آموزش باد زدن منبع انبساط پکیج


اگر احساس کردید با بالا رفتن دمای پکیج فشار بار پکیج نیز بالا می‌رود به این معنا است که منبع انبساط پکیج باد ندارد. اگر می‌خواهید آموزش باد زدن منبع انبساط پکیج را یاد بگیرید با ما همراه باشید.

اگر علاقمند به یادگیری تست و تعمیر کلیه قطعات یدکی پکیج دیواری هستید پیشنهاد میکنم برای مشاهده کلیه مطالب ما در این زمینه به این لینک با عنوان شناسایی قطعات پکیج مراجعه کنید.

آموزش باد زدن منبع انبساط پکیج

در ویدئوی زیر نحوه باد زدن منبع انبساط پکیج را میتونید ببینید

 

وقتی دمای آب در سیستم پکیج بالا میرود آب نیز مانند تمام مواد دچار انبساط و افزایش حجم میشود این افزایش حجم آب را از طریق تحت فشار قرار دادن سیستم مدار بسته تحت کنترل قرار میدم . جهت تحت فشار قرار دادن سیستم های گرمایشی از منبع انبساط استفاده میکنند . منبع انبساط مخزنی در بسته میباشد که در وسط این مخزن اتیوپی وجود دارد که فضای داخلی منبع را به دو قسمت تقسیم میکند یک قسمت آب که از طریق خروجی که دارد به آب سیستم گرمایشی متصل میشود و قسمت دیگر با فشار هوا و والفی که روی مخزن قرار دارد سیستم را تحت فشار قرار می‌دهد .

باد زدن منبع انبساط پکیج چرا انجام می‌شود ؟

شکل زیر منبع انبساط یک پمپ تحت فشار میباشد که البته با منبع انبساط پکیج زیاد فرقی در ساختار نمیکند .فقط منبع انبساط پکیج به صورت تحت میباشد که داخل دستگاه پکیج براحتی جا میگیرد .

 

در صورتیکه با فشار دادن سوزن والف منبع انبساط که والفی شبیه به والف ماشین دارد متوجه شدیم هیچ بادی خارج نمیشود بدین معنی میباشد که باد داخل منبع خالی میباشد و جهت کارکرد صحیح پکیج باید منبع باد زده شود . قبل از هر چیزی بهتره توصیه کنم که حتما یک آچار سوزن والف از تعمیرگاه ها تهیه کنید و به همراه تعدادی سوزن والف همیشه همراه داشته باشید .

چون در ۹۰ درصد موارد پس از باد زدن منبع وقتی با کف صابون و یا آب دهان والف را تست میکنیم نشت باد دارد پس بهتره قبل از باد زدن منبع حتما سوزن والف را تعویض نماییم .

 

نکته : در صورتیکه با فشار دادن سوزن والف منبع انبساط شاهد بودیم آب تخلیه میشود دیگر لازم به باد زدن منبع نیست و منبع انبساط حتما باید تعویض گردد .

جایگاه باد زدن منبع انبساط پکیج دیواری
جایگاه باد زدن منبع انبساط پکیج

باد زدن منبع انبساط پکیج :

قبل از هر کاری برای باد زدن منبع انبساط پکیج باید آب پکیج کاملا تخلیه شود پس به این طریق آب دستگاه را تخلیه میکنیم :

اول ورودی آب سرد پکیج را بسته و شیر پرکن پکیج را باز میکنیم و شیر آب گرمی که در پایین ترین سطح قرار دارد را باز کرده تا آب دستگاه کاملا تخلیه گردد و به قسمت بالای دستگاه پشت هود پکیج و روی انبساط والف آن قرار دارد که عملیات را شروع میکنیم .

برای اینکار از تلمبه متوسطی که در تصویر مشاهده میکنید استفاده میکنیم و در صورتیکه گیج فشار همراه داشتیم منبع را تا فشار ۱ اتمسفر باد میزنیم و اگر گیج در دسترس نبود روش بنده به صورت تجربی به این صورته که منبع انبساط ۸ لیتری را در صورتیکه باد آن کاملا خالی باشد وبا استفاده از تلمبه متوسط تقریبی ۳۰ بار تلمبه میزنم و با روشن کردن پکیج و مشاهده عقربه مانومتر دقت میکنم تا با بالا رفتن دما فشار بالا نرود

تعمیر پکیج ایران رادیاتور

تعمیر پکیج بوتان

تعمیر پکیج

دوستان عزیز برای عضویت در شبکه های اجتماعی سایت پکیج کار روی آیکون هایی که در ستون سمت چپ 👈 قرار دارد و به رنگ قرمز هست کلیک کنید

و همچنین برای دانلود کلیه فایل های آموزشی و ویدئوهای منتشر شده به کانال تلگرام ما بپیوندید 👇

تلگرام

8 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *