علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج آریستون

در این مقاله از سایت پکیجکار میخوایم به بررسی کلیه دلایل گرم نشدن آب مصرفی پکیج آریستون بپردازیم تا در صورت بروز این مشکل بدانیم علت گرم نشدن آب پکیج آریستون چه می‌باشد.

علت گرم نشدن آب پکیج آریستون

گرم نشدن آب مصرفی پکیج آریستون دلایل زیادی میتونه داشته باشد ولی به طور کلی اولین دلیل کار نکردن هر نوع پکيج دیواری کم بودن فشار بار میباشد، پس اگر با این مشکل مواجه شدید قبل از هر کاری با مشاهده عقربه گیج فشار دستگاه دقت کنید عقربه کمتر از یک بار نباشه و در صورت پایین بودن فشار بار از طریق شیر پرکن که در زیر پکیج قرار گرفته اقدام به تزریق آب به پکیج نمایید.

بررسی علت گرم نشدن آب پکیج با شناسایی کد خطا

در صورت بروز هر گونه مشکل در پکیج دیواری و عدم کارکرد آن در اکثر مواقع کد خطایی روی نمایشگر ظاهر می شود و اگر پکیج آنالوگ بوده و نمایشگر نداشت در واقع چشمک زدن چراغ های روی پانل همان کد خطا می‌باشد (مثلا اگر چراغ 70 و 80 چشمک میزد همین 70-80 کد خطای پکیج است)

با دانستن کد خطای مورد نظر سپس به سراغ دفترچه راهنمای پکیج بروید و یا اینکه در انتهاي همین مطلب کدهای خطای انواع پکیج آریستون را قرار داده ایم. با مراجعه به اون قسمت و بررسی کد خطای مورد نظر علت این کد خطا را پیدا کرده و نسبت به رفع آن اقدام کنید.

پکیج آریستون روی حالت آبگرم کار نمیکنه ولی رادیاتور گرم است

در صورتی که پکيج در حالت زمستان رادیاتورها را به خوبی گرم میکنه ولی در حالت تابستان و با باز کردن آب مصرفی هیچ عکس العملی روی پانل مشاهده نمی‌شود، به این معناست که دستگاه در واقع از باز بودن آب مطلع نشده است و قطعه ای که وظیفه اعلام باز شدن آب را به برد الکترونیک دارا می باشد در اکثر پکیج های دیواری یا فلومتر هست و یا فلوسویچ، پس در این حالت باید سراغ این قطعه رفته و نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.

پمپ پکيج آریستون خراب است و آب گرم نمی‌شود

در پکيج های آریستون متاسفانه یکی از خرابی های شایع که باعث سرد بودن آب مصرفی و رادیاتور میشود خرابی پمپ پکيج می‌باشد، البته این مشکل ابتدا با لق شدن روتور و ایجاد صدا هنگام کارکرد ظاهر می شود و در صورت رفع نشدن باعث سوختن پمپ می‌شود.

البته همیشه کار نکردن پمپ پکيج دلیل بر سوختن آن نیست بلکه گیرپاژ شدن پروانه آن نیز باعث کار نکردن آن می‌شود، پس قبل از هر کاری با باز کردن پیچ دو سوی روی پمپ و چرخاندن محور داخلی از روان بودن آن اطمینان حاصل کنید.

سرد و گرم شدن آب مصرفی پکیج

در واقع یکی از مشکلات مصرف کنندگان پکیج های آریستون و همین طور انواع پکیج دیواری علت سرد شدن آب گرم مصرفی پکیج و یا سرد و گرم شدن آب انواع پکیج دیواری می‌باشد، در این حالت آب مصرفی در حمام یکدفعه سرد می‌شود و سپس جوش می‌شود که حمام کردن را بسیار سخت می‌کند.

این مشکل در واقع به خاطر تجمع رسوب در مبدل حرارتی پکیج می‌باشد که باعث عدم گردش صحیح آب در مدار می‌شود و به همین خاطر درجه حرارت به یک دفعه بالا رفته و ترموستات حد برای جلوگیری از آسیب به مبدل شعله را برای لحظاتی قطع می‌کند و به محض پایین آمدن دما شعله مجدد وصل می‌شود، همین باعث سرد و گرم شدن آب مصرفی پکیج آریستون می‌شود.

در صورت مطالعه این مطلب پیشنهاد می کنم مقاله کاملی که در رابطه با دلایل گرم نشدن آب مصرفی در انواع پکیج دیواری منتشر کردیم را نیز حتما مطالعه کنید

برای مشاهده شرح کدهای خطای انواع پکیج آریستون اینجا کلیک کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *