علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج ایران رادیاتور

علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج ایران رادیاتور

در این مقاله قصد داریم به صورت دقیق به علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج ایران رادیاتور بپردازیم و کلیه دلایلی که باعث روشن شدن چراغ قرمز پکیج ایران رادیاتور میشود را با هم بررسی کنیم .

اگر از مصرف کنندگان پکیج های دیواری ایران رادیاتور هستید و به دنبال مرکز معتبری جهت انجام تعمیر پکیج ایران رادیاتور میباشید اینجا کلیک کنید .

💢💥👈 دوستان عزیزم پیشنهاد میکنم بعد از مطالعه این مقاله حتما و حتما به این لینک مراجعه کنید و روش عیب یابی و رفع عیب که در این مقاله توضیح دادیم را مطالعه کنید 👉💥💢

در این پادکست ما به طور مفصل به علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج ایران رادیاتور پرداخته ایم و تقریبا تمام دلایل بروز این مشکل را بررسی کردیم .

 

علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج ایران رادیاتور

روشن شدن چراغ قرمز پکیج ایران رادیاتور دلایل زیادی میتونه داشته باشه و به همون اندازه روش هایی برای برطرف کردن این مشکل هست که در ادامه با هم بررسی می‌کنیم.

پس از راه اندازی پکیج ایران رادیاتور ممکن است به هر دلیلی پکیج کار نکند و چراغ قرمز کنار دکمه ریست روشن شود.

چراغ قرمز که در تصویر مشخص شده است، در بالای صفحه کنترل پکیج دیواری ایران رادیاتور مدل آنالوگ قرار دارد .
برای اینکه علت روشن شدن این چراغ و مختل شدن عملکرد پکیج را یاد بگیرید لازمه بدونید که معمولا همزمان با روشن شدن چراغ قرمز در پکیج ایران رادیاتور یک یا چند چراغ سبز رنگ نیز چشمک میزنند .

در زیر چراغ های سبز روی پانل پکیج اعدادی از 30 تا 80 وجود دارد و چشمک زدن هر چراغ نشانه خرابی در قسمتی از پکیج میباشد .
معمولا چشمک زدن چراغ های سبز رنگ روی پانل پکیج ایران رادیاتور را کد خطا مینامند . این کدهای خطا توسط برد کنترل در زمان بروز مشکل جهت سهولت در شناسایی عیب بوجود آمده اعلام میشوند .
برای اینکه با معنای کدهای خطای پکیج ایران رادیاتور بیشتر آشنا شوید پیشنهاد میکنم مطلبی که بدین منظور منتشر کردیم را مطالعه نمایید .

چراغ قرمز پکیج روشن شد یکبار ریست کنید

در برخی موارد خطای رخ داده مربوط به پیش آمدن مشکلی هنگام راه اندازی پکیج است و در این مواقع چراغ قرمز پکیج ایران رادیاتور روشن میشود ، ولی با فشار دادن دکمه ریست و راه اندازی دوباره دستگاه مشکل برطرف خواهد شد.

دکمه ریست پکیج ایران رادیاتور

در صورتی که دستگاه با جرقه ضعیف سعی در روشن شدن دارد ولی روشن نمیشود و در عوض چراغ قرمز روشن میشود، اگر مشکل با ریست کردن پکیج حل نشد ، باید به دنبال علت های دیگر بود .
علت این مشکل میتواند ضعیف بودن سیم ارت، ضعیف بودن ترانس جرقه زن، از کار افتادن نوک الکترود و یا مشکل در سایر کابل های برق باشد.

در مدل آنالوگ در صورتی که روشن شدن چراق قرمز همراه با روشن شدن چراغ های ۴۰ و ۷۰ و ۸۰ باشد، معمولا ایراد از ترموستات حد است. در تمام مراحل کاری پکیج ایران رادیاتور، ترموستات حد مدار را کنترل میکند و وظیفه آن کنترل و محافظت از سوختن مبدل اصلی در برابر دما های بالا و گرمای بیش از حد است.

ترموستات حد پکیج دیواری

در صورت خرابی این ترموستات ، دمای مبدل بیش از اندازه بالا رفته و علاوه بر روشن شدن چراق قرمز، ارور ۴۰-۷۰-۸۰ در مدل های آنالوگ و ارور E8 در مدل های دیجیتال ظاهر میشود. در این موارد ریست کردن دستگاه مشکل را حل نمیکند و ترموستات حد باید تعویض شود.

روشن شدن چراغ قرمز پکیج ایران رادیاتور به چه معناست

چراغ قرمز در پکیج های ایران رادیاتور به معنی ریست پکیج ایران رادیاتور میباشد که دلایل بسیار زیادی میتواند داشته باشد

بیشترین مشکلاتی که به روشن شدن این چراغ خاتمه پیدا میکنند عبارتند از :

کم بودن فشار بار علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج ایران رادیاتور

1– کم بودن فشار آب پکیج {زیر ۱/۵ }

فشار مناسب پکیج

2– بسته بودن شیر گاز ورودی

بسته بودن شیر ورودی گاز

3– عدم تشکیل و یا تشخیص شعله که به خاطر تنظیم نبودن فاصله یون تا برنر ، کثیف بودن منافذ خروج گاز زیر چینی جرقه زن و یا تنظیم نبودن فاصله جرقه زن میباشد .
4– جوش آوردن پکیج به دلیل گیرپاژ بودن پمپ – بسته بودن شیر های رفت و برگشت – کثیف بودن صافی برگشت – جرم داشتن مبدل ثانویه -خراب بودن و یا رسوب گرفتن بایپاس میباشد .
5– خراب بودن ان تی سی گرمایش و آب مصرفی
6– معیوب بودن پرشر سوئیچ دود

پرشر سوئیچ هوا پکیج دیواری
7– سوختن فن
8– خراب بودن برد الکترونیک

برد کنترل پکیج
اینها برخی از دلایل روشن شدن چراغ قرمز پکیج ایران رادیاتور میباشد .
امیدوارم این ویدئو هم براتون مفید بوده باشه .
تهیه شده توسط وبسایت پکیج کار

دوستان عزیز برای عضویت در شبکه های اجتماعی سایت پکیج کار روی آیکون هایی که در ستون سمت چپ 👈 قرار دارد و به رنگ قرمز هست کلیک کنید

و همچنین برای دانلود کلیه فایل های آموزشی و ویدئوهای منتشر شده به کانال تلگرام ما بپیوندید 👇

تلگرام

مقالات آموزشی

آموزش پکیجکد خطای پکیج

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *