علت خاموش نشدن پکیج

علت خاموش نشدن پکیج

1/5 - (1 امتیاز)

به طور معمول یکی از مهمترین نگرانی های برخی از مصرف کنندگان انواع پکیج شوفاژ دیواری و همواره از ما سوال می‌پرسند علت خاموش نشدن پکیج و یا به طور خاص علت خاموش نشدن پکیج ایران رادیاتور میباشد، البته برخی از مصرف کنندگان نیز سعی می‌کنند کمی تخصصی تر به موضوع نگاه کرده و به دنبال جواب علت خاموش نشدن پمپ پکیج و یا علت یکسره کار کردن پکیج می‌باشند.

اگر شما نیز جزو این افراد هستید و در حال حاضر نگرانی در رابطه با سؤالات فوق دارید پیشنهاد میکنم تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

علت خاموش نشدن پکیج

برای پاسخ به سوال علت خاموش نشدن پکیج می‌بایست قبل از هر جوابی کمی در رابطه با خود سوال با هم صحبت کنیم، ابتدا شما باید دلیل خود را از مطرح کردن این سوال روشن کنید، به این معنا که آیا در حال حاضر خاموش نشدن پکیج باعث شده عملکرد پکیج دچار مشکل شود و یا صرف آگاهی خود این سوال را مطرح کرده اید. سوال بعدی که در جواب سوال شما باید از شما بپرسم اینه که در حال حاضر در چه فصلی هستید، تابستان یا زمستان

احتمالا از خود می‌پرسید تابستان یا زمستان چه تفاوتی در خاموش نشدن پکیج می‌کند و در جواب باید بهتون عرض کنم تابستان و زمستان بودن پکیج و یا به عبارتی فعال بودن سیستم گرمایشی پکیج (میتونه رادیاتور شوفاژ باشه یا فن کوئل و هواساز) به طور مستقیم روی جواب این سؤال تأثیر دارد،

علت تأثیر مستقیم تابستان و زمستان روی خاموش نشدن پکیج :

در واقع کلیه سیستم های پکیج شوفاژ دیواری یا حتی پکیج های زمینی طوری طراحی شده اند که در فصل زمستان و یا به عبارتی بعد از فعال سازی و راه اندازی حالت زمستانی پکیج پمپ دستگاه به صورت یکسره کار می‌کند و شعله پکیج نیز هرازچندگاهی روشن شده و بعد از رسیدن به دمای تنظیم شده شعله ابتدا کوتاه شده و در نهایت قطع می‌شود.

پس با توجه به این مسئله اگر در فصل زمستان هستید و در حال حاضر سوال شما علت یکسره کار کردن پمپ پکیج میباشد باید به جواب خود رسیده باشید.

علت خاموش نشدن پکیج ایران رادیاتور

برای پاسخ به سوال علت خاموش نشدن پکیج ایران رادیاتور می‌بایست قبل از هر توضیحی عملکرد عادی پکیج ایران رادیاتور را براتون شرح بدم، احتمالا بعد از تشریح عملکرد عادی پکیج به جواب خود می‌رسید وگرنه تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. لازم به ذکر است که عملکرد پکیج چه در مدل آنالوگ و چه دیجیتال تقریبا به یک صورت می‌باشد.

نکته : توضیحاتی که در ادامه میدم در انواع پکیج دیواری یکسان می‌باشد و فقط مختص پکیج ایران رادیاتور نمی‌باشد.

عملکرد پکیج ایران رادیاتور در حالت تابستان

در حالت تابستانی دستگاه پکیج دیواری تا زمانی که شیر آبگرم را باز نکرده اید می‌بایست در حال استند بای یا خاموش باشد و به محض اینکه شیر آبگرم را باز کنید قطعه ای در پکیج با نام فلوسویچ و یا فلومتر وظیفه دارد به برد کنترل اعلام کند که آب باز شده است و برد نیز به قطعات مربوطه دستور شروع کار می‌دهد و به همین صورت آب مصرفی کم کم گرم می‌شود.

پس با این تفاسیر اگه مطمئن هستید دستگاه روی حالت تابستانی می‌باشد و سیستم گرمایش خاموش هست و بدون اینکه آبی داخل ساختمان باز باشد پکیج گویا روشن می‌باشد و یا اگه بخوام تخصصی تر بگم اگه روی پانل پکیج علامت باز بودن  آب مصرفی مشخص می‌باشد (این علامت در پکیج دیجیتال با روشن شدن عکس دوش آب مشخص می‌شود و در پکیج  آنالوگ چراغ های سبز رنگ جفت جفت چشمک می‌زنند) به طور قطع قطعه ای که گفتم مسئول اعلام باز بودن آب مصرفی به برد الکترونیک هست یا معیوب شده و یا گیر کرده است این قطعه همانطور که عرض کردم با عنوان فلوسویچ یا فلورگلاتور و یا در برخی مدل ها فلومتر می‌باشد.

خوب ما تصور اینکه دستگاه سالم هست ادامه عملکرد پکیج را شرح میدیم :

در فصل تابستان بعد از باز کردن آب مصرفی پکیج شروع به کار می کند و به محض بستن شیر آبگرم ابتدا شعله دستگاه قطع می‌شود و پس از مدتی نیز پمپ و فن پکیج خاموش می‌شود.

عملکرد پکیج ایران رادیاتور در فصل زمستان

در فصل زمستان همانطور که عرض کردم پمپ پکیج دیواری به صورت یکسره در حال فعالیت می‌باشد و تنها تفاوتی که با فصل تابستان دارد این است که در زمستان پکیج به صورت یکسره در حال گرم کردن رادیاتورها می‌باشد ولی به محض اینکه شیر آبگرم باز شود برد کنترل به شیر موتوری فرمان می‌دهد که مسیر رادیاتورها را به صورت کامل می‌بندد و تا زمانی که آبگرم باز باشد رادیاتورها گرم نخواهد شد. به همین دلیل است که در پکیج های دیواری در فصل زمستان اگر به مدت طولانی آبگرم را باز بگذارید رادیاتورها کم کم رو به سردی می‌رود.

زیرا به طور کلی تمام پکیج های دیواری طورط طراحی شده اند که در آن واحد قادر به گرم کردن یک قسمت می‌باشند یا آبگرم و یا رادیاتور و چون اولویت در تمام پکیج های دیواری با آبگرم هست در مواقع باز بودن آب مصرفی رادیاتورها سرد می‌شوند.

علت خاموش نشدن و یکسره بودن پکیج

با توجه به توضیحات فوق مطمئنا جواب این سؤال روشن شده است ولی به هر حال لازمه بگم مادامی که دستگاه پکیج دیواری عملکرد صحیح خود را دارا می باشد یعنی آب مصرفی و رادیاتورها گرم می‌باشند و هیچ گونه مسئله غیر عادی در کارکرد پکیج مشاهده نمیکنید به هیچ عنوان لازم نیست نسبت به این موضوع نگرانی داشته باشید. زیرا سیستم پکیج دیواری صرفنظر از برند تولید کننده از سنسور ها و ترموستات های بسیاری تشکیل شده است و اگر به هر دلیلی یکی از سنسور ها قطع نکند ترموستات دیگری این کار را می‌کند. به همین دلیل تا زمانی که چیز غیر عادی مشاهده نکردید به مسئله خاموش نشدن پکیج و یا یکسره کار کردن پکیج لازم نیست حساس شوید.

تعمیر پکیج در غرب تهران

یکی از مهمترین موضوعات مصرف کنندگان پکیج دیواری در شهرهای بزرگی همچون تهران پیدا کردن تعمیرکار پکیج در نزدیکی محل سکونت خود میباشد . به عنوان مثال در حال حاضر مسئله تعمیر پکیج در غرب تهران برای ساکنین محدوده غرب پایتخت بسیار اهمیت پیدا کرده است و دلیل آن هم میتوان به پایین درآمدن هزینه تعمیر به خاطر ایاب و ذهاب دانست و هم تسریع در سرویس دهی تعمیرکاران محلی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *