کد خطای پکیج آلتای

کدهای خطای پکیج آلتای

در این مطلب از سری مقالات سایت پکیجکار قصد داریم به بررسی کدهای خطای پکیج دیواری آلتای بپردازیم، اگر شما در حال مطالعه این مطلب هستید به طور قطع از پکیج های دیواری آلتای استفاده می‌کنید و در حال حاضر به مشکل برخورده است، در حد توان سعی کردیم شرح تمام کدهای خطای این پکیج دیواری را ارائه بدیم ولی در صورتی که با این مقاله نتونستید مشکل دستگاه را برطرف کنید و همچنین ساکن شهر تهران میباشید میتونید با یکی از شماره های شرکت پکیجکار تماس بگیرید تا در اسرع وقت برای حل مشکل پکیج آلتای برسیم خدمتتون.

کد خطای پکیج آلتای

کد خطا E0

شرح خطا:  خطای آنتی فریز – سیستم زد یخ زدگی – دمای داخلی پکیج زیر صفر درجه سانتیگراد. با روشن کردن پیکنیک زیر پکیج و ریختن آب جوش روی اتصالات و همچنین گرمای سشوار سعی کنید یخ ها را آب کرده و پکیج را روشن کنید. (در صورت وجود نشتی در مبدل اورینگ ها را عوض کنید و ممکنه نیاز باشه در قسمتی از مبدل به همراه اورینگ یک واشر لاستیکی 3/4 هم بزارید چون با یخ زدن پکیج اگر مبدل داخلش آب باشه مبدل تاب برمی‌داره ولی با قرار دادن یک واشر میتونید به راحتی نشتی گیری کنید)

کد خطا E1

شرح خطا: خطا عدم تشکیل شعله پس از 3 بار تلاش. شیر ورودی گاز را اگر بسته است باز کنید.

کد خطا E2

شرح خطا: خطای ترموستات حد – دمای داخلی پکیج به بیش از 100 درجه سانتیگراد رسیده است. شیرهای رفت و برگشت زیر پکیج بسته است. پمپ گیرپاژ شده و با سوخته است.

کد خطا E3

شرح خطا: خطای پرشر سوئیچ هوا – اشکالی در فن یا تخلیه محصولات احتراق رخ داده است. ابتدا بررسی کنید پروانه فن گیر نباشه، سپس بوسیله یک اسپری wd40 داخل فن را از بالای پکیج بزنید تا داخل شیپوری نیز تمیز شود. نهایتا پرشر سوئیچ هوا را دو شیلنگه کنید

کد خطا E4

شرح خطا: خطای دمای بیش از حد – دمای مدار گرمایشی بیش از 90 درجه سانتیگراد است. مبدل حرارتی رسوب دارد ولی بهتره رسوب زدایی بوسیله پمپ با اسید ضعیف و از طریق اتصالات زیر پکیج انجام بگیرد تا کل سیستم پکیج شستشو داده شود. برای این کار باید شیلنگ را به خروجی های رفت و برگشت پکیج متصل کنید و در پکیج دو مبدل می‌بایست در هنگام شستشو شیر موتوری در حالت وصل باشد

کد خطا E5

شرح خطا: خطای سنسور NTC مصرفی – خطای سنسور دمای آب ورودی DHW. سنسور حرارتی را تعویض نمایید

کد خطا E6

شرح خطا: خطای اتصال کوتاه یا وجود قطعی در مسیر آن تی سی مدار مصرفی. اتصالات سنسور را چک کنید

کد خطا E7

شرح خطا: خطای اتصال کوتاه  یا وجود قطعی در مسیر آن تی سی مدار گرمایشی. اتصالات سنسور شوفاژ را چک کنید

کد خطا E8

شرح خطا: خطای شعله کاذب – سنسور شعله با اینکه شیر گاز قطع است – گزارش وجود شعله را می دهد. یون تشخيص شعله معیوب شده است و یا برد کنترل معیوب می‌باشد

کد خطا E9

شرح خطا: خطای فشار آب مدار گرمایشی – فشار در مدار گرمایشی کمتر از نیم یا بیش از 3 بار است. شیر پرکن را در دستگاه پکیج دیواری پیدا کنید (لازم به ذکر است که این قطعه در زیر پکیج قرار گرفته است و برای مشاهده آن می‌بایست حتما خم شوید و زیر پکیج را ببینید، قطعه ای به رنگ آبی یا مشکی که سر آن که شبیه به سر ماژیک است از پکیج بیرون زده) شیر پرکن را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا فشار بار روی 1/5 بار بیاید و سپس ببندید.

در مواردی هم با افزایش فشار بار تا حد 3 بار این خطا مشاهده می‌شود و برای رفع آن باید از طریق شیر هواگیری يکی از رادیاتورها اقدام به تخلیه مقداری آب از مدار شوفاژ کنید تا فشار بار روی حد مناسب 1/5 بار بیاید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.