علت صدای بلند پکیج ایران رادیاتور

علت صدای زیاد پکیج ایران رادیاتور

امروز میخوام علت صدای زیاد پکیج ایران رادیاتور را با هم بررسی کنیم و ببینیم دلایل زوزه کشیدن پکیج و یا شنیدن صداهای عجیب از پکیج دیواری چه می‌باشد. {لطفا ابتدا این مطلب را کامل مطالعه کنید سپس در صورت تمایل روی لینک های قرار داده شده کلیک کنید}

البته پیشنهاد میکنم اگر از مصرف کنندگان محصولات شرکت ایران رادیاتور هستید جهت انجام تعمیر پکیج دیواری ایران رادیاتور فقط به خدمات شرکت پکیجکار اعتماد کنید چون نه تنها زیر نظر شرکت تولید کننده فعالیت دارند بلکه دارای تعمیرکارانی با تجربه میباشند و علاوه بر اینکه کیفیت خدمات متمایزی دارند قیمت هایی که ارائه میدهند نصف قیمت تعمیرکاران دیگه هست ، صحت این موضوع را هم میتونید با یک استعلام قیمت تلفنی متوجه شوید .

مشاهده سایر مقالات ما در زمینه آموزش تعمیرات پکیج ایران رادیاتور

خلاصه ای از مطلب را به صورت ویدئو آماده کرده ایم ولی برای اینکه اطلاعات کاملی در رابطه با مشکل صدای پکیج کسب کنید پیشنهاد میکنم مطلب را نیز تا انتها مطالعه نمایید .

 

علت صدای زیاد پکیج ایران رادیاتور

اولین نکته ای که باید در مورد پیدا کردن دلایل صداهای پکیج ایران رادیاتور بررسی کنیم این است که آیا صدا دادن پکیج همزمان با تغییراتی که در پکیج دیواری اعمال کردید شروع شده یا خیر؟
به عنوان مثال ممکنه دستگاه در حالت تابستانی به خوبی کار میکرده ولی زمانی که اقدام به تغییر فصل به زمستانی دادید پکیج شروع به صدا کردن افتاده
اگر همین طوره که عرض کردم باید مشکل را در عدم گردش صحیح آب در مدار شوفاژ بررسی کنید و معمولا به خاطر دلایل زیر میباشد :
بسته بودن شیرهای رفت و برگشت رادیاتور که زیر پکیج قرار دارند ( در حالت زمستانی تمام شیرهایی که زیر پکیج قرار گرفته باید باز باشد یعنی دسته شیر در امتداد لوله قرار گرفته باشد)
بسته بودن شیرهای رادیاتورها
کثیف بودن توری صافی برنجی برگشت
در پکیج های تک مبدل معیوب بودن پمپ سیرکولاسیون

خرابی روتور پمپ یکی از دلایل صدای پکیج ایران رادیاتور است

علت صدای پکیج ایران رادیاتور

دقت کنید اگر صدای پکیج با شروع به کار پمپ آغاز می شود مشکل از خرابی روتور یا محور اصلی پمپ پکیج می‌باشد که می‌بایست تعویض شود.

یکی دیگر از موضوعاتی که باید به آن دقت کنید این است که پس از ریست عملکرد پکیج تا کجا صورت می‌گیرد و پکیج صدا می‌دهد.
به عنوان مثال اگر پس از ریست بلافاصله با روشن شدن فن صدای پکیج نیز شروع می‌شود باید مشکل را در فن پکیج جستجو کنید.
یکی از عمده ترین دلایل صدا دادن فن پکیج کثیف شدن پروانه آن میباشد که باعث میشه پروانه فن از تراز خارج شده و هنگام چرخش به بدنه فن گیر کنه و صدا بده، برای رفع این مشکل باید فن باز بشه و پروانه اون اون شسته بشه
البته اگر می‌خواهید خودتون اینکارو انجام بدید و از پس باز کردن و شستشوی پروانه فن برنمیاید به این طریق عمل کنید :
درب محفظه احتراق را باز کرده و وقتی فن را مشاهده کردید با یک آچار شروع کنید چندین ضربه به بدنه فن و پروانه آن بزنید و سپس دستگاه را ریست کنید و این کار را تا قطع کامل صدا ادامه دهید. با این کار گرد و غباری که به پروانه فن چسبیده باز شده و با روشن کردن فن از طریق دودکش به بیرون پرتاب می‌شود.

اگر هنوز روش تبدیل حالت تابستانی به زمستانی را در پکیج ایران رادیاتور یاد نگرفته اید این مطلب را مطالعه کنید .

ولی اگر بعد از ریست پکیج (در حالت زمستان) پکیج بدون صدا شروع به کار می کند و بعد از روشن شدن شعله یکدفعه شروع به صدا کرده و عملکرد آن قطع می‌شود و مطمئنا ارور می‌دهد به خاطر بسته بودن مسیر گردش آب می‌باشد که توضیح دادم.

بسته بودن شیرهای رادیاتور علت صدای پکیج ایران رادیاتور

نکته بعدی که باید به آن دقت کنید این است که آیا بروز صدای پکیج باعث مختل شدن عملکرد پکیج شده است و یا خیر با وجود صدا پکیج به صورت صحیح کار خود را انجام می‌دهد؟
اگر با توجه به صدایی که شنیده می شود پکیج نیز به کار خود ادامه می‌دهد بدون مشکل ممکنه به خاطر از تراز خارج شدن پکیج و یا به لرزه افتادن فن باشد که در این حالت میتونید خودتون با لاستیک تیوپ لرزه گیری انجام بدید.

اگر مبدل ثانویه پکیج ایران رادیاتور رسوب گرفته باشد و یا سوپاپ فنر بایپاس نیز رسوب گرفته باشد باعث بروز این مشکل خواهد شد.

ممکنه گاهی هنگام روشن شدن اولیه پکیج ایران رادیاتور صدای انفجاری شنیده بشه که در این حالت باید فاصله چینی جرقه زن را تنظیم کنید و یا اینکه با یک مسواک اطراف آن را تمیز کنید.

گاهی نیز منظور از صدای پکیج صدای چرخش آب در رادیاتورها می‌باشد که در این صورت می‌بایست شیر ورودی هر رادیاتوری که صدا می‌دهد را کامل باز کرده و کم کم شروع به بستن کنید و هر جا صدا قطع شد همونجا بزارید باشه.

ولی در نهایت برای رفع صدا و همچنین رفع مشکل هوا گرفتن مکرر رادیاتورها می‌بایست مخلوط یک لیتر ضد یخ اتوموبیل را با یک استکان مایع ظرفشویی داخل سیستم رادیاتورها تزریق نمایید، با انجام این کار علاوه بر رفع مشکلات ذکر شده راندمان پکیج را افزایش داده و همینطور باعث جلوگیری از تشکیل رسوب در پکیج خواهید شد و همچنین در فصل زمستان و یخبندان در صورتی که پکیج در تراس نصب هست دیگه لازم نیست نگران یخ زدن پکیج و لوله ها باشید چون ضد یخ با خاصیت خود باعث یخ نزدن آب تو لوله ها می‌شود.

علت صدای پکیج ایران رادیاتور یکی از سوالاتی هست که معمولا مصرف کنندگان محصولات ایران رادیاتور به دنبال پیدا کردن جواب آن هستند

یکی از مهمترین دلایل شنیدن صدا از پکیج وجود رسوب در مبدل ثانویه میباشد که جهت رفع این مشکل پیشنهاد میکنم مطلب جامعی که قبلا در زمینه رسوب زدایی تصویری پکیج ایران رادیاتور منتشر کردیم را مطالعه نمایید .

معمولا علت صدای زیاد پکیج ایران رادیاتور به چند دلیل بوجود می‌آید :

  • اولین و بارزترین علت صدای پکیج ایران رادیاتور وجود رسوب در مبدل ثانویه و گرفتن  صافی برگشت میباشد
  • دومین علت صدای پکیج ایران رادیاتور لرزش فن پکیج میباشد که این مشکل را خودتون میتوانید با صداگیری فن از طریق گذاشتن لاستیک در قسمت هایی که لرزش دارد برطرف کنید
  • وجود هوا در مسیر رادیاتورها
  • نا صاف بودن پکیج
  • گرفتگی صافی برگشت پکیج

 

اگر مشکل گرم نشدن تعدادی از رادیاتورها را دارید و از عمر پکیج شما بیشتر از 7 سال میگذرد به احتمال قوی مدار سیستم شوفاژ رسوب گرفته است که جهت رفع مشکل پیشنهاد میکنم مطلبی را که قبلا تحت عنوان رسوب زدایی رادیاتور شوفاز منتشر کردیم را مطالعه نمایید .

 

و در نهایت جهت عیب یابی دقیق باید با دقت گوش داد و بررسی کرد که دقیقا صدا از کدام قسمت پکیج به گوش می‌رسد و سپس نسبت به رفع آن اقدام شود..

دوستان عزیز برای عضویت در شبکه های اجتماعی سایت پکیج کار روی آیکون هایی که در ستون سمت چپ 👈 قرار دارد و به رنگ قرمز هست کلیک کنید

و همچنین برای دانلود کلیه فایل های آموزشی و ویدئوهای منتشر شده به کانال تلگرام ما بپیوندید 👇

تلگرام

آموزش

آموزش تعمیر پکیج ایران رادیاتورعیب یابی پکیجعیب یابی پکیج ایران رادیاتور

3 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *