تشریح ارور 70 80 ایران رادیاتور

ارور 70 80 ایران رادیاتور

3.5/5 - (12 امتیاز)

ارور 70 80 ایران رادیاتور به معنای عدم تشکیل و یا تشخیص شعله میباشد که معمولا دلایل زیادی باعث بوجود آمدن این خطا در پکیج ایران رادیاتور میشود . امروز قصد داریم در مورد کد خطا 70 80 ایران رادیاتور و روش های برطرف کردن این خطا توسط خودتان صحبت کنیم . پس با ما همراه باشید تا به صورت مفصل این ارور پکیج ایران رادیاتور را بررسی کنیم .

(مخاطبی محترم هر وقت احساس کردید جهت رفع ارور 70 80 ایران رادیاتور نیاز به کمک دارید کافيست با یکی از شماره های ما تماس بگیرید و یا روی لینک تعمیرات پکیج ایران رادیاتور کلیک کنید) 

💢💥👈 دوستان عزیزم پیشنهاد میکنم بعد از مطالعه این مقاله به لینک زیر مراجعه کنید و مطلبی که تحت عنوان عیب یابی پکيج دیواری منتشر کردیم را نیز مطالعه کنید 👉💥💢

البته پیشنهاد میکنم به مطالبی که در زمینه عیب یابی پکیج ایران رادیاتور قبلا منتشر کردیم هم سری بزنید مطمئنا از مطالعه مقالات و مشاهده ویدئوهایی که قبلا در رابطه با پکیج ایران رادیاتور منتشر کردیم کلی اطلاعات کسب خواهید کرد .

البته برای دوستانی که فرصت مطالعه کل مطلب را ندارند مثل همیشه ویدئو تهیه کردیم که مشاهده اون با مطالعه مطلب هیچ فرقی نمیکند .

دلایل بروز ارور 70 80 ایران رادیاتور

به طور کلی این ایراد مربوط به قسمت تشکیل و یا تشخیص شعله میباشد .

بسته بودن گاز دلیل ارور 70 80 ایران رادیاتور

قبل از هر کاری در صورت مواجه شدن با این ارور از باز بودن گاز ورودی به پکیج اطمینان حاصل کنید . به اینصورت که دقت کنید دسته شیر گاز باید حتما در امتداد شیر گاز باشد و نه عمود بر شیر گاز و همچنین با تست اجاق گاز از باز بودن شیر گاز اصلی ساختمان اطمینان حاصل کنید .

بسته بودن شیر گاز دلیل بروز ارور 70 80 ایران رادیاتور
کار بعدی که میبایست انجام بدید اینست که دستگاه را ریست کنید .

دکمه ریست پکیج ایران رادیاتور

همونطور که میدانید دکمه ریست در پکیج ایران رادیاتور در قسمت چپ پانل پکیج قرار دارد .
در صورتی که با ریست دستگاه مشکل برطرف نشد دلایل بروز این ارور به یکی از موارد زیر مربوط میشود :

تنظیم نبودن جرقه زن دلیل دیگر ارور 70 80

1_ میله جرقه زن تنظیم نیست یعنی فاصله ان با صفحه تنظیم نیست . فاصله استاندارد 3 تا 5 میلیمتر از برنر شعله میباشد . در صورتی که فاصله سر جرقه زن تا برنر شعله کم یا زیاد باشد شعله تشکیل نمیشه و باعث بروز این خطا خواهد شد .

عدم فاصله استاندارد جرقه زن دلیل بروز خطای 70 80

خرابی شیر کنترل دلیل خطای 70 80 ایران رادیاتور

2_ شیرگاز برقی گاز را باز نمیکند و باعث بروز  ارور ۷۰-۸۰ ایران رادیاتور میشود . که معمولا به دلیل سوختن بوبین 220 شیر سیت 845 میباشد . و جهت تست سلامت بوبین 220 میبایست به این طریق عمل کنید :
قبل از هر کاری این نکته را متذکر شوم که انجام این تست به سرعت عمل بالایی نیاز دارد و در صورتی که احساس کردید از پس انجام این کار برنمیاید حتما روش دوم را امتحان کنید .

روش اول تست بوبین 220 شیر سیت 845 :

تست بوبین شیر سیت 845

با باز کردن مهره بالایی شیر کنترل گاز که توسط لوله مسی به برنر وصل شده است و ریست پکیج متوجه خواهید شد که شیر کنترل مسیر گاز را باز می‌کند یا خیر .
نکته : حتما قبل از انجام این تست فیش جرقه زن را از روی برد الکترونیک بکشید وگرنه در صورتی که بوبین شیر کنترل گاز سالم باشد و مسیر گاز را باز کند و شما سریعا دستگاه را off نکنید بباعث دلیل جمع شدن گاز و جرقه باعث بوجود آمدن انفجار در پکیج خواهید شد .
پس لطفا این روش تست را فقط افراد با تجربه انجام دهند .

روش دوم تست بوبین 220 شیر سیت 845 :

تست بوبین 220 شیر سیت 845 در صورت بروز ارور 70 80 ایران رادیاتور

به اینصورت است که پیچ چهارسوی روی بوبین را باز کرده و پس از بیرون کشیدن بوبین 220 دستگاه را ریست کنید و همزمان با شروع عمل جرقه پیچ گوشتی را داخل شفت بوبین کنید در صورت سالم بودن بوبین 220 مغناطیس بوجود آمده مثل آهن ربا پیچ گوشتی را میگیرد و تکان میدهد .

3_ میله یون مشکل دارد و تشکیل شعله را به برد اعلام نمیکند

4_ شعله گاز تنظیم نیست
5_ برد مشکل دارد

مسیر گاز به هر دلیل کیپ شده است یا فشار گاز به هر دلیلی کم است و ارور ۷۰ ۸۰ ایران رادیاتور در نمایشگر ظاهر می‌شود.

اگر دستگاه در بالکن است باید حتمن دودکش داشته باشد وگرنه ممکن است در تشکیل شعله اختلال ایجاد شود.

تشریح دقیق ارور ۷۰ ۸۰ ایران رادیاتور

این ارور معمولا به خاطر عدم تشکیل و یا تشخیص شعله میباشد که در هوای خیلی سرد معمولا به خاطر افت فشار گاز بوده و نیاز به تنظیم شیر کنترل گاز دارد‌ .

با توجه به سردی بیش از حد هوا در شش ماهه دوم سال لوله های خطوط انتقال گاز یخ زده و افت فشار گاز قابل ملاحظه ای رخ خواهد داد

و به طبع این افت فشار گاز روی لوازم گازسوز و البته پکیج های شوفاژ دیواری تاثیر به سزایی خواهد گذاشت .

افت فشار گاز دلیل ارور 70 80 ایران رادیاتور

این مشکل معمولا برای شما زمانی آشکار خواهد شد که معمولا در فصل زمستان وقتی برای مدتی پکیج را خاموش میکنید و از منزل خارج میشوید
و پس از بازگشت اقدام به روشن کردن پکیج مینمایید با چشمک زدن چراغ های ۷۰-۸۰ در پکیج مواجه خواهید شد .
رفع ارور 70 80 ایران رادیاتور با زیاد کردن فشار گاز
علت این خرابی به هم خوردن تنظیمات شیر کنترل گاز هست که در فصل گرما با حجم ورودی معینی استارت زده و روشن میشود .
ولی با افت فشار گاز اون حجم گاز ورودی کمتر از مقدار لازم جهت عمل احتراق میباشد و احتراق صورت نمی‌گیرد و این ارور مشخص می‌شود .

حالا برای حل این مشکل شما باید اقدام به باز کردن کاور اصلی پکیج که توسط چهار عدد پیچ به بدنه متصل است نمایید و کاور را کنار بزارید ،

روش زیاد کردن فشار گاز جهت رفع خطای 70 80 پکیج

اگر جلوی دستگاه ایستاده باشید درست روبروی صورت شما شیر کنترل گاز قرار دارد . برای شناسایی بهتر این قطعه میتونید شیلنگ گاز ورودی به پکیج را دنبال کنید قطعه ای که در انتهای این شیلنگ داخل پکیج قرار دارد شیر کنترل گاز میباشد .
ما فقط با پیچ تنظیم فشار گاز کار داریم

این پیچ که پیچ چهارسوی پلاستیکی میباشد در یک قاب شیشه ای قرار دارد ابتدا قاب شیشه ای را توسط یک فازمتر یا کارد نوک تیز بیرون کشیده و از اینجا به بعد به این نکته دقت کنید که به هیچ عنوان اقدام به چرخاندن پیچ تنظیم شیر کنترل بیشتر یک سانتیمتر نکنید . و برای زیاد کردن حجم گاز ورودی به مشعل به این صورت عمل کنید .

همینطور که پیچ چهارسوی پلاستیکی را با یک پیچ گوشتی نگه میداریم

که تکان نخورد مهره برنجی که درست در زیر همان پیچ پلاستیکی قرار دارد را با یک آچار تخت نمره ۱۰ به سمت عقربه های ساعت به اندازه خیلی کم یعنی چند میلیمتر میچرخانیم

و سپس پکیج را ریست میکنیم .
معمولا اگر ایراد از افت فشار گاز باشد در اکثر موارد مشکل حل خواهد شد

خلاصه بررسی ارور 70 80 ایران رادیاتور :

 1.  قبل از هر کاری شیلنگ ورودی گاز زیر پکیج را باز کرده و از وجود گاز و فشار مناسب اطمینان حاصل کنید
 2.  ممکن است شیر کنترل گاز معیوب باشد .
 3. ممکن است برد الکترونیک پکیج معیوب باشد .
 4.  مسدود بودن سوراخ های شعله روی برنر در اطراف جرقه زن که با یک مسواک میتونید اون قسمت را تمیز نمایید .
 5.  تنظیم نبودن فاصله چینی جرقه تا برنر
  فاصله استاندارد 3 تا 5 میلیمتر میباشد
  نکته : در صورتیکه شعله تشکیل شده و بعد از چند ثانیه قطع شود و این مسئله مدام تکرار شود ممکنه یون ایراد داشته باشه
 6. تنظیم نبودن فشار گاز اولیه
  فشار گاز اولیه باید حدود ۲۰ میلی بار فشار داشته باشد
  برای تنظیم شیر کنترل گاز به روشی که گفته شد عمل کنید .
  خوب ما تقریبا تمام دلایل بروز ارور 70 80 ایران رادیاتور را بررسی کردیم و روش های برطرف نمودن این ارور را یاد دادیم ولی پیشنهاد میکنم قبل از هر تنظیمی روی شیر کنترل گاز ویدئویی که در ادامه این مطلب میباشد را نیز مشاهده کنید .

این ویدئو هم برای آموزش روش تنظیم شعله کوتاه و بلند پکیج براتون میزارم .


تعمیر پکیج ایران رادیاتور

تعمیر پکیج

ارور E2 پکیج ایران رادیاتور 

عیب یابی پکيج ایران رادیاتور

تعمیر پکیج در غرب تهران

تعمیر پکیج بوتان

ارور E1 پکیج ایران رادیاتور

سرویس پکیج ایساتیس در تهران

هزینه تعمیر برد پکیج

قطعات پکیج 

تعمیر پکیج پونک

تعمیر پکیج ایران رادیاتور در تهرانسر 

علت‌ گرم نشدن رادیاتور پکیج 

تعمیر پمپ پکيج 

سرویس پکیج دیواری

 

دوستان عزیز برای عضویت در شبکه های اجتماعی سایت پکیج کار روی آیکون هایی که در ستون سمت چپ 👈 قرار دارد و به رنگ قرمز هست کلیک کنید

 

26 دیدگاه ها

 • عالي. گاز نبود همون دستور اول چک کردن گاز… يک ساعته ريست و خاموش روشن ميکنم و ناراحت سوختن ترموستات بودم.

 • با سلام
  دستگاه من هر از چند گاهی این ارور رو میده. چند بار تعمیرکارم آوردم ولی درست نشد. بیشتر سر صبح که بیدار میشم میبینم خونه یخ کرده و دستگاه ارور ۷۰۸۰ میده! این مشکل بیشتر نصف شب رخ میده و تا صبح خونه یخ میبنده. صبح که ریست میکنم مجدد روشن میشه.

 • سلام. پکیج ما دقیقا همین مدل ایران رادیاتوره که تصویرش رو اول مطلب گذاشتین. مشکلی که در مورد این ارور دقت کردم اینه که زمانی که درجه پکیج رو از نصف بیشتر میذاریم ارور نمیده اما اگر درجه پکیج کم باشه این ارور 70 80 رو میده. مشکل از کجاست؟ جرقه زن یا فشار گاز؟

 • دستگاه روی گرمایشی خوب کار میکنه اما روی مصرفی مشکل برمیخوره … وقتی شیر حموم باز میمنیم بعد یک دقیقه سرد میشه مشکل از کجا ممکن باشه

 • درود.پکیج ایران 24 ff وقتی رو حالت تابستون میذارم(ولوم رادیات روی صفر) چراغ سبز بالای ولوم خاموش نمیشه.از ترسم شیر رفت و برگشت رادیات رو نبستم.بعد از مدتی هم ارور 7080 میده ینی اشکال از برد میتونه باشه؟

 • سلام با تشکر از شما مشکل از فاصله زیاد جرقه زن و شعله بود که با تنظیم جرقه زن رفع شد بی نهایت ممنون

 • با سلام و تشکر از راهنمایی های شما . پکیج ایران رادیاتور FF24 که مدتی طولانی خاموش و شیر گازش هم بسته بوده . بعد از باز کردن کاور فلزی و روشن کردن ارور 7080 را مشاهده میکنیم و بعد از چند مرحله ریست روشن میشود ولی موقع نصب کاور فلزی و جا زدن آن بلافاصله شعله خاموش میشه و ارور 7080 میده . اگر دوباره کاور را باز کنم و یا ازاد و شل کنم شعله تشکیل میشه و عادی کار میکنه . ظاهرا با کاور عمل نمیکنه و تکان خوردن پنل باعث خاموشی شعله میشه . علت را در چه میدانید

 • سلام دستگاه ما تازه پمپ ومبدل عوض شده است صبح زود همسرم حمام رفته ارور ۷۰ ۸۰ داده از چی می تواند باشد لطفا راهنمایی کنید؟

 • با سلام
  روی حالت گرمایش وقتی جرقه میزند ارور میدهد و چراغ زرد مشعل روشن نمیشود ولی وقتی آب را باز میکنم مشعل روشن میشود و درست میشود و گرمایش هم به درجه مورد نظر میرسد و خاموش میشود ولی وقتی دما پایین میاید و میخواد استارت بزند دوباره ارور میدهد
  این مشکل در بالا نبود ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سلام
  خسته نباشید
  اگر ممکن است در مورد سایر قسمت های کاربراتور گازی سیت 845 توضیح داده شود زیر قسمت پیچ های تنظیم شعله کوتاه و شعله بلند (زیر دپوش پلاستیکی ) بجز آن دو قسمت یک قسمت گرد پلاستیکی شیار دور تا دور قرمز رنگ با قابلت حرکت دورانی ( تنظیم ) وجود دارد . آگر ممکن است توضیح دهید که چه عملکردی دارد (قبلا نیز سوال کرده بودم جواب داده بودید نباید به آن قسمت دست زده شود و دستکاری گردد ) ولی اگر دست کاری شده باشد چگونه عمل نماییم . سوال دیگر این که شلنگ رابط (فشار داخل شلنگ) مدولاتور بین کاربراتور و محفظه قابل تنظیم است . نحوه تنظیم آن چگونه است؟

  • دوست عزیز احساس میکنم سؤالات شما فقط برای به چالش کشیدن ما هست و به همین خاطر فکر نمی کنم لازم باشه وقت برای پاسخ به این سؤالات بزارم، ضمن اینکه ما هیچ ادعایی در رابطه با تعمیر پکیج نداریم و هر آنچه در این سایت ملاحظه می‌کنید تمام اطلاعات و دانش چندین ساله ما هست، لازم به ذکر است که بنده بیشتر از 20 سال در زمینه تعمیر پکیج فعالیت دارم و متاسفانه هنوز فرصت نکردم و برم مدرک فنی حرفه ای بگیرم و این طبیعی است افرادی که به صورت تئوری اقدام به یادگیری تعمیرات پکیج در آموزشگاه می‌کنند از منی که به صورت تجربی کار کردم یه سری اطلاعات حاشیه ای را بلد باشند، در آخر بهتره بدونید هیچ کس کامل نیست و مهم این است که هر کس چقدر سخاوت دارد که دانشی که طی سالیان سال به دست آمده را به رایگان در اختیار دیگران قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *