علت روشن ماندن فن پکیج

علت روشن ماندن فن پکیج

[sociallocker][/sociallocker]قبل از اینکه به بررسی علت روشن ماندن فن پکیج بپردازیم و همچنین دلایل روشن ماندن فن پکیج بوتان و یا دلایل یکسره ماندن فن پکیج زا تشریح بدم بهتره ابتدا صورت مسئله را برای خودتان روشن کنید، به عنوان مثال اول باید دید آیا پکیج دیواری در گرم کردن آب مصرفی و یا رادیاتورها نیز به مشکل خورده است و یا دلیل مطرح کردن این پرسش فقط نگرانی از یکسره بودن فن پکیج می‌باشد.

آموزش تعمیر فن پکیج

در واقع بعد از اینکه در مطالب آموزشی اینترنت خلاء آموزش تعمیر فن پکیج را احساس کردم خواستم یه مقاله مفصل در این رابطه برای علاقمندان و مخاطبین عزیز سایت پکیجکار ارائه بدم . لازمه قبل از شروع بدونید معمولا اگزوست فن پکیج دیواری چه مشکلاتی را به همراه دارد و در ادامه روش رفع این مشکلات را شرح خواهم داد .

اگزوست فن تخلیه دود پکیج و یا به عبارتی فن پکیج به غیر از سوختن سیم پیچ که البته کمتر اتفاق می‌افتد به چند مشکل دچار میشود :

 • فن پکیج در حین کار صدا میدهد
 • پروانه فن گیر کرده و نمیچرخد
 • شیپوری فن پکیج ذوب شده است
 • فن لرزش دارد و لاستیک لرزه گیر خراب شده است

یکی از مهمترین دلایل صدا دادن فن پکیج هنگام کارکرد، خاک گرفتن پروانه فن میباشد که البته در برخی از پکیج ها نیز ممکن است با ارور مواجه شود . علت صدا دادن پروانه خاک گرفته فن هم به دلیل از تراز خارج شدن پروانه و گیر کردن بدنه فن میباشد . در هر صورت برای رفع مشکل نیاز هست که فن از روی پکیج باز شود و شسته شود و سر جایش بسته شود .

مشکل بعدی گیر کردن پروانه فن میباشد که معمولا با ارور مواجه میشوید و در صورتی که اطمینان پیدا کردید فن نسوخته است دقت کنید احتمال دارد چوب یا چیز دیگری که معمولا توسط پرندگان آورده میشود داخل پروانه گیر کرده باشد .

مشکل دیگر معیوب بودن شیپوری فن میباشد . شیپوری فن وظیفه دارد بخشی از هوایی که فن به بیرون از محفظه احتراق انتقال میدهد را از طریق شیلنگ به پرشر سوئیچ انتقال داده و از این طریق پرشر متوجه سلامت ف

راهنمای جامع آموزش تعمیر پکیج مقاله ای جامع در زمینه عیب یابی و رفع عیب انواع پکیج دیواری میباشد

مشاهده کلیه مقالات آموزش تعمیر پکیج دیواری منتشر شده توسط سایت پکیجکار

برای مشاهده سایر مقالات آموزشی در رابطه با سایر قطعات یدکی پکیج دیواری بیشتر اطلاعات کسب‌ کنید پیشنهاد میکنم به شناسایی قطعات پکیج مراجعه کنید.

علت روشن ماندن فن پکیج

به طور کلی یکسره بودن فن پکیج در فصل زمستان زیاد نگران کننده نیست. زیرا در فصل زمستان همانطور که می‌دانید پمپ پکیج به صورت یکسره کار می‌کند و در حین کار فن دستگاه روشن شده و چند ثانیه پس از قطع شعله فن نیز از کار می‌ایستد.

در حالت عادی فن پکیج دیواری به این صورت عمل می‌کند :

معمولا قبل از اینکه شعله پکیج روشن شود برد الکترونیک به فن فرمان می‌دهد تا روشن شود و شروع به تخلیه گازهای محفظه احتراق کرده و در ثانیه های بعدی و ضمن اینکه پرشر سوئیچ هوا که در حقیقت سنسوری است که وظیفه اعلام سالم بودن فن را دارد پس از تایید پرشر سوئیچ هوا نسبت به سالم بودن فن پکیج برد کنترل فرمان برقراری شعله را به شیر کنترل گاز می‌دهد.

پس در حقیقت فن پکیج زمانی شروع به کار می‌کند که پرشر سوئیچ هوا تایید کرده باشد و همچنین زمانی که شعله پکیج قطع شود معمولا تا یک دقیقه فن به صورت اتوماتیک روشن بوده تا کلیه گازهای حاصل از احتراق تخلیه شود و سپس فن خاموش می‌شود.

فن پکیج یکسره کار می‌کند

همانطور که عرض کردم ابتدا دلیل حساسیت خود را نسبت به روشن ماندن فن پکیج مشخص کنید، چون اگر پکیج دیواری در عملکرد خود نسبت به گرم کردن آب مصرفی و رادیاتورها مشکلی ندارد دلیلی ندارد نگران کارکرد یکسره فن پکیج باشید، زیرا در فصل زمستان ممکن است در روزهایی که هوا خیلی سرد می‌باشد مدت زمان خاموش بودن فن پکیج بسیار کوتاه باشد و این به هیچ عنوان موضوع نگران کننده ای نیست.

علت روشن ماندن فن پکیج بوتان

در پکیج دیواری بوتان نیز همانند سایر پکیج های دیواری فن پکیج همین عملکرد را دارد و لازم نیست شما زیاد نگران کار کردن زیاد فن باشید، در واقع مصرف کننده و یا تعمیرکار و حتی خرابی قسمتی از پکیج نمی‌تواند خللی در یکسره کار کردن فن پکیج ایجاد کند. این بدان معنی است که اگر فن پکیج یکسره کار کند و یا در زمانی که باید خاموش باشد کار کند مطمئنا این موضوع سبب بروز مشکل در گرم کردن آب مصرفی و یا رادیاتورها خواهد شد.

پس در نتیجه تا زمانی که مشکلی در گرم کردن پکیج دیواری مشاهده نشده است لازم نیست نگران یکسره کار کردن فن پکیج و یا روشن ماندن بیش از اندازه فن پکیج باشید.

علت روشن ماندن فن پکیج ایران رادیاتور

عملکرد اگزوست فن پکیج دیواری ایران رادیاتور و یا به عبارتی فن تخلیه دود پکیج ایران رادیاتور نیز همانند سایر پکیج های دیواری می‌باشد و معمولا به خاطر ماهیت این قطعه در فصل زمستان ممکن احساس شود که به صورت یکسره کار می‌کند.

زیرا همانطور که در ابتدای صحبتم گفتم فن پکیج دیواری می‌بایست هم قبل از استارت شعله کار کند و هم بعد از خاموش شدن شعله حداقل یک دقیقه کار کند و در فصل سرد زمستان که پکیج دیواری بالاجبار باید هر چند دقیقه یکبار استارت زده و روشن شود تا رادیاتورها را گرم کند این مسئله که فن پکیج یکسره کار می‌کند زیاد قابل تأمل نیست.

نتیجه گیری :

قبل از هر موضوعی بهتره که همیشه حساسیت خود را روی این مسئله که در زمان هایی که نیاز استفاده از آبگرم کم دارید شیر آب گرم را باز نکنید زیرا با هر بار باز کردن شیر آبگرم حتی اگر مدت زمان کوتاهی باشد قطعات زیادی باید شروع به کار کند و این موضوع باعث استهلاک هر چه بیشتر پکیج دیواری خواهد.

نکته بعدی اینکه روی برد الکترونیک قسمتی هست که امکان تنظیم مدت زمان استارت و قطع شعله می‌باشد که اگر احساس می‌کنید فاصله بین روشن شدن و خاموش شدن شعله پکیج خیلی کوتاه است میتونید از یه تعمیرکار بخواهید تا با تنظیم این قسمت مدت زمان استند بای پکیج را طولانی تر کند و پکیج دیواری کمی دیرتر استارت کند و همچنین بالطبع فن پکیج دیواری نیز در فاصله زمانی طولانی تر خاموش باشد.

یکی از نکات مهم در این رابطه این است که تا زمانی که این مسئله برای پکیج دیواری شما مشکلی بوجود نیاورده بهتره که زیاد فکرتان را درگیر این موضوع نکرده و صرفا با احساس یکسره کار کردن فن پکیج نسبت به تغییر پارامترهای برد الکترونیک اقدام نکنید.

در فصل زمستان معمولا فاصله بین روشن شدن شعله پکیج دیواری کوتاه میباشد و فن پکیج نیز به این دلیل که می‌بایست قبل استارت شعله و همچنین بعد از خاموش شدن شعله روشن باشد پس با این تفاسیر این طور به نظر می‌رسد که فن پکیج دیواری یکسره کار می‌کند.

تست فن پکیج

اولا در مورد تست سلامت فن پکیج دیواری باید این نکته را خاطرنشان کنم که در اکثر مواقع کار نکردن فن پکیج دیواری به دلایلی به غیر از سوختن فن مربوط می‌شود که شما در صورت مشاهده عدم کارکرد فن باید یک به یک به بررسی آنها بپردازید و در نهایت نسبت به تست خرابی فن پکیج اقدام نمایید.

دلایل کار نکردن فن پکیج دیواری :

 • سوختن رله فن برد الکترونیک پکیج
 • گیر کردن پروانه فن

در هر صورت به دلیل اینکه فن پکیج با برق ۲۲۰ ولت کار میکنه روش تجربی و عملی برای تست فن پکیج اینه که سیم های فن را به صورت مستقیم به برق شهر وصل کنید تا از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید.

تست عملکرد فن پکیج دیواری

زمانیکه فن پکیج روشن نشود و بدرستی کار نکند پرشر دود وصل نمیشود و به بورد دستگاه اجازه روشن شدن نمیدهد. این قطعه بکاررفته در پکیج از برق ۲۲۰ ولتاژ تغذیه می کند، در صورتیکه برق کافی از طریق بورد دستگاه به فن نرسد ممکن است خرابی از رله های دستگاه باشد، اما زمانیکه برق ۲۲۰ به فن برسد اما کار نکند نشان از خرابی فن دارد. گاهی ممکن است قطعات فن دچار خرابی شده و با دور کمتری کار کند و در این صورت حین عملکرد دارای صدای بیشتری نیز می باشد و قدرت کافی برای مکش هوا و خروج گاز ندارد. برای تست خرابی فن به آوومتر نیاز هست به این ترتیب که آوومتر را روی حالت بیزر قرار داده و دو سر اتصال را به آن متصل میکنیم، اگر فن پکیج سالم باشد بعد از روشن شدن دستگاه اتصال برقرار شده و صدای بیزر شنیده می شود.

آموزششناسایی قطعات پکیج

آشنایی با قطعات پکیج دیواریتعمیر پکیجدر مورد فن پکیجشناخت قطعات پکیجشناسایی قطعات پکیج

۴ دیدگاه ها

 • آیا میشود فن رو از مدار خارج کرد و پکیج بصورت عادی به کار خود ادامه دهد؟صداش توی واحد کوچک آزاردهنده است!!

  • سلام
   دوست عزیز به هیچ عنوان این کار را انجام ندهید چون پکیج فندار بدون فن چند ثانیه هم کار نمیکنه و کاملا داغون میشه
   البته لازم به ذکر است که برد کنترل بوسیله پرشر هوا همیشه عملکرد فن را بررسی می‌کند و در صورتی که یک لحظه فن خاموش شود به سرعت عملکرد پکیج را مختل می‌کند.
   صدای زیاد فن احتمالا به خاطر کثیف بودن پروانه فن می‌باشد. باید باز بشه و شستشو داده بشه

 • سلام خسته نباشید فن مستقیم به برق شهر میزنم سالمه ولی وصلش میکنم روی دستگاه به سر سیم های متصل به برد هر دوتاش فاز ۲۲۰ولت برق داره روی خود برد هم چک کردم دوباره هردوتاش فاز درحالیکه یدونش بایس نول باشه تا فن شروع به کار کنه به نظرتون برد سوخته که هردوتاش فاز

  • سلام
   بله رله فن برد پکیج سوخته است
   اگر خواستید برد پکیج را بفرستید دفتر ما تا بچه ها براتون تعمیر کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *