علت روشن نشدن پکیج در حالت تابستانه

علت روشن نشدن پکیج در حالت تابستانه

در این مطلب میخوانید :

علت روشن نشدن پکیج در حالت تابستانه موضوعی است که قصد داریم امروز بهش بپردازیم و در کل تمام دلایل روشن نشدن پکیج دیواری در حالت تابستان را یک به یک بررسی کنیم .

راهنمای جامع آموزش تعمیر پکیج مقاله ای جامع در زمینه عیب یابی و رفع عیب انواع پکیج دیواری میباشد

مشاهده کلیه مقالات آموزش تعمیر پکیج دیواری منتشر شده توسط سایت پکیجکار

علت روشن نشدن پکیج در حالت تابستانه

همانطور که میدانید پکیج در حالت تابستان تا زمانی که شیر آبگرم مصرفی را باز نکنید غیر فعال و خاموش میباشد و به محض باز کردن شیر آب مصرفی برد کنترل توسط سنسوری که وظیفه گزارش باز شدن آب مصرفی به برد را دارد متوجه باز بودن آب شده و سریعا به قطعات مربوطه دستور میدهد تا پکیج شروع به کار کند و آب مصرفی را گرم کند ، حالا اگر به هر دلیلی با باز کردن شیر آب مصرفی پکیج هیچ عکس العملی نداشته باشد و آب مصرفی گرم نشد در حالت کلی علت روشن نشدن پکیج در حالت تابستانه به موارد زیر مربوط میشود :

  • پایین بودن فشار بار پکیج
  • خرابی فلوسوئیچ و یا فلومتر و یا سوختن انگشتی فلومتر
  • سوختن شیر موتوری و ماندن روی حالت زمستان
  • معیوب بودن سنسور مدار مصرفی
  • خرابی پرشر سوئیچ هوا و یا گیر بودن پروانه فن
  • معیوب بودن فنر سوپاپ بایپاس
  • خرابی پمپ در پکیج دو مبدل
  • رسوب داشتن مبدل ثانویه
  • خرابی برد کنترل

خرابی فلومتر یا فلوسوئیچ دلیل روشن نشدن پکیج در حالت تابستان

همونطور که قبلا گفتیم سنسوری که وظیفه اعلام باز بودن آب مصرفی به برد کنترل را دارد در برخی مدل ها فلومتر هست و در برخی پکیج ها فلوسوئیچ است . حال اگر این سنسور معیوب شود قاعدتا برد کنترل متوجه باز بودن آب مصرفی نمیشود و در نتیجه فرمان وصل شعله را نمیدهد و آب همچنان سرد خواهد بود . اولین راه برای اینکه از این مسئله خیالتان راحت باشد اینست که باید دقت کنید وقتی شیر آبگرم را باز میکنید تغییری روی مانیتور پکیج متوجه میشوید یا خیر . و در پکیج های آنالوگ تغییری در چراغ های پنل مشاهده میشود یا خیر .

به عنوان مثال در پکیج ایران رادیاتور مدل آنالوگ زمانی که شیر آبگرم را باز کنید متوجه خواهید شد که روی پنل چراغ های سبز رنگ دما بصورت جفت جفت و دو تا دوتا چشمک میزنند و در پکیج دیجیتال نیز در زمان باز بودن آب مصرفی با چشمک زدن عکس دوش آب روی مانیتور مشخص میشود .

پس نتیجه گیری میکنیم زمانی که آبگرم را در پکیج دیواری باز میکنیم و هیچ عکس العملی روی مانیتور و یا چراغ های پکیج مشاهده نشد قطعا مشکل از فلومتر است یا فلوسوئیچ

روش تست فلوسوئیچ پکیج دیواری

تست فلوسوئیچ پکیج دیواری به راحتی با اتصال کوتاه سیم های متصل به آن صورت میگیرد . بدین صورت که با اتصال سیم های فلوسوئیچ به هم پکیج روی حالت مصرفی میرود . پس اگر پکیج دیواری در حالت تابستان روشن نمیشود و متعاقبا هیچ عکس العملی روی پکیج با باز کردن آب مصرفی مشاهده نشود . ابتدا باید فیش های فلوسوئیچ را جدا نموده و به هم اتصال کوتاه دهیم اگر متوجه شدید پکیج روشن شد قطعا فلوسوئیچ خراب است .

سوختن شیر موتوری دلیل روشن نشدن پکیج در حالت تابستان

گاهی اوقات فلوسوئیچ و فلومتر نیز به درستی کار خود را انجام میدهند و برد کنترل به درستی متوجه باز بودن آب مصرفی شده و فرمان اتصال شعله را میدهد ولی باز هم آب خروجی از پکیج سرد میباشد . در این حالت قبل از هر کاری میبایست از سالم بودن شیر موتوری اطمینان حاصل کنید . البته در مواردی هم دیده شده که شیر موتوری سالم بوده ولی بازم آب گرم نمیشود . در این حالت بعد از باز کردن آب مصرفی و شروع به کار پکیج میبایست دست خود را روی شیلنگ رفت شوفاژ بذارید اگر به جای شیلنگ خروجی آب مصرفی شیلنگ رفت شوفاژ گرم میشد به احتمال قوی مشکل از فنر سوپاپ بایپاس میباشد و گاها خار آن در میرود

روش تست شیر موتوری پکیج دیواری دو مبدله

جهت تست شیر موتوری ابتدا باید خار آن را جدا کرده و شیر موتوری را در دست بگیرید و از فرد دیگری بخواهید آب مصرفی را باز کند در صورتیکه نافی شیر موتوری با باز و بست کردن آب مصرفی پایین و بالا نرفت مطمئنا شیر موتوری سوخته است

 

لینک مطالب مفید منتشر شده :

علت روشن نشدن رادیاتور

اگر در فصل زمستان میباشید و در حال حاضر رادیاتور های منزل سرد میباشند پیشنهاد میکنم برای پیدا کردن علت گرم نشدن رادیاتور به مقاله ای که تحت عنوان علت روشن نشدن رادیاتور منتشر کردیم مراجعه کنید تا با هم به بررسی عیب بوجود آمده بپردازیم .

علت روشن نشدن پکیج در حالت تابستانه

اگر در فصل تابستان با باز کردن شیر آبگرم پکیج هیچ عکسل العملی ندارد به احتمال قوی مشکل از فلومتر و یا در برخی پکیج ها فلوسوئیچ میباشد ولی برای اینکه به طور مفصل به عیب یابی و رفع عیب این مشکل بپردازیم پیشنهاد میکنم سری به مقاله علت روشن نشدن پکیج در حالت تابستانه بزنید . مطمئنا بعد از مطالعه این مقاله قادر به رفع عیب خواهید شد .

علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج بوتان اپتیما

پکیج اپتیما از سری پکیج های دو مبدله آنالوگ بوتان میباشد که در دو مدل فن دار و بدون فن وارد بازار شده است . در صورتی که شما نیز از پکیج بوتان اپتیما در منزل و یا محل کار خود استفاده میکنید و در حال حاضر با مشکل گرم نشدن آب مصرفی سروکله میزنید قبل از هر اقدامی فلوسوئیچ را تست کنید . برای تست فلوسوئیچ میبایست فیش های آن را جدا کید و اتصال کوتاه بدید در صورت روشن شدن پکیج قطعا مشکل از فلوسوئیچ هست . ولی گرم نشدن آب مصرفی در این پکیج دلایل دیگری نیز دارد که پیشنهاد میکنم برای بررسی دقیق تر به مقاله علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج بوتان اپتیما مراجعه کنید .

علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج ایساتیس

یکی از پرفروش ترین پکیج های خارجی در ایران پکیج دیواری ایساتیس میباشد . پکیج ایساتیس موفقیت خود را در بازار رقابتی ایران مدیون تنوع و کیفیت محصولاتی که عرضه میکند میداند . ضمن اینکه در کشور ایران اکثر مردم نام ایساتیس را با آریستون ایتالیا میشناسند و همین امر باعث فروش دوچندان محصولات این شرکت شده است . البته لازم ه ذکر است که برخی مدل های پکیج دیواری ایساتیس از لحاظ قطعات و کیفیت کاملا مشابه آریستون ایتالیا میباشد . اگر پکیج دیواری ایساتیس شما مشکل گرم نشدن آب مصرفی را دارد پیشنهاد میکنم مقاله علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج ایساتیس را مطالع نمایید .

آموزش تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور

با توجه به افزایش قیمت قطعات پکیج دیواری که بخش عمده آن به دلیل تحریم های ایران میباشد در حال حاضر در صورت خرابی قطه ای از پکیج میبایست تا جای ممکن سعی کرد که قطعه مورد نظر را تعمیر کرد تا در هزینه نهایی صرفه جویی شود . برد الکترونیک نیز یکی از قطعات اصلی پکیج میباشد که با توجه به وارداتی بودن آن در حال حاضر تعویض آن در صورت معوب شدن هزینه بالایی دارد . اگر برد کنترل پکیج ایران رادیاتور شما به مشکل خورده و شما فقط کمی استعداد و علاقه دارید با مطالعه مقاله آموزش تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور براحتی قادر خواهید بود مشکل را برطرف نمایید .

علت روشن نشدن پکیج بوتان اپتیما

اگر از پکیج بوتان اپتیما استفاده میکنید و پکیج در هیچ حالتی روشن نمیشود پیشنهاد میکنم مقاله علت روشن نشدن پکیج بوتان اپتیما را مطالعه کنید .

علت روشن نشدن پکیج ایساتیس

اگر از مصرف کنندگان پکیج ایساتیس میباشید و در حال حاضر پکیج روشن نمیشود بهتره سری به مقاله علت روشن نشدن پکیج ایساتیس بزنید .

علت روشن شدن چراغ نارنجی پکیج ایران رادیاتور

چراغ های روی پانل پکیج ایران رادیاتور هر کدام به معنایی روشن میشود و شما اگر از مصرف کنندگان محصولات ایران رادیاتور هستید بهتره معنای روشن شدن هر چراغ را بدانید . بدین منظور مقاله منتشر کردیم تحت عنوان علت روشن شدن چراغ نارنجی پکیج ایران رادیاتور که پیشنهاد میکنم مطالعه نمایید .

علت روشن نشدن پکیج گلدیران

ما در این سایت سعی کردیم به بررسی معایب انواع پکیج دیواری بپردازیم به همین منظور مقاله ای تحت عنوان علت روشن نشدن پکیج گلدیران منتشر کردیم که مطمئنا برای مشترکین گلدیران جالب خواهد بود .

طریقه نصب مبدل ثانویه پکیج

یکی از سوالاتی که معمولا افراد مبتدی هنگام نصب مبدل ثانویه میپرسند طریقه نصب مبدل ثانویه پکیج میباشد که ما به طو.ر کامل آموزش دادیم .

عمیر شیر اطمینان پکیج دیواری

یکی از دلایل اصلی نشتی از پکیج دیواری چکه کردن و نشتی از شیر اطمینان میباشد جهت برطرف نمودن مشکل نشتی از این قطعه قبلا مقاله ای تحت عنوان تعمیر شیر اطمینان پکیج دیواری منتشر کردیم .

علت سرد بودن رادیاتور بعد از هواگیری

گاهی مشترکین پکیج دیواری وقتی متوجه سرمای رادیاتورها میشوند به اشتباه تصور میکنند که احتمالا رادیاتورها هوا دارد و شروع میکنند به هواگیری رادیاتور و اصلا توجه نمیکنند که اگر رادیاتور هوا داشته باشد لااقل دو پره از آن باید گرم باشد و هوا باعث گرم نشدن قسمتی از رادیاتور میشود و نه به طور کامل کل رادیاتور و پس از هواگیری رادیاتور به دنبال پاسخ علت سرد بودن رادیاتور بعد از هواگیری در اینترنت میباشند که ما به طور مفصل در این مقاله تشریح کردیم .

آموزش تعمیر پمپ پکیج

لازم به ذکر است که مقاله تعمیر پمپ پکیج یک مقاله کاملا تخصصی میباشد که تا به حال کسی تا این اندازه بهش نپرداخته است برای مشاهده این مقاله به آموزش تعمیر پمپ پکیج مراجعه کنید .

علت افت فشار مانومتر پکیج

در صورتی که به طور مکرر یعنی حداقل روزی یکبار عقربه مانومتر پایین میرود پیشنهاد میکنم مقاله علت افت فشار مانومتر پکیج را مطالعه نمایید .

خطرات بالا رفتن فشار پکیج

اگر در حین هواگیری پکیج و یا به عبارتی تنظیم فشار بار پکیج به اشتباه متوجه نشده و فشار پکیج بیشتر از دو بار رفت و از این بابت نگران هستید پیشنهاد میکنم مقاله خطرات بالا رفتن فشار پکیج را مطاله نمایید .

تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج ایران رادیاتور

مصرف کنندگان پکیج های دیواری ایران رادیاتور جهت زمستانی کردن پکیج بهتره مقاله آموزش تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج ایران رادیاتور را مطالعه نمایید .

جلوگیری از یخ زدگی پکیج دیواری

در فصل سرد زمستان و یخبندان یکی از مشکلات شایع پکیج های خارج از ساختمان و در بالکن یخ زدگی پکیج میباشد. برای پیشگیری از این مشکل و همین طور برای اینکه با یخ زدن پکیج چه کارهایی باید انجام بدیم که آسیب به حداقل برسد پیشنهاد میکنم مقاله جلوگیری از یخ زدگی پکیج دیواری را مطاله نمایید .

علت روشن نشدن پکیج چیست؟

روشن نشدن پکیج معمولا دلایل بسیاری دارد و همچنین به همون تعداد روش های برطرف نمودن عیب دارا میباشد . برای اینکه بدانید علت خاموش شدن پکیج چیست و یا به عبارتی  علت روشن نشدن پکیج چیست؟ پیشنهاد میکنم این مطلب را مطالعه نمایید .

آموزش ریست پکیج دیواری

معمولا اگر از افرادی باشید که تازه با پکیج دیواری آشنا شده اید و در حال حاضر پکیج به مشکل خورده است و قصد دارید پکیج را ریست کنید ولی هر چه نگاه میکنید کلیدی را روی پانل پکیج برای ریست کردن پیدا نمیکنید پیشنهاد یکنم مقاله آموزش ریست پکیج دیواری را مطالعه کنید تا با ریست انواع پکیج آشنایی پیدا کنید .

علت بالا رفتن فشار پکیج

یکی از دلایل بالا رفتن فشار پکیج باز بودن شیر پرکن پکیج میباشد . برای این منظور باید دقت کنید شیر پرکن در جهت عقربه های ساعت محکم بسته باشد . ولی بالا رفتن فشار دلایل دیگری نیز دارد برای بررسی بیشتر بهتره مقاله علت بالا رفتن فشار پکیج را مطالعه نمایید .

آموزش

تعمیر پکیجعلت روشن نشدن پکیج در حالت تابستانهعیب یابی پکیج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *