علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج تاچی

پکیج دیواری تاچی یکی از پرطرفدارترین دستگاه های شوفاژ دیواری در کشور می‌باشد، اگر هم اکنون جزو مصرف کنندگان پکیج تاچی میباشید و در حال حاضر به دنبال پیدا کردن علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج تاچی هستید با ما همراه باشید.

علت گرم نشدن آب پکیج تاچی

پکیج تاچی در ایران دارای سه نوع مدل میباشد که هر مدل نیز دارای چند تیپ بوده که به صورت دیجیتال و آنالوگ میباشند .

مدل های پکیج دیواری تاچی :
اسمارت Smart
استار Star
اکو Eco
پکیج دیواری تاچی در دو نوع تک مبدل و دو مبدل موجود میباشد .
در پکیج های دیواری تاچی نیز همچون سایر پکیج ها که آموزش دادیم گرم نشدن آب مصرفی در صورتی که با سرد بودن رادیاتورها نیز روبرو باشیم باید مشکل را در موارد زیر بررسی کنید :

  • کمبود فشار بار پکیج کمتر از یک بار
  • بسته بودن شیر گاز ورودی
  • عدم اتصال دوشاخه برق به پریز
  • سوختن پمپ در نوع دو مبدل
  • معیوب بودن فن و پرشر هوا و یا رله فن روی برد کنترل

ظاهر شدن کد خطا دلیل گرم نشدن آب مصرفی پکیج تاچی

مخاطب محترم لازم به ذکر است که اگر پکیج دیواری هم در حالت تابستان و هم زمستانه کار نکند مطمئنا وقتی پکیج را ریست کنید پس از متوقف شدن عملکرد پکیج به هر دلیلی روی نمایشگر پکیج کد خطا ظاهر میشود و یا در مدل آنالوگ با چشمک زدن چراغ های روی پانل اعلام کد خطا میکند .

پس از مشاهده ارور پکیج به مطلب بانک ارور پکیج مراجعه کنید و با ارورهای درج شده در این مطلب دلیل بروز کد خطا را متوجه خواهید شد و نسبت به رفع عیب اقدام میکنید .

اولین دلیل گرم نشدن آب پکیج تاچی

همانطور که عرض کردم اولین دلیل گرم نشدن آب مصرفی پکیج دیواری تاچی کمبود فشار بار میباشد که در پکیج تاچی این ایراد معمولا با کد خطاهای زیر اعلام میشود :

E4
E9
EP
در صورت مشاهده هر کدام از این کدهای خطا در پکیج دیواری تاچی باید اقدام به تزریق آب به مدار پکیج نمایید .

روش تنظیم فشار بار جهت رفع مشکل گرم نشدن آب مصرفی پکیج تاچی

برای تنظیم فشار بار پکیج تاچی در مواقعی که عقربه فشار بار کمتر از یک بار میباشد ابتدا باید قطعه ای به نام شیر پرکن را صورت میگیرد ، برای مشاهده این قطعه حتما باید خم شده و زیر پکیج را مشاهده کنید ، این شیر دارای ولوم گِردِ و به رنگ مشکی میباشد و جهت بالا بردن فشار بار پکیج میبایست این شیر را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید و منتظر باشید به محض اینکه عقربه روی 1/5 بار رسید شیر پرکن را باید کامل ببندید .
حتما دقت کنید قبل از بستن شیر پرکن محل را ترک نکنید و در صورت کم بودن فشار آب ساختمان در زمان دیگری اقدام کنید .

علت گرم نشدن آب پکیج تاچی در حالی که رادیاتورها گرم میباشد

در صورت گرم نشدن آب مصرفی پکیج تاچی با وجود گرم بودن رادیاتورها ابتدا باید دقت کنید آیا بعد از باز کردن شیر آبگرم علامت دوش روی نمایشگر ظاهر میشود یا خیر
در صورتی که روی نمایشگر پکیج تاچی هیچ تغییری با باز کردن آب گرم ظاهر نشود به طور قطع سنسوری که وظیفه دارد باز بودن آب به برد کنترل را اعلام کند خراب میباشد .
این سنسور در برخی مدل ها فلوسوئیچ میباشد و در برخی مدل ها فلومتر
جهت تست سالم بودن فلوسوئیچ سیم های آن را اتصال کوتاه داده و در صورت روشن شدن پکیج و یا ظاهر شدن علامت دوش روی نمایشگر به طور قطع فلوسوئیچ خراب میباشد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.