هواگیری رادیاتور شوفاژ از پایین

هواگیری پایین رادیاتور شوفاژ

یکی از مشکلات مصرف کنندگان انواع پکیج و رادیاتور شوفاژ سرد بودن قسمتی از رادیاتور می‌باشد، اگر شما هم در منزل از رادیاتور شوفاژ استفاده میکنید و در حال حاضر با مشکل سرد بودن پایین رادیاتور و یا سرد بودن یکی از رادیاتورها روبرو هستید با ما همراه باشید.

علت سرد بودن پایین رادیاتور شوفاژ

به طور کلی سرد بودن قسمتی از رادیاتور به دلیل وجود هوا در رادیاتور میباشد، البته لازم به ذکر است که اگر رادیاتورها نیاز به هواگیری داشته باشند مطمئنا هوا همیشه در قسمت بالای رادیاتور جمع می‌شود پس باید بالای رادیاتور سرد باشد.

در ضمن لازمه بدونید اگر رادیاتور هوا داشته باشد معمولا این هوا در پره های جلو (سمت شیر هواگیری) جمع می‌شود که در این صورت میتونید اقدام به هواگیری نمایید.

مطمئنا اگر مشکل سرد بودن قسمتی از رادیاتور به خاطر وجود هوا در رادیاتور باشد زمانی که اقدام به باز کردن شیر هواگیری رادیاتور میکنید این هوا براحتی تخلیه شده و بعد از اینکه مقداری آب خارج شد و شیر هواگیری را ببندید قطعا باید رادیاتور به خوبی گرم شود.

دلایل اصلی سرد بودن پایین رادیاتور

 1. جرم گرفتن داخل پره های رادیاتور جرم داشتن رادیاتور شوفاژ
 2. برعکس بسته بودن شیلنگ های رفت و برگشتهواگیری رادیاتور شوفاژ از پایین
 3. باز بودن کامل تمام شیرهای رادیاتورها
 4. کثیف شدن توری صافی برگشت

شیرهای رادیاتورها باید نیمه باز باشند

باز بودن کامل تمامی رادیاتورها باعث نرسیدن قدرت پمپ به قسمت های انتهایی مدار گرمایش می‌شود. برای رفع این مشکل باید از نزدیکترین رادیاتور به پکیج شروع کنید از شیر برگشت شروع به بستن کنید و مثلا اولین رادیاتور را فقط 20 درصد باز بگذارید تا رادیاتور انتهایی که باید کامل باز باشد.

بدین ترتیب قدرت گردش پمپ در تمام رادیاتورها به صورت یکنواخت صورت می گیرد.

هواگیری پایین رادیاتور شوفاژ

ایرونت هواگیری اتوماتیک نصب کنید

اگر هوا گرفتن مکرر برخی از رادیاتورها آزار دهنده است روی آن رادیاتور شیر هواگیری اتوماتیک نصب کنید و البته پیشنهاد میکنم از محلول مخصوص نیز برای تزریق به مدار گرمایش استفاده کنید.

هواگیری پایین رادیاتور شوفاژ

پس متوجه شدید سرد بودن پایین رادیاتور به خاطر وجود هوا نیست چون هوا معمولا در قسمت بالا جمع می‌شود.

اگر شک دارید که رادیاتور هوا دارد میتونید شیر هواگیری را به‌ مدت طولانی باز بگذارید تا مقداری آب تخلیه شود و اگر گرما تا حدودی به قسمت های سرد برسد سیرکولاسیون انجام می‌شود و رادیاتور گرم خواهد شد.

علت سرد بودن پایین رادیاتور یا یکی از رادیاتورها چیست؟

 • جرم داشتن مدار رادیاتور شوفاژ
 • برعکس بسته بودن شیلنگ های رفت و برگشت
 • کثیف بودن توری صافی برگشت
 • باز بودن تمام شیرهای رادیاتورها
 • عدم سیرکوله آب در مدار گرمایش

راهکار سرد بودن یکی از رادیاتورها

برای رفع مشکل سرد بودن یکی از رادیاتورها به صورت موقتی می‌بایست رادیاتوری که سرد است را باز بگذارید و رادیاتورهایی که گرم می‌شوند را ببندید و پس از گرم شدن رادیاتور مورد نظر اقدام به باز کردن سایر رادیاتورها نمایید. (البته همانطور که گفتم فاصله باز بودن شیر نزدیکترین رادیاتور به پکیج تا دورترین آنها باید یک به ده باشد)

راهکار اساسی برای مشکل سرد بودن پایین رادیاتور

اگر قصد دارید مشکل سرد بودن پایین رادیاتور و یا سرد بودن یکی از رادیاتورها را به طور کامل از بین ببرید. باید ابتدا صافی رسوب زدای مغناطیسی روی برگشت مدار گرمایش نصب شود سپس اقدام به ضربه زدن به بدنه رادیاتورها کنید و اجازه دهید پکیج کار کند بعد از چند ساعت صافی را باز کرده و تمیز کنید.

راهکار بعدی تزریق محلول معجزه آسای مدار شوفاژ می‌باشد که توسط شرکت پکیجکار تولید و عرضه می‌شود. این محلول با خاصیت ضد رسوب و همچنین اسیدیته قوی به تمام جرم و رسوبات کف رادیاتور نفوذ کرده و آنها را در آب مدار گرمایش شناور می‌کند و در نهایت باید صافی برگشت را هر چند وقت یکبار تمیز کرد که این جرم ها به داخل پکیج نرود.

 

5 دیدگاه ها

 • من نمیتونم ازاین همه بزرگواری شما تشکرکنم فقط میتونم ازخداوندمتعال تقاضاکنم که خیردنیاوآخرت نسیبتون کند.

 • سلام با تشکر از مطالب بسیار آموزنده ایکه در سایت میگذارید و باعث بالا رفتن سطح دانش کاربران میشوید.
  سوالی دارم و اینکه پکیجی که من استفاده میکنم شیر گاز سیت 840 دارد و با توجه به اینکه این شیر گاز تنظیم ماژولیشن ندارد، میخواهم بدانم مقدار شعله این دستگاه را از کدام قسمت این شیر گاز میتوانم تنظیم کنم؟ لطف می کنید اگر راهنمائی بفرمائید. با تشکر

  • اگر پیچ تنظیم شعله را پیدا نکردید از دسته شیر گاز فشار را کم کنید، این شیر کنترل گاز به دلیل نداشتن بوبین 24 ولت و عدم وجود شعله کوتاه اگر از دسته شیر گاز کم کنید مشکلی ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط جهت اعزام تعمیرکار