علت چشمک زدن و یا روشن شدن چراغ پکیج ایران رادیاتور

علت چشمک زدن چراغ پکیج ایران رادیاتور

علت چشمک زدن چراغ پکیج ایران رادیاتور


5/5 - (2 امتیاز)

در این مطلب از سایت پکیجکار قصد داریم در مورد علت چشمک زدن چراغ های پکیج ایران رادیاتور و همچنین علت روشن شدن چراغ های پکیج ایران رادیاتور توضیحاتی را بدیم.

شما هم اگر از پکیج ایران رادیاتور استفاده میکنید و از دلایل چشمک زدن و یا روشن شدن چراغ های دستگاه خود بی اطلاع هستید با ما همراه باشید.

علت چشمک زدن چراغ پکیج ایران رادیاتور

در واقع چشمک زدن چراغ های پکیج ایران رادیاتور در مواردی نشانه اعلام کد خطا می‌باشد که روی اعداد خاصی به صورت ممتد چشمک بزند. مثلا چراغ های 40 و 70 چشمک می‌زنند که نشانه کمبود فشار بار دستگاه هست.

همانطور که میدانید زیر هر چراغ در پکیج ایران رادیاتور مدل آنالوگ یک عدد نوشته شده است، این اعداد از 30 شروع شده و به 80 ختم می‌شود. در صورتی که چشمک زدن این چراغ ها به صورت جفت جفت در حال حرکت باشد در واقع کد خطایی اعلام نمی‌شود بلکه پکیج اعلام می‌کند که شیر آبگرم باز شده است.

البته گاهی قطعه ای که وظیفه تشخیص باز بودن آب را دارد معیوب می‌شود و حتی زمانی که آبگرم باز نیست نیز این چراغ ها جفت جفت چشمک می‌زنند که در واقع به اشتباه اعلام باز بودن آب مصرفی را می‌دهد. این قطعه در برخی پکیج های ایران رادیاتور فلورگلاتور می‌باشد و در برخی پکیج ها فلوسویچ هست.

علت روشن بودن چراغ پکیج ایران رادیاتور

دوستان علت روشن بودن چراغ پکیج ایران رادیاتور در مواردی که روی اعدادی به صورت ثابت روشن باشند به معنای نشان دادن دمای مدار گرمایش در فصل زمستان می‌باشد، این روشن بودن ثابت چراغ ها زمانی که شیر ٱبگرم باز شود برای اعلام باز شدن آب به صورت جفت جفت چشمک زن می‌شود.

پس در واقع روشن بودن چراغ های پکیج ایران رادیاتور به صورت ثابت نشانه ارور نیست. مثلا در تصویر زیر چراغ های 30 و 40 روشن است که به این معنی است که دمای مدار گرمایش تا 40 درجه سانتیگراد رفته است و این به معنای ارور 30 – 40 نمی‌باشد.

علت روشن بودن چراغ های پکیج ایران رادیاتور
علت روشن بودن چراغ های پکیج ایران رادیاتور

 

ارور دستگاه و چشمک زدن چراغ پکیج ایران رادیاتور

پس تا اینجای مقاله متوجه شدید روشن بودن چراغ های پکیج ایران رادیاتور به صورت ثابت نشانه ارور نمی‌باشد.

ارور پکیج ایران رادیاتور مدل آنالوگ به این صورت است که دستگاه روی یک یا چند چراغ به صورت ثابت چشمک می‌زند (البته همانطور که در ابتدای مقاله عرض کردیم چشمک زدن جفت جفت به معنای ارور نیست)

در تصویر زیر چراغ های 40 و 70 چشمک می‌زنند که به معنای ارور 40 و 70 می‌باشد

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *