

ولی در صورتی که به هر دلیلی باد داخل منبع انبساط خالی شده باشد و یا تیوپ آن سوراخ شده باشد و منبع باد نداشته باشد معمولا با کمی افزایش حرارت دستگاه فشار بار نیز به دلیل خاصیت انبساط آب بالا می‌رود.

البته در صورت اطمینان از این مشکل با مراجعه به مقاله آموزش باد زدن منبع انبساط پکیج به راحتی خودتان توانایی برطرف کردن مشکل را خواهید داشت.

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *