آموزش تعمیر پکیج

آموزش تعمیر پکیج

تعمیر پکیج یا تعمیرات پکیج جزو خدمات تخصصی این مرکز است و علاوه بر آن ما با انتشار مقالات متعدد آموزش تعمیر پکیج را به کلیه علاقمندان خواهیم داد .

در صورتی که نیاز به یک متخصص جهت عیب یابی و تعمیر پکیج خود دارید در هر ساعت از شبانه روز میتونید با یکی از شماره های ما تماس بگیرید.

اگر با قصد یادگیری و آموزش تعمیرات پکیج وارد این سایت شدید پیشنهاد میکنم تا پایان این مطلب مطالعه کنید و همچنین به سایر مقالات ما هم سری بزنید.

آموزش تعمیر پکیج

(جهت اسکرول سریع روی هر تیتر کلیک کنید)
 1. آب مصرفی گرم ولی رادیاتور سرد میباشد
 2. آب مصرفی گرمای مناسبی ندارد
 3. پکیج انفجاری روشن میشود
 4. علت سرد و گرم شدن آب پکیج

ما در این مقاله به شما خواهیم آموخت که چگونه یک تعمیرکار ماهر پکیج باشید.

( پیشنهاد میکنم تا پایان این مطلب مطالعه نمایید و در صورتی که سؤال داشتید از بخش دیدگاه در انتهای صفحه مطرح نمایید )

برای مشاهده مقالات بیشتر در زمینه آموزش تعمیر پکیج کلیک کنید

 

در صورت خرابی پکیج چه کنیم ؟

در صورتی که پکیج دیواری منزل شما خراب شده است به نکات زیر دقت کنید چون ممکن است مشکل جزئی بوده و خودتان توانایی رفع آن را داشته باشید :

 • فشار بار پکیج را چک کنید و اگر مشاهده کردید عقربه بار پکیج کمتر از یک می‌باشد بوسیله شیر پرکن که در همه پکیج ها در قسمت زیرین دستگاه نصب شده است (برای مشاهده شیر پرکن باید خم شوید و زیر پکیج را ببینید) این شیر به صورت گِرد و به رنگ مشکی یا آبی میباشد. آن را باز کنید تا عقربه بار روی ۱/۵ بیاد و سپس ببندید
 • مطمئن شوید شیر ورودی گاز و همچنین کلیه شیرهای زیر پکیج در وضعیت باز قرار دارند (دسته شیر باید در امتداد شیر باشد)
 • پریز برق ورودی را با فازمتر چک کنید برق داشته باشد
 • در زمستان از باز بودن شیرهای بالا و پایین رادیاتور ها اطمینان حاصل کنید
 • اگر پکیج در بالکن نصب می‌باشد یک بار دودکش را از روی پکیج بردارید و ریست کنید
 • دریچه های پلاستیکی اطراف دودکش را باز کنید
 • اگر با باز کردن شیر پرکن عقربه فشار بار هیچ تغییری نکرد به طور قطع نافی پرکن رسوب گرفته که به این صورت میتونید مشکل را برطرف کنید : ابتدا شیر ورودی آب سرد را ببندید سپس با استفاده از یک آچار تخت شماره ۱۳ یا ۱۴ اقدام به باز کردن شیر پرکن نمایید و با یک سیم مفتول سوراخ نافی شیر پرکن را خالی از رسوب کنید و پرکن را ببندید
 • در صورتی که پکیج نشتی زیاد داشت کلیه شیرهای زیر پکیج را ببندید و پکیج را از برق بکشید و با یک تعمیرکار تماس بگیرید

اگر پکیج خراب شد چه باید کرد

تعمیر پکیج شبانه‌روزی

تعمیر پکیج شبانه روزی خدمتی است که به تازگی در این مرکز برای راحتی مصرف کنندگان شوفاژ دیواری در تهران ارائه می‌شود

همکاران ما به صورت ۲۴ ساعته آماده خدمت گذاری به همشهریان گرامی هستند .

تعمیرات پکیج شبانه‌ روزی جزو خدمات ویژه این مجموعه به همشهریان گرامی در شهر تهران میباشد . پس اگر در حال حاضر پکیج دیواری شما به مشکل خورده است بدون اینکه استرس داشته باشید این مطلب را تا انتها مطالعه کنید .

تقریبا ۸۰ درصد افراد پس از مطالعه این مطلب و اجرای راهکارهایی که در ادامه میپردازیم مشکل را خودشان رفع خواهند کرد .

اگر از بدشانسی روزگار شما جزو ۲۰ درصدی هم بودید که قادر به رفع مشکل با راهنمایی ما نشدید اصلا نگران نباشید همکاران ما آماده انجام تعمیر پکیج ۲۴ ساعتهدر سراسر شهر تهران میباشند .

تعمیرات پکیج 24 ساعته

تعمیر پکیج شبانه‌ روزی در تهران

تعمیر پکیج شبانه‌روزی امروزه به این دلیل اهمیت پیدا کرده است که خرابی پکیج متأسفانه روز و شب نمیشناسد و ممکن است این بلای طبیعی در هر ساعت از شبانه روز اتفاق بیافتد و آرامش را از کانون خانواده بگیرد ، تیم حرفه ای پکیج کار با چندین سال تجربه در زمینه تعمیرات انواع پکیج شوفاژ به صورت شبانه‌روزی و بدون تعطیلی در خدمت همشهریان گرامی در تهران میباشد .

پس در صورت نیاز به تعمیرکار پکیج ۲۴ ساعته با مراجعه به صفحه تماس با مراکز تعمیرات پکیج در تهران و با یکی از شماره های ما تماس بگیرید . تا در سریعترین زمان همکاران ما که در محدوده شما مستقر میباشند جهت برطرف نمودن مشکل خدمت برسند .

توصیه ما قبل از تماس با تعمیرکار پکیج شبانه‌ روزی

 1. قبل از هر کاری فشار بار پکیج را چک کنید که کمتر از ۱/۵ نباشه (اگر کمتر بود بوسیله شیر پرکن که در زیر پکیج قرار گرفته فشار بار را تنظیم کنید
 2. از باز بودن شیر ورودی گاز و همچنین کلیه شیرهای زیر پکیج اطمینان حاصل کنید ( دسته کلیه شیرها باید در امتداد شیر باشد و نه عمود بر شیر )
 3. کلیه کلیدها را در وضعیت وصل قرار بدید
 4. مطمئن شوید برق ورودی وصل میباشد
 5. در صورت نیاز دریچه های پلاستیکی کنار دودکش در بالای دستگاه را باز کنید و کنار بگذارید
 6. ممکن است صافی برگشت گرفته باشد که خودتون میتونید با خالی کردن آب دستگاه اقدام به تمیز کردن توری آن کنید
 7. در صورت مشاهده کد خطا روی مانیتور و یا چشمک زدن برخی چراغ ها با مراجعه به لیست کدهای خطای انواع پکیج که در منو همین سایت وجود دارد عیب را شناسایی کنید
 8. با مطالعه مقالات و مطالب آموزشی منتشر شده در سایت سعی در برطرف کردن ایراد نمایید
 9. سؤالات خود را از بخش دیدگاه پرسیده تا در اسرع وقت شما را راهنمایی کنیم

نکات مهم قبل از تماس با تعمیرکار پکیج شبانه‌روزی

پایین بودن فشار بار اولین احتمال از کار افتادن پکیج

باید این نکته را خدمت شما عرض کنم که در صورت خرابی پکیج قبلا از هر اقدامی فشار بار پکیج را چک کنید که عقربه آن زیر عدد ۱ نباشه . یکی از دلایل اصلی از کار افتادن پکیج پایین بودن فشار بار پکیج میباشد .

اگر برای اولین بار است که قصد انجام تنظیم فشار پکیج را دارید پیشنهاد میکنم حتما مقاله ای را که تحت عنوانآموزش هواگیری پکیج و تنظیم فشار بار پکیج منتشر کردیم را مطالعه کنید و ویدئویی را نیز که در همین رابطه قرار دادیم مشاهده کنید .

دقت کنید دو شاخه برق وصل باشد

اگر پکیج هیچ عکس العملی نداشت و هیچ چراغی روشن نبود ممکنه دو شاخه برق قطع باشد .

شیر ورودی گاز اصلی باز باشد

دقت کنید شیر ورودی گاز اصلی و همچنین کلیه شیر های زیر پکیج در وضعیت وصل قرار گرفته باشند . همونطور که میدانید دسته شیر باید در امتداد شیر باشد که نشانه باز بودن شیر است و نه عمود بر آن

دریچه های پلاستیکی اطراف دودکش باز شود

در صورتی که پکیج مرتب خاموش و روشن میشود ممکن است اکسیژن کافی جهت انجام صحیح عمل احتراق وجود نداشته باشد به همین منظور دریچه های پلاستیکی اطراف دودکش را با یک پیچ گوشتی چهار سو باز کرده و کنار بگذارید .

تعمیر شبانه روزی پکیج ایران رادیاتور

در این مرکز صرفنظر از برند پکیج تعمیر پکیج شبانه‌روزی برای انواع شوفاژ دیواری صورت می‌گیرد ولی با توجه به افزایش تعداد مشترکین شرکت ایران رادیاتور و همچنین دارا بودن نمایندگی مجاز این شرکت تعمیر شبانه‌روزی پکیج ایران رادیاتور را به صورت ویژه به مشترکین این شرکت ارائه میدهیم و همچنین لازم به ذکر است که مشترکین ایران رادیاتور در هر ساعت از شبانه روز در اولویت انجام خدمات قرار دارند .

پس اگر شما از محصولات ایران رادیاتور استفاده میکنید و در حال حاضر دچار مشکل شده جهت معتبرترین مرکز جهت تعمیر پکیج ایران رادیاتور ۲۴ ساعته این مجموعه میباشد .

آموزش تعمیرات پکیج ایران رادیاتور

این مجموعه با ارائه ویدئوهای آموزشی و انتشار مقالات متعدد اقدام به بالا بردن سطح دانش مصرف کنندگان محصولات ایران رادیاتور کرده است .

جهت مطالعه مطلبی که تحت عنوان آموزش تعمیر پکیج ایران رادیاتور منتشر کردیم اینجا کلیک کنید .

نمایندگی شبانه روزی ایران رادیاتور

مجموعه پکیج کار بزرگترین نمایندگی تعمیرات ایران رادیاتور به صورت شبانه‌روزی در تهران میباشد . در صورتی که به دنبال نمایندگی شبانه‌روزی ایران رادیاتور در تهران میباشید با یکی از شماره های مراکز ما در سراسر تهران تماس بگیرید تا همکاران ما در سریعترین زمان در محل حضور پیدا کنند و ایراد پکیج شما را با کمترین هزینه برطرف نمایند .

مراکز تعمیرات پکیج

  • شعبه ۱ : هفت تیر
  • ۰۲۱۸۸۳۱۴۴۱۰
  • شعبه ۲ : نارمک
  • ۰۲۱۷۷۶۸۲۴۹۳
  • شعبه ۳ : شهرک غرب
  • ۰۲۱۸۸۱۹۵۴۲۵
  • شعبه ۴ : جنت آباد
  • ۰۲۱۴۴۵۷۰۵۳۰

خدمات ما

 • عیب یابی و رفع کلیه ایرادات پکیج شوفاژ دیواری
 • شستشوی مبدل ثانویه با پمپ و دیسکلر
 • سرویس بایپاس و بلوک های چپ و راست
 • تعمیر و سرویس پمپ پکیج ویلو و گراندفوس
 • سرویس و شستشوی مبدل حرارتی اصلی
 • تعمیر تخصصی برد الکترونیک انواع پکیج
 • باد زدن منبع انبساط و تعویض رابط منبع
 • شستشوی مسیر رادیاتورها جهت افزایش گرمادهی
 • تزریق محلول ضد رسوب جهت افزایش راندمان پکیج
 • تعمیرات تخصصی انواع شوفاژ دیواری توسط نمایندگی مجاز
 • ضمانت یکماهه بازگشت وجه در صورت هرگونه نارضایتی از تعمیرات صورت گرفته توسط تعمیرکاران ما
 • سرویس سالیانه و دوره ای انواع پکیج شوفاژ دیواری

در مورد شرکت ایران رادیاتور

شرکت ایران رادیاتور بزرگترین و همینطور یکی از پرطرفدارترین پکیج های دیواری را به بازار عرضه می‌کند .

اگر پکیج شما ایران رادیاتور است لازمه بدونید شرکت ایران رادیاتور معمولا به سختی نماینده خدمات در تهران می‌پذیرد و ارائه نمایندگی را منوط به گذراندن دوره های آموزشی که برگزار می‌کند و قبولی در آزمونی که در انتها می‌گیرد می‌داند..

یکی از مزایای تماس با ما دارا بودن نمایندگی مجاز این شرکت میباشد

 

آموزش نصب و تعمیر پکیج

آموزش تعمیرات پکیج

قبل از اینکه مبحث آموزش نصب و تعمیر پکیج را شروع کنیم خدمتتون عرض کنم که حتما جهت انجام تعمیرات تخصصی پکیج دقت کنید و صرف مطالعه این مطالب اقدام به این کار نکنید.

ممکن است قبلا تعمیراتی را روی پکیج انجام داده باشید و به خیال خود براحتی از عهده آن بر خواهید آمد ولی همیشه این نکته را در نظر بگیرید که :

پکیج شوفاژ از قطعات بسیار پیچیده ای تشکیل شده است و همواره با سه عنصر آب . برق و گاز سر و کار دارد و گاها نتیجه برخی اشتباهات ناشیانه ای که به خاطر عدم آگاهی قبلا روی پکیج انجام داده اید ممکن است عواقب طولانی مدتی داشته باشد . این عواقب به دو دسته تقسیم میشوند :

 1.  عواقبی که به خاطر سهل انگاری در الزامات ایمنی دستگاه صورت می‌گیرد که باعث به خطر انداختن امنیت خود و خانواده میشود ( این نوع عواقب بیشتر مربوط به ساختمانهایی میباشد که پکیج را در فضای داخلی ساختمان نصب کرده‌اند )
 2. عواقبی که باعث صدمه زدن هر چه بیشتر به پکیج خواهد شد که در طولانی مدت ممکن است خسارات جبران ناپذیری به دستگاه وارد کند و گاهی نیز باعث از کار افتادن کامل پکیج و در نهایت مجبور به تعویض کامل دستگاه خواهید شد .

پس ما چه چیزی به شما می‌آموزیم ؟

خوب در نهایت شاید از خود بپرسید پس ما به شما چه چیزی خواهیم آموخت و شما بدون داشتن مدرک و تجربه مجاز به انجام چه نوع تعمیراتی روی پکیج خود میباشید .

در جواب سوال شما باید بگم بنده بعد از ۱۸ سال تجربه کاری در زمینه تعمیر شوفاژ دیواری به این نتیجه رسیده ام که تقریبا ۶۰ درصد خرابی های پکیج که سبب تماس با تعمیرکار میشود جزو مشکلات جزئی به حساب میاد که معمولا خود مشتری با فراگیری آموزش های لازم قادر به برطرف کردن این ۶۰ درصد بدون مراجعه تعمیرکار پکیج خواهد بود .

آموزش هایی که شما در این سایت خواهید آموخت و مجاز به انجام آن هستید به شرح زیر میباشد :

 • آموزش روشن کردن و راه اندازی انواع پکیج شوفاژ دیواری
 • آموزش تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج شوفاژ
 • آموزش تنظیم فشار بار پکیج و برطرف کردن خطای پرشر سوئیچ آب
 • آموزش شناسایی عیب بوجود آمده بوسیله کد خطا و اعلام مشکل به تعمیرکار جهت استعلام قیمت قبل از مراجعه
 • آموزش عیب یابی ایراد بوجود آمده بوسیله عملکرد پکیج
 • آموزش طرز صحیح استفاده از پکیج شوفاژ دیواری
 • آموزش راهکارهای کاربردی جهت افزایش طول عمر پکیج
 • آموزش نکات ضروری و کنترل های دوره ای شوفاژ دیواری
 • آموزش سرویس سالیانه پکیج و انجام تعمیرات جزئی
 • آموزش نکات مهم در صورت بوجود آمدن خرابی و یا نشتی

همانطور که میبینید با توجه به آموزش هایی که در این سایت خواهید آموخت بخش اعظمی از مشکلات پکیج را خودتان بدون کوچکترین خطری مجاز به برطرف کردن آنها هستید . پس با ما همراه باشید .

 

تعمیر پکیج شبانه روزی

لینک مقالات آموزشی پر بازدید

در ادامه لینک مطالب مفیدی که در زمینه تعمیرات پکیج شوفاژ دیواری در این سایت منتشر کرده ایم را قرار میدم . امیدوارم براتون مفید واقع بشه .

لینک های مفید در زمینه آموزش نصب و تعمیرات پکیج ایران رادیاتور : 

آموزش باد زدن منبع انبساط پکیج ایران رادیاتور

 

آموزش نصب پمپ گراندفوس به جای پمپ ویلو بدون نیاز به تعویض حوضینگ :

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور مدل l24ff
عیب یابی پکیج ایران رادیاتور مدل l24ff

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور مدل Eco
عیب یابی پکیج ایران رادیاتور مدل ECO

 

دانلود دفترچه راهنمای پکیج
دانلود دفترچه راهنمای پکیج ایران رادیاتور

رسوب زدایی مبدل ثانویه پکیج

در صورتی که شما تا حدودی به مسائل فنی آشنا هستید و با مشاهده علائم موجود متوجه رسوب گرفتن مبدل ثانویه شده اید ، ( علائم جرم گرفتن مبدل حرارتی : سرد و گرم شدن آب مصرفی و یا گرم نشدن آب مصرفی میباشد )  پیشنهاد میکنم با مطالعه مقاله ای که قبلا تحت عنوان آموزش رسوب زدایی پکیج ایران رادیاتور در سایت منتشر کردیم اقدام به رسوبگیری مبدل صفحه ای پکیج نمایید .

 

علت گرم نشدن رادیاتور شوفاژ

مشترک گرامی اگر در استفاده از پکیج دیواری خود در حال حاضر با سیستم رادیاتور شوفاژ مشکل دارید  مثلا رادیاتور گرم نمیشود و یا پایین رادیاتور سرد است و یا رادیاتور ها زیاد هوا میگیرد و یا حتی از شیر رادیاتور آب چکه میکند و یا رادیاتورها صدا میدهد و یا رادیاتورها زود به زود هوا میگیرد و در کل کلیه مشکلاتی که مربوط به رادیاتور شوفاژ میباشد پیشنهاد میکنم مقاله کاملی که قبلا در همین رابطه منتشر کردیم  را که با عنوان علت گرم نشدن رادیاتور پکیج ایران رادیاتور میباشد را مطالعه نمایید .

 

نحوه رسوب زدایی رادیاتور شوفاژ

رادیاتورهای گرمایشی معمولا به خودی خود رسوب تولید نمیکنند ولی در اکثر مواقع به دلیل سهل انگاری نصاب پکیج که در زمان نصب پکیج اقدام به آب انداختن و شستشوی مسیر رادیاتورها نمیکنند این آشغالها که شامل براده هایی که زمان تولید داخل بلوک رادیاتورها ریخته است و همچنین در برخی اوقات به دلیل باز بودن سر لوله ها خاک و شن و ماسه وارد سیستم میشود و در نهایت پس از مدتی از کارکرد پکیج این رسوبات و آشغالها سر شیر رادیاتور را میبندد و مانع از چرخش جریان آب میگردد

ولی معمولا در صورتی که احساس کردید رادیاتور های شوفاژ به خوبی گرم نمی‌شوند و یا مثلا یکی یا دو تا از رادیاتور ها همیشه سرد میباشد سیستم رادیاتورها نیاز به شستشو دارد و البته قبلا مقاله ای با عنوان نحوه رسوب زدایی رادیاتور شوفاژمنتشر کردیم .

 

علت سرد و گرم شدن آب پکیج دیواری

اگر زمانی که در حمام هستین به شدت با تغییر دمای آب مشکل دارید به این صورت که مکرراً آب مصرفی سرد و گرم می‌شود مطمئنا پکیج شما با مشکل نوسان دمای آب مصرفی روبرو است .

این مشکل که دلایل زیادی میتونه داشته باشه و معمولا مهمترین این دلایل رسوب گرفتن مبدل ثانویه در پکیج های دو مبدل میباشد .

برای مشاهده این دلایل و همچنین راهکاری رفع این مشکل پیشنهاد میکنم مقاله ای را که قبلا تحت عنوان علت سرد و گرم شدن آب مصرفی و راهکارهای رفع نوسان دمای آب پکیج منتشر کردیم مطالعه کنید.

 

علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج

اگر شما از پکیج دیواری استفاده می‌کنید و در حال حاضر رادیاتور های منزل گرم می‌باشند ولی آب مصرفی دستگاه کاملا سرد میباشد

البته در صورتی که از پکیج های تک مبدل استفاده میکنید و اطمینان دارید که شیرهای رفت و بربرگشت شوفاژ باز میباشد به طور قطع مشکل را در پمپ پکیج و عدم کار آن که به دلیل سوختن و یا جام شدن میباشد بررسی نمایید .

ولی برای بررسی مفصل تر پیشنهاد میکنم مقاله ای که در همین رابطه تحت عنوان علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج منتشر کردیم را با دقت مطالعه نمایید.

 

روش پایین آوردن فشار پکیج

عقربه گیج فشار بار پکیج طوری قرار گرفته است که معمولا وقتی روی صفر هست بالا قرار گرفته و زمانی که در جایگاه درست یعنی روی ۱/۵ باشد به نظر میرسد عقربه پایین میباشد .

به همین دلیل است اکثر افراد در صورتی که عقربه را در بالا میبینند ( یعنی روی صفر ) و قصد پایین آوردن آن را دارند (یعنی ۱/۵) برای پیدا کردن روش انجام این کار به این صورت در اینترنت سرچ میکنند .

در جواب این دوستان باید عرض کنم بدین منظور شیری را در زیر پکیج تعبیه کرده اند که البته برای مشاهده آن حتما میبایست خم شده و زیرگرم پکیج را ملاحظه کنید .

این شیر معمولا به شکل گرد میباشد و به رنگ مشکی و یا آبی میباشد . شما باید بعد از پیدا کردن این شیر آن را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید و تا زمانی که عقربه بار پکیج روی خط ۱/۵ آمد کاملا ببندید .

با توجه به اینکه ما دو حالت را در نظر میگیریم گاهی نیز ممکن است منظور پایین آوردن عقربه فشار که به دلایلی بیشتر از ۲ رفته است باشد که در این صورت :

با این تفکر که منظور از پایین آوردن فشار پکیج اینست که فشار بار پکیج به بالاتر از ۲ رفته است و شما قصد کم کردن آن را دارید ادامه میدیم .

گاهی اوقات به طور ناخواسته فشار بار پکیج بیشتر از دو بار میرود و شما قصد کم کردن آن را دارید تا عقربه فشار روی محدوده استاندارد آن یعنی ۱/۵ قرار بگیرد برای این منظور پیشنهاد میکنم مقاله شیر پرکن پکیج دیواری را مطالعه کنید .

همه چیز در مورد پکیج دیواری

اگر تمایل دارید در مورد پکیج شوفاژ دیواری اطلاعات کاملی کسب کنید پیشنهاد میکنم مقاله ای را که در گذشته در همین رابطه منتشر کردیم که در آن به طور مفصل همه چیز در مورد پکیج دیواری و انواع شوفاژ دیواری و نحوه عملکرد آنها و اجزای تشکیل دهنده آن را توضیح داده ایم .

روش هواگیری شوفاژ و تنظیم فشار پکیج

با آغاز سرما و روشن کردن پکیج مشاهده می‌کنیم که رادیاتورها یکنواخت گرم نمیشوند قسمت پایین رادیاتور گرم شده و اما قسمت بالای آن هنوز سرد می‌باشد.علت این مشکل وجود هوا در مسیر آب گرم رادیاتور می باشد که مانع از به جریان افتادن مناسب آب به داخل رادیاتور می‌شود. در این حالت میبایست اقدام آموزش هواگیری پکیج افزایش فشار بار پکیج دیواری  نمایید که در این مطلب به صورت تصویری براتون تشریح دادیم .

آموزش زمستانی کردن پکیج

تصاویر این آموزش مختص پکیج های آنالوگ ایران رادیاتور میباشد البته با مطالعه این مطلبآموزش زمستانی کردن پکیج در انواع محصولات براتون ساده خواهد بود . با توجه به آغاز فصل سرما نیاز است تا برای راه اندازی حالت زمستانه و سیستم گرمایش موارد زیر به ترتیب انجام گیرد .

علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور

اولین و شایع ترین علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور کم شدن فشار بار پکیج میباشد که توسط گیج {مانومتر} روی پانل دستگاه نشان داده میشود . در مطلب علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور ما به طور کامل علت های این مشکل را بررسی کردیم .

علت خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور

قبل از هر چیزی بهتره بدونید که اساساً خاموش شدن و از کار افتادن در اکثر پکیچ ها به دو صورت اتفاق می افتد :

 1.  از کار افتادن پکیج همزمان با اعلام کدهای خطای پکیج
 2. از کار افتادن پکیج بدون اعلام کد خطا

مقاله علت خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور را منتشر کردیم تا شما هر چه بیشتر با مشکلات این پکیج و روش رفع آنها آشنا شوید .

علت خاموش و روشن شدن پکیج

در این مقاله به بررسی علت روشن و خاموش شدن مداوم پکیج میپردازیم و همچنین درباره علت روشن و خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور توضیحاتی را میدیم .

عیب یابی پکیج

تعمیرکار در مواجهه با عیب یابی پکیج دیواری به دو دسته عیب کلی برخورد می‌کند : ما در این مقاله به طور کامل ساده ترین روش عیب یابی پکیج ایران رادیاتور را تشریح دادیم که برای همه افراد مفید خواهد بود .

جلوگیری از یخ زدگی پکیج دیواری

معمولا در دمای زیر صفر پکیج هایی که در بالکن و فضای بیرون هستند نباید به هیچ عنوان خاموش باشند . برای جلوگیری از یخ زدگی پکیج دیواری و آموزش نکات مهم بعد از یخ زدن پکیج در بالکن پیشنهاد میکنم این مطلب را مطالعه کنید .

باد زدن منبع انبساط پکیج

در صورتیکه با فشار دادن سوزن والف منبع انبساط که والفی شبیه به والف ماشین دارد متوجه شدیم هیچ بادی خارج نمیشود بدین معنی میباشد که باد داخل منبع خالی میباشد و جهت کارکرد صحیح پکیج باید اقدام به باد زدن منبع انبساط پکیج نمایید که در این مطلب آموزش باد زدن منبع انبساط پکیج ایران رادیاتور داده شده است .

آموزش تعمیر پکیج بوتان

اگر تمایل دارید همه چیز را راجع پکیج های دیواری بوتان بدانید از نحوه عملکرد آنها تا اجزای تشکیل دهنده آنها و همچنین کدهای خطای آنها تا قادر باشید تعمیر پکیج بوتان را براحتی انجام دهید مطلب لینک شده را مطالعه نمایید .


دانلود فایل PDF

 در ادامه نیز چند تا فایل پی دی اف براتون گذاشتم که توسط سایت خودمون تهیه شده است که شما میتونید به رایگان دانلود کنید .

اصول عملکرد انواع پکیج دیواری

آموزش اجزای تشکیل دهنده پکیج

 کدهای خطای انواع پکیج دیواری

 • pdf

 عیب یابی و رفع عیب پکیج

در مورد پکیج دیواری

 

عیب یابی پکیج دیواری

به طور کلی ما در سیستم شوفاژ دیواری دو نوع عیب داریم ّ:

۱_ اول معایبی که توسط برد الکترونیک شناسایی شده و بوسیله کد خطا به شما اعلام میشود . البته این کد خطا در پکیج آنالوگ با چشمک زدن یک یا چند چراغ مشخص می‌شود و در پکیج های دیجیتال این کد خطا روی مانیتور ظاهر میشود .

 

جهت عیب یابی اینگونه معایب قبل از هر چیزی میبایست به صفحه کدهای خطای انواع شوفاژ دیواری که در منو سایت نیز وجود دارد مراجعه کرده و از طریق کدهای خطای اعلام شده در این صفحه و تشریح عیب یابی که مشاهده میکنید اقدام به برطرف نمودن عیب بوجود آمده نمایید .

۲_ عیب یابی ایراداتی که هیچ گونه خطایی اعلام نمیکنه ولی عملکرد پکیج را مختل میکند . در ادامه با چند مثال برخی از این عیوب را که عملکرد پکیج را مختل میکند ولی بد الکترونیک توانایی شناسایی آن را ندارد شما را با این نوع عیب یابی نیز آشنا میکنم .

رادیاتورها گرمای مناسبی ندارند

رادیاتورها گرمای مناسبی ندارد :

عیب یابی

 • کم بودن ارتفاع شعله
 • وجود هوا در سیستم
 • باز نبودن کامل شیرهای رفت و برگشت شوفاژ
 • نیمه باز بودن بای پاس
 • تضعیف دقت ntc شوفاژ
 • خرابی پمپ سیرکولاسیون
 • پایین بودن فشار بار سیستم
 • رسوب داشتن مبدل ثانویه و رادیاتورها
 • نصب رادیاتورهای کم کیفیت
 • خرابی شیر موتوری در پکیج دو مبدل
 • خرابی ترموستات حد
 • وجود پیچ و خم های زیاد در لوله کشی شوفاژ
 • برعکس بسته بودن شیرهای رفت و برگشت { اگر شیر پایینی رادیاتور از شیر بالایی داغ تر بود به طور قطع شیلنگ های اتاصل زیر پکیج برعکس میباشد }
 • ظرفیت پکیج نسبت به ساختمان کم میباشد { راهنمای انتخاب ظرفیت مناسب پکیج }
 • در صورتیکه از ترموستات اتاقی از سلامت آن اطمینان یابید
 • نزدیکی بیش از حد رادیاتور به پکیج

آب مصرفی گرم ولی رادیاتورها سرد میباشند

آب مصرفی گرم ولی رادیاتورها کاملا سرد میباشد :

عیب یابی

 • در صورتی که پکیج تک مبدل است خرابی پمپ باعث این مشکل میشود
 • فعال ماندن سوپاپ بایپاس در پکیج تک مبدل
 • در پکیج دو مبدل خرابی شیر موتوری
 • خرابی سنسور شوفاژ
 • اشکال در ترموستات اتاقی و در صورت عدم استفاده از آن افتادن سیم پل ترموستات اتاقی روی برد
 • فعال ماندن و خرابی فلوسوئیچ
 • بسته بودن شیرهای رفت و برگشت شوفاژ زیر پکیج و یا بسته بودن شیرهای بالا و پایین رادیاتورها

علت گرم نشدن آب پکیج در صورتی که رادیاتورها داغ میباشند

آب مصرفی گرمای خوبی ندارد :

عیب یابی

 • کم بودن ارتفاع شعله
 • کم شدن دقت NTC آب مصرفی
 • رسوب گرفتن مبدل ثانویه و یا مبدل اصلی
 • خرابی شیر سه طرفه
 • خرابی فلوسوئیچ
 • ارتباط یافتن آب سرد و آب گرم در مسیر لوله کشی
 • فشار بالای آب ورودی
 • معیوب بودن پتانسیومتر حرارتی
 • باز بودن سوپاپ بایپاس در نوع دو مبدل
 • اشکال در پمپ سیرکولاتور در پکیج دو مبدل
 • معیوب بودن برد الکترونیک که البته کمتر اتفاق میافتد

پکیج انفجاری روشن میشود

پکیج دیواری انفجاری روشن میشود :

عیب یابی

 • تنظیم نبودن فاصله ۳ میلیمتر تا ۵ میلیمتر الکترود جرقه تا مشعل
 • کم یا زیاد بودن فشار گاز طبیعی { فشار گاز استاندارد ۱۸ بار است }
 • عدم استفاده از دودکش مناسب
 • ضعیف بودن ولتاژ جرقه
 • کثیف شدن سوراخ های مشعل اطراف جرقه زن
 • کثیف بودن الکترود جرقه زن

علت سرد و گرم شدن آب پکیج

سرد و گرم شدن آب مصرفی پکیج :

دلایل زیادی باعث نوسان دمای آب مصرفی می‌شود که البته در گذشته در مقاله ای جداگانه به صورت مفصل تحت عنوان علت سرد و گرم شدن آب پکیج توضیح داده ایم ، ولی به صورت خلاصه عرض میکنم :

 • رسوب داشتن مبدل صفحه ای یا ثانویه در پکیج دو مبدل
 • نوسان داشتن فشار آب ورودی ساختمان به دلیل تنظیم نبودن پمپ فشار آب ساختمان یا باد نداشتن منبع آن
 • خرابی فلوسوئیچ در مواردی که آب داغ میشود و به محض اینکه قصد مخلوط کردن با آب سرد را دارید آب کاملا سرد میشود
 • معیوب بودن پرشر سوئیچ هوا
 • خرابی سنسور ان تی سی آب مصرفی و عدم صحیح تشخیص دمای آب گرم
 • زیاد بودن شعله بلند دستگاه و گرم شدن سریع آب
 • رسوب گرفتن مبدل حرارتی اصلی در پکیج تک مبدل
 • رسوب گرفتن و یا معیوب بودن سوپاپ بایپاس در پکیج دو مبدل
 • و ….

تعرفه تعمیر پکیج

به طور معمول هزینه تعمیر پکیج تا بازدید کارشناس میسر نمیشود ولی  در صورتی که شما با مطالعه مطالب ما تا حدودی توانایی عیب یابی دقیق را داشته باشید و طی تماس تلفنی مشکل پکیج را دقیقا درست اعلام کنید امکان استعلام حدودی قیمت تعمیرات وجود دارد .

در هر صورت از بنده حقیر یه نصیحت دوستانه داشته باشید : به هیچ عنوان به دنبال تعمیرکاری که قیمت پایین میدهد نباشید . زیرا در حال حاضر تعداد بیشماری تعمیرکاران تازه مدرک گرفته و بدون تجربه هستند که تا به حال به صورت تئوری آموزش دیده اند و قصد دارند تجربه ای را که میبایست در کنار یک استاد کار فرا گیرد را خود به تنهایی در منزل شما و بالای دستگاه شما این تجربه را کسب کنند .

مسلم است در این صورت شروع به انجام آزمون و خطا میکند تا مشکل را تازه پیدا کند، این افراد مسلما چون در حالت عادی باید هزینه ای به یک استاد کار پرداخت کند تا وی تجربیات چندین ساله را در اختیارش قرار دهد ولی برعکس الان برای کسب همون تجربه پول نیز دریافت میکند پس قطعا قیمتی که به شما میدهد ممکنه خیلی پایین تر از یک استاد کار ماهر باشد .

حالا خودتون قضاوت کنید عواقب انجام تعمیرات پکیج توسط این فرد تازه کار را و اینکه ممکنه دست آخر چند برابر هزینه واقعی برای شما هزینه تراشی کند و بدتر از همه به خطر انداختن امنیت خانواده

پس هیچ وقت خام قیمت های پایین بعضی تعمیرکاران نشوید و معقولانه رفتار کنید .

البته این حق طبیعی شماست که قبل از شروع کار برآورد قیمت هزینه تعمیرات پکیج را از تعمیرکار بخواهید ولی بهتره این کار را پس از حضور تعمیرکار به محل و بازدید از دستگاه از او درخواست کنید .

این مجموعه با همکاری گروهی از تعمیرکاران با تجربه اقدام به تعمیرات پکیج میکند .

مزایای تماس با این مجموعه :

– عدم دریافت هزینه ایاب و ذهاب

– ضمانت یکساله خدمات

– ضمانت یکماهه بازگشت وجه در صورت نارضایتی مشتری از تعمیرات

– گارانتی دو ساله قطعات یدکی

– سرویس دهی در کوتاهترین زمان ممکن پس از اولین تماس

– تعرفه خدمات طبق لیست اتحادیه و قیمت قطعات شرکتی

– امکان کنسل کردن کار از سوی مشتری بعد از برآورد قیمت بدون هیچ هزینه ای

تعمیر پکیج غرب تهران

تعمیر پکیج غرب تهران : مجموعه فنی مهندسی تعمیرکار با افتتاح دو شعبه فعال در غرب و شمال غرب تهران آماده ارائه سرویس دهی به مصرف کنندگان انواع پکیج دیواری در این مناطق میباشد .

مهمترین مزیت تماس با شعبات غرب تهران برای ساکنین این مناطق اول سرعت در سرویس دهی و دوم عدم دریافت هزینه ایاب و ذهاب در این محدوده و همچنین در صورت اعلام نحوه آشنایی از طریق سایت دریافت ۳۰ درصد تخفیف میباشد .

در ترافیک شدید شهر تهران آنچه که برای مشتری از اهمیت زیادی برخوردار است نزدیکی تعمیرکار پکیج به محل و حضور به موقع او میباشد . این مجموعه با همین هدف یعنی ارائه سرویس به مشتریان در کوتاهترین زمان اقدام به تاسیس دو شعبه در غرب و شمال غرب تهران نموده است .

 • جنت آباد : ۰۲۱۴۴۵۷۰۵۳۰
 • شهرک غرب : ۰۲۱۸۸۱۹۵۴۲۵

لزوم درخواست تعمیرکار از مراکز معتبر

دوستان گرامی بهتون پیشنهاد میکنم حتی اگر تمایل نداشتید از مجموعه ما تعمیرکار درخواست کنید این کارو از مجموعه و مراکز معتبری درخواست کنید که در صورتی که تعمیرکار به تعهدات خود عمل نکرد جایی را داشته باشید برای اینکه پیگیری امور را کنید .

موضوع بعدی اون ضمانت بازگشت وجه یکماهه و ضمانت خدمات یکساله میباشد که در صورتی قابل قبول و مستند میباشد که از سوی مرکزی معتبر تایید شود وگرنه این صرفا یک حرف میباشد

جدای تمام مباحث همانطور که در ابتدای این مطلب عرض کردم بزرگترین وجه تمایز این مجموعه با رقبای خود اینست که تمام تعمیرکاران این مجموعه دارای کد نمایندگی مختص به خود میباشند و شما در هر صورت از سمت شرکت تولید کننده قادر خواهید بود پیگیری های لازم را انجام دهید .

دلایل حساسیت در انتخاب تعمیرکار پکیج

به چند دلیل باید در انتخاب تعمیرکار حساسیت به خرج دهید :

 1. مهمترین دلیل امنیت خود و خانواده میباشد که در صورت برخورد با یک تعمیرکار ناشی ممکنه این امنیت به خطر بیافتد
 2. هزینه تراشی افرادی که خود را تعمیرکار مینامند ولی در اصل تعویض کار میباشند و با کوچکترین مشکلی اقدام به تعویض قطعه می‌نمایند
 3. عدم ضمانت کار انجام شده حتی بعد از یک روز از انجام کار
 4. استفاده از قطعات متفرقه و غیر استاندارد و عدم قبول گارانتی قطعه
 5. عیب یابی پکیج با آزمون و خطای زیاد و گاها تعویض قطعات سالم در این حین به دلیل کم تجربگی تعمیرکار
 6. عدم حضور به موقع تعمیرکار در محل و حداقل ۶۰ درصد زمان بیشتر جهت رفع عیب و تعمیرات پکیج

چرا تعمیر پکیج از نمایندگی مجاز

هر تولید کننده و یا وارد کننده پکیج شوفاژ دیواری در کشور وظیفه دارد به محصولاتی که عرضه میکند حداقل ۱۰ سال خدمات پس از فروش و تامین قطعات ارائه دهد که شما در صورتی که از عمر پکیج منزلتان کمتر از ۱۰ سال میباشد میتونید از این خدمات استفاده کنید .

معمولا این شرکت ها برای رسیدگی هر چه بهتر به مصرف کنندگان محصولات خود اقدام به دریافت افرادی که واجد شرایط میباشند می‌نمایند و برای اینکه یک کد نمایندگی به فرد اختصاص دهند مدارک هویتی و مکانی معتبر دریافت می‌کنند و همچنین مشروط به قبولی در آزمون میباشد .

امروزه این مشکل در بین مصرف کنندگان پکیج زیاد اتفاق می‌افتد که تعمیرکار با دریافت هزینه های زیاد دیگه پاسخگو نیست و اقدام به شکایت از وی مینماید ولی متأسفانه تنها جوابی که از سوی مراجع قضایی میشنود این است که شکایت خود را به شرکت تولید کننده ببرید .

خوشبختانه یا متأسفانه شرکت های تولید کننده فقط پاسخگوی امورات نمایندگان مجاز خود هستند و الا غیر

این مجموعه افتخار دارد که اعلام کند کلیه تعمیرکاران ما دارای نمایندگی مجاز از شرکت اصلی دارندنکات مهم قبل از تماس با تعمیرکار پکیج

توصیه ما قبل از تماس با تعمیرکار

 1. قبل از هر کاری فشار بار پکیج را چک کنید که کمتر از ۱/۵ نباشه (اگر کمتر بود بوسیله شیر پرکن که در زیر پکیج قرار گرفته فشار بار را تنظیم کنید
 2. از باز بودن شیر ورودی گاز و همچنین کلیه شیرهای زیر پکیج اطمینان حاصل کنید ( دسته کلیه شیرها باید در امتداد شیر باشد و نه عمود بر شیر )
 3. کلیه کلیدها را در وضعیت وصل قرار بدید
 4. مطمئن شوید برق ورودی وصل میباشد
 5. در صورت نیاز دریچه های پلاستیکی کنار دودکش در بالای دستگاه را باز کنید و کنار بگذارید
 6. ممکن است صافی برگشت گرفته باشد که خودتون میتونید با خالی کردن آب دستگاه اقدام به تمیز کردن توری آن کنید
 7. در صورت مشاهده کد خطا روی مانیتور و یا چشمک زدن برخی چراغ ها با مراجعه به لیست کدهای خطای انواع پکیج که در منو همین سایت وجود دارد عیب را شناسایی کنید
 8. با مطالعه مقالات و مطالب آموزشی منتشر شده در سایت سعی در برطرف کردن ایراد نمایید
 9. سؤالات خود را از بخش دیدگاه پرسیده تا در اسرع وقت شما را راهنمایی کنیم

نکات مهم قبل از انجام هر گونه سرویس و تعمیر پکیج

نکات مهم قبل از انجام سرویس

قبل از اینکه اقدام به تعمیر پکیج نمایید باید به نکاتی دقت کنید که البته ما قبلا طی مقاله ای مفصل به آن پرداختیم که برای مطالعه مقاله کاملاینجا کلیک کنید ولی به صورت خلاصه به چند نکته اشاره میکنم :

 1. قبل از اینکه پکیج را به برق بزنید و در صورت بروز نشتی از پکیج از خشک بودن دو شاخه برق و همچنین کلیه قطعات و اتصالات برقی دستگاه اطمینان حاصل کنید ( در غیر اینصورت با سشوار اقدام به خشک کردن آن نمایید )
 2. برای خالی کردن آب دستگاه به این روش عمل کنید : شیر ورودی آب سرد را ببندید و شیر پرکن پکیج را باز کنید و یک شیر آبگرم در ساختمان را باز کنید(ترجیحا پایین ترین شیر مثل شیلنگ دستشویی را روی زمین گذاشته و باز کنید)
 3. برای تمیز کردن توری صافی برگشت ابتدا با روش بالا آب دستگاه را خالی کرده سپس مهره برنجی صافی برگشت را باز کرده و توری را خارج کنید و اقدام به تمیز کردن آن و باز نمودن سوراخ های توری بوسیله یک سوزن نمایید
 4. در صورت مشاهده علائم رسوب داشتن مبدل ثانویه مثل سرد و گرم شدن آب مصرفی اقدام به رسوبگیری مبدل به این طریق نمایید : آب پکیج را خالی کنید و با آچار آلن مبدل را باز کنید و شستشو داده
 5. در صورت بروز مشکلات مربوط به رادیاتور ها اقدام به شستشوی مسیر شوفاژ ها نمایید : بعد از خالی کردن آب دستگاه توسط یک مغزی تبدیل شیلنگ ورودی آب سرد را به شیلنگ رفت شوفاژ ببندید و از شیلنگ برگشت آب کثیف را خارج نمایید (با بستن همه رادیاتورها و باز گذاشتن یکی از رادیاتورها کل فشار را روی آن رادیاتور انداخته و مسیر را کاملا تمیز نموده )

تعمیر پکیج غرب تهران

پاسخی بگذارید

نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد کنید

شما می توانید از برچسب ها و ویژگی های <abbr title = "HyperText Markup Language "> HTML </ abbr> استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now Buttonتماس مستقیم