علائم خرابی سنسور فن پکیج و روش تست پرشر سوئیچ هوا

3/5 - (6 امتیاز)

در این مقاله به صورت جامع به بررسی یکی از قطعات اصلی دستگاه پکیج دیواری میپردازیم با نام پرشر سوئیچ هوا

در این مطلب مفصلاً در رابطه با

  • نحوه عملکرد پرشر سوئیچ هوا صحبت خواهیم کرد
  • و بعد به سراغ روش تست پرشر سوئیچ هوا می‌رویم
  • و همچنین در مورد علائم خرابی پرشر هوای پکیج صحبت میکنیم
  • و نهایتا آموزش تعمیر پرشر سوئیچ هوا را خدمتتان ارائه خواهیم داد

 

به طور معمول افرادی الان مخاطبین این مطلب هستند و به عبارتی کسانی در حال مطالعه این مقاله هستند که به نحوی با مشکلات پرشر سوئیچ هوا در دستگاه پکیج دیواری خود روبرو هستند

در واقع ما حدس میزنیم اکثر کسانی که در حال حاضر این مطلب را مطالعه می‌کنند کمی قبل‌تر با ارو و کد خطایی در پکیج دیواری خود مواجه شده‌اند که پس از بررسی کدهای خطای پکیج خود با عبارت پرشر سوئیچ هوا و یا در مواردی سنسور فشار فن پکیج روبرو شده‌اند و جهت آشنایی با این قطعه و در نتیجه پیدا کردن علت بروز این کد خطا و همچنین برطرف نمودن این ارور وارد این صفحه شده‌اند.

البته ممکنه این حدس ما اشتباه باشد و شما از روی کنجکاوی و یا تکمیل آموخته‌های خود وارد این صفحه شده‌اید که در هر صورت برای ما فرقی نمی‌کند، ما تمام چیزهایی که در رابطه با قطعه پرشر سوئیچ هوا می‌دانیم را در این مطلب در اختیارتان قرار میدهیم.

ولی برای اینکه وقت خود را بیهوده تلف نکنید ما پیشنهاد میکنیم دلایل بروز این کد خطا را با مطالعه مقاله ارور 40 60 80 ایران رادیاتور دنبال کنید، البته حتی اگر پکیج دیواری شما مارکی غیر از ایران رادیاتور میباشد نیز پیشنهاد میکنم این مقاله را مطالعه کنید چون در این مطلب ما در مورد روش های برطرف نمودن مشکلات پرشر سوئیچ هوا به صورت مفصل صحبت کردیم، پس صرفنظر از برند پکیج این مطلب به شما در رفع ارور های مرتبط با پرشر سوئیچ هوا کمک زیادی خواهد کرد.

(ممکنه در جای جای این مطلب با عبارت ارور 40-60-80 مواجه باشید ولی اگر شما از هر نوع دستگاهی به غیر از ایران رادیاتور نیز استفاده میکنید پیشنهاد میکنم این عبارت را نادیده گرفته و فقط به اطلاعاتی که در این مطلب ارائه دادیم در زمینه رفع ارور مرتبط با پرشر سوئیچ هوا و فن پکیج توجه کنید)

نحوه عملکرد پرشر سوئیچ هوا

پرشر سوئیچ هوا در واقع سنسوری هست که وظیفه دارد به برد الکترونیک سالم بودن فن را گزارش دهد، پرشر هوا در واقع یک میکروسوئیچ حساس هست که با کمی فشار وصل شده و در صورت کم شدن فشار قطع می‌شود، برای اینکه این فشار کم به میکروسوئیچ وارد شود بوسیله یک دیافراگم و با مقدار کمی باد که از کار کردن فن پکیج این باد تامین می‌شود استفاده شده، پس هر زمانی که فن پکیج کار کند با گردش پروانه آن و تولید باد این میکروسوئیچ وصل شده و به برد الکترونیک گزارش می‌دهد که فن کار می‌کند و هر زمان که فن کار نکند این میکروسوئیچ قطع بوده و مدار آن همچنان قطع می‌باشد.

علائم خرابی سنسور فن پکیج یا پرشر سوئیچ هوا

همانطور که قبلا عرض کردم در صورتی که فن پکیج کار کند ولی دستگاه ارور عدم کار کردن فن را بدهد نشانه اصلی خرابی پرشر هوا می‌باشد، گاهی هم پرشر سوئیچ هوا قبل از کار کردن فن در وضعیت وصل قرار گرفته است که در این صورت پکیج ارور خرابی پرشر سوئیچ هوا می‌دهد، این ارور در پکیج ایران رادیاتور ارور 40 60 70 می‌باشد.

 

روش تست پرشر سوئیچ هوا

تست پرشر سوئیچ هوا به این صورت است که در زمان روشن بودن فن و پکیج اگر یکی از فيش های پرشر هوا را اگر بکشید شعله خاموش شده و پس از مدتی فن نیز خاموش میشه در غیر این صورت پرشر سوئیچ هوا معیوب است.

ولی در حالت کلی وجود عیب در هر قطعه از پکیج دیواری با یک آلارم و یا کد خطا مواجه خواهیم بود. مثلا در پکیج آنالوگ ایران رادیاتور ارور 40 60 70 به معنای معیوب بودن پرشر سوئیچ هوا می‌باشد.

تعمیر پرشر سوئیچ هوای پکیج دیواری

اگر به معنای حقیقی به دنبال آموزش تعمیر پرشر سوئیچ هوا می‌باشید باید اینو عرض کنم پرشر سوئیچ هوا به هیچ عنوان قابل تعمیر نیست، ولی معمولا اکثر کسانی که به دنبال واژه تعمیر پرشر سوئیچ هوا هستند در واقع با اروری در دستگاه پکیج دیواری خود روبرو شده‌اند که در شرح ارور از پرشر سوئیچ هوا نامبرده شده است، لازم به ذکر است که در این صورت در 90 درصد مواقع قطعه پرشر هوا معیوب نیست.

برای رفع مشکلات مرتبط با پرشر سوئیچ هوا و همچنین فن پکیج پیشنهاد می کنم مقاله‌ای که قبلا تحت عنوان ارور 40 60 80 ایران رادیاتور منتشر کردیم را مطالعه نمایید، پیشنهاد میکنم حتی اگر مارک پکیج شما غیر از ایران رادیاتور نیز می‌باشد مقاله فوق را خط به خط مطالعه کنید و از اطلاعاتی که ارائه دادیم جهت رفع مشکلات مرتبط با پرشر سوئیچ هوا استفاده کنید

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *