عیب یابی پکیج ایران رادیاتور es28ff

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور مدل es28ff

1.5/5 - (4 امتیاز)

همانطور که میدانید جهت عیب یابی پکیج ایران رادیاتور es28ff میتونید از مقاله عیب یابی پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff استفاده کنید چون کدهای خطای مشابه ای دارند.

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور es28ff

جهت عیب یابی پکیج ایران رادیاتور مدل es28ff باید بدانید که معایب انواع پکیج دیواری به دو دسته تقسیم می‌شوند :

اول معایبی که بدون مشخص شدن کد خطا بروز می‌کنند ولی عملکرد پکیج را مختل می‌کنند.

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور مدل l24ff

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور مدل Eco
عیب یابی پکیج ایران رادیاتور مدل ECO

 

دانلود دفترچه راهنمای پکیج
دانلود دفترچه راهنمای پکیج ایران رادیاتور

رسوب داشتن مبدل ثانویه پکیج ایران رادیاتور

رسوب گرفتن مبدل ثانویه پکیج یکی از معایبی است که بدون بروز کد خطا عملکرد پکیج را مختا می‌کند

در صورتی که علائم رسوب گرفتن مبدل حرارتی را مشاهده کردید می‌بایست اقدام به رسوبگیری مبدل نمایید.  ( علائم جرم گرفتن مبدل حرارتی : سرد و گرم شدن آب مصرفی و یا گرم نشدن آب مصرفی میباشد )  پیشنهاد میکنم با مطالعه مقاله ای که قبلا تحت عنوان آموزشرسوب زدایی پکیج ایران رادیاتور در سایت منتشر کردیم اقدام به رسوبگیری مبدل صفحه ای پکیج نمایید .

 

عیب یابی گرم نشدن رادیاتور پکیج ایران رادیاتور

یکی از معایب پکیج ایران رادیاتور گرم نشدن رادياتور شوفاژ می‌باشد که معمولا بدون مشخص شدن کد خطا بروز می‌کند.

مشترک گرامی اگر در استفاده از پکیج دیواری خود در حال حاضر با سیستم رادیاتور شوفاژ مشکل دارید  مثلا رادیاتور گرم نمیشود و یا پایین رادیاتور سرد است و یا رادیاتور ها زیاد هوا میگیرد و یا حتی از شیر رادیاتور آب چکه میکند و یا رادیاتورها صدا میدهد و یا رادیاتورها زود به زود هوا میگیرد و در کل کلیه مشکلاتی که مربوط به رادیاتور شوفاژ میباشد پیشنهاد میکنم مقاله کاملی که قبلا در همین رابطه منتشر کردیم  را که با عنوان علت گرم نشدن رادیاتور پکیج ایران رادیاتور میباشد را مطالعه نمایید .

 

نحوه رسوب زدایی رادیاتور شوفاژ

رادیاتورهای گرمایشی معمولا به خودی خود رسوب تولید نمیکنند ولی در اکثر مواقع به دلیل سهل انگاری نصاب پکیج که در زمان نصب پکیج اقدام به آب انداختن و شستشوی مسیر رادیاتورها نمیکنند این آشغالها که شامل براده هایی که زمان تولید داخل بلوک رادیاتورها ریخته است و همچنین در برخی اوقات به دلیل باز بودن سر لوله ها خاک و شن و ماسه وارد سیستم میشود و در نهایت پس از مدتی از کارکرد پکیج این رسوبات و آشغالها سر شیر رادیاتور را میبندد و مانع از چرخش جریان آب میگردد

ولی معمولا در صورتی که احساس کردید رادیاتور های شوفاژ به خوبی گرم نمی‌شوند و یا مثلا یکی یا دو تا از رادیاتور ها همیشه سرد میباشد سیستم رادیاتورها نیاز به شستشو دارد و البته قبلا مقاله ای با عنوان نحوه رسوب زدایی رادیاتور شوفاژ منتشر کردیم .

 

علت سرد و گرم شدن آب پکیج دیواری

اگر زمانی که در حمام هستین به شدت با تغییر دمای آب مشکل دارید به این صورت که مکرراً آب مصرفی سرد و گرم می‌شود مطمئنا پکیج شما با مشکل نوسان دمای آب مصرفی روبرو است .

این مشکل که دلایل زیادی میتونه داشته باشه و معمولا مهمترین این دلایل رسوب گرفتن مبدل ثانویه در پکیج های دو مبدل میباشد .

برای مشاهده این دلایل و همچنین راهکاری رفع این مشکل پیشنهاد میکنم مقاله ای را که قبلا تحت عنوان علت سرد و گرم شدن آب مصرفی و راهکارهای رفع نوسان دمای آب پکیجمنتشر کردیم مطالعه کنید.

 

علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج در عیب یابی پکيج ایران رادیاتور مدل es28ff

گرم نشدن آب مصرفی جزو معایبی است که با بروز آن معمولا هیچ گونه خطایی ظاهر نمی‌شود ولی عملکرد پکیج را مختل می‌کند.

اگر شما از پکیج دیواری استفاده می‌کنید و در حال حاضر رادیاتور های منزل گرم می‌باشند ولی آب مصرفی دستگاه کاملا سرد میباشد

البته در صورتی که از پکیج های تک مبدل استفاده میکنید و اطمینان دارید که شیرهای رفت و برگشت شوفاژ باز میباشد به طور قطع مشکل را در پمپ پکیج و عدم کار آن که به دلیل سوختن و یا جام شدن میباشد بررسی نمایید .

ولی برای بهصصورت مفصل تر در این رابطه تحقیق کنید پیشنهاد میکنم مقاله ای که در همین رابطه تحت عنوان علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج منتشر کردیم را با دقت مطالعه نمایید.

خطای 40 60 80 ایران رادیاتور

اگر در پکیج ایران رادیاتور شما چراغ های 40 60 80 به صورت مستمر چشمک می‌زنند و دستگاه روشن نمیشه، بهتره بدونید این خطا به خاطر مشکل تخلیه دود و عدم کارکرد فن می‌باشد  برای عیب یابی دقیق اینجا کلیک کنید

عیب یابی علت پایین آمدن فشار بار پکیج

پایین آمدن فشار بار پکیج ایران رادیاتور مدل es28ff با چشمک زدن چراغ های 40 70 روی پانل مشخص می‌شود و در صورت مشاهده این خطا می‌بایست اقدام به تنظیم فشار بار پکیج از طریق شیر پرکن پکیج که در قسمت زیر پکیج قرار گرفته است نمایید. برای اینکه شیر پرکن پکیج را مشاهده کنید وقتی جلوی پکیج ایستاده اید باید خم شوید و زیر پکیج را نگاه کنید در این صورت شیر کوچک با ولوم مشکی یا آبی رنگی را خواهید دید که ولوم گِردی دارد و باید به خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا باز شود و پس از بالا آمدن فشار بار پکیج روی 1/5 بار باید شیر را ببندید.

عقربه گیج فشار بار پکیج طوری قرار گرفته است که معمولا وقتی روی صفر هست بالا قرار گرفته و زمانی که در جایگاه درست یعنی روی ۱/۵ باشد به نظر میرسد عقربه پایین میباشد .

به همین دلیل است اکثر افراد در صورتی که عقربه را در بالا میبینند ( یعنی روی صفر ) و قصد پایین آوردن آن را دارند (یعنی ۱/۵) برای پیدا کردن روش انجام این کار به این صورت در اینترنت سرچ میکنند .

در جواب این دوستان باید عرض کنم بدین منظور شیری را در زیر پکیج تعبیه کرده اند که البته برای مشاهده آن حتما میبایست خم شده و زیرگرم پکیج را ملاحظه کنید .

این شیر معمولا به شکل گرد میباشد و به رنگ مشکی و یا آبی میباشد . شما باید بعد از پیدا کردن این شیر آن را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید و تا زمانی که عقربه بار پکیج روی خط ۱/۵ آمد کاملا ببندید .

با توجه به اینکه ما دو حالت را در نظر میگیریم گاهی نیز ممکن است منظور پایین آوردن عقربه فشار که به دلایلی بیشتر از ۲ رفته است باشد که در این صورت :

با این تفکر که منظور از پایین آوردن فشار پکیج اینست که فشار بار پکیج به بالاتر از ۲ رفته است و شما قصد کم کردن آن را دارید ادامه میدیم .

گاهی اوقات به طور ناخواسته فشار بار پکیج بیشتر از دو بار میرود و شما قصد کم کردن آن را دارید تا عقربه فشار روی محدوده استاندارد آن یعنی ۱/۵ قرار بگیرد برای این منظور پیشنهاد میکنم مقاله شیر پرکن پکیج دیواری را مطالعه کنید .

دیگ های بخار

کد خطای پکیج ایران رادیاتور مدل es28ff

 شرح عیب پکیج ES28FF 8070 60 50 4030
 خرابی برد کنترل* *
 فعال شدن ترموستات ایمنی 105 *
 افزایش حرارت مبدل اولیه بیش از 89 درجه*
 سنسور شعله (یون) * *
عملکرد ضد یخ زدگی با پمپ روشن**
عملکرد ضد یخ زدگی با مشعل روشن **
 باز شدن سنسور آب گرم **
اتصال کوتاه شدن سنسور آبگرم * *
 سنسورشوفاژ مدار قطع شده** *
سنسور شوفاژ اتصال کوتاه کرده * *
 ترموستات ایمنی قطع کرده ولی دمای آب شوفاژ معمولی می باشد* * *
 باز شدن پرشر سوئیچ آب* *
 سنسور دود باز شده * *
 پرشر هوا باز است  اما فن کار نمی کند ** *
 پرشر هوا بسته است اما فن کار نمی کند** *

6 دیدگاه ها

  • سلام ممنون از زحماتتون مشکل پکیج من با توجه به مطالب شما اینکه پرشر هوا باز است اما فن کار نمیکند لطفاً نحوه رفع عیب را بفرمایید ممنون

  • دمتون گرم
    پکیجم مشکل فشار داشت با کمک شما کاملا اوکی شد
    خدا خیرتون بده

  • سلام وقت بخیر دستگاه بنده ایران رادیاتور آب گرم ظرف شویی باز میکنم دستگاه استارد میزنه آب گرم میشه ولی برای شوفاژ استارد نمیزنه چون امروز برای ۶ساعت برق قطع بود ومجدد خودم روشن کردم کار میکرد الان برای شوفاژ کار نمیکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *