علت بالا رفتن فشار پکیج

علت بالا رفتن فشار پکیج

فشار بار پکیج خود به خود بالا می‌رود


امروز میخوام یکی از دغدغه های اصلی مصرف کنندگان پکیج دیواری یعنی فشار بار پکیج را به صورت مفصل توضیح داده و سوالاتی که در این رابطه برای شما پیش میاد را پاسخ بدم :

 

علت بالا رفتن فشار پکیج

قبل از توضیح در مورد علت بالا رفتن فشار پکیج بهتره این نکته را برای برخی از دوستان روشن کنیم که معنای بالا رفتن فشار پکیج چیست؟
چون بعضا دیده شده برخی از مصرف کنندگان پکیج دیواری به دلیل ماهیت عقربه فشار بار در برخی از پکیج های دیواری که عدد 0 بالاتر از 1 قرار دارد بدون دقت به عددی که عقربه روی آن قرار دارد فقط جایگاه عقربه را در نظر گرفته و در صورت کم شدن فشار بار پکیج به این دلیل که عقربه فشار بار در قسمت بالای مانومتر قرار دارد به اشتباه به دنبال جستجوی عبارت علت بالا رفتن فشار پکیج در اینترنت می‌باشند. در صورتی که عبارت صحیح در این حالت :

علت کم شدن فشار پکیج می‌باشد و یا علت پایین آمدن فشار پکیج

خوب با این توصیف ” توضیح صحیح برای عبارت علت بالا رفتن فشار پکیج به این صورت میباشد که عقربه فشار بار پکیج از حد نرمال گذشته و بیشتر از عدد 2 می‌باشد و در این صورت در ادامه دلایل بالا رفتن فشار بار پکیج را برای شما تشریح میکنیم :
در صورتی که فشار پکیج در حالت خاموش بودن پکیج خودبخود بالا رفته و کم کم شروع به تخلیه از شیر اطمينان کرده است به این معنا است که آب مدار مصرفی به آب مدار شوفاژ راه پیدا کرده است و در این صورت باید قطعاتی را که به نحوی در مجاورت آب مصرفی و آب شوفاژ می‌باشند را یک به یک تست نمایید. این موضوع را اول با چک کردن شیر پرکن پکیج تست کنید و سپس در صورتی که پکیج تک مبدل هست سوراخ بودن مبدل حرارتی اصلی از قسمت داخل و در پکیج های دو مبدل معیوب بودن مبدل ثانویه پکیج را بررسی نمایید.

علت بالا رفتن فشار پکیج در حالت زمستانی و یا در زمان کارکرد پکیج :

در صورتی که عقربه فشار پکیج در زمان استارت شعله و کارکرد پکیج شروع به بالا رفتن می‌کند و به محض قطع شدن شعله و عدم کارکرد پکیج عقربه پایین می‌آید به طور حتم باید مشکل را در منبع انبساط و رابط آن بررسی نمایید.

طریقه تست منبع انبساط پکیج :

برای تست منبع انبساط پکیج می‌بایست سر والف آن را باز کرده و سوزن آن را فشار دهید در این صورت ممکن است سه حالت را مشاهده نمایید اول اینکه منبع با فشار مناسب باد دارد دوم اینکه منبع باد ندارد و یا خیلی کم باد دارد و سومین حالت این است که پس از فشار دادن سوزن والف منبع انبساط به جای باد آب خارج شده است، در جواب اولین حالت یعنی منبع انبساط به خوبی باد دارد باید رابط منبع انبساط را چک کنید و در حالت دوم یعنی باد نداشتن منبع انبساط باید اقدام به باد زدن منبع انبساط پکیج نمایید که البته قبلا در مطلبی جداگانه به صورت مفصل به این موضوع پرداخته ایم و در حالت سوم یعنی خارج شدن آب به جای باد می‌بایست منبع انبساط تعویض شود.

خطرات بالا رفتن فشار پکیج چیست :

برای پاسخ به این سوال همانطور که گفتم قبل از مشاهده جایگاه بالا یا پایین بودن عقربه فشار بار پکیج دقت کنید عقربه بار روی چه عددی قرار گرفته است، در صورتی که منظور شما خطرات بالا رفتن عقربه فشار پکیج بیشتر از عدد 2 بار می باشد باید بگم که بالا رفتن فشار پکیج در صورت سالم بودن قطعه ای به نام شیر اطمينان یا شیر سه بار بیشترین مشکلی که میتونه برای شما داشته باشد فقط تخلیه آب اضافی در سیستم میباشد و معمولا خطرات آنچنانی برای شما نخواهد داشت.
ولی در صورتی که منظور شما بالا رفتن عقربه فشار بار روی خط صفر می‌باشد باید خدمتتون عرض کنم که در صورتیکه عقربه بار پکیج به مدت طولانی روی عدد 0 باشد و پرشر سوئیچ آب که مسئول قطع کردن عملکرد پکیج در زمان کمبود فشار بار را دارا می‌باشد رسوب گرفته باشد و عمل نکند و به اصطلاح پکیج به مدت طولانی بدون آب کار کند باید عرض کنم که دیگه باید به فکر یه پکیج جدید باشید چون تقریبا تمام قطعاتی که به طور مستقیم با آب در ارتباط هستند معیوب شده و باید تعویض شوند.
ولی بازم اینو بگم که در بدترین حالت ممکن خطر بالا رفتن فشار پکیج تا به حال خطرات جانی مشاهده نشده و در نهایت پس از این اتفاق خطرات مالی به همراه خواهد داشت.

علت پایین آمدن فشار پکیج :

خوب تا اینجای کار به اهميت فشار بار پکیج پی بردید ولی اگر به دنبال پاسخ علت پایین آمدن فشار پکیج میباشید باید عرض کنم که پایین آمدن مکرر فشار پکیج فقط به دلیل نشتی از رادیاتور ها و یا مسیر لوله کشی می‌باشد و جهت اطمينان از این بابت به این طریق عمل کنید : اول اینکه فشار بار پکیج را روی عدد 2 بار تنظیم کنید و سریعا شیرهای رفت و برگشت شوفاژ را در زیر پکیج به طور کامل ببندید و سپس چند ساعت منتظر باشید اگر فشار بار پکیج باز افت پیدا کرد مشکل از قسمت دستگاه پکیج می‌باشد ولی اگر فشار بار ثابت ماند و به محض باز کردن شیرهای رفت و برگشت شاهد پایین آمدن سریع عقربه فشار پکیج بودید همانطور که گفتم مشکل از نشتی از قسمت رادیاتور ها و لوله کشی می‌باشد و در صورتی که این نشتی قابل مشاهده نبود از یک لوله کش و تشخیص ترکیدگی بخواهید برای پیدا کردن جای دقیق شما را راهنمایی کنند.

چگونه فشار پکیج را کم کنیم :

خوب حالا اگر در حین تنظیم فشار پکیج متوجه نشدید و ناخواسته عقربه فشار پکیج بیشتر از 2 رفت چگونه فشار پکیج را کم کنیم؟
در این حالت میتونید از یکی از رادیاتورها آب تخلیه کنید تا عقربه فشار بار به حد استاندارد برسد و یا در نهایت با بستن شیر ورودی آب سرد و باز کردن شیر پرکن و همینطور یک شیر آبگرم در ساختمان مشاهده خواهید کرد که عقربه فشار بار به سرعت پایین خواهد آمد.

در آخر باید

فشار مناسب پکیج

را بدانید :
حد استاندارد فشار مناسب پکیج حد فاصل عدد 1 بار تا 1/5 بار می‌باشد. به این صورت که در زمان خاموش بودن پکیج عقربه فشار بار کم شده و روی یک بار می‌رود و در صورت روشن شدن پکیج و افزایش حرارت دستگاه فشار روی 1/5 بار می‌رود.
امیدوارم این ویدئو نیز از سایت پکیجکار مورد قبول شما واقع شده باشد و با نظرات مثبت خود ما را در انتشار مطالب جدیدتر یاری نمایید.

💥👈 آیا هنوزم شما برای تعمیر پکیج هزینه می‌کنید؟ اشتباه نکن میدونستی فقط در سال گذشته بیش از 1000 نفر از کاربران ما فقط با آموزش های رایگان سایت ما وارد حرفه تعمیرات پکیج شدند و علاوه بر تعمیر پکیج خودشان درآمد هم کسب می‌کنند ؟ واسه شروع، روی لینک سرویس و آموزش صفر تا صد تعمیر پکیج دیواری کلیک کنید. 👉💥💢 اگر نیاز به تعمیرکار پکیج در تهران دارید روی لینک فوق کلیک نمایید 

25 دیدگاه ها

 • ویدیو ساختین بعد از روی متن میخونید!!

  خسته نباشید کلا!!

  توی ویدیو باید نشون بدین تک تک قطعات چیه و باید طرف چیکار کنه

  نه اینکه از روش بخونید فقط

  • شما مثل اینکه ذاتا آدم طلبکاری هستی؟ ارث پدرتو که از ما نمیخوای، همین که تا این حد گذاشتم خیلی هست، خیلی مردی خودت یه سایت درست کن و بزار، واقعا بعضی ها فکر کردن بابت این آموزش ها پولی دادن که اینجوری طلبکار هستند

   • جناب من به عنوان خواننده این مطالب که مرقوم فرموده بودید ازشما تشکر میکنم واحساس میکنم که این بنده خدا(حامدآقایی)ازجایی دیگه ناراحت بوده.ازاین معقوله وکارهای فنی بیشتر منتشر کنید

  • سلام وقت بخیر سال نو مبارک.ببهشید پکیج منزل ما افزایس بار تا۳.۵ رو پیدا کرده.ممکنه راهنمایی کنید

 • با سلام تو فصل بهار من قسمت رادیات رو رو صفر گذاشتم و مدار آب گرم رو مابین درجه ۱ و ۲ . اما چند روزیه که بار پکیج خودبخود تا عدد ۳ و بالاتر میره . آب رادیات حمام رو باز میکنم عقربه بار میاد پایین اما روز بعد دوباره میره بالا علت چی میتونه باشه

 • سلام خسته نباشید پکیچ ایران رادیاتور مدل M24FFاز شلنگ کوچیک خروجی آب زیر پکیج هی آب قطره قطره بیرون میاد و این که هر چی بار پکیج را میارم پایین پیچ آب رادیاتور حموم را باز میکنم بارش میاد پایین تا پیچ و میبندم باز سر پنج دقیقه دوباره بارش میرسه به ۳ چه کار کنم

 • باسلام وخسته نباشید ، پکیج ما مدل کالداریلو است و این دو روزه که هوا سرد شده دمای پکیج رو روی حد وسط گذاشتم ( قبلش دما روی حداقل بود ) از وقتی اینکارو کردم فشار خود به خود بالا رفت و از دو که رد شد با پیچ هواگیری رادیاتورها فشار رو دوباره تنظیم کردم رو یک و نیم اما شب دیدم دوباره از دو رد شده دوباره از شوفاژ فشار رو کم کردم صبح دیدم دوباره از دو رد شده به نظر شما ممکنه شیر پرکن پکیج خراب باشه یا علت چیز دیگه ایه ؟ با تشکر .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *