نمایندگی تعمیرات پکیج ایران رادیاتور در تهران

نمایندگی تعمیرات پکیج ایران رادیاتور در تهران

نمایندگی تعمیرات پکیج ایران رادیاتور در تهران


آنچه در این مقاله می‌خوانید پنهان
5/5 - (1 امتیاز)

نمایندگی تعمیرات پکیج ایران رادیاتور در تهران آماده سرویس دهی و ارائه خدمات پس از فروش ایران رادیاتور در شهر تهران میباشد . این مجموعه با بکارگیری گروهی از تعمیرکاران زبده و با تجربه آماده سرویس دهی به مشترکین محصولات ایران رادیاتور در تهران میباشد .

نمایندگی خدمات پس از فروش ایران رادیاتور

نمایندگی تعمیرات ایران رادیاتور

شرکت ایران رادیاتور بزرگترین تولید کننده انواع تجهیزات سرمایشی و گرمایشی در ایران میباشد . این شرکت با همکاری بیش از 1000 نیرو در سراسر کشور خدمات ایران رادیاتور را به مشترکین خود ارائه میدهد . نمایندگی تعمیرات ایران رادیاتور در تهران وظیفه ارائه خدمات ایران رادیاتور در تهران به مشترکین این شرکت را دارد .

چرا مهم است تعمیر پکیج ایران رادیاتور توسط نمایندگی تعمیرات ایران رادیاتور صورت بگیرد ؟

همانطور که میدانید داشتن خدمات پس از فروش رکن اصلی خرید محصول توسط مشتری میباشد . در واقع شرکت های تولید کننده انواع محصولات جهت سرویس دهی به مصرف کنندگان محصولات خود با ارائه مجوز به افراد مختلف در سراسر کشور اقدام به کنترل واحد خدمات پس از فروش و جلوگیری از زیان مصرف کنندگان خود میشود . مصرف کنندگان هر محصول جهت دریافت خدمات پس از فروش مطمئن ملزم به تماس با نمایندگی مجاز میباشند .

آیا شرکت ایران رادیاتور در تهران نمایندگی تعمیرات دارد ؟

با توجه به اینکه دفتر مرکزی شرکت ایران رادیاتور در شهر تهران میباشد پس به طور قطع این شرکت در شهر تهران نیز نمایندگی تعمیرات متعددی دارد . شرکت ایران رادیاتور که روزگاری فقط با تولید و عرضه رادیاتورهای آلومینیومی محبوبیت خود را در بین مردم پیدا کرد اما هماکنون این شرکت تولید کننده تعداد زیادی تجهیزات گرمایشی و سرمایشی میباشد و مصرفکنندگان زیادی را به خود جذبکرده است طبیعی است که ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی محصولات این شرکت نیازمند نمایندگان متعددی در سراسر کشور میباشد

گارانتی خدمات ایران رادیاتور چه مدت است ؟

شرکت ایران رادیاتور برای محصولات پکیج شوفاژ تولیدی خود گارانتی 2 ساله از زمان نصب در نظر گرفته است و همچنین ضمانت 10 ساله تامین قطعات یدکی و خدمات پس از فروش را ارائه میدهد . البته باید توجه کرد گارانتی محصولات ایران ران رادیاتور مشروط به این است که نصب دستگاه توسط نصاب مجاز صورت گرفته باشد .

برای دریافت خدمات پس از فروش در زمان گارانتی لازم است با تلفن 1600 تماس حاصل نمایید . لازم به ذکر است که به دلیل اینکه شرکت پکیجکار نمایندگی مجاز ایران رادیاتور نمیباشد انجام تعمیرات در دوره گارانتی را نمیپذیرد و این امر تنها با تماس با شماره تلفن فوق برای شما میسر خواهد شد .

خدمات نمایندگی تعمیرات ایران رادیاتور در تهران

 • تعمیر کلیه قطعات یدکی انواع پکیج ایران رادیاتور
 • سرویس سالیانه و تغییر فصل پکیج ایران رادیاتور
 • رسوب زدایی انواع مبدل حرارتی {ثانویه و اصلی}
 • تعمیر برد الکترونیک پکیج ایران رادیاتور
 • تعمیر و سرویس پمپ سیرکولاسیون
 • شستشو و سرویس فن تخلیه دود
 • شستشوی کامل مدار رادیاتورها
 • و کلیه خدمات و تعمیرات مرتبط با پکیج ایران رادیاتور

برای چه نوع معایبی میتوان با نمایندگی تعمیرات ایران رادیاتور تماس حاصل کرد ؟

 • در صورت گرم نشدن آب مصرفی پکیج ایران رادیاتور
 • درصورت گرم نشدن رادیاتورها در پکیج ایران رادیاتور
 • در صورتی که آب مصرفی در حمام سرد و گرم میشود
 • در صورتی که دستگاه صدای زیادی میدهد
 • در صورت کم شدن مکرر و یا زیاد نشدن فشار بار پکیج
 • در صورت گرم نشدن برخی از رادیاتورها
 • در صورت مشاهده کد خطا و یا روشن نشدن دستگاه
 • در بالا نرفتن فشار بار پکیج
 • و کلیه مشکلاتی که مرتبط با پکیج های ایران رادیاتور باشد میتوانید با شرکت پکیجکار تماس حاصل کنید

قبل از تماس با نمایندگی تعمیرات پکیج ایران رادیاتور چه کنیم ؟

لازم به ذکر است شما مصرف کننده محترم قبل از تماس با هر تعمیرکاری ابتدا خودتان نسبت به شناسایی عیب بوجود آمده در حد توان خود اقدام نموده . برای این منظور میتوانید با مراجعه به صفحه کدهای خطای پکیج ایران رادیاتور و یا مطلب عیب یابی پکیج ایران رادیاتور تا حدودی نسبت به عیب بوجود آمده آگاهی پیدا کنید . کمترین مزیت این کار آشنایی با عیب دستگاه میباشد که در این صورت تعمیرکار نمیتواند کم لطفی کند چون شما تا حدودی به ایراد بوجود امده آگاهی دارید .

بررسی کد خطای پکیج اولین کار در صورت خرابی دستگاه میباشد :

در صورت وجود مشکل در پکیج ایران رادیاتور قبل از هر اقدامی بررسی کنید چه خطایی روی پکیج ظاهر میشود . کد خطا در پکیج های آنالوگ به صورت چشمک زدن برخی از چراغ های سبز رنگ روی پانل مشخص میشود و در پکیج های دیجیتال کد خطا بوسیله نمایش حروف و اعداد لاتین روی نمایشگر نشان داده میشود .

بعد از شناسایی و مشخص شدن کد خطای نشان داده شده با مراجعه به لینک هایی که ارائه دادم نسبت به دلیل بروز این خطا اقدام نمایید . به عنوان مثال چشمک زدن چراغ های 40  و 70 در پکیج ایران رادیاتور و یا نمایش خطای E1 در پکیج دیجیتال ایران رادیاتور نشانه کم بودن فشار بار پکیج میباشد که با یک تنظیم فشار بار ساده توسط خودتان مشکل برطرف خواهد شد .

تنظیم فشار بار پکیج ایران رادیاتور به چه صورت است ؟

فشار بار پکیج ایران رادیاتور همیشه باید روی حد استاندارد 1/5 بار باشد . این فشار که بوسیله گیجی که روی پانل پکیج است نمایش داده میشود عقربه آن در حالت نرمال باید روی خط 1/5 بار باشد . در صورت کم شدن فشار بار که اگر این کم شدن در حد فاصل کمتر از 10 روز نباشد طبیعی است و به خاطر بخار شدن مقداری از آب سیستم میباشد . کم شدن فشار بار پکیج زیر خط نیم بار باعث از کار افتادن دستگاه میشود که در برای برطرف نمودن مشکل باید اقدام به تنظیم فشار بار پکیج و یا به عبارت عموم هواگیری پکیج نمایید .

هواگیری پکیج ایران رادیاتور بوسیله شیر پرکن صورت میگیرد . این شیر که در برخی پکیج ها به رنگ آبی میباشد و در برخی مدل ها به رنگ مشکی بوده از زیر پکیج خارج شده است که برای مشاهده آن باید خم شوید و زیر دستگاه را مشاهده نموده . سپس با چرخاندن ولوم شیر پرکن در خلاف جهت عقربه های ساعت نسبت به تنظیم فشار بار اقدام نمایید . پس از رسیدن عقربه گیج فشار به حد 1/5 بار سریعا نسبت با بستن شیر پر کن اقدام نمایید .

نکته : به هیچ عنوان قبل از بستن شیر پرکن محل را ترک نکنید {گاهی اوقات به دلیل فشار کم آب ساختمان و دیر بالا رفتن عقربه افراد اقدام به ترک محل میکنندذ ولی این کار به شدت خطرناک است . برای این منظور میتونید در ساعات پایانی شب که فشار آب بیشتر است نسبت به هواگیری پکیج اقدام نمایید }

تفاوت اعزام تعمیرکار توسط نمایندگی مجاز و تعمیرکاران متفرقه

دوستان عزیز اگر با این تصور که چون نمایندگی مجاز هست پسکارش درست است باید بدانید سخت در اشتباه هستید . چون در بین نمایندگان شرکت نیز بسیار افراد مبتدی و تازه کار هستند که با کوچکترین خرابی قطعه اقدام به تعویض کامل قطعه مینمایند . به عنوان مثال در صورتی که پکیج خطای 40-60-80 بده شرکت دستشان را بازگذاشته و گفته لازم نیست برد را تعمیر کنید و در صورت وجود اشکال برد الکترونیک را کامل تعویض نمایید . در صورتیکه تمام قطعات برد سالم است و فقط یک قطعه کوچک از برد الکترونیک نیاز به تعویض دارد . پس به دنبال افراد کارکشته و با تجربه باشید تا با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت کارتان انجام شود .

نتیجه گیری : اگر دستگاه شما در زمان گارانتی به سر میرود یعنی کمتر از دو سال ازنصب آن میگذرد جهت تعمیر پکیج ایران رادیاتور خود با تلفن چهار رقمی خدمات ایران رادیاتور تماس حاصل نمایید تا از گارانتی محصول استفاده کنید . ولی اگر بعد ازدوره گارانتی هستید یا به عبارتی بیشتر ازدو سال ازنصب پکیج میگذرد معقولانه ترین کار اینست که با تحقیق و پرسجو بهترین و منصف ترین تعمیرکار را که در نزدیک شما باشد را پیدا کنید .شرکت پکیجکار با گروهی از بهترین تعمیرکاران پکیج آماده ارائه خدمات و تعمیرات ایران رادیاتور در سراسر تهران میباشد 

مشکلات شایع پکیج ایران رادیاتور :

همانطور که میدانید در پکیج های دیواری جدید اکثر مشکلات بوسیله برد الکترونیک شناسایی شده و به ما نشان داده می شود، وجود کد خطا یا آلارمی که برد الکترونیک بدین وسیله عیب را به ما گزارش می‌دهد کار را برای عیب یابی پکيج راحت‌تر می‌کند.

در پکیج های ایران رادیاتور این کدهای خطا به دو صورت نمایش داده می شود، در پکیج های آنالوگ بوسیله چشمک زدن چراغ های سبز رنگ که اعدادی از 30 تا 80 دارند، و در پکیج های دیجیتال بوسیله حروف و اعداد لاتینی که روی نمایشگر ظاهر می شود.

در اینفوگرافی زیر به برخی از خطاهای شایع در پکیج ایران رادیاتور اشاره کرده‌ایم.

اینفوگرافی کدهای خطای شایع ایران رادیاتور
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

 

دلیل اصلی خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور مدل آنالوگ :

دلیل اصلی خاموش شدن انواع پکیج دیواری معمولا کم شدن فشار بار می‌باشد، فشار بار در انواع پکیج دیواری باید همواره در حد مناسب 1/5 بار باشد.

در صورت کم شدن فشار بار پکیج و رسیدن عقربه به زیر نیم بار دستگاه خودبه‌خود از کار افتاده و تا تنظیم نشدن فشار بار روی 1/5 درجه شروع به کار نمی‌کند، این به خاطر جلوگیری از آسیب بدون آب کار کردن پکیج می‌باشد.

در پکیج ایران رادیاتور مدل آنالوگ کم شدن فشار بار بوسیله چشمک زدن چراغ های 40 و 70 مشخص می‌شود، در صورت مشاهده چشمک زدن این چراغ ها باید اقدام به تنظیم فشار بار نمایید.

ارور 40 - 70 در نمایندگی تعمیرات پکیج ایران رادیاتور در تهران
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در مقاله دیگری به صورت مفصل صفر تا صد تعمیر پکیج ایران رادیاتور را شرح داده‌ایم، اگر علاقمند به یادگیری هستید پیشنهاد میکنم حتما سری به مقاله فوق بزنید

قبل از تماس با نمایندگی تعمیرات ایران رادیاتور در تهران چه باید کرد؟

مطمئنا وقتی با مشکل خرابی پکیج دیواری ایران رادیاتور مواجه می‌شوید تنها چاره شما مراجعه تعمیرکار نیست بلکه در مواردی ممکن است خودتون بتوانید مشکل دستگاه را برطرف کنید.

اگر وقت و حوصله یادگیری نکات مهم در تعمیر پکیج ایران رادیاتور را دارید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید

در واقع اگر پکیج شما خراب شده است و جهت عیب یابی پکيج به کمک احتیاج دارید میتونید روی کمک ما حساب کنید، شرکت پکیجکار با ارائه صدها مقاله و ویدئوی آموزشی به صورت کاملا رایگان حسن نیت خود را در انتقال دانش به علاقمندان همواره نشان داده است.

در ادامه میخوایم لحظه لحظه با شما باشیم و با هم مشکلات پکیج را بررسی کنیم تا ببینیم اگر مشکل جزئی هست و بدون مراجعه تعمیرکار حل خواهد شد حتماً همین کارو خواهیم کرد.

نکات مهم در صورت خرابی پکیج :

با این تصور که خرابی پکیج به معنای از کار افتادن آن در یکی از حالت های تابستان و یا زمستان و یا هر دو حالت است در وحله اول موارد زیر را یک به یک بررسی کنید :

 • بررسی کنید گاز ورودی به پکیج و یا شیر اصلی گاز ساختمان باز باشد

شیر ورودی گاز بسته است

 

 • بررسی کنید دوشاخه برق پکیج متصل باشد
 • بررسی کنید فشار بار روی 1.5 باشد و در صورت کمتر بودن با باز کردن شیر پرکن اقدام به بالا بردن فشار بار پکیج نمایید

فشار مناسب پکیج 1/5 بار است

 • بررسی کنید شیرهای رفت و برگشت زیر پکیج و همچنین شیر رادیاتورها باز باشد (در فصل زمستان)

بسته بودن شیرهای رادیاتور علت صدای پکیج ایران رادیاتور

در وحله بعد در صورت قرمز شدن چراغ پکیج و یا کار نکردن آن پکیج را یکبار ریست کنید، طریقه ریست پکیج دیواری ایران رادیاتور مدل آنالوگ به این صورت است که باید دکمه کوچک که در سمت چپ پنل و تقریبا در کنار چراغ قرمز رنگ وجود دارد را یکبار فشار دهید

 

آموزش ریست در نمایندگی تعمیرات ایران رادیاتور در تهران

در پکیج های دیجیتال ایران رادیاتور با چرخاندن ولوم اصلی به سمت پایین یعنی جایی که آیکون R قرار دارد و سپس روی آیکون OFF و نهایتا روی حالت تابستان یا زمستان پکیج ریست خواهد شد

چرا گاهاً لازم می‌شود پکیج را ریست کنیم؟

در مقاله ای که قبلا در سایت تحت عنوان عیب یابی پکيج منتشر کردیم به صورت مفصل در این باره صحبت کردیم ولی به اختصار خدمتتان عرض میکنم که گاهی سیستم الکترونیکی پکیج با توجه به درخواست های متعدد عمل کردن آب مصرفی و رادیاتور که از سمت ما صورت می‌گیرد باعث می‌شود برد الکترونیک در حالت استند بای قرار بگیرد و چراغ ، در این حالت باید با انجام ریست یک راه اندازی مجدد صورت بگیرد

چرا خرابی پکیج بیشتر در فصل زمستان اتفاق می افتد؟

این سوالی هست که برخی از مشتری ها اغلب از ما می‌پرسند و پاسخ آن هم خیلی واضح هست، به این خاطر که در فصل زمستان پکیج دیواری بیشترین فعالیت را خواهد داشت و در آن واحد هم باید رادیاتورها را گرم کند و هم زمانی که شما آب گرم را باز می‌کنید دستگاه از حالت شوفاژ خارج شده و روی حالت آبگرم میرود،

به همین خاطر است که ما همیشه به شما تاکید میکنیم از باز کردن شیر آبگرم به مدت کم خودداری کنید، چون با هر بار باز شدن آبگرم در دستگاه قطعات زیادی مجبور به فعالیت می‌باشند و همین مسئله باعث می‌شود استهلاک دستگاه به شدت زیاد شود

سعی کنید این فرهنگ را در خانواده خود درست کنید که از شیر آبگرم فقط در مواقع احتیاج طولانی مدت مثل حمام کردن و یا ظرف شستن استفاده کنید و برای استفاده کوتاه مثل شستن دست و… از آبسرد استفاده کنید.

پس متوجه شدید دلیل اصلی خرابی پکیج در فصل زمستان در واقع استهلاک دستگاه و فعالیت زیاد پکیج در این فصل می‌باشد،

برای اینکه از شر خرابی های مکرر پکيج در امان باشیم :

بنده به شخصه در منزل خودمون کنار دستگاه پکیج یک آبگرمکن دیواری نصب کردم و رادیاتورها را به پکیج متصل کردم و آبگرم ساختمان را از آبگرمکن تامین می‌شود، با این کار استهلاک پکیج خیلی کمتر می‌شود.

چرا پکیج منزل ما زود به زود خراب می‌شود؟

یکی از سوالات پر تکراری که اغلب مشتریان از تعمیرکار می‌پرسند این است که چرا پکیج ما هر روز خراب می‌شود؟

برای پاسخ به این سوال قبل از هر چیزی باید نحوه استفاده شما از دستگاه ‌شوفاژ دیواری را شرح دهید.

لازمه بدونید مهمترین عامل خرابی زود به زود پکیج دیواری علاوه بر استفاده نادرست افزایش استهلاک آن میباشد اگر نمی‌دانید چه کارهایی باعث افزایش استهلاک دستگاه شما میباشد

مهمترین دلایل استهلاک پکیج دیواری :

 • استفاده بی مورد از شیر آبگرم

برای جلوگیری از خرابی های مکرر پکيج باید این فرهنگ را در خانواده درست کنید که فقط زمانی که قصد استفاده طولانی مدت دارند شیر آبگرم را باز کنند و در مواردی که نیاز کم به آب دارید به هیچ عنوان شیر آبگرم را باز نکنید (چون فرآیند گرم کردن آب مصرفی در دستگاه پکیج بسیار پیچیده است و با هر بار باز شدن شیر آبگرم حتی به مدت کم چندین قطعه مختلف در دستگاه باید مشغول فعالیت شود، حالا خودتان تصور کنید شما به شخصه روزانه چند بار بی مورد شیر آبگرم را باز می‌کنید؟) همین مسئله یکی از دلایل اصلی استهلاک پکیج دیواری می‌باشد.

 • استفاده از دمای حداکثر در پکیج دیواری

یکی از نشانه های بارز در خرابی پکیج استفاده از دمای حداکثری برای آبگرم و رادیاتور میباشد، توجه داشته باشید آب تا دمای 60 درجه هیچ رسوبی را از خود آزاد نمی‌کند و فقط بعد از بالا رفتن از این دما هست که دستگاه شروع به رسوب گرفتن می‌کند.

اگر سعی کنید هیچ وقت دمای پکیج را (چه حالت تابستانی و چه زمستانی) بیشتر از 60 درجه قرار ندهید شدیدا باعث بالا رفتن عمر دستگاه خود میشوید.

 • عدم استفاده از تجهیزات جلوگیری از تشکیل رسوب در دستگاه مثل فیلتر پلی فسفات و رسوب زدای مغناطیسی و صافی مغناطیسی برگشت و محافظ برق استاندارد

همانطور که میدانید رسوب آب بزرگترین دشمن پکیج می‌باشد و در ضمن یکی از مهمترین عوامل ایجاد رسوب در دستگاه شوفاژ دیواری عدم استفاده از فیلتر های ذکر شده میباشد

 • باز و بست بی مورد شیر آبگرم

شاید برای شما جای تعجب داشته باشد که حتی باز و بست بی دلیل شیر آب گرم باعث افزایش استهلاک دستگاه می‌باشد، همانطور که در ابتدا گفتم با هر بار باز شدن آب گرم قطعات بسیاری در دستگاه مشغول فعالیت می‌شود و همچنین باید این را بدانید که حتی باز بودن شیر آبگرم به صورت یکسره چندین برابر قطع و وصل مکرر آبگرم برای سلامت دستگاه مفید می‌باشد، پس این عادت را در خود و خانواده خود بوجود بیارید که وقتی شیر آبگرم را باز می‌کنید تا آخر باز بگذارید و مرتب باز و بسته نکنید

نمایندگی تعمیرات پکیج ایران رادیاتور در تهران
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

 

آیا میدانید تعمیر پکیج ایران رادیاتور توسط افراد متفرقه چه عواقبی دارد؟

مطمئنا اگر شما هم جزو مصرف کنندگان پکیج های ایران رادیاتور باشید حداقل یکبار هم که شده با مشکلات خرابی پکیج دیواری روبرو شده‌اید و از سختی های پیدا کردن یک تعمیرکار معتبر آگاهی دارید.

شاید برای افرادی که از پکیج دیواری استفاده نمی‌کنند به زبان آوردن جمله “پیدا کردن یک تعمیرکار پکیج معتبر” خیلی راحت باشه ولی کسانی که تا به حال زخم تعمیر پکیج توسط تعمیرکار نما را خورده باشند به طور قطع از به زبان آوردن این جمله حس غریبی خواهند داشت.

البته اگر شخصیت سهل‌انگاری داشته باشید مطمئنا در مواقع خرابی پکیج و پیدا کردن یک تعمیرکار با انتخاب اشتباه خود و سپردن تعمیر پکیج به افراد ناکارآمد در نهایت با خود به این نتیجه رسیده‌اید که مشکل اصلی از برند تولید کننده پکیج می‌باشد و درک این موضوع که مهمترین عامل در یک تعمیر پکیج اصولی و منصفانه به کیفیت محصول مربوط نمی شود بلکه فقط به انتخاب یک تعمیرکار خوب توسط شما مربوط می‌شود.

این نکته مهم را همیشه به خاطر بسپارید که گاهاً تعمیر پکیج توسط افراد مبتدی و کم تجربه در نهایت حتی باعث این خواهد شد که مجبور به تعویض پکیج با یک برند دیگر شوید و چون مشکل اصلی که منجر به تعویض پکیج شده انتخاب اشتباه تعمیرکار توسط شخص شما میباشد کلیه مشکلات قلبی را با برند جدید نیز خواهید داشت و در نهایت با خود این تصور را می‌کنید که کلیه اجناس ایرانی بی کیفیت می‌باشد.

پس لطفا در انتخاب تعمیرکار پکیج ایران رادیاتور نهایت دقت را به خرج دهید و با صرف کمی وقت و حوصله در اینترنت به دنبال مرکزی باشید که بهترین دانش را از پکیج دیواری داشته باشد و همچنین در ارائه دانش خود کمترین خساست را به خرج دهد.

مطمئنا اگر با این هدف به دنبال تعمیرکار پکیج ایران رادیاتور در تهران باشید معتبرترین مجموعه جهت تعمیر پکیج شرکت پکیجکار می‌باشد.

در ویدئو زیر به صورت واضح تفاوت یک تعمیرکار باتجربه و معتبر را با یک تعمیرکار مبتدی و متفرقه بیان کردیم و همچنین به شرح برخی از ترفند های تعمیرکاران سودجو پرداخته‌ایم که دیدن آن به کسانی که قصد پیدا کردن تعمیرکار پکیج متخصص و معتبر دارند توصیه میشود

اگر پکیج خاموش شده چه باید کرد ؟

در ادامه این مطلب قصد دارم به کسانی که با مشکل خرابی پکیج دیواری روبرو شده اند و تمایل دارند قبل اینکه از یه تعمیرکار پکیج درخواست بازدید کنند تمایل دارند شانس خودشون را برای ترکوندن پکیج امتحان کنند {شوخی} مطالبی را ارائه بدم . البته به دور از شوخی گاهی اوقات خرابی پکیج دیواری به خاطر یک ایراد جزئی میباشد که بدون مراجعه تعمیرکار شما قادر خواهید بود خودتان مشکل را برطرف کنید .

ما سعی میکنیم به ایرادات شایع بپردازیم که برطرف کردن آن حتی توسط خانم های خانه دار نیز میسر خواهد بود . پس تصور نکنید قصد خنثی سازی بمب هیدروژنی را دارید . بلکه بسیاری از مشکلات پکیج هست که با یه تنظیم ساده قابل رفع میباشد . پیشنهاد میکنم قبل از درخواست تعمیرکار حتما نکات زیر را بررسی کنید چون ممکنه از شانس بد شما گیر یه تعمیرکار سودجو بی افتید و مبالغ زیادی بابت رفع همین مشکلات ساده از شما دریافت کنند .

البته ما برای تعمیرکاران تازه کار و علاقمندان به یادگیری تعمیرات پکیج ایران رادیاتور به صورت تخصصی صفر تا صد را در لینک فوق آموزش دادیم

آموزش رفع ایرادات جزئی پکیج مخصوص خانم های خانه دار

در صورت خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور قبل از هر اقدامی مطمئن شوید فشار بار دستگاه حدفاصل 1 تا 1.5 بار باشد . این فشار که توسط یک گیج با عقربه هایی از صفر تا چهار دارد نباید از یک کمتر شود . { در ادامه توضیح میدم اگر فشار کمتر از یک بار شده بود چطور آنرا زیاد کنید }

گیج فشار پکیج ایران رادیاتور رفع خطای E1

برای اینکه عقربه فشار بار را زیاد کنید شما باید جایگاه قطعه ای به نام شیر پرکن را در پکیج پیدا کنید . شیر پرکن در قسمت زیری پکیج قرار گرفته است که باید برای مشاهده آن خم شوید و زیر دستگاه را مشاهده کنید . البته اشتباه نکنید شیر پرکن با شیرهایی که در زیر پکیج هستند و به شیلنگ ها متصل هستند فرق میکند . در واقع شیر پرکن روی خود پکیج قرار گرفته و قطعه ای جدا از پکیج نیست که به دستگاه متصل شده باشد .

در برخی از پکیج های ایران رادیاتور شیر پرکن دارای ولوم آبی رنگ هست و در بذخی مدل ها ولوم مشکی رنگ دارد . باید ولوم آن را در جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید تا فشار به 1.5 بار رسید سریعا آنرا ببندید .

نکته : حتما قبل از ترک محل از بسته بودن کامل شیر پرکن اطمینان حاصل کنید .

علت گرم نشدن رادیاتور پکیج ایران رادیاتور در زمستان

در اینفوگرافی زیر به بررسی گرم نشدن رادیاتور شوفاژ در دستگاه پکیج دیواری پرداخته‌ایم :

اینفوگرافی علت گرم نشدن رادیاتور پکیج
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

دلایل گرم نشدن رادیاتور پکیج :

 • کم بودن فشار بار پکیج
 • معیوب بودن پمپ سیرکولاسیون (گیرپاژ بوده یا سوخته)
 • بسته بودن شیرهای زیر پکیج
 • کثیف بودن توری صافی برگشت
 • هوا گرفتن رادیاتورها
 • بسته بودن شیرهای بالا و پایین رادیاتورها
 • رسوب داشتن مبدل ثانویه
 • سوختن شیر موتوری

اگر به دنبال نمایندگی تعمیرات ایران رادیاتور در تهران هستید با ما تماس بگیرید

تعمیرکار پکیج ایران رادیاتور

اگر هم اکنون به دنبال مرکز معتبری جهت درخواست تعمیرکار پکیج ایران رادیاتور در تهران را دارید پیشنهاد میکنم بیشتر از این وقت را تلف نکنید و با شرکت پکیجکار تماس بگیرید، برای اینکه گرفتار تعمیرکاران سودجو و متفرقه نشوید بهتر است کمی معقولانه در انتخاب تعمیرکار تصمیم گیری کنید.

تعمیرکاران سودجو با پرداخت هزینه های زیاد و به هر روشی جایگاه های بالايی در صفحه اول گوگل را کسب می‌کنند، البته این هزینه ها را در چند آدرس اول از مشتریان نگون بختی که تصور می‌کنند چون سایت آنها در رتبه بالا هست حتما کارشان نیز خوب می‌باشد و پس از اعتماد به این افراد به هزاران طریق سرشان کلاه می‌رود و حتی متأسفانه در اغلب اوقات کارشان نیز به درستی صورت نمی گیرد.

متاسفانه هر روز با مشتریان زیادی که از این سایت ها شدیداً زخم خورده اند روبرو می‌شویم که این مشتریان پس از مطالعه مقالات ما به ما اعتماد کرده و سالیان سال جزو مشترکین وفادار ما خواهند بود تبدیل می‌شوند.

ولی همیشه از این وضعیت به شود ناراحت هستیم که چرا باید شرایط به این صورت باشد که این گونه افراد بتوانند به راحتی در اينترنت برای مردم دام پهن کنند و پس از اینکه توانستند به هر طریقی کلاهبرداری خود را انجام دهند مشتری توانایی ارائه شکایت از آنها را نداشته باشند و یا شکایت برایشان صرفه اقتصادی ندارد.

چرا قانون بستری را فراهم نمی‌کند که یک فرد برای دومین بار توانایی کلاهبرداری به روش قبلی را نداشته باشد و با این روش پول های هنگفتی برای خود جمع می‌کنند و آب از آب تکان نمی خورد.

تمام این حرف ها را گفتم فقط با این هدف که در انتخاب تعمیرکار پکیج ایران رادیاتور و یا هر برند دیگری نهایت دقت را به خرج دهید تا شما نیز خدایی نکرده جزو این مشتریان نگون بخت قرار نگیرید.

شرکت پکیجکار همواره معتبرترین نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور در شهر تهران میباشد که این اعتبار را پس از مطالعه چند مقاله ما و نظرات مشتریان ما خواهید فهمید.

راههای افزایش عمر پکیج

اینفوگرافی راههای افزایش طول عمر پکیج
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

آموزش رفع ارور 70-80 در نمایندگی تعمیرات ایران رادیاتور در تهران

ارور 70-80 در پکیج ایران رادیاتور با این شرح در دفترچه راهنما ذکر شده است : عدم تشکیل و یا تشخیص شعله

در نمایندگی تعمیرات ایران رادیاتور در تهران ما این ارور را به این صورت شرح می‌دهیم : شعله پکیج روشن نمی‌شود و یا روشن شده ولی به دلیل وجود اشکال در قسمت حسگر (یون لیتیوم) شعله ثابت نمی‌ماند و مرتب خاموش می‌شود که پس از سه بار خاموش شدن چراغ قرمز پکیج روشن شده و خطای 70-80 ظاهر می شود.

روش رفع ارور 70-80 ایران رادیاتور

در وحله اول پس از باز کردن درب پکیج و همچنین درب محفظه احتراق دستگاه را مجدد ریست کنید تا ببینید پس از راه‌اندازی مجدد عملکرد دستگاه تا کجا پیش می‌رود و چراغ قرمز روشن می‌شود،

شعله تشکیل داده نمی‌شود :

 • گاز ورودی بسته است
 • شیر کنترل گاز معیوب است
 • برد الکترونیک معیوب است
 • جرقه زن خراب است

شعله تشکیل شده و خاموش می‌شود :

 • عدم تنظیم بودن فشار گاز و شعله
 • وجود اشکال در یون لیتیوم
 • کثیف بودن سر فلزی یون و یا تنظیم نبودن فاصله آن تا برنر
روش رفع ارور 70-80 در نمایندگی تعمیرات ایران رادیاتور در تهران
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

❌ 🎤 پادکست جامع آموزش پکیج ایران رادیاتور ویژه خانم های خانه‌دار

در پادکست زیر به صورت مفصل در مورد طریقه روشن کردن پکیج ویژه خانم های خانه‌دار تمام آموزش های لازم را ارائه داده‌ایم که امیدوارم برای شما مفید واقع شود 

⬇️ تشریح محتوای پادکست به صورت تصویری ⬇️

امیدوارم تا اینجای مطلب تونسته باشیم رضایت شما مخاطبین عزیز سایت پکیجکار را جلب کرده باشیم، در ادامه قصد دارم آموزش تعمیر پکیج ایران رادیاتور یا به عبارتی روشن کردن این پکیج را ویژه خانم‌های خانه‌دار و کلیه افرادی که هیچ پیش زمینه ای در رابطه با پکیج ندارند ارائه بدم، لازم به ذکره که چون در ادامه قصد دارم به صورت قدم به قدم و از صفر تمامی موارد مورد نیاز را شرح بدم طوری که حتی خانم‌های خانه‌دار هم قادر به درک و انجام آنها باشند ممکنه مطالعه این قسمت برای آنهایی که با پکیج دیواری آشنایی دارند کمی ناخوشایند باشه.

قبل از شروع مبحث اصلی به صورت تیتر وار موضوعاتی که قرار هست آموزش بدم را به ترتیب میگم و در ادامه به بررسی هر یک به نحوی که درک  و اجرای آن از عهده همه اقشار جامعه حتی خانم‌های خانه‌دار بربیاد میپردازم.

 1. اطمينان از اتصال برق پکیج
 2. باز بودن کلیه شیرهای زیر پکیج
 3. باز بودن شیرهای رادیاتورها
 4. تنظیم فشار بار پکیج
 5. در حالت وصل بودن کلیه کلیدها و ولوم های پکیج
 6. روش شناسایی خطای پکیج

خوب اگر موافق باشید در ادامه به صورت مفصل در مورد هر کدام از موارد گفته شده توضیحات کامل و قابل فهمی را ارائه بدم که حتی اگر برای اولین بار است که اسم پکیج دیواری را شنیده‌اید این توضیحات برایتان قابل هضم باشد

 • اطمینان از اتصال صحیح برق پکیج

اتصال برق پکیج در نمایندگی تعمیرات ایران رادیاتور

ببینید دوستان همانطور که همه می‌دانیم کلیه لوازم خانگی برای روشن شدن به برق احتیاج دارند که دستگاه پکیج نیز از این موضوع مستثنی نیست و یکی از ملزومات اصلی این وسیله برق می‌باشد.

برای اینکه پکیج کار کند باید دوشاخه‌ای که معمولا بوسیله یک کابل به دستگاه متصل شده است را به پریز برق متصل کنید.

نکته : همانطور که میدانید طبق یک قانون نانوشته برای محافظت از آسیب های ناشی از نوسانات برق معمولا در تمام لوازم الکترونیکی از قطعه‌ای با نام محافظ برق استفاده می‌شود و در صورتی که روی پریز کنار پکیج محافظ برق قرار داشت دوشاخه پکیج را به محافظ متصل کرده و در صورت و دقت کنید احتمالا یک کلید صفر و یک روی محافظ باید باشد که آنرا روی حالت یک یا روشن قرار دهید

به طور معمول روی محافظ های برق استاندارد چراغی تعبیه شده است که وجود برق را نشان می‌دهد که در این صورت اطمينان پیدا خواهید کرد که تا این قسمت برق وجود دارد

بعد از اتصال دوشاخه پکیج به محافظ برق و یا در صورت نبود محافظ به صورت مستقیم به پریز باید روی پکیج چراغی روشن شده باشد

نکته : دقت کنید ولوم اصلی پکیج ایران رادیاتور روی روشن قرار گرفته باشد

روشن بودن چراغ پکیج ایران رادیاتور در تعمیر پکیج ایران رادیاتور در تهران

پس همانطور که عرض کردم برای اینکه اطمينان پیدا کنید برق به درستی به پکیج می‌رسد باید ولوم اصلی دستگاه را روی حالت وصل قرار دهید و دقت کنید ببینید چراغی روی دستگاه روشن میشه یا نه

در صورتی که با توجه به تمام موارد گفته شده هنوز هیچ چراغی روی پکیج روشن نیست اولین کاری که باید انجام دهید اینه که محافظ برق را جدا کنید و دوشاخه پکیج را به صورت مستقیم به پریز برق متصل نمایید.

اگر با این حال و حتی با تغییر ولوم های پکیج هنوز هیچ چراغی روی دستگاه مشاهده نمیکنید به دلایل زیر مربوط میشه :

 1. سوختن فیوز برد الکترونیک پکیج
 2. شکستن ولوم اصلی خاموش و روشن پکیج و ماندن روی حالت خاموش
 3. باز شدن و قطع اتصال کابل برق پکیج از دوشاخه

دلایل روشن نشدن چراغ پکیج در نمایندگی تعمیرات ایران رادیاتور در تهران

با توجه به اینکه مخاطبین این قسمت از مطلب خانم‌های خانه‌دار و افراد مبتدی هستند ترجیح میدم بیشتر از این در رابطه با مشکل برق نداشتن پکیج توضیح ندم و بهتره از یک متخصص بخواهید برای بررسی مشکل مراجعه کند.

 • باز بودن شیرهای زیر پکیج
دسته شیرهای زیر پکیج باید در امتداد شیر باشند
دسته شیرهای زیر پکیج باید در امتداد شیر باشند

در ادامه آموزشی که توسط نمایندگی تعمیرات پکیج ایران رادیاتور به صورت کاملا ساده و روان ارائه می‌شود تا برای همه افراد به ویژه خانم‌های خانه‌دار قابل فهم باشد سراغ موضوع باز بودن شیرهای زیر پکیج می‌رویم.

قبل از هر چیزی این نکته خیلی مهم را همیشه به خاطر داشته باشید که به هیچ عنوان و در هیچ فصلی از سال حتی تابستان اقدام به بستن شیرهای زیر پکیج نکنید، اینو بدونید شیرهای زیر پکیج را برای استفاده تعمیرکار در هنگام تعمیر پکیج گذاشته‌اند و مصرف کننده به هیچ وجه نباید آنها را باز و بسته کند. علت آن را در ادامه بیشتر توضیح میدم.

خوب اول باید بدونید شیرهای زیر پکیج اصلا برای چی هستند و در نهایت دلیل اینکه نباید آنها را بست را خدمتتان عرض می کنم.

آب دزدی بایپاس علت گرم نشدن آب مصرفی پکیجمعمولا در زیر همه پکیج ها سه عدد شیر وجود دارد که بوسیله شیلنگ به زیر پکیج متصل هستند، البته گاهاً دیده شده بعضی از نصاب ها از چهار عدد شیر استفاده می‌کنند که در اصل نیازی نبوده

ببینید اگر خوب دقت کنید متوجه می‌شوید که دو عدد از این شیرها سایز بزرگتری دارند، این دو عدد شیر در واقع رفت و برگشت رادیاتورها می‌باشد و شیر کوچکتر ورودی آب سرد به پکیج می‌باشد

مطمئنا الان از خودتون می‌پرسید چرا نباید در فصل تابستان شیرهای رفت و برگشت رادیاتورها را بست؟

چرا شیرهای رادیاتورها در تابستان هم باید باز باشند؟

ببینید دوستان سیستم پکیج دیواری مدار بسته است و در بسیاری از موارد در فصل تابستان وقتی شما شیر آبگرم را مدت طولانی باز گذاشته و سپس می‌بندید حرارت دستگاه بالا می‌رود و چون این حرارت زیاد ممکنه به قطعات اصلی آسیب وارد کند برد کنترل به پمپ سیرکولاسیون و شیر موتوری فرمان می‌دهد که آب داخل دستگاه را برای مدتی داخل مدار رادیاتورها به گردش در آورده تا دمای آن کمتر شود

بستن شیر رادیاتور پکیجبستن شیرهای زیر پکیج و شیرهای رادیاتورها باعث عدم گردش آب در مدار و آسیب رسیدن به قطعات اصلی می‌شود.

خوب حالا که به اهميت باز بودن شیرهای زیر پکیج پی بردید باید بدونید جهت دسته شیرهای زیر پکیج باید به چه صورت باشد که در حالت باز باشند. ببینید دوستان توجه داشته باشید که دسته باز و بست شیر برای اینکه در حالت باز باشد باید در امتداد شیر قرار گرفته باشد، اگر دسته آن را بچرخانید به طوری که دسته عمود بر شیر قرار بگیرد در این حالت شیر در حالت بسته می‌باشد.

جهت شیرهای زیر پکیج
جهت شیرهای زیر پکیج

دوستان عزیز دقت کنید برای روشن کردن پکیج همیشه شیر ورودی گاز هم باید به صورتی که گفتم دسته آن به صورت موازی با شیر قرار گرفته باشد و همچنین شیر گاز اصلی ساختمان هم باز باشد در صورتی که شما به مدت طولانی از پکیج استفاده نکردید و یا اولین راه‌اندازی پکیج باشد ممکنه در مدار لوله گاز هوا باشد که جهت تخلیه هوا یا میتونید شیلنگ گاز زیر پکیج را باز کنید و هوا را تخلیه کرده یا هنگام راه‌اندازی دو یا سه بار دستگاه را ریست کنید تا هوای مسیر خارج شود.

بسته بودن شیر گاز ورودی دلیل روشن نشدن پکیج
دسته شیر گاز اگر به این صورت باشد یعنی بسته است و باید بچرخانید تا دسته موازی با شیر قرار بگیرد
 • باز بودن شیرهای رادیاتورها

به دلایلی که در قسمت قبل عرض کردم باید شیرهای بالا و پایین رادیاتورها نیز همواره باز باشند، البته لازم نيست اصلا نگران این مسئله باشید که در گرمای شدید تابستان ممکنه رادیاتورها گرم بشه، چون در حالت عادی وقتی دستگاه روی حالت تابستان قرار می‌گیرد مسیر رادیاتورها کامل بسته می‌شود و ضمنا موضوعی که گفتم در مورد گردش آب برای خنک کردن دستگاه آنقدر ناچیز است که شما اصلا متوجه آن نخواهید شد.

نکته : البته در صورتی که سوپاپ شیر موتوری به درستی عمل نکند در مواردی ممکنه باعث گرم شدن نسبی برخی از رادیاتورها در فصل تابستان باشید که اولا در اون صورت حتما باید دستگاه توسط متخصص سرویس شود و اگر فعلا قصد تعمیر پکیج را ندارید سعی کنید حداقل یک یا دو رادیاتور را در تابستان باز بگذارید

خوب چطور شیرهای رادیاتورها باز می‌باشند؟

ولوم پلاستیکی شیر بالایی رادیاتور را به سمت خلاف جهت عقربه های ساعت کامل بچرخانید تا در حالت باز قرار بگیرد

شیر پایین رادیاتور بر خلاف شیر بالایی دارای ولوم سر خود نمی‌باشد و برای باز کردن شیر پایین رادیاتور یا به عبارتی شیر برگشت رادیاتور شوفاژ می‌بایست ابتدا ولوم پلاستیکی آن را باز کرده و کنار بگذارید و سپس بوسیله آچار آلن مخصوص نافی مغزی شیر را در خلاف جهت عقربه های ساعت کامل بچرخانید تا شیر باز شود

توجه : لازم به ذکر است که شیر پایین رادیاتور یا به عبارتی شیر برگشت رادیاتور را معمولاً یکبار هنگام راه‌اندازی اولیه پکیج و رادیاتور باز می‌کنند و چون برای بستن آن نیاز به آچار مخصوص دارد معمولا تا زمانی که نیاز نباشه بلوک رادیاتور را از جایش باز کنید مثلا برای نقاشی ساختمان و یا اینکه رادیاتور دچار مشکل شده باشد کسی اقدام به بستن شیر پایین نمی‌کند.

 • تنظیم فشار بار پکیج

تنظیم فشار بار پکیج ایران رادیاتور

بعد از انجام موارد گفته شده شما باید اقدام به تنظیم فشار بار پکیج نمایید.

روی پنل پکیج ایران رادیاتور شما یک گیج دایره شکل که دارای عقربه هست مشاهده میکنید که اعدادی از یک تا چهار دارد.

برای اینکه پکیج روشن شود عقربه این گیج همواره باید روی 1/5 بار باشد.

در اينجا منظور از 1/5 بار مقدار آبی هست که داخل مدار سیستم وجود دارد. این آب معمولا هر چند وقت یکبار کم شده و عملکرد دستگاه متوقف می‌شود تا زمانی که اقدام به بالا بردن فشار بار نکنید دستگاه روشن نمی‌شود.

مدت زمان پایین آمدن فشار بار و یا به عبارتی کم شدن آب مدار به عوامل زیادی بستگی دارد و همین مسئله باعث شده برخی از مشتری‌ها از پایین رفتن زود به زود فشار بار پکیج گله می‌کنند و برخی نیز ماه‌ها شاهده کم شدن فشار بار پکیج نیستند

به طور معمول بسته به نوع پکیج دیواری و طریقه لوله کشی و جنس رادیاتورها و همچنین وجود و یا عدم وجود نشتی در مدار سیستم و همچنین سالم بودن منبع انبساط پکیج عوامل تاثیر گذار در زمان پایین آمدن فشار بار پکیج هستند.

شاید از خودتون می‌پرسید در یک دستگاه پکیج نو و سالم چرا باید فشار بار مرتب کم شود، در جواب باید خدمتتان عرض کنم علاوه بر عوامل تشدید کننده کم شدن فشار بار که در پاراگراف قبلی عرض کردم در حالت عادی نیز در سیستم پکیج دیواری و همچنین همه سیستم‌های گرمایشی که با آب سر و کار دارند در صورت استفاده مداوم امکان کم شدن فشار بار وجود دارد و به همین خاطر است که تولید کنندگان قطعه ای را برای تزریق آب به مدار گرمایشی تعبیه کرده اند.

کم شدن فشار بار پکیج در حالت عادی و نرمال به خاطر اینکه در طول استفاده از پکیج مقداری آب بخار شده و یا دلایل مختلف اتفاق می افتد.

در صورت کم شدن فشارِ بار پکیج و یا به عبارتی زمانی که عقربه این گیج به زیر یک بار برسد دستگاه برای جلوگیری از آسیب رسیدن به قطعات اصلی که با آب سروکار دارند مثل مبدل حرارتی و پمپ سیرکولاسیون عملکرد دستگاه تا زمانی که فشار بار به حد استاندارد 1/5 نرسد مختل می‌شود.

علت کم شدن فشار بار پکیج در تعمیر پکیج ایران رادیاتور
علت کم شدن فشار بار پکیج در تعمیر پکیج ایران رادیاتور

برای تزریق آب به مدار سیستم و یا تنظیم فشار بار پکیج تولید کنندگان یک قطعه با نام شیر پرکن روی انواع پکیج های دیواری تعبیه کرده‌اند که مصرف کننده با باز کردن آن می‌تواند مقداری آب به مدار سیستم تزریق کند تا پس از رسیدن به اندازه ایده‌آل یعنی 1 تا 1/5 بار دستگاه دوباره به عملکرد خود ادامه خواهد داد.

شیر پرکن دارای یک ولوم به شکل گِرد و از جنس پلاستیکی می‌باشد که به رنگ های آبی و مشکی می‌باشد، برای اینکه شیر پرکن را در دستگاه پکیج پیدا کنید وقتی جلوی دستگاه ایستاده‌اید باید کف پکیج را ببینید که قاعدتا برای اینکه واسه اولین بار بتونید جایگاه شیر پرکن را پیدا کنید نیاز هست خم شده و زیر پکیج را مشاهده کنید.

البته اشتباه نکنید این شیر با شیرهای زیر پکیج که به شیلنگ متصل هستند کاملا متفاوت می‌باشد و در واقع شیر پرکن یکی از قطعات پکیج محسوب می‌شود و سر پلاستیکی آن از زیر پکيج بیرون زده، در پکیج های ایران رادیاتور معمولا دو نوع شیر پرکن استفاده شده است در مدل های قدیمی ولوم پلاستیکی شیر پرکن به رنگ آبی می‌باشد و شیبه به سر ماژیک می‌باشد و به صورت مورب از پکیج خارج شده است و در مدل های جدید تر ولوم پلاستیکی شیر پرکن به رنگ مشکی بوده و کاملا به شکل گِرد می‌باشد و جایگاه آن نیز دقیقا پشت شیلنگ گاز پکیج قرار گرفته است.

طریقه تنظیم فشار بار پکیج :

وقتی شیر پرکن را پیدا کردید برای بالا بردن فشار بار یا به عبارتی تنظیم فشار بار پکیج باید ولوم پلاستیکی شیر پرکن را دقیقا بر خلاف جهت عقربه های ساعت چند دور بچرخانید و همزمان با چشم به گیج فشار نگاه کنید و به محض رسیدن عقربه به 1/5 بار سریعا اقدام به بستن شیر پرکن نمایید.

 

نکته : در مواقعی ممکن است عقربه بار پکیج با سرعت خیلی کمی بالا برود، در این صورت به هیچ عنوان شیر پرکن را باز نگذاشته و محل را ترک کنید چون مادامی که فشار بار بیشتر از 2/5 بار شود دستگاه بوسیله قطعه ای به نام شیر تخلیه شروع به خارج کردن آب اضافی می‌کند و در صورتی که پکيج در داخل منزل نصب شده باشد ممکنه خسارت زیادی به زندگی شما وارد کند، علاوه بر این حتی اگر بعد از تخلیه مقداری آب سريعا اقدام به بستن شیر پرکن نمایید در اکثر مواقع شیر تخلیه از آب بندی خارج شده و دستگاه مرتب نشتی آب خواهد داشت که نهایتا مجبور خواهید شد از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

شیر اطمینان پکیج دیواریدر صورتی که هنگام تنظیم فشار بار عقربه تا دو بار هم رسید ایرادی نداره ولی اگر بیشتر از دو بار شد برای جلوگیری از تخلیه بوسیله شیر سه بار و بالطبع از آب بندی خارج شدن آن شما میتونید با باز کردن شیر هواگیری یکی از رادیاتورها و تخلیه مقداری آب اقدام به تنظیم فشار بار نمایید

 

اگر در تعمیر پکیج ایران رادیاتور فشار بار بیشتر از دو بار رفت
اگر در تعمیر پکیج ایران رادیاتور فشار بار بیشتر از دو بار رفت

 

 • وصل بودن کلیدهای روی پکیج

در نهایت دقت کنید ولوم های روی پنل پکیج های ایران رادیاتور در حالت صحيح قرار گرفته باشند

 • ارور دادن پکیج ایران رادیاتور

بعد از رعایت تمامی موارد گفته شده و در صورتی که پس از روشن کردن پکیج عملکرد دستگاه متوقف شده و ارور ظاهر شود ابتدا دو بار پکیج را ریست کنید.

کد خطا در تعمیر پکیج ایران رادیاتور
کد خطا در تعمیر پکیج ایران رادیاتور

طریقه ریست پکیج ایران رادیاتور را قبلا در مقاله ای کامل توضیح دادم ولی به صورت خلاصه روش ریست پکیج ایران رادیاتور مدل دیجیتال به این صورت است که ابتدا ولوم اصلی تغییر فصل را یکبار چرخانده و روی جهت پایین یعنی حرف R لاتین آورده و به سرعت دوباره چرخانده روی صفر ببرید و نهایتا روی حالت تابستان یا زمستان قرار دهید، به این صورت دستگاه ریست خواهد شد.

طریقه ریست پکیج ایران رادیاتور مدل l24ff را در ویدئو زیر می‌بینید

برای ریست پکیج ایران رادیاتور مدل آنالوگ نیز همانطور که تصویر مشاهده می‌کنید بوسیله دکمه کوچکی که در قسمت سمت چپ پنل قرار گرفته است و فشار دادن آن دستگاه ریست می‌شود.

اگر همچنان بعد از چند بار ریست مجدد دستگاه همان ارور را داد باید بعد از بررسی نوع خطا به لینک کدهای خطای پکیج ایران رادیاتور مراجعه کنید و شرح ارور مورد نظر را مشاهده نمایید

کد خطا در پکیج ایران رادیاتور مدل آنالوگ بوسیله چشمک زدن یک یا چند چراغ سبز رنگ که دارای اعدادی از 30 تا 80 می‌باشند مشخص می‌شود ولی در پکیج های دیجیتال کد خطا بوسیله اعداد و حروف لاتین روی نمایشگر ظاهر می شود.

کد خطای پکیج ایران رادیاتور و راهنمای تعمیر پکیج ایران رادیاتور
کد خطای ایران رادیاتور

علت هوا گرفتن مکرر رادیاتورها و یا کم شدن مداوم فشار بار پکيج : 

قبل از هر چیزی لازمه بدونید این دو مشکل یعنی کم شدن فشار بار و هوا گرفتن مکرر رادیاتورها به صورت غیر مستقیم با هم در ارتباط هستند.

طبق بررسی و تحقیق کارشناسان شرکت پکیجکار در رابطه با دلایل اصلی هوا گرفتن مکرر رادیاتورها و یا کم شدن مداوم فشار بار پکيج به این نتیجه رسیدند که چند عامل باعث تشدید این موضوع می‌شود که در ادامه خدمتتان عرض می کنم :

 • لوله کشی غیر استاندارد مدار رادیاتورها

وجود زانوی زیاد و بی مورد و همچنین تغییر غیر اصولی سایز لوله ها در لوله کشی مدار رادیاتورها باعث می شود هنگام گردش سریع آب در مدار مقداري هوا تشکیل شده و این هوا یا بوسیله پمپ به داخل پکيج کشیده شده و از طریق ایرونت هواگیری اتوماتیک تخلیه می‌شود که بالطبع باعث کم شدن فشار بار می‌شود و یا در قسمت جلوی رادیاتور حبس شده و باعث سرد شدن قسمت جلویی رادیاتور خواهد شد

راهکار سایت پکیجکار :

کم کردن دور گردش پمپ سیرکولاسیون (درجه روی پمپ را وسط بگذارید یا به عبارتی روی دو باشد) علت هوا گرفتن مکرر رادیاتورها و یا کم شدن مداوم فشار بار پکيج :علت هوا گرفتن مکرر رادیاتورها و یا کم شدن مداوم فشار بار پکيج

 • ناهمخوانی جنس رادیاتورها با جنس فلزات استفاده شده در پکيج 

دلیل دیگر مشکل هوا گرفتن رادیاتورها و همچنین کم شدن فشار بار پکيج عدم همخوانی فلزات پکيج و رادیاتور آلومینیومی میباشد که با افزایش حرارت آب و گردش بوسیله پمپ باعث نوعی فعل و انفعالات شیمیایی و تشکیل گازی آتش زا می‌شود که این گاز معمولا یا بوسیله ایرونت هواگیری اتوماتیک تخلیه شده و فشار بار کم می‌شود و یا رادیاتورها مکرر هوا می‌گیرد (به همین خاطر است که اگر شعله فندک را کنار هوای تخلیه شده از شیر هواگیری رادیاتور بگیرید شعله‌ور خواهد شد)

راهکار سایت پکیجکار :

تزریق محلول ضد رسوب به داخل مدار سیستم

هزینه تعمیر پکیج ایران رادیاتور به چه صورت است؟

متاسفانه برای اغلب مشتریان هزینه تعمیر پکیج ایران رادیاتور جزو مهمترین موضوعاتی است که در انتخاب تعمیرکار پکیج ایران رادیاتور تاثیر گذار است و به همین خاطر این افراد همواره به دنبال پیدا کردن تعمیرکاری هستند که هزینه سرویس پکیج ایران رادیاتور را نسبت به بقيه کمتر دریافت می‌کنند.

بهتره کمی روی این موضوع فکر کنید و ببینید به نظر شما معمولا کدام تعمیرکار از بقیه قیمت های کمتری ارائه می‌دهد؟

مطمئنا اگر ساده لوحانه با این موضوع برخورد نکنید به این نتیجه خواهید رسید تنها تعمیرکاران مبتدی و تازه کار هستند که به دلیل نداشتن مشتری مجبور به ارائه قیمت های پایین تر از نرخ اتحادیه هستند تا مشتری را ترغيب کنند کار تعمیر را به وی ارجاع دهد.

ولی من از تمام مشتریانی که تا امروز به این روش دنبال تعمیرکار بوده‌اند یک سوال دارم : آیا همیشه در انتهای کار پرداختی شما همون مبلغی بوده که ابتدا با تعمیرکار طی کرده اید؟

به طور قطع جواب خیر است.

در همین رابطه به شما پیشنهاد میکنم به ویس زیر گوش دهید :

سوالات متداول :

آیا شرکت پکیجکار نمایندگی مجاز تعمیر پکیج ایران رادیاتور در تهران را دارد؟

شرکت پکیجکار نمایندگی مجاز ایران رادیاتور نمی‌باشد ولی تعمیر پکیج ایران رادیاتور در تهران را با ضمانت کتبی انجام می‌دهد

برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور در تهران چه کار باید کرد؟

ابتدا از آموزش های منتشر شده در سایت پکیجکار استفاده کنید تا شاید خودتان بتوانید مشکل دستگاه را برطرف کنید و نهایتا در صورت حل نشدن مشکل با یکی از شعب شرکت پکیجکار تماس بگیرید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *