علت گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتورارسال شده توسط در ژوئن 14, 2019


امروز میخوام در مورد علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج  صحبت کنیم و به طور کلی دلایل گرم نشدن آب مصرفی را در انواع پکیج شوفاژ دیواری بررسی کنیم . و همچنین به بررسی علت روشن نشدن آبگرم پکیج ایران رادیاتور و گرم نشدن آب مصرفی پکیج بوتان اپتیما و همچنین علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج ایساتیس بپردازیم.

همچنین پیشنهاد میکنم مطلب جامعی که با عنوان راهنمای عیب یابی و تعمیر پکیج ایران رادیاتور منتشر کردیم را مطالعه کنید. ما در این مطلب به بیان کلیه مشکلات پکیج ایران رادیاتور پرداخته ایم که مطمئنا برای شما مفید خواهد بود.

در گذشته مقاله ای در مورد عیب یابی پکیج ایران رادیاتور مدل m244ff  ارائه دادیم که اگر شما از مصرف کنندگان پکیج ایران رادیاتور میباشید جهت عیب یابی پکیج ایران رادیاتور پیشنهاد میکنم این مطلب را هم مطالعه نمایید .

 ویدئویی که در همین رابطه تهیه کردیم را مشاهده نمایید .

این مقاله با عنوان علت گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور میباشد ولی به طور کلی برای پیدا کردن دلایل گرم نشدن آب مصرفی انواع پکیج دیواری میتونید از این راهنما کمک بگیرید .

به عنوان مثال جهت عیب یابی و پیدا کردن :

 • علت روشن نشدن آبگرم پکیج
 • علت گرم نشدن آب پکیج بوتان اپتیما
 • علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج ایساتیس
 • علت گرم نشدن آب پکیج تاچی
 • علت گرم نشدن آب پکیج گلدیران
 • علت گرم نشدن آب پکیج لورچ
 • علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج بوتان
 • گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور

از این راهنما میتونید استفاده کنید .

دلایل گرم نشدن آب مصرفی پکیج دیواری

وقتی میخواهیم به بررسی علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج دیواری بپردازیم باید قبل از هر کاری به چند نکته دقت کنیم :

برای اینکه بهتر متوجه بشید من علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج ایران رادیاتور را به چند بخش تقسیم کردم که هر بخش را جداگانه  شرح داده و طریقه رفع عیب را بیان میکنم .

آب مصرفی پکیج سرد است و هیچ اروری مشاهده نمی‌شود

۱_ آیا آب مصرفی به طور کامل سرد میباشد و هنگامی که شیر آبگرم را باز میکنیم هیچ عکس العملی از پکیج مشاهده نمیشود ؟

دوستان همونطور که قبلا گفتم در عیب یابی پکیج دیواری اولویت با بررسی کدخطا میباشد.

در پکیج ایران رادیاتور مدل آنالوگ کدهای خطا توسط چشمک زدن یک یا چند چراغ به طور همزمان و ثابت مشخص می‌شود.

بررسی کد خطا | علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج ایران رادیاتور

در این پکیج های آنالوگ ایران رادیاتور زمانی که شیر آبگرم را باز میکنیم چراغ های روی پانل به صورت ممتد دو تا دو تا از ۳۰ تا ۸۰ چشمک می‌زنند.

نشانه باز بودن آب مصرفی در پکیج ایران رادیاتور

که در این صورت نشانه این است که سنسور تشخیص دهنده باز بودن آبگرم یعنی قطعه فلوسویچ به طور صحیح باز بودن آب مصرفی را تشخیص داده و عمل کرده است و در این حالت بعد از چند ثانیه چراغ نارنجی رنگ یا به عبارتی چراغ شعله روشن شده و در صورتی که تا زمان باز بودن آب مصرفی خاموش نشود معمولا آب مصرفی میبایست گرم شود .

خرابی فلوسوئیچ یا فلومتر اولین دلیل گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور

البته استثنا هم دارد و ممکن است در این حالت آب مصرفی داغ نباشه و ولرم باشد آن هم زمانی است که سوپاپ شیر سه راهی به دلیل معیوب شدن به صورت صحیح عمل نکرده و نیمه باز بوده و آبگرم را به جایی که به سمت آب مصرفی برود به سمت شوفاژ می‌رود .

برای اینکه از این موضوع اطمینان حاصل کنید به این روش عمل کنید .
با توجه به این نکته که سیستم اکثر پکیج های دیواری طوری طراحی شده که به محض باز کردن آب مصرفی حتی اگر در فصل زمستان باشد مسیر شوفاژ به طور کامل بسته میشود پس زمانی که آب مصرفی باز باشد وقتی به لوله خروج آبگرم از پکیج دست بزنید حتما باید از لوله رفت شوفاژ داغ تر باشد فقط در صورتی که بایپاس نیمه باز باشد در صورتی که در سیستم پکیج دیواری اولویت مصرف با آبگرم هست پس زمانی که شیر آب گرم باز باشد باید مسیر شوفاژ کاملا بسته باشد.و در غیر این صورت با توجه به اینکه چراغ ها جفت جفت حرکت کرده و چراغ نارنجی روشن میباشد آب مصرفی ولرم بوده و داغ نمیباشد.

آب دزدی بایپاس علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج

خوب دوستان برگردیم سر سوالمون :

شیر آبگرم باز میباشد و روی پانل پکیج هیچ عکس العملی مشخص نمیباشد. جواب مشکل خرابی فلوسویچ و فلومتر میباشد.

آب مصرفی سرد است و چراغ ها دو تا دو تا چشمک می‌زنند

۲_ اگر آب مصرفی کاملا سرد باشد و چراغ های پکیج هم به طور نرمال حرکت می‌کنند یعنی فلوسویچ عمل کرده ولی ایرادی در یک قطعه باعث شده که برد فرمان وصل شعله را ندهد.

این مشکل می‌تواند از سنسور آب مصرفی باشد

سنسور ان تی سی جداری و مستقرق

آب مصرفی پکیج گرم نیست و ارور ۴۰ ۶۰ ۷۰ میدهد

مورد بعدی که باعث گرم نشدن آب مصرفی در پکیج ایران رادیاتور میشود از خرابی پرشر هوا  میباشد که البته در این حالت معمولا خطای ۴۰ ۶۰ ۷۰  می‌دهد.  در این صورت قبل از هر کاری اقدام به دو شیلنگ نمودن پرشر هوا نموده و همچنین دریچه های پلاستیکی اطراف دودکش را باز نمایید .

آب مصرفی پکیج سرد میباشد و خطای ۴۰ ۶۰ ۸۰ میدهد

خرابی برد الکترونیک یا به عبارتی نیمسوز شدن رله فن برد کنترل پکیج ایران رادیاتور نیز از دلایل گرم نشدن آب مصرفی در پکیج میباشد که در اینصورت هم چراغ های ۴۰ ۶۰ ۸۰ چشمک میزند . در صورت گرم نبودن آب مصرفی و مشاهده ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ ایران رادیاتور میبایست از تعمیرکار مجاز بخواهید برای تعمیر یا تعویض برد کنترل برسند خدمتتون .

جهت بررسی دقیق ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ در پکیج ایران رادیاتور مطلبی که قبلا در همین رابطه منتشر کردیم را مطالعه نمایید

ارور 40 60 80 و ارور 40 60 70 ایران رادیاتور دلیل گرم نشدن آب مصرفی پکیج

علت روشن نشدن آبگرم پکیج

علت روشن نشدن آبگرم پکیج دلایل زیادی دارد که یک به یک به آنها می‌پردازیم. برای اینکه مشکل گرم نشدن آب مصرفی پکیج را بررسی و عیب یابی کنیم ابتدا باید صورت مسئله برای خودمون روشن باشد. به این معنا که عملکرد پکیج را زیر نظر بگیریم و ببینیم پکیج تا کجا به درستی عمل می‌کند و کجا به مشکل برمی‌خورد. زمانی که شیر آب مصرفی (آبگرم) باز است روی پکیج باید تغییری صورت بگیرد که به معنای عملکرد صحیح سنسور فلوسویچ می‌باشد و زمانی که شعله روشن می‌شود نیز روی پانل پکیج مشخص می‌شود. به عنوان مثال در پکیج ایران رادیاتور زمانی که شیر آب باز است چراغ ها جفت جفت چشمک می‌زنند و زمانی که شعله روشن می‌شود چراغ نارنجی روشن می‌شود.

علت روشن نشدن آبگرم پکیج چراغ نارنجی (چراغ شعله) یکبار روشن شده و خاموش می‌شود

اگر آب مصرفی سرد باشد و شعله یکبار خاموش شده و قطع کرده و دیگه روشن نشده احتمال اول خرابی یون تشخیص شعله میباشد سپس پرشر هوا که قبل از هر کاری اقدام به دوشلنگه کردن پرشر و باز کردن دریچه های پلاستیکی بالای پکیج نمایید .

کمبود فشار گاز علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج

کمبود فشار گاز نیز باعث این مشکل می‌شود معمولا در هوای خیلی سرد افت فشار گاز مشاهده شده که باعث خاموشی و از کار افتادن پکیج می‌شود که در این صورت باید پیچ چهارسویی که روی شیر گاز قرار دارد را به اندازه ۲ میلیمتر در جهت عقربه های ساعت بچرخانید.

مطلبی را در گذشته تحت عنوان آموزش کامل روش تنظیم شعله کوتاه و بلند پکیج دیواری منتشر کردیم . مطالعه کنید . .

رفع ارور 70 80 ایران رادیاتور با زیاد کردن فشار گاز

مورد بعدی آب مصرفی پکیج سرد است و کد خطا میدهد ( یک یا چند چراغ چشمک میزند )

اگر آب مصرفی پکیج سرد بود و چراغ هایی از پکیج به معنای اعلام کد خطا چشمک می‌زند همانطور که گفتم به سراغ مطلبی که در گذشته تحت عنوان کدهای خطای پکیج ایران رادیاتور منتشر کردیم رفته و عیب یابی پکیج را با رفع خطای مشاهده شده ادامه دهید.

 

آب مصرفی پکیج دمای مناسبی ندارد

اگر آب خروجی از پکیج دمای مطلوبی نداشته در صورتی که ولوم دما را روی ماکزیمم قرار داده ایم و ظاهرا پکیج به صورت نرمال و بدون خطا کار می‌کند ولی در عمل آب مصرفی خارج شده از پکیج دمای دلخواه را ندارد و به صورت یکنواخت ولرم میباشد.

اولین کاری که می‌بایست برای عیب یابی این مشکل انجام بدید همونطور که قبل از این گفتم باید در زمانی که شیر آب گرم باز است دست روی لوله رفت شوفاژ یعنی از سمت چپ اولین شیلنگ بزارید و اگر احساس کردید دمای آن از دمای لوله خروجی آبگرم یعنی لوله کناری بیشتر است مطمئنا مشکل از آب دزدی از قسمت بایپاس می‌باشد. برای رفع این مشکل باید شیر موتوری را باز کنید و فنر سوپاپ بایپاس را بیرون بیارید و در صورت لزوم اورینگ ها را عوض کنید منتها قبلش فنر را رسوب زدایی کرده و روغن کاری کنید و سر جاش ببندید.
ولی در صورتی که متوجه شدید بایپاس به درستی کار میکند یعنی گرمای لوله رفت شوفاژ زیاد نبود ولی آب مصرفی همچنان ولرم بود دلایل دیگری دارد .

علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج ایران رادیاتور

در صورتی که بعد از باز کردن آب مصرفی فلوسوئیچ و یا فلومتر عمل کرده و پکیج روشن شود ولی همچنان آب دمای مناسبی ندارد به موارد زیر مربوط میشود :

 • کم بودن فشار گاز و کوتاه بودن شعله باشد
 • هم خرابی و کاهش دقت NTC مصرفی که سبب می‌شود دمای حقیقی را به برد کنترل اعلام نکند و در نتیجه آب مصرفی به خوبی گرم نمیشود
 • همچنین گاهی وجود رسوب در مبدل ثانویه هست که باعث میشه دمای سیستم به سرعت بالا رفته و دستگاه شعله را قطع میکند و تا زمانی که مجدد شعله روشن شود آب مصرفی سرد خواهد شد .
 • خرابی برد کنترل و خطای ۴۰ ۶۰ ۸۰
 • خرابی پرشر هوا و خطای ۴۰ ۶۰ ۷۰
 • عدم تشخیص شعله و خطای ۷۰ ۸۰ که ممکنه یون خراب باشه

مورد بعدی به این صورت است که آب مصرفی سرد است ولی رادیاتورها داغ میباشد .

علت گرم نشدن آب پکیج در صورتی که رادیاتورها داغ میباشند

اگر آب مصرفی سرد بود ولی شوفاژها گرم بودند به این معنی میباشد که پکیج در حالت زمستانی بدون مشکل کار می‌کند فقط یا زمانی که شیر آب را باز میکنیم قطعاتی که مسئول تشخیص باز شدن آب میباشد درست عمل نمی‌کنند و برد متوجه باز بودن آب نمیشود و یا برد متوجه می‌شود و پکیج نیز شروع به کار می کند ولی باز آب خروجی سرد میباشد

در مواردی که برد اصلا متوجه نمی‌شود یعنی چراغ های سبز جفت جفت حرکت نمی‌کند و در مدل دیجیتال عکس آب مصرفی ظاهر نمی‌شود که باید مستقیم برید سراغ سنسوری که وظیفه تشخیص باز بودن آب مصرفی به برد الکترونیک را دارد یعنی فلوسویچ و یا فلومتر رفته و با تعمیر و یا تعویض این قطعه مشکل را برطرف نمایید .

ولی در صورتی که دستگاه متوجه باز بودن آب مصرفی شده و چراغ ها جفت جفت حرکت می‌کنند و یا علامت دوش آب روی نمایشگر ظاهر میشود باید موارد زیر را بررسی کنید :

دلایل دیگر گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور

 • کم بودن فشار گاز
 • دبی بیش از حد آب ورودی
 • فاصله زیاد پکیج تا حمام
 • باز کردن دو شیر همزمان
 • NTC مصرفی
 • بای پاس
 • شیر موتوری
 • دیافراگم و محدود کننده (در مدل های قدیمی )
 • رسوب داشتن مبدل ثانویه

البته در صورتی که مبدل ثانویه رسوب داشته باشد مهمترین مشکل شما نوسان دمای آب مصرفی خواهد بود .

در مورد آموزش اسید شویی مطلبی را تحت عنوان آموزش رسوب زدایی مبدل ثانویه پکیج ایران رادیاتور منتشر کردیم

دانلود مقاله کامل علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج ایران رادیاتور

دانلود فایل پی دی اف آموزشی

Water heating

علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج ایساتیس

علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج ایساتیس نیز همانند پکیج ایران رادیاتور میباشد و در صورت بروز این مشکل قبل از هر اقدامی صورت مسئله را برای خودتان روشن کنید به این صورت که دقت کنید آیا آب مصرفی پکیج ایساتیس به طور کامل سرد میباشد و یا اینکه آب مصرفی گرم بوده ولی گرمای مطلوبی ندارد و یا اینکه آب پکیج به صورت مکرر سرد و گرم میشود ، لازم است بدانید هر کدام از این مشکل ها روش های عیب یابی و برطرف کردن متفاوتی دارند . در ضمن همونطور که قبلا گفتم در عیب یابی پکیج دیواری اولویت با کد خطا میباشد یعنی در صورت بروز مشکل در پکیج قبل از هر کاری بررسی کنید آیا خطایی روی پانل ظاهر شده است یا خیر .

در صورت مشاهده ارور

کد خطای ظاهر شده را با لیست کدهای خطا پکیج ایساتیس که در سایت ما نیز وجود دارد مشکل را برطرف می‌نماییم .

آب مصرفی پکیج ایساتیس به طور کامل سرد است

در صورت سرد بودن کامل آب پکیج ایساتیس در صورتی که مشاهده کردید با باز کردن آب مصرفی روی نمایشگر پکیج علامت دوش آب ظاهر نمیشود قطعا مشکل مربوط به فلوسوئیچ یا فلومتر میباشد . ولی اگر علامت دوش ظاهر شد ولی پکیج روشن نشد احتمالا سنسور آب مصرفی ایراد دارد .

آب مصرفی پکیج ایساتیس سرد و گرم میشود

در صورت سرد و گرم شدن آب پکیج ایساتیس ابتدا اقدام به شستشوی مبدل ثانویه و یا اصلی نمایید . و یا سنسور مصرفی را چک کنید ، همینطور پرشر هوا را دو شیلنگ کنید ، گاهی نوسان فشار آب سرد ورودی به دلیل باد نداشتن منبع انبساط پمپ تحت فشار ساختمان میباشد .

آب مصرفی پکیج ایساتیس گرمای مطلوبی ندارد

در صورتی که آب مصرفی پکیج ایساتیس گرم شده ولی گرمای مناسبی ندارد ممکن است مشکل از کم بودن فشار گاز و تنظیم نبودن شعله پکیج باشد ، گاهی هم نیز رسوب آب باعث این مشکل میشود .

اگر آب مصرفی در حمام داغ بوده ولی به محض اینکه قصد مخلوط کردن آب سرد را دارید که برای دوش مناسب باشد آب به طور کامل سرد میشود این مشکل قطعا به خاطر ضعیف شدن و معیوب شدن فلومتر میباشد .

علت گرم نشدن آب پکیج بوتان اپتیما

همانطور که گفتم علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج بوتان نیز همانند سایر پکیج های میباشد و روشهای عیب یابی و رفع عیب یکسانی را دارند .

گرم نشدن آب مصرفی پکیج اپتیما در صورتی که به طور کامل سرد باشد و در زمان باز کردن آب گرم تغییری در پانل پکیج مشاهده نشود همانطور که عرض کردم و میدانید به خاطر معیوب بودن فلوسوئیچ میباشد .

آب مصرفی پکیج بوتان اپتیما گرمای مطلوبی ندارد

در صورتی که آب پکیج اپتیما بوتان گرم شده ولی گرمای مناسبی ندارد به دلایل زیر مربوط میشود :

 • رسوب داشتن مبدل ثانویه
 • تنظیم نبودن شعله پکیج
 • دبی و یا سرمای زیاد آب ورودی
 • معیوب بودن فنر بایپاس
 • خرابی سنسور آب مصرفی

آب پکیج بوتان اپتیما سرد و گرم میشود

دلایل سرد و گرم شدن آب مصرفی در پکیج های دو مبدل مثل اپتیما به شرح زیر است :

 • رسوب داشتن مبدل ثانویه
 • معیوب بودن پرشر سوئیچ هوا
 • خرابی سنسور مصرفی
 • معیوب بودن بایپاس و فنر سوپاپ
 • ایراد در قسمت یون تشخیص شعله

به طور کلی باید یاد بگیرید سرد و گرم شدن مکرر پکیج به این معناست که آب مصرفی ابتدا به درستی گرم میشود ولی به دلیلی یک لحظه شعله قطع میشود که همین یک لحظه باعث شده برای ثانیه هایی آب سرد شود . همانطور که میدانید زمانی که شیر آب مصرفی باز است به هیچ عنوان شعله نباید حتی برای ثانیه ای قطع شود . دلایل قطعات شدن شعله به خاطر جرم گرفتن مبدل ثانویه پکیج و عدم گردش صحیح آب در مدار سیستم میباشد که دما برای لحظاتی بالا می‌رود و سنسور باالاجبار برای اینکه مبدل حرارتی آسیب نبیند شعله را چند ثانیه قطع میکند همین باعث میشه آب مصرفی برای لحظاتی سرد بشه .

 

آموزشآموزش تعمیر پکیج ایران رادیاتورعیب یابی پکیج ایران رادیاتور

علت گرم نشدن آب مصرفی پکیجعیب یابی پکیج ایران رادیاتور

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس مستقیم