علت سوختن فیوز پکیج چیست؟

علت سوختن فیوز پکیج

به این مطلب امتیاز بده

اگر متوجه شدید فیوز برد پکیج سوخته است و به دنبال دلیل سوختن فیوز پکیج هستید و یا اینکه حتی با تعویض فیوز به محض به برق وصل کردن پکیج فیوز جدید نیز میسوزه و یا اینکه بدنه دستگاه به شدت برق دارد و علاوه بر اون پکیج از کار افتاده است، برای پیدا کردن جواب این سوالات با ما همراه باشید.

علت سوختن فیوز پکیج

اگر فیوز برد پکیج مرتب می‌سوزد قبل از اینکه اقدام به تعویض فیوز دیگری کنید باید علت این مشکل را بررسی نمایید. دلایل پریدن فیوز پکیج به شرح زیر است :

  • سوختن پمپ سیرکولاسیون
  • سوختن شیر موتوری
  • سوختن فن دستگاه
  • معیوب بودن محافظ برق پکیج
  • یکسره شدن رله های برد کنترل
  • در موارد نادر سوختن بوبین 220 شیر کنترل گاز

در کل سوختن فیوز پکیج به معنای اتصالی فاز و نول در یک نقطه از دستگاه می‌باشد و شما باید قطعاتی را که برای عملکرد نیازمند فاز و نول هستند را از لحاظ سلامت بررسی کنید.

قطعاتی که در چک لیست فوق ذکر کردم اصطلاحاً قطعات مجری فرمان می‌نامند و در صورت سوختن قطعه اتصال کوتاه برقرار شده و باعث سوختن مکرر فیوز برد پکیج می‌شود.

نحوه تست قطعات جهت تشخیص علت سوختن فیوز پکیج

جهت تست قطعات و پس از تعویض فیوز سوخته قبل از هر کاری محافظ برق را جدا کرده و دو شاخه را مستقیم به برق بزنید (البته دقت کنید دستگاه روی حالت خاموش باشد) ابتدا سیم های پمپ را جدا کرده و دستگاه را روی حالت on قرار دهید اگر مجدد فیوز سوخت برق را قطع کرده و سیم پمپ را وصل کنید و سراغ قطعات دیگه که در بالا نام بردیم یک به یک رفته و به همین طریق تست نمایید.

نکته خیلی مهم در سوختن فیوز پکیج :

حتما قبل از هر اقدامی از الکترونیکی تعدادی فیوز نیم آمپر تهیه کنید و به هیچ عنوان و به هیچ عنوان در صورت نداشتن فیوز اقدام به یکسره کردن فیوز ننمایید (حتی با یک رشته سیم نیز یکسره نکنید) وگرنه مطمئن باشید برد کنترل نیز به طور قطع میسوزه و به همراه قطعه مورد نظر باید تعویض گردد.

ارور 40 60 80 ایران رادیاتور نیز یکی دیگر از خطاهای رایج پکیج ایران رادیاتور مدل آنالوگ می‌باشد که برای رفع آن نیازمند تعمیر برد می‌باشد، البته دلایل دیگری هم دارد که در این مقاله به صورت مفصل به آن پرداخته ایم

علت برق داشتن بدنه پکیج

اگر بدنه پکیج برق دارد اما دستگاه به صورت عادی کار می‌کند و هیچ تغییری در عملکرد پکیج مشاهده نشده است می‌بایست یک رشته سیم برق را ابتدا به مهره شیر ورودی گاز (شیر برنجی) متصل کرده و سر دیگر آنرا به بدنه دستگاه متصل نمایید، با این کار آرت قوی به پکیج می‌دهید و قطعا بعد از این کار دیگه بدنه برق ندارد. (البته در مواردی ممکنه حتی پس از اتصال ارت نیز وقتی با فازمتر به بدنه بزنید چراغ آن روشن شود ولی برق آسیبی به شما نخواهد زد.

نکته : در مواردی نیز با سوختن و یا نیم سوز بودن یکی از قطعات مجری فرمان بدنه پکیج برق داشته باشد که در اون صورت نیز طبق موارد فوق عمل کنید.

تعمیر پکیج ایران رادیاتور غرب تهران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *