علت روشن و خاموش شدن مداوم پکیج

علت روشن و خاموش شدن مداوم پکیج

علت روشن و خاموش شدن مداوم پکیج ایران رادیاتور یکی از سوالاتی است که معمولا مصرف کنندگان محصولات این شرکت بعد از مدتی به دنبال آن میباشند . ما در این مقاله به طور مفصل دلایل خاموش و روشن شدن مکرر پکیج و یا به عبارتی علت روشن خاموش شدن شعله پکیج را بررسی میکنیم .

برای مشاهده سایر مقالات ما در زمینه آموزش تعمیر پکیج ایران رادیاتور اینجا کلیک کنید .

اگر ساکن غرب تهران هستید برای استفاده از خدمات و تعمیر پکیج غرب تهران با ما تماس بگیرید .

ویدئو این مقاله را برای اونهایی که وقت خواندن کامل مطلب را ندارند آماده کردیم .

در پکیج های دیواری ایران رادیاتور در صورت بروز عیب معمولا یک و یا چند چراغ روی پانل چشمک میزنند که به این چراغ ها کد خطا میگویند با مشاهده عدد چراغ هایی که چشمک میزند و همینطور مطالعه مطلب کد خطای پکیج ایران رادیاتور میتوانید اقدام به شناسایی عیب نمایید .

علت روشن و خاموش شدن مداوم پکیج ایران رادیاتور :

 • خرابی و یا تنظیم نبودن یون تشخیص شعله
 • معیوب شدن پرشر سوئیچ هوا
 • گرفتگی مسیر دودکش
 • خرابی NTC
 • عدم اتصال ارت قوی به پکیج باشد .

 

شما در مواجه با این مشکل به دلیل عدم تخصص سعی کنید از راحت ترین راه شروع کنید

یعنی قبل از هر کاری دودکش را از پکیج جدا کنید در صورت برقرار بودن مشکل یک سیم تک رشته از لوله گاز به بدنه پکیج اتصال دهید .

علت روشن و خاموش شدن مداوم پکیج ایران رادیاتور

در صورت عدم حل مشکل کاور پکیج را باز کرده و درب جلویی محفظه احتراق را که توسط ۴ پیچ خودکار متصل است باز کنید

با مشاهده یون دقت کنید فاصله کم و یا زیاد نباشد ، فاصله استاندارد ۳ تا ۵ میلیمتر است ، و یا یون کثیف نشده باشد و همچنین دقت کنید سوراخ های برنر شعله که زیر یون میباشد گرفته نباشد ، البته بهترین کار تمیز کردن اون قسمت با مسواک است .

کثیف بودن یون عامل روشن و خاموش شدن مداوم پکیج ایران رادیاتور

علت روشن خاموش شدن شعله پکیج

جهت پیدا کردن علت روشن و خاموش شدن شعله پکیج در صورت عدم رفع مشکل سراغ پرشر هوا بروید و اطمینان حاصل کنید مجرای شیلنگ پرشر و یا ونتوری فن که به فن متصل است و شیلنگ پرشر روش قرار میگیرد تمیز باشد و آشغال نگرفته باشد .

در صورتیکه پرشر هوا با یک شیلنگ به فن وصل بود پرشر هوا را دو شیلنگه نمایید به اینصورت که شیلنگ پرشر را از وسط بریده و سوراخ ها را به صورت ضربدری وصل کنید یعنی از پایین پرشر به بالای فن و بالای پرشر به پایین فن شیلنگ ها را وصل کنید . در صورتیکه با دو شیلنگ کردن پرشر نیز مشکل حل نشد پرشر سوئیچ هوا را با یک پرشر نو تعویض کنید

در صورت انجام تمام مراحل فوق و عدم رفع مشکل فیش NTC های روی پکیج را باز کرده و با NTC جدید وصل میکنید اگر ایراد برطرف شد اقدام به تعویض آن نمایید

علت روشن و خاموش شدن مداوم پکیج :

 

 1. در صورتی که علت روشن و خاموش شدن مداوم پکیج رسوب آب باشد مطمئنا شاهده سرد و گرم شدن آب مصرفی در حمام خواهید بود که در این صورت باید اقدام به رسوب زدایی مبدل ثانویه پکیج نمایید.
 2. گاهی اوقات به دلیل عدم تامین اکسیژن مورد نیاز جهت احتراق شعله پکیج مکرر روشن و خاموش میشود که در این صورت ابتدا دریچه های پلاستیکی بالای پکیج را که در اطراف دودکش واقع شده است را باز کرده و سپس بعد از خارج کردن دودکش از جایش فلنچ دودکش را بیرون آورده و دودکش را سر جاش قرار دهید.
 3. گاهی اوقات نیز علت روشن و خاموش شدن مداوم پکیج وجود مشکل در قسمت پرشر سوئیچ هوا میباشد که در این صورت ابتدا باید اقدام به دو شیلنگه کردن پرشر سوئیچ نموده سپس در صورت عدم رفع ایراد پرشر هوا را تعویض نمایید.
 4. در بعضی مواقع هم علت خاموش و روشن شدن پکیج به خاطر مشکل حس نکردن شعله توسط یون میباشد که در برخورد با این مشکل پس از باز کردن درب محفظه احتراق فاصله بین یون تا برنر را بررسی نموده که استاندارد باشد و همچنین یون دقیقا روی شعله قرار گرفته باشد .
 5. البته اگر فشار گاز اصلی نیز کم باشد این مشکل بوجود می آید و با نیم دور چرخاندن مهره برنجی شیر ماژوله گاز در جهت عقربه های ساعت شعله اصلی را کمی بیشتر کنید .
 6. در بعضی مواقع نیز علت نوسان فشار آب ورودی ساختمان میباشد که باید پمپ فشار آب ساختمان تنظیم شود .
 7. در بعضی مواقع نیز که ممکن است علت به خاطر معیوب شدنntc مصرفی و یا گرمایشی باشد.
 8. گاهی اوقات نیز علت این مشکل به خاطر فشار زیاد گاز میباشد که باید تنظیمات لازم روی برد الکترونیک و همینطور شیر ماژوله گاز صورت گیرد.
 9. قبل از هر کاری از اتصال درست سیم ارت به پکیج اطمینان حاصل کنید .

ما در این مقاله تقریبا تمام احتمالاتی که باعث روشن و خاموش شدن مداوم پکیج بود را بررسی کردیم .

علت خاموش و روشن شدن پکیج بوتان

جهت پیدا کردن علت خاموش و روشن شدن پکیج بوتان نیز تمام موارد فوق را یک به یک بررسی کنید . ولی به طور کلی جهت عیب یابی مشکل روشن و خاموش شدن مداوم در پکیج بوتان به روش زیر عمل کنید :

ابتدا باید مشخص کنید آیا خاموش و روشن شدن مکرر پکیج بوتان باعث عدم عملکرد پکیج در حالت آبگرم و شوفاژ میشود یا خیر

اگر پکیج مرتب خاموش و روشن شده و بالاخره بعد از چندین بار روشن و خاموش شدن عملکرد پکیج متوقف می‌شود مطمئنا پس از توقف عملکرد پکیج کد خطای خاصی را مشاهده خواهید کرد و میتونید با بررسی کدهای خطای پکیج بوتان این ارور را مقایسه و رفع عیب نمایید .

در صورتیکه خاموش و روشن شدن متوالی پکیج بوتان با هیچ خطایی ظاهر نشود مطمئنا این موضوع فقط حساسیت شما را تحریک کرده و شما به جهت پیشگیری از بوجود آمدن مشکلات در آینده به دنبال پیدا کردن دلیل این موضوع میباشید.

قبل از هر اقدامی اگر پکیج بوتان شما مرتب خاموش و روشن شده و در ضمن هیچ خطایی جهت شناسایی مشکل ظاهر نمیشود به ترتیب موارد زیر را بررسی کنید :

 • دریچه پلاستیکی اطراف دودکش را باز کنید
 • یک بار دودکش را از پکیج جدا کرده و ریست کنید
 • یون تشخیص شعله را بررسی کنید و دقت نمایید که فاصله استاندارد تا برنر داشته باشه
 • فشار گاز ورودی به شیر کنترل گاز و همین‌طور خروجی از شیر کنترل گاز را با دستگاه فشارسنج میلی بار چک کنید .
 • سنسور حرارتی پکیج بوتان را با سنسور جدید تعویض کرده و مجددا پکیج را تست کنید .
 • پرشر سوئیچ هوا و مجموعه فن را بررسی نمایید .

باید دقت نمایید اگر روشن و خاموش شدن پکیج بوتان فقط در حالت آب مصرفی به مشکل خورده است ولی در عوض شوفاژ ها کاملا گرم میباشند به احتمال قوی مبدل حرارتی رسوب گرفته است و میبایست توسط تعمیرکار جرمگیری از مبدل ثانویه و گاها مبدل حرارتی اصلی انجام شود     .

اگر آب مصرفی گرم میباشد ولی زمانی که پکیج روی حالت زمستانه قرار میدهیم شوفاژ ها به درستی گرم نمیشوند به احتمال قوی مشکل از بسته بودن مسیر گردش آب سیستم میباشد که به موارد زیر مربوط میشود :

 • بسته بودن شیرهای رفت و برگشت زیر پکیج
 • بسته بودن شیرهای بالا و پایین رادیاتورها
 • گرفتگی توری صافی برنجی برگشت
 • هوا گرفتن سیستم و رادیاتورها

مهمترین دلیل خاموش و روشن شدن مداوم پکیج دیواری

در واقع برای اینکه دلیل اصلی خاموش و روشن شدن پکیج را پیدا کنیم باید چند نکته را با دقت بررسی کنید :

اول اینکه آیا مسئله خاموش و روشن شدن باعث وجود مشکل در عملکرد پکیج شده است یا خیر ؟ به عنوان مثال در صورتی که آب مصرفی را باز کنید و پکیج مکرر خاموش و روشن شود مطمئنا این موضوع باعث سرد و گرم شدن آب مصرفی خواهد شد و یا حتی اگر فاصله بین روشن شدن و خاموش شدن شعله پکیج خیلی کوتاه شود قطعا باعث گرم نشدن آب مصرفی می‌شود .

پس ما نتیجه میگیریم در صورتی که فاصله زمانی روشن شدن و خاموش شدن شعله پکیج کوتاه باشد باعث عدم عملکرد صحیح پکیج خواهد شد و معمولا دلیل اصلی این مشکل به تنظیم نبودن شعله پکیج و همچنین عدم تامین اکسیژن جهت احتراق برمیگردد و جهت رفع مشکل میبایست ابتدا کمی (به اندازه یک میلیمتر) پیچ پلاستیکی روی شیر کنترل گاز را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید و سپس دریچه های پلاستیکی اطراف دودکش را باز کرده و کنار بگذارید و در مواقعی نیز لازم است فلنچ دور دودکش را باز کرده و کنار بگذارید .

ولی در صورتیکه فاصله زمانی روشن شدن و خاموش شدن شعله پکیج کمی طولانی تر باشد باعث می‌شود آب مصرفی گرم شده ولی پس از دقایقی با خاموش شدن شعله آب سرد میشود و این روند همچنان ادامه پیدا میکند . در این حالت تفسیر روشن و خاموش شدن پکیج بدین صورت است : در واقع با باز کردن آب مصرفی و روشن شدن شعله پکیج عملکرد دستگاه به صورت نرمال میباشد ولی به خاطر رسوب داشتن مبدل ثانویه درجه حرارت به خاطر مشکل در عدم گردش صحیح آب در مدار سیستم بالا رفته و سنسور حرارتی فرمان قطع شعله را به خاطر آسیب نرسیدن به مبدل حرارتی میدهد و پس از چند ثانیه مجدد شعله روشن شده و این موضوع مدام تکرار میشود و آب مصرفی نیز همچنان سرد و گرم میشود .

برای رفع این مشکل باید مبدل ثانویه را باز کنید و جرمگیری نمایید .

دلیل اصلی خاموش و روشن شدن شعله پکیج در فصل زمستان

در فصل سرد زمستان با توجه به اینکه سرما باعث یخ زدن خطوط لوله های انتقال گاز از پالایشگاه تا شهر میشود ،به همین دلیل است که در فصل زمستان تا اندازه ای افت فشار گاز را شاهد هستیم . این افت فشار گاز باعث میشه وقتی شعله پکیج روشن میشود درست روی یون قرار نگرفته و یون تشخیص شعله متوجه وجود شعله نشده و به همین خاطر برد فرمان قطع شعله را میدهد و سپس بعد از چند لحظه دوباره این اتفاق میافتد و تا سه و یا چهار مرتبه این خاموش و روشن شدن اگر ادامه پیدا کند برد کنترل فرمان قطع عملکرد را میدهد و چراغ قرمز ثابت خواهد شد .

برای رفع این مشکل همانطور که در توضیحات گفتم باید پیچ پلاستیکی شیر کنترل گاز را به اندازه یک تا دو میلیمتر در جهت عقربه ساعت بچرخانید و یا اینکه با باز کردن درب محفظه احتراق جای میله یون تشخیص شعله را کمی تغییر دهید .

مدت زمان روشن و خاموش شدن پکیج

در واقع همونطور که عرض کردم مدت زمان روشن و خاموش شدن پکیج بستگی به تنظیم ولومی که روی برد کنترل به همین منظور تعبیه شده است دارد و شما میتوانید زمان آن را کم یا زیاد کنید . برای پیدا کردن این قسمت معمولا روی درب برد کنترل دریچه ای دارد که با درپوش لاستیکی بسته میباشد ، این دریچه را شرکت های تولید کننده برای اینکه لازم نباشد جهت تنظیم این قسمت حتما قابل برد باز شود قرار داده اند . با باز کردن این درپوش لاستیکی شما قسمتی از فرد کنترل را میبینید که روی آن دو عدد پیچ ولوم مانند پلاستیکی مشاهده میکنید که برای چرخاندن آن حتما میبایست از پیچ گوشتی چهارسوی ریز استفاده کنید . این دو پیچ یکی مدت زمان بین خاموش تا روشن شدن را تنظیم میکند و دیگری برای تنظیم حداکثر شعله و حداقل شعله میباشد که برای پیدا کردن بهترین حالت پیشنهاد ما آزمون خطاست . در هر صورت با کم و زیاد کردن یکی از این پیچ ها فاصله زمانی خاموش بودن تا روشن شدن پکیج در زمستان کم و زیاد خواهد شد .

علت روشن و خاموش شدن پکیج ایساتیس و همچنین علت روشن و خاموش شدن پکیج لورچ و یا علت خاموش و روشن شدن انواع پکیج دیواری به همین صورته که عرض کردم .

مقاله به زبان انگلیسی در مورد علت خاموش شدن بویلر
تهیه شده توسط شرکت پکیج کار

لینک مفید جهت پیدا کردن علت خاموش و روشن شدن پکیج :

 1. علت گرم نشدن رادیاتور پکیج ایران رادیاتور
 2. بانک ارور پکیج ایران رادیاتور
 3. علت سرد و گرم شدن آب مصرفی و راهکارهای رفع نوسان دمای آب پکیج
 4. آموزش کامل جرمگیری مبدل ثانویه و رسوب زدایی پکیج ایران رادیاتور
 5. علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج ایران رادیاتور
 6. تنظیم شعله کوتاه و بلند پکیج دیواری ایران رادیاتور

آموزشتعمیر پکیج

آموزش تعمیر پکیج ایران رادیاتورآموزش تعمیر پکیج بوتانعلت خاموش شدن پکیج ایران رادیاتورعلت خاموش و روشن شدن پکیج بوتانعلت روشن و خاموش شدن پکیجعیب یابی پکیجعیب یابی پکیج ایران رادیاتور

۶ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *